Jump to content


Photo

Družinski zakonik

zakonik referendum

  • Please log in to reply
327 replies to this topic

Poll: ZA ali PROTI? (49 member(s) have cast votes)

Na referendumu bom glasovala:

  1. ZA (44 votes [89.80%])

    Percentage of vote: 89.80%

  2. PROTI (5 votes [10.20%])

    Percentage of vote: 10.20%

Vote Guests cannot vote

#21 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 16 March 2012 - 07:01 AM

Zakon ni popoln in ne ureja in ne jemlje v obzir vseh otrok. Kaj pa otroci s posebnimi potrebami - ki so vedno otroci in to za vedno ostanejo?
Niti z besedo niso omenjeni.

klik: http://www.iskreni.n...vas-poziva.html


Zakon bi blo pač treba izboljšat, tak kot je NI v redu.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#22 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 16 March 2012 - 08:14 AM

Zakon res ni popoln, ampak zakaj se vedno znova obesite na to česa NE ureja, namesto tega kar ureja.
Drugače se strinjam, da bi moral biti vključen tudi člen o otrocih s posebnimi potrebami.

Ampak . . . hehe, ta portal je nekako ideološki, tako da ga res ne mislim resno jemat. Že ko vidim na
prvi strani da bodo skupaj s papežem odkrivali vrednosti družine me popade histeričen smeh.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#23 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 16 March 2012 - 09:05 AM

Res lepo napisano. Sem ZA!! Predvsem je pa žalostno, da npr. v pedagoških sferah niso vsi ZA. Halo, kje bo prvo odobravanje in podpora otrokovih pravic, če ne v pedagoških poklicih? In potem smo tam... da so šole in pedagoški kader tak, kot je.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#24 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 17 March 2012 - 12:41 PM





  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#25 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 17 March 2012 - 12:43 PM

Pri nas so ob parceli poleg cerkve že množično nabili panoje PROTI :AJEBEŠ: :AJEBEŠ: :AJEBEŠ:

sem se odločila da grem glasovat za, iz principa.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#26 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 17 March 2012 - 01:05 PM

Ma dej, folk sploh ne ve, zakaj je PROTI lol. Npr. včeraj govorim z dvema kolegicama pa pravita, da sta proti. Vprašam ju, zakaj? Ha, lol, nista sploh vedeli, govorili sta mi o gejih itd. In ko sem jima obrazložila poanto vsega in dejansko, kaj vse obsega, sta bili čist zaprepadeni češ midve pa nisva tega vsega vedeli. Jap.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#27 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16925 posts
  • Gender:Female

Posted 17 March 2012 - 03:15 PM

Sem na hitro prebrala zakonik in sem sedaj tudi ZA.
Dokler ga nisem videla, nisem bila opredeljena, ker sem pač le poslušala argumente za in proti.
No, argumenti proti, ki sem jih jaz slišala, so verjetno kar tako na zeljnikih zrasli, ker v zakoniku nisem našla členov, na katerih so ti argumenti sploh nastali
(poslušala sem nekaj v smislu, da bi se rejniškim družinam otroke po določenem številu let kar odvzelo; da se neka skupnost ne imenuje več družina, ko otroci postanejo polnoletni ->
uradno po DZ že, samo to pa res ni neki big deal, sej starševska dolžnost za skrb otroka do 26. leta starosti še vedno ostaja; potem pa še klasične puhlice,
da pedri in lezbike ne bi smeli imeti otrok, da so ti otroci zaznamovani -> haha, samo "zgledni kristjani" in taki, ki si zadev niso prebrali, so lahko tako bebavi.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#28 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 18 March 2012 - 09:52 AM

Ja, nič nimam proti, če je nekdo proti, če mi poda razumen argument, in svoj pogled na situacijo. Svojega
mnenja pač ne morem vsem vbiti v glavo (niti ni to moj namen, se razume). Lahko samo predstavim svoje
stališče, in ga podprem z argumenti.

Kot pravi Princeska, stroka ni vsa ZA, lahko potrdim s primerom: moja mama dela v OŠ in mi je povedala,
da so vsi večinoma proti. Predvsem zaradi tega, ker so nekje slišali/prebrali nekaj o zakoniku, in
ponavljajo polresnice in dezinformacije. To me izjemno žalosti, saj živimo v času, ko si vsak lahko sam poišče
informacije, prebere članke, itd. In si posledično ustvari svojo sliko, mnenje.

Tudi glede propagande s strani cerkve nimam besed. Ampak itak gre samo za prepričevanje že prepričanih,
tako da . . . me pa boli, saj se obnašajo, kot da bodo njim odvzete pravice. In vsa gonja
prosti istospolno usmerjenim in členom v zakoniku, ki se tičejo njih. Vse bolj semi dozdeva da pač ljudje NE
marajo homoseksualcev, ampak svoje nelagodje, sovraštvo zapakirajo v neke polargumente in predvsem laži
proti zakoniku.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#29 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 18 March 2012 - 10:26 AM

Tisti proti znaki o katerih sem govorila so bili včeraj zvečer že podrti - nekdo jih je prevrnil :)

ČE bodo danes slučajno stali jih bom šla pa ponoči sama prevrnit, majkemi, ker vem da so klerikalci zadej ker je to njihova zemlaj in je tam stal že Nsi plakat.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#30 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 18 March 2012 - 09:40 PM

No, danes sva ga pa s frendico kar sami podrli. ČE bi bilo kasneje in se ne bi toliko avtov okrog vozilo, bi ga še odnesli in nekam skrili. -.- :P
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#31 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 18 March 2012 - 09:41 PM

Sally aktivistka. :hooray:
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#32 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 18 March 2012 - 09:47 PM

Ma na živce mi gre, ker vem da je Cerkev zadaj, ker je cerkvena zemlja. Sej če bi lepo argumentirali "proti" ne rečem, tako pa vem da so eni navadni zadrčeni homofobi za tem.
Ja, druga varianta je pa en fajn alkoholc ali pa sprej.. :D
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#33 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 18 March 2012 - 09:50 PM

Ja, nič nimam proti, če je nekdo proti, če mi poda razumen argument, in svoj pogled na situacijo.


Saj to je tisto, da ljudje, ki so proti, razumnih in predvsem argumentov, ki bi bili osnovani na TOČNI podlagi, nimajo.
Večina, ki bo obkrožila proti, je našopana z lažmi in boleha za lastno omejenostjo. Da ne govorimo, s kakšnimi argumenti so
prepričevali ljudi za podpise za referendum. Da kaj takšnega verjameš, moraš biti bolan na umu. Primc se je za tista
netočna in bizarna prepričevanja (da bosta lahko tudi brat in sestra po novem posvojila otroka) opravičil, a podpisi,
ki so bili zbrani na račun takih ogabnih podatkov, pa niso bili izničeni. In to je samo en kamenček v mozaiku, ki ga
poznamo. Močno dvomim, da je to bil edini štant, ki je z lažmi zavajal uboge mimoidoče k podpisom. Kaj se dogaja
okoli tega v preljubih cerkvah, pa sploh nočem vedet (če kje, bi v cerkah morala biti cenzura uzakonjena).
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#34 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 18 March 2012 - 09:55 PM

No saj vemo, kako gre to običajno. V nedeljo je volilni molk, folk gre ob 7 k maš pol pa volit, vmes pa fajmoštr v celofan zavije neko pridigo, kjer močno krši volilni molk.
Klasika!
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#35 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 19 March 2012 - 09:25 AM

vedno bolj me mika, da bom šla tudi jaz na referendum.

In res žalostno mi je, da se sploh ne gre več o družinskem zakoniku, ampak o tem ali si s cerkvijo ali proti njej. Zakonik je pa postal postranska zadeva!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#36 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 19 March 2012 - 02:15 PM

Jaz sem absolutno ZA! Resnično si želim, da zakon ne pade. V mojih krogih so pa vsi za, doma, pri fantu, vsi pravzraprav, no.
  • 0

#37 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 19 March 2012 - 04:03 PM

Ponk s "proti" seveda spet stoji *Aleš*
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#38 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25844 posts
  • Gender:Female

Posted 19 March 2012 - 11:28 PM

Dobila na mail:

http://www.24kul.net...nskega-zakonika
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#39 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 19 March 2012 - 11:36 PM

Še članek, ki ga citira: http://www.finance.s...avo-maščevalo
  • 0

After all this time?

Always.


#40 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 20 March 2012 - 12:30 AM

Dobila na mail:

http://www.24kul.net...nskega-zakonika


Si bom vzela čas in prebrala jutri. Naj vas samo opozorim na portal, ki
ga je potrebno z rezervo jemati. Mislim, da je jasno, kam pes taco moli.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users