Jump to content


Photo

Hemeroidi


  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 20 April 2005 - 07:37 PM

Ali je oz. ima katera težave z njimi? kako si pomagate?

Tan
  • 0

#2 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 20 April 2005 - 09:55 PM

še ne... ermm.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#3 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 21 April 2005 - 05:34 AM

Jaz jih se nisem imela ampak svetovala bi ti,da si kupis moduleks kremo, ki jo dobis v lekarni ali pa ognjičevo mazilo,umivanje z mrzlo vodo tud baje pomaga,za prehrano pa ti svetujem da si kupiš črni kruh s semeni.
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#4 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14915 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 22 January 2013 - 08:26 AM

Meni se je stanje poslabšalo. Precej.

Odkar sem jedla antibiotike decembra je katastrofa.

Zjutraj mej e vedno srbelo okrog anusa, ampak to me zdaj ne.

Je pa katastrofa ko grem na veliko potrebo. Blato je ali mehko in pekoče (sorry for too much info) ali pa lepo in trdo. In pri prvem me peče vse, pri drugem pa imam cel kup krvi.

Zdaj sem kupila hadensa mazilo, ki se ga dobi v AT. Poskusila bom spremenit prehrano, mazala se bom, samo jaz imam to obdobja, neki časa se mi je zdelo da imam samo en hemeroid, na vedno istem mestu, zdajle pa imam občutek, da jih je notri pri anusu cel kup.

 

a je katera imela težave in kako jih je uspešno pozdravila?

 

Drugače z odvajanjem blata nimam težav, grem vsak dan, največkrat tudi dvakrat na dan. Pijem ogromno...


  • 0
 

#5 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 22 January 2013 - 08:30 AM

Jaz na srečo nimam (več) teh problemov. Mogoče bi pomagalo, če mažeš z mazilom Modolex. Pri nas doma vedno to uporabljajo in izgleda, da zadeva deluje.


  • 0

#6 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5720 posts
  • Gender:Female

Posted 22 January 2013 - 08:37 AM

Fiona, pa na pregled pojdi. na tisto skpoijo (a je rektoskopija?). da vsaj veš kako in kaj je s stanjem zadaj.


  • 0

#7 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 22 January 2013 - 08:38 AM

kolonoskopija ;)


  • 0

#8 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5720 posts
  • Gender:Female

Posted 22 January 2013 - 08:39 AM

ja, kolonoskopija je za črevo, rektoskopija pa za ta dotičen del telesa. (http://www4.kclj.si/...0190-000256.pdf)


  • 0

#9 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 22 January 2013 - 08:41 AM

a, nisem vedela, da delajo tudi "samo" to. Verjetno precej manj neprijeten (in krajši) pregled, kot pa kolonoskopija.


  • 0

#10 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 23 January 2013 - 12:57 PM

Fiona, na faksu mi je kolega rekel, da bom dobila hemeroide, ker berem na WCju. Sem se mu smejala, z leti pa ugotovila, da, če preveč časa preživljam na WC školjki (ali zaradi branja ali zaradi dejanske potrebe), imam hitro probleme (nič hujšega sicer, ampak čutim, da ni vse v redu).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#11 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 23 January 2013 - 01:09 PM

Jaz sem pa v življenju imela 2x težave s hemoroidi... pa sploh nisem vedela, da gre za njih.

 

Prvič, ko sva se s fantom selila in sva sama prenašala težke kose pohištva. Tisti teden sem imela precejšnje bolečine in tudi malo krvi. Šele po internetnem brskanju sem ugotovila, da gre za hemoroide (notranje), od napora.

Drugič pa, ko sem imela 5 dni trajajoče prebavne motnje (huda driska) - so se mi ravno tako pojavili.

 

Takoj po prenehanju (driska, napor), so izginili. 

Sicer z njimi nimam nikakršnih težav, nikoli. 

 

Sem pa takrat uporabljala tole kremo: http://www.lekarnar....latin-nh-mazilo in mi je zelo pomagala. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#12 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3108 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 24 January 2013 - 11:14 AM

Jaz sem tudi imela občasne krvavitve in sem šla na pregled (ne specializiran pač v zdravstven dom) in mi je zdravnica predpisala modolex pa moram rečt da sem zelo zadovoljna z njim. Krvavitev se mi je umirila, če imam kdaj trše blato in me potem peče hitro ublaži ta občutek in zaustavi krvavitev. 

Drugače je pa še ena super stvar ki baje celo pozdravi hemeroide in sicer robčki za hemeroide ki se dobijo v dm-u (gor je narisana ritka in kaktus, taka bela ovalna embalaža). Od mami kolegica je imela začetek zdej se ji je pa čist popravlo odkar to uporablja tok da bomo vidl če bo delovalo tudi pri meni.

 

Treba pa se je izogibat hudim fizičnim naporom kjer se ''napenjaš'', jaz sem letos enkrat sama skidala celo dvorišče in sm mela pol celo poplavo krvi.


  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#13 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 18 February 2019 - 07:51 AM

Meni je pa zdaj napredovalo v notranje :(. Pac prej je bilo samo malenkost zunaj videti, bolj je bil prisoten ta obcutek pritiska, zdaj par dni pa groozno pece pri in po odvajanju, tudi malo krvi sem opazila. Vceraj sem dala tudi svecko, s hladnim tusem pa itak skoz tusiram. Hadenso uporabim kaksne 3x dnevno, imam tudi mazilo Venira, pa robcke za hemoroide, ceprav jih reeedko uporabim, ker grem, ce se le da, v tus.

Vglavnem, bo treba iti k zdravniku verjetno, kar mi reeea ni zdele :/.

Kaj veste, je problem kava ali kofein v kavi?
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#14 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3108 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 18 February 2019 - 11:06 AM

Ojoj boga :(

V vsakem primeru pojdi čim prej k zdravniku, ker to ni hec, dlje kot boš čakala slabše bo, moja mami je imela res hud primer hemoroidov ko smo ji nosili brisače ko se ji je vlila kri in je kar teklo z nje da ne omenjam bolečin, na koncu je šla na operacijo.

Kakorkoli ti ni priročno si moraš vzeti čas zate in za nujne zadeve, saj bo tudi hčerka imela več od tebe če se boš počutila bolje!
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#15 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 18 February 2019 - 03:35 PM

Pismo, razmisljam, da bi zadnjo priloznost izkoristila za samozdravljenje in dva tedna jedla tablete Detrolex ali Flebaven, mazala s kremo, dajala svecke oziroma vsaj precej donata pila. Ce to ne bi pomagalo, pa takoj potem k zdravniku.

Ker sem prepricana, da to ni kaksna krvavitev iz kje visje (rak, ...). Ceprav pri teh tabletah povsod za dojenje pise, da ni raziskav in da se odsvetuje, samo po mojem ni nek problem, hm :/.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#16 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 18 February 2019 - 06:10 PM

Jaz sem pred kratkim jemala Detralex. So mi v lekarni rekli, da lahko.
  • 0

#17 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45344 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 February 2019 - 06:15 PM

Sorry Neytiri, ampak jaz res ne razumem, zakaj tako zelo odlašaš s tem, da bi obiskala zdravnika. O problemih s hemeroidih se pritožuješ že kar precej časa in kot praviš se stanje kljub uporabi zadev za zdravljenje in lajšanje, samo še slabša. Da se ne bo zaradi odlašanja na koncu razvilo v kaj hujšega. Samo v razmislek. 


  • 0

#18 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 18 February 2019 - 09:10 PM

Ker ko si okoli poroda, je to nekako normalno, noben ne polaga kaksne posebne pozornosti na to + ni ti ful nekaj za oki hodit na tocno dolocene ure + na koncu ti rece, da si pojdi v lekarno kupiti to, kar bi ze sam lahko kupil.

Ančka, hvala, danes fantu ni hotela prodati tega :). Pa je pomagalo? Si en teden ali dlje jemala? Skupaj s cim drugim?
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#19 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6519 posts
  • Gender:Female

Posted 18 February 2019 - 09:13 PM

Jaz sem se "borila" s tem sigurno tam nekje do 4. meseca po porodu. Pa so mi izginili, pa se na lepem spet pojavili, kriza v glavnem. Sem pa mazala samo s Hadenso.


  • 0

#20 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 18 February 2019 - 09:21 PM

Jah ne vem če je res tako "normalno", ker mene je tud matralo in me je patronažna pogledala in rekla, da je to za zdravit in mi zrihtala kremo na recept. Pa ziher nisem imela takih težav kot ti, sam omenila sem ji pac...
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users