Jump to content


Photo

Nasvet


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1 Asja87

Asja87

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 342 posts
  • Location:Sečovlje

Posted 22 October 2010 - 08:01 PM

Pozdravljene punce,
Želela bi samo en nasvet,če katera od vas bi mi lahko prosim pomagala.
Torej problem je...
Nevem kakšen tip kože imam....
2x na teden si naredim peeling(ponavadi ko si umijem lase)in pol si namažem vlažilno kremo-ne mastno.
Drugi dan je koža izgledati super čez dan pa imam mastno(sem probala kremo za mastno kožo-tiste poceni,tiste drage..itd... uglavnem vseh vrst....tudi glede pudrov od tistih navadnih do tistih za mešano kožo oz. mastno od najdražje do najbolj poceni....in najbolj mi odgovarja YSL).
Problem pa je sledeč,po tistemu 1 dnevu ki sem si naredila peeling mi je 3 dan koža grozna si namažem vlažilno kremo in pol puder grozno polno lusk cry.gif oz. pomoje suha koža...zvečer preden grem spat si kožo očistim z mlekom pol z vodo in še z tonikom pol pa si dam še kremo za mozolje differin.
Moti me pa to da so te luske,pa si delam peeling ma nevem zakaj se mi delajo.Brez peelinga bi pa imela grozne luske... cry.gif
Prosim,če bi mi lahko katera pomagala za kakšen nasvet.
Že v naprej se vam zahvaljujem.

Lp,
  • 0
♥ Face To Face...Like I Am Imagining...That You're The One I'M Waiting For...Will You Be...Unmistakable ♥

#2 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 22 October 2010 - 08:44 PM

Isti tip kože sem imela jaz. Svetila se mi je, vseeno pa sem imela povrhnjo plast čisto luskasto. Vsem vlažilnim kremam sem se izogibala, ker sem bila mnenja, da mi bodo kožo še dodatno zmastile. A to ni res.

Težava je v tem, da imaš mastno, a dehidrirano kožo.

Nabavi si kvalitetno in dobro vlažilno kremo. Poskusi raje s kakšnim bolj naravnim pilingom, meni najbolj odgovarja tale krema, ki odstrani tudi odmrlo kožo brez mehanskega trenja: http://www2.cudovita...showtopic=16541

Verjetno ti bo še kakšna so-forumašica dala kakšen dober nasvet. smile.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#3 Asja87

Asja87

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 342 posts
  • Location:Sečovlje

Posted 22 October 2010 - 08:50 PM

QUOTE(Immortelle @ 22. 10. 2010 - 21:44) View Post

Isti tip kože sem imela jaz. Svetila se mi je, vseeno pa sem imela povrhnjo plast čisto luskasto. Vsem vlažilnim kremam sem se izogibala, ker sem bila mnenja, da mi bodo kožo še dodatno zmastile. A to ni res.

Težava je v tem, da imaš mastno, a dehidrirano kožo.

Nabavi si kvalitetno in dobro vlažilno kremo. Poskusi raje s kakšnim bolj naravnim pilingom, meni najbolj odgovarja tale krema, ki odstrani tudi odmrlo kožo brez mehanskega trenja: http://www2.cudovita...showtopic=16541

Verjetno ti bo še kakšna so-forumašica dala kakšen dober nasvet. smile.gif



sem probala tudi kvalitetne in vlažilne kreme ki so mi prodajalke(izkušene) predlagale npr. uza 50EUR
se mi je zdelo samo metenje denarja proč,isti efekt kot s tistimi od 10EUR zdej imam od Afrodite vlažilno in peeling tudi od Afrodite.
kje se da pa ta peeling ki si mi ti svetovala kupit?
hvala za pomoč wink.gif
  • 0
♥ Face To Face...Like I Am Imagining...That You're The One I'M Waiting For...Will You Be...Unmistakable ♥

#4 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 22 October 2010 - 10:41 PM

QUOTE(Asja87 @ 22. 10. 2010 - 21:50) View Post

kje se da pa ta peeling ki si mi ti svetovala kupit?


V Ljubljani v lekarnah, morda tudi kje drugje... ne bi vedela točno.
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#5 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 23 October 2010 - 09:59 AM

sad.gif

Differin vsebuje retinoid, ki se imenuje adapalene. Retinoidi tanjšajo povrhnjico (lahko bi rekli, da so kislinski piling). Skranski učinek differina je lahko suha koža, ki se lupi. Ti pa na vse to delaš še 2x na teden mehanskega. Posledično se ti koža obnavlja kot nora. Začaran krog.

Probaj raje z encimskim peelingom, ki ti ga je predlagala Immortelle, 1x NA TEDEN, ker je bolj nežen, in differinom vsak drugi večer (da ji daš malo premora). Na začetku bodo seveda še nekaj časa luske, ampak to se vse znormalizira.

Če imaš mastno kožo, je nobena krema na tem svetu ne bo naredila nemastno. Mast se lahko čez dan regulira samo z določenimi neagresivnimi matirajočimi sredstvi (puder v kamnu/prahu npr.).

Rabiš vlago, antioksidante in mogoče sem pa tja kapljico olivnega olja.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#6 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 23 October 2010 - 10:38 AM

Ja luske imaš zaradi Differina, to je dejstvo. Ko sem ga uporabljala jaz, sem imela na sencih kožo tako zluščeno in bolečo/pekočo, da sem imela rane krvave. rolleyes.gif
Jaz ti priporočam piling enkrat na teden kot je napisala Podgana, ampak glede Differina vsak drugi dan pa se žal ne strinjam, ker bo efekt premajhen. No ok, zdaj odvisno kakšne težave sploh imaš s kožo - če imaš hude mozolje potem obvezno vsak dan, če pa imaš tu in tam kakšnega, pa je lahko vsak drugi dan dovolj. Jaz vem, da sem si v najhujših dneh na obraz na debelo namazala Alverde Jojoba kremo (mislim, da več ni v prodaji ? ) in šla spat s tem. Potem se mi je koža spet malo znormalizirala in nisem imela tako občutljive.

Vglavnem - poskusi se držat pravila, da nanašaš na kožo čimmanj balasta. Jaz nikoli ne bi uporabljala čistilnega mleka, čistila za obraz, tonika, kreme in še differina (za naprimer zvečer). Meni se zdi to preveliko mučenje za kožo. No itak vsakemu svoje, ampak jaz sem z leti ugotovila, da mi najbolj ustreza to, da obraz zvečer umijem z navadnim milom (Lush, Loccitane), namažem z Garnier Total Fresh (jo uporabljam že 5 let biggrin.gif ) in zjutraj enako + puder.
  • 0
Viens, reste ici!

#7 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 23 October 2010 - 11:12 AM

To vsak drugi dan sem mislila samo za začetek, npr. 14 dni, da koža malo k sebi pride, ker je pomojem kar stanjšana od prekomernega pilingiranja.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#8 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 23 October 2010 - 12:07 PM

Aja no ja, mogoče ne bi bla slaba ideja!
  • 0
Viens, reste ici!

#9 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 24 October 2010 - 12:46 PM

Ana kero Lushevo milo je najboljše?
  • 0
Memento mori.

#10 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 24 October 2010 - 02:49 PM

Coalface načeloma, ampak drugače so vsa vredu. Čimmanj kompliciraj biggrin.gif . Meni je najbolj pomembno to, da mi ne pustijo tistega filma na obrazu in, da po umivanju škripa.
  • 0
Viens, reste ici!

#11 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 24 October 2010 - 07:00 PM

Tak sem se odločala med tem pa med Fresh Farmacy. Slednjega si že probala?
  • 0
Memento mori.

#12 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 24 October 2010 - 07:06 PM

Nisem, ampak najbrž je kul.
Jaz fuul ne kompliciram res, .. smile.gif Kr grem tja s petimi lončki pa vzamem kar mi dajo in adijo.
  • 0
Viens, reste ici!

#13 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 24 October 2010 - 07:31 PM

Jaz uporabljam FF, men je super. Mela sem tud Coalface, pa mi je FF nekak bolj všeč, ta Coalface je meni kot en piling, ma še neke delce not. Naslednji bo pa zihr Lemslip. wub.gif
  • 0

#14 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 24 October 2010 - 07:47 PM

Lemslip sem pa že mela. Samo za hrbet, ker sem mela takrat ful mozoljavega zdaj pa niti enga več. Men super lepo diši ampak kr sem ga pač kr v tuškabini mela mi ga je ful kr steklo v prazen nič, četudi je bil v posodici. Spomnim se samo da nardi squeaky clean kožo, tak kot večina Lush čistil.

Jaz bi tud malo raje FF (samo zato ker je coalface piling pa se mi zdi malo tumač za vsak dan) samo je v ful ocenah omenjeno da draži kožo..
  • 0
Memento mori.

#15 Asja87

Asja87

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 342 posts
  • Location:Sečovlje

Posted 25 October 2010 - 07:29 AM

Punce,
Najlepša hvala za vse vaše nasvete smile.gif
Immortelle bom probala dobit v lekarni ta peeling,ki si mi ga priporočali.
Upam,da ga bom najdla tle na primorski v kakšni lekarni.
Bomo vidli najraje bi probala to 1 dan differin en dan brez samo pol bom mozoljasta.
Kaj je Lemslip?Lahko pomaga tudi za mozolje na dekolteju?Kje se ga da dobit?

  • 0
♥ Face To Face...Like I Am Imagining...That You're The One I'M Waiting For...Will You Be...Unmistakable ♥

#16 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 25 October 2010 - 04:07 PM

Lemslip dobiš v Lushu, tole je: Lush Lemslip. cena: 100g stane 4.15€.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#17 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 25 October 2010 - 05:32 PM

Vidim, da je cena podobna Stendersovim trdim milom, tudi malo čez 4€. Namreč, kupila sem si milo čajevca, ker je antiseptičen in upam, da mi bo malo pomagal pri dekolteju/hrbtu itd., pa se ga sigurno manj porabi kot Lushevega (ki sem ga tudi imela), ker ti slednjega res veliko kam steče, pade...
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#18 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 25 October 2010 - 05:54 PM

Kar se 100% olja čajevca tiče - ga priporočam, meni vedno pomaga in odpravi mozoljčke.
Kar z vatirano palčko nanesem zvečer, zjutraj rdečica in otečenost izgineta. thumbup.gif

Zdaj ga vsake toliko časa nekaj kapljic vmešam tudi v šampon in lepo zmanjša prhljaj.
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#19 Asja87

Asja87

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 342 posts
  • Location:Sečovlje

Posted 25 October 2010 - 07:03 PM

QUOTE(Špela @ 25. 10. 2010 - 17:07) View Post

Lemslip dobiš v Lushu, tole je: Lush Lemslip. cena: 100g stane 4.15€.

kaj ga kupiš prek te spletne strani?ali se da kje drugje?ma ta zadevca pomaga?

QUOTE(Neytiri @ 25. 10. 2010 - 18:32) View Post

Vidim, da je cena podobna Stendersovim trdim milom, tudi malo čez 4€. Namreč, kupila sem si milo čajevca, ker je antiseptičen in upam, da mi bo malo pomagal pri dekolteju/hrbtu itd., pa se ga sigurno manj porabi kot Lushevega (ki sem ga tudi imela), ker ti slednjega res veliko kam steče, pade...

a v stendersu dobim ta mila?nisem nikoli bila v tej trgovini,čeprav jo imam pred nosom...hehe laugh.gif
  • 0
♥ Face To Face...Like I Am Imagining...That You're The One I'M Waiting For...Will You Be...Unmistakable ♥

#20 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 26 October 2010 - 09:56 AM

http://www.stenders....za_nego_telesa/

To je to?

Jaz nobenih mil ne najdem.
  • 0
Memento mori.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users