Jump to content


Photo

Potenje


  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#1 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 July 2005 - 11:38 AM

Najprej en lep pozdrav!

No jaz mam ful težave s potenjem. Potim se pod pazduhami. Ampak to ni tisto malo ampak mam na majčki kr vlke kroge in potem se tak fejst sekiram pa niti roke ne upam dvignit rolleyes.gif .Ne potim se samo poleti pa samo takrat ko mi je vroče al pa ko sem živčna. Potim se poleti pozimi jeseni spomladi, doma v šoli, v mestu v kinu. Skratka vedno in povsod. blink.gif Glede smrada nimam težav ker se pač umijem 3x al pa 4x na dan pa se seveda namažem z deodorantom. Ampak proti potenju mi pa ne pomaga čisto NIČ! :scratch:

No zanima me ma katera od vas tut take težave pa kak jih blažite? Seveda mi je jasno da tut to da se nič ne potiš ni zdravo ampak kar je preveč je preveč evil.gif .


:help: :help: :help: :help: :help: :help:
  • 0
Viens, reste ici!

#2 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 27 July 2005 - 03:18 PM

Verjamem, da je najbrž zelo zoprna zadeva. Mislim da obstajajo neki kao obliži, ki vpijajo potenje, vprašaj v kakšni lekarni.
  • 0

#3 Robidnica

Robidnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 277 posts

Posted 27 July 2005 - 04:42 PM

Moja sosolka ima/je imela tut take probleme. Sam pri njej je se hujse ker se ji potijo roke. ermm.gif
Baje ji je nek deodorant v kamnu zelo pomagau (ne spomnim se znamke)

  • 0
[i]If kisses were stars I'd give you the sky,
If touches were tears I would cry,
If love was water I'd give you the sea,
And be with you for all eternity...

#4 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 27 July 2005 - 07:52 PM

ena stvar je tudi deo kristal.
nek kristal (bel-prozoren), ki ga zmočiš in namažeš pod pazduho.
drugače pa za pod obleke uporabljajo nekakšne potne blazinice, posebej pod kakimi kostimi, ki jih je posebej nehvaležno prat.
  • 0

#5 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 July 2005 - 08:26 PM

Ja, Ka. Te blazinice sem že mela in ti morem rečt da ni vredu ta zadeva. Ko se spotiš se vse lepi in je stvar še hujša rolleyes.gif . Hm..Deo kristal? Kje pa bi se lahko to kuplo? Pa kake so cene ?

Tinca...kaj te obliže si potem nalepiš pod pazduhe in učinkujejo? Kaj pa poleti ko nosim majče z naramnicami Itd.. rolleyes.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#6 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 28 July 2005 - 11:46 AM

ta deo kristal prodajajo v skoraj vsaki drogeriji. npr. dm. mislim da stane nekaj več kot 1000sit
  • 0
lp, Martina

#7 miSGaLaXy

miSGaLaXy

    sramežljivec

  • Člani
  • 82 posts
  • Location:SomWhErE In GalaXy

Posted 28 July 2005 - 12:06 PM

kristali so baje kr vredu zadeva ja....ampak sam pri normalnem potenju...

Punchika ce se ti zdi d se pod pazduho res preveč potiš in se to dogaja tud pozim..je čist možn d maš neki...k newem kak se reče oops.gif oops.gif ..u glawnem neki v zvezi d maš 3 much klora al neki..zard tega se preveč potiš...
Mogoč kle kakšna we kei več o tem..drgač p pejt zdrawniku...
  • 0
user posted image

#8 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 28 July 2005 - 12:21 PM

Hvala vam za odgovore. Si bom kupla ta kristal ! Pa bomo vidli če mi bo kaj pomagalo. Drugače sem pa mela tudi že od Vichy neko stvar, ki naj bi zmanjšala potenje...ampak mi ni pomagalo niti malo! blink.gif

MiSGaLaXy če mi ta kristal res nebo pomagal bom pa šla k zdravnici. Sem o zravnici tut že razmišljala pa sem se potem odločla še malo počakat! Hvala še enkrat! :toothy7:
  • 0
Viens, reste ici!

#9 taiyou

taiyou

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 28 July 2005 - 12:57 PM

deo kristal mam js,..pomaga pri potenju fula-predvsem vonja ni,...sam dvomim pa da ti bo zmanjšal količino vode pri potenju
  • 0
Če hočeš videti, moraš gledati s srcem.*

#10 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 28 July 2005 - 01:02 PM

Jah...če nebom poskusla nebom vedla ne wink.gif wink.gif wink.gif .
  • 0
Viens, reste ici!

#11 Robidnica

Robidnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 277 posts

Posted 28 July 2005 - 07:40 PM

poskusit ni greh wink.gif
  • 0
[i]If kisses were stars I'd give you the sky,
If touches were tears I would cry,
If love was water I'd give you the sea,
And be with you for all eternity...

#12 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 28 July 2005 - 08:46 PM

Skoraj ne verjamem, da bo deo kristal zmanjšal potenje. Ta je namenjen predvsem preprečevanju neprijetnega vonja. Mislim, da bi res bilo dobro se posvetovati z zdravnico, ker prekomerno potenje rešujejo tudi z delno odstranitvijo nekih potnic (žlez). Potem se baje bistveno zmanjša potenje. Toda kot sem rekla - po nasvet k zdravniku.

lpj
  • 0

#13 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 01 August 2005 - 09:28 AM

verjetno se res ne zmajša, ker drugače se nebi folk z vsemi prespirantičnimi pripravki tako zalagal.

si morda poskusla s kako boljšo dirmo deodoranta, ki naj bi ustavljal potenje?
  • 0

#14 čebelica

čebelica

    sramežljivec

  • Člani
  • 28 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 August 2005 - 11:47 AM

jaz sem tud včasih uporabljala kristal, ampak kot jaz vem ni preprečeval potenja, le neprijeten vonj. Za razliko od ostalih deodorantov ta nima vonja. No, probaj saj ti ne more škodit, potem boš pa vidla, če je to to. Drgače pa po moje tud kar do dohtarja, pa boš vsaj vedla pr čem si.
Uživaj!
  • 0

#15 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 01 August 2005 - 12:08 PM

QUOTE(Ka)
verjetno se res ne zmajša, ker drugače se nebi folk z vsemi prespirantičnimi pripravki tako zalagal.

si morda poskusla s kako boljšo dirmo deodoranta, ki naj bi ustavljal potenje?


Jah mela sem od Vichy. To naj bi bla nekajdnevna kura, ki bi potem zmanjšala potenje..ampak blo ni pa nič boljše! Čisto isto kot prej! rolleyes.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#16 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 04 August 2005 - 07:43 PM

Kakšna je razlika med deodoranti in antipersperanti?

Deodoranti zmanjšajo oz. prikrijejo neprijetne vonjave, medtem ko antipersperanti (napr. aluminijev klorohidrat), pa so kemikalije, ki z ožitvijo znojnic (apokrilne) zmanjšujejo prekomerno potenje.
Pretirana uporaba (večkrat dnevno) slednjih ni priporočljiva, saj je potenje mehanizem, ki ga telo uporablja za nadzorovanje telesne temperature.

lpj
  • 0

#17 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 04 August 2005 - 08:49 PM

Si bom omislila kaki Antipersperant! Jadranka katerega mi ti najbolj priporočaš? Drugače pa sem bla danes v Mullerju in sem vidla DEO-KRISTAL pa je bil 1200 SIT pa se potem nisem odločla za nakup ker ste mi rekle da ne zmanjšuje potenja. wink.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#18 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 05 August 2005 - 06:38 PM

Jaz uporabljam deodorante, sem pa imela enkrat antipersperant mislim da od Clarinsa in se bila zadovoljna. Veliko iščejo tudi antipersperante od Bionsena, tako da predvidevam da so tudi ti dobri. Vsekakor pa predlagam, da izbereš kakšnega izmed boljših blagovnih znamk, da bo zares deloval.

Želim lepo poletje z čim manj odvečnega potenja!

lpj
  • 0

#19 Anie

Anie

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 229 posts

Posted 18 August 2005 - 06:03 AM

kaj pa Triple dry? meni pomaga wink.gif
  • 0

#20 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 18 August 2005 - 06:09 AM

Meni pa deoti nekako ne sedejo. Če že kaj uporabim, potem je to antiperspirant. Najraje pa ne uporabim ničesar. Razen takrat ko vem, da se bom potila. Drugače pa ne.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users