Jump to content


Photo

injiciranje hialurosnke, colagena in itd -že v mladih letih


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 tyna

tyna

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 170 posts

Posted 29 August 2010 - 07:35 PM

Sem gledala prispevek na televiziji in sicer:

Kazali so, kako injiciranjo hialuronsko kislino pa vitamine pevki ashlee simpson (26let).
Na prvi pogled se mi je zdelo čudno, saj se ponavadi ljudje odločijo za take tipe posegov , ko dosežejo že določeno starost in so že vidne prve gube. Na kar so razložili, da gube niso fenomen , ki nastane čez noč, temveč to kar mi vidimo je le odsev določene starosti oz. določene mimike skozi leta. Npr. če bi jaz zelo pogosto nagubala čelo, bi čez 10 let imela zelo evidentne gube na predelu čela. Kar je povsem logično ampak osebno nisem na to nikol pomislila. Sploh pa nisem pomislila, da bi si človek dal injicirat določene substance že pred nastankom problema( oz. gub), z namenom, da bi do gub sploh ne prišlo oz. prišlo kasneje.

Če pretiravam, danes ko imam 23 in recimo nimam še gub, si dam injicirat toksino botulina na predelu čela, zato, da bi načeloma do gub na čelu sploh ne prišlo, saj skoz leta ne bi prišlo do kontrakcije in torej gube ne bi bile tako globoke in torej evidentne, ko bi jih imela 40-50 in itd. seveda, predpostavka bi bila, da to počenm kontinuirano oz. zelo redno.

Oz. če kolegena začne primankovati pri npr. 30. bi si pol jaz, začela to injicirat takrat, zato,(da v nekem idealnem svetu) do pomankanja kolagena ne bi nikoli prišlo in torej bi bila moja koža še vedno prožna.

Kaj mislite o tem? Ali je smiselno, začet s takimi posegi že v "rosnih letih", kot preventivo?

  • 0
Solo l'obbedienza dà il diritto a governare.

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 31 August 2010 - 07:09 AM

Po moje to ni potrebno. Ker hialuronska kislina je tista, ki zmanjšuje gube - manj se vidijo. TO je pa potrebno takrat ko so že vidne.
kar se pa tiče vitaminov, pa ne vem. Jaz si jih sigurno ne bi dala vbrizgati, gube gor ali dol. Staramo se vsi in tako je bilo in bo. Pa če si daš vbrizgat kar koli.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3

  • Guests

Posted 31 August 2010 - 08:38 AM

Jaz ne stekam, v cem je smisel tega. Postarala se bos, tk kot vsi drugi in umrla bos tudi, isto kot vsi drugi, tudi ce bos pri sedemdesetih zgledala, kot da jih mas 20.
  • 0

#4

  • Guests

Posted 31 August 2010 - 08:49 AM

^^ Se strinjam. V splošnem mi je najbolj grozno videti ženske, ki se samo obremenjujejo s tem, da morajo izgledati mlade. Mi je veliko lepše videti žensko, ki se je pozna, da je dala že nekaj čez in jih nima več 25, pa se zna zrihtati tako, da je lepa - gube gor ali dol. Za primerjavo recimo ... Madonna pri svojih 50+ in Meryl Streep pri 60+. Za moje pojme Meryl Streep veliiiiko boljše izgleda, ker se zaveda, da ni več dvajsetletnica, Madonna pa očitno tega ne more prebolet.
  • 0

#5

  • Guests

Posted 31 August 2010 - 08:58 AM

Tocno!. Za moje pojme: gube=izkusnje.

Nikol ne bom pozabla, ko sem enkrat v Belgiji sedela na vlaku in nasproti mene ena babica, ki jih je mogla mez cez 80 - vsaj - js sm celo pot gledala v njene roke, ki so ble tk fejst gubaste, da kaj takega se nisem videla, tanka koza, ven so se vidle zile, vse. Ampak te roke so ble tk noro lepe!!! Mislim, dejansko so govorile o njenem zivljenju, ki je blo verjetno polno trdega dela, pa si lahko predstavljas, kaj vse so dale skoz - stehanje grede, sivanje strgane obleke, bozanje vnukov, drzanje za roke z mozem, ki ga zdaj mogoce ni vec... skratka - rajs bi mela take roke, ko bom stara, kot pa neke negovane gladke, ki se jim vidi, da so umetne (ali obraz). Naj se vidi, kaj vse sem dala skoz.
  • 0

#6 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 31 August 2010 - 11:35 AM

QUOTE(PurePoison @ 31. 8. 2010 - 9:49) View Post

Za primerjavo recimo ... Madonna pri svojih 50+ in Meryl Streep pri 60+. Za moje pojme Meryl Streep veliiiiko boljše izgleda, ker se zaveda, da ni več dvajsetletnica, Madonna pa očitno tega ne more prebolet.

Streepova je pridna uporabnica lepotne kirurgije. sleep.gif


Sicer pa je nam, ki smo mlade ful lahko pridigat o lepotnih popravkih. Drugo pa je, ko recimo pri 30+ začneš opažat, da se pa tvoj obraz ful hitreje in izraziteje stara kot obraz večine tvojih kolegic/kolegov. Seveda se takrat zasekiraš in iščeš žavbe, ki naj bi pomagale pri tem. Ker videz v današnji družbi šteje veliko. Oz. popravek - mladosten videz šteje veliko. Ker je kao odraz zdravja (tako fizičnega kot psihičnega), pa nasploh lagodnega življenja (če bi preživele celo življenje na njivi bi bile seveda precej hitreje zgubane, kot sicer).
Tako da lahko razumem, zakaj se nekatere ženske odločajo za te posege.

Zoprno pa mi je, ko se zanje odločajo dame, ki pravzaprav ne zgledajo slabo, niti nimajo veliko gub, se pa za operacije odločajo zato, ker stremijo k neverjetni popolnosti.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#7 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 31 August 2010 - 11:39 AM

Nekateri lepotni popravki nekaterim ljudem resda spremenijo življenje na boljše in znajo bit pozitivna stvar ampak jaz se ne morem znebit občutka da je do pač malce addicting in ljudje pol ne znajo nehat. Začnejo pretiravat, v večini primerov. In na koncu izpadejo vedno slabši kot na začetku.

Jaz večkrat začnem študirat kaj bi spremenila na sebi. In začnem pri eni stvari, nadaljujem pri dveh.. in končam pri petih. In na koncu se vedno odločim eh, sem taka ko sem, nič nebi spremenila..

The truth is, ljudje bomo VEDNO našli nepopolnosti na sebi, res vedno. Jaz že od nekdaj živim v prepričanju da moramo vse na sebi tudi sprejeti kot del sebe, pa magari je to kriv nos ali pa gubice. Kdo je rekel da so gubice kaj slabega? Zakaj bi morali vedno izgledati mladi... vsako življensko obdobje ima svoje pluse in brezveze da se borimo proti temu. Tukaj je par žensk ki mi izgleda ODLIČNO v svojih letih:

Ellen Pompeo, 41:
IPB Image

Kate Walsh, 43:
IPB Image

Sarah Jessica Parker, 45:
IPB Image

  • 0
Memento mori.

#8

  • Guests

Posted 31 August 2010 - 11:47 AM

QUOTE(Braunkopf @ 31. 8. 2010 - 12:35) View Post

Streepova je pridna uporabnica lepotne kirurgije. sleep.gif


Ok, možno. S temi stvarmi pa res nisem na tekočim. Imam primer manj ampak stojim za prej povedanim. smile.gif
  • 0

#9 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 31 August 2010 - 11:55 AM

Ja res je, starost moraš pač znat nosit al kak naj rečem. Boll ko se trudiš bit mlajši,bolj smešno izgledaš.

Tisti dnar za vse te posege in procedure pa bi jaz raje namenla za kaka zanimiva potovanja, izlete.. da maš nekaj od življenja smile.gif Sej to je pomembno, da živiš, da uživaš. Ne pa da maš 4 gube manj.
  • 0
Memento mori.

#10 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 31 August 2010 - 10:09 PM

No, če ne pretiravaš je vredu, kaj da skrije gubice okoli oči ipd.
Jaz bom zagotovo v starosti šla na lifting oz pač nekaj glede teh gubic biggrin.gif
  • 0

#11 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 31 August 2010 - 10:33 PM

QUOTE(nutella` @ 31. 8. 2010 - 12:55) View Post
Tisti dnar za vse te posege in procedure pa bi jaz raje namenla za kaka zanimiva potovanja, izlete.. da maš nekaj od življenja smile.gif Sej to je pomembno, da živiš, da uživaš. Ne pa da maš 4 gube manj.



Strinjam se z BK, tko zdej razmišljaš, k si stara 16. K si pa enkrat trideset al pa štirideset al pa petdeset pa ziher postaja neprijetno, ko opazuješ, kako koža ni več takšna kot je bila nekoč, kako se ti vedno bolj poznajo leta, kako pa RES nisi več mlad, čeprav se še vedno počutiš dvajset. Jst vem da bo mene to ziher pretreslo, nekak se ful bojim staranja pa vsega, pa to ne samo kot gube, ampak nasplošno, vse bolezni, pa to da ostaneš sam itd.

Pa za nas to še vedno ni nekako bistvenega pomena, sama s sabo se že nekako sprijazneš, ampak v Hollywoodu si pa skos pod drobnogledom raznoraznih medijev, paparacev, pojavljajo se članki o tebi, tvojih gubah, pač je pritisk fuul večji, zato je tut Hollywood tolk bolj obseden s tem.

Jst mam že zdej ful gub, pač ne starostnih, se pa ful mrščim oz. gubam čelo, SKOS, in se ful pozna tut če se sprostim. Pa tut pod očmi mam ful gubic. Pa pač okej, zdej mi še ni panike, vem pa da mi bo, ko bom prave starostne gube dobila. Čeprav vem da jih bom, pa jih ne mislim preprečevat, botoks pa to odpade, sam ziher me bo pa vseen mal prizadel pa šokiral.
  • 0

After all this time?

Always.


#12 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 01 September 2010 - 08:06 AM

smile.gif

Nincha, jaz sem ista kot ti, full se smejem, full imam obrazne mimike, pa stalno se pačim . . . in imam posledično kar nekaj teh obraznih, oz. smejalnih gub. In DA, me motijo. Ampak sem se ravno ta vikend dobila s svojo generacijo (31 smo), in sem prav opazovala, in imamo vse punce, pa fantje tudi - ne glede na vrsto kože (suha, bla bla) - vsi imamo smejalne gubice okoli oči, nekateri pa še okoli ust in pa na čelu. Čas človeka načne, tudi če full skrbiš in zdravo živiš, prej ko slej se gubice pojavijo.

Mene motijo, ampak vidim, da jim nihče ne more ubežati, in se zaenkrat ne sekiram (še) nekaj preveč. Mogoče se bom pa res nekoč odločila za nek poseg, mogoče ne; ampak puščam ta vrata odprta. wink.gif

Vam povem pa še nekaj, da niso LE gubice to, kar 'postara' človeka, je tudi kako se počuti, obnaša, recimo tudi oblači . . . vse to prispeva k temu, ali človek deluje 'star' ali ne.

QUOTE(Braunkopf @ 31. 8. 2010 - 12:35) View Post

Streepova je pridna uporabnica lepotne kirurgije. sleep.gif


true.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#13

  • Guests

Posted 01 September 2010 - 08:41 AM

Js pa recem z gotovostjo, da ne bom. Samo upam, da se ta gotovost ne bo z leti obrabila. biggrin.gif
  • 0

#14 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 01 September 2010 - 08:43 AM

No, javi se ponovno, ko se ti bodo začele pojavljati gube. tongue.gif biggrin.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#15

  • Guests

Posted 01 September 2010 - 08:51 AM

Uh, saj js sm 27, skor 28, pa mam smejalnih obilo okoli oci. Me niti ne motijo. Moram pa priznat, da mi je pa res ful grdo, ko se zenskam v srednjih letih zacnejo tanjsat ustnice in dobijo gube okoli ustnic - take, pravikotno na ustnice, tk kot da bi se celo zivljenje kislo drzale. Ce bom mela js take, pa znam razmislit o cem. smile.gif

IPB Image
  • 0

#16 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 01 September 2010 - 09:11 AM

Tako tudi rata, če nimaš več svojih zob. sad.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#17 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 01 September 2010 - 10:00 AM

Fak ej... najprej preberem, '' imam obilo smejalnih gub '' pol pa to sliko zagledam, sem mislila, da je to izabela biggrin.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#18

  • Guests

Posted 01 September 2010 - 10:05 AM

Hahaha, brisi to misel, da slucajno ne priklice hudica!!!
  • 0

#19 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 01 September 2010 - 10:14 AM

Sj ga ne kličem, prsežm biggrin.gif
sem 3 x potrkala na les, pa preklicala... sicer pa itak nisem napovedovala, to najbolj in največ šteje!

Sicer pa, iz mojih misli, al iz foruma?

  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#20

  • Guests

Posted 01 September 2010 - 10:27 AM

Iz misli. Dobro je. Js sm 3x pljunila cez levo ramo, pa poleg tvojega trkanja bi to moglo bit dost. biggrin.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users