Jump to content


Photo

Harologi


  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#21 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 May 2008 - 09:35 PM

Klikala sem tam kjer piše sestavine (biggrin.gif) ob izdelku, pa mi ne odpre, niti mi ne pokaže slike. ermm.gif Na International strani pa nisem našla.

Šla še enkrat čekirat, pa očitno za neke izdelke sestavine so, za nekatere druge pa ne. Jaz sem najprej seveda klikala po teh, ki nimajo podatkov o sestavinah in sem pač mislila da ne piše nič tudi pri ostalih.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#22 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 May 2008 - 12:36 PM

Sem bila na pilingu in striženju konic. Računala mi je samo piling, striženja in fenanja pa sploh ne. Piling je izjemno prijetna zadeva, ko mi je tisto olje vmasiravala v lasišče, mi je taaaako pasalo, da sem kr zaprla oči in me je vprašala, če bom eno kitico oddremala. laugh.gif Potem mi je lase ovila v eno folijo in mi dala glavo za 20 minut pod havbo (to je mal dosadno, ampak sem imela vmes dost revij za prebrat). Potem mi je ene 5x šamponirala, vmes sem v napol ležečem položaju sedela na masažnem stolu, ki me je skos tak fino masiral + njeno masiranje moje betice in sm spet kr odplavala nekam ... kako jaz obožujem masažo lasišča, mmmm. happy.gif Potem me je postrigla par centi in dala na lasišče vodico Hair Therapy. Sem bila v smrtnem strahu, da bo masaker (vsebuje med drugim tudi mentol in alkohol, kar ni glih za na občutljivo lasišče) ampak mi je ful pasalo, tak fino osveži lasišče, ampak sploh ne na pekoč način. Mislim, da imam danes prvič po ene dveh letih popolnoma pomirjeno lasišče, nič me ne srbi/špika, rdečice ni več, res čista milina - še sama ne morem verjet. Rezultati testiranja so pokazali, da imam hidrofobične lase (odbijajo vlago), ki pa so v dobrem stanju - moč je 6,1 in razteznost je 4, če to kateri kaj pove. Frizerka mi je skos ful hvalila lase, češ kako so zdravi in svetleči in ful gosti, mi je blo že kr nerodno. biggrin.gif Edino pri konicah so pač suhi, ker so še sledi beljenja. Tisti tester za lase mi je sprintal priporočeno nego, ki je:

E.F.A Shampoo Neutral

Hair Therapy

Fore/Efter Cure

Hair Balsam

Fuktighetsregulator (regulator vlažnosti)

K šamponu mi je predlagal salicilni dodatek (A.D.S.) 10ml in Lecithin 5ml. Frizerka mi je potem dodala še ekstrakta brannassle (pekoče koprive) n hibiskusa, oboje proti prhljaju in občutljivem lasišču. Aja, pa Fore/Efter Cure baje ne rabim, sem pa vzela vse ostalo, torej šampon, balzam, masko in tonik za lasišče. Balzam meni zelo lepo diši (pa se ful folka zgraža nad njegovim vonjem), je pa vonj izredno nežen, meni se zdi sveže/cvetličen. Tista maska (regulator vlažnosti) strašno smrdi po nekem pokvarjeno/kislem, pa šampon tudi - nekako po lepilu za papir. Ampak mene to ne moti, mi veliko pomeni, da zadeve niso parfumirane. Zdej bom pol leta uporabljala izključno to (držte pesti, haha) in bom potem videla, kako bo z lasiščem. Če mi to ne pomaga, bom popolnoma obupala.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#23 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 05 May 2008 - 12:43 PM

Kako si pa cenovno glede teh šamponov in vseh dodatkov prišla čez?
  • 0

#24 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 May 2008 - 12:50 PM

Šampon brez dodatkov je 13€, ampak jaz imam 4 dodatke, pa sem vseen plačala 13€. Kolikor vem, je vsak dodatek 1€, ampak meni ni nič računala. Balzam je 16€, vodica za lasišče Hair Therapy je 13€, edino ta regulator vlažnosti je precej drag, 19€. Se ga pa uporablja samo enkrat na 14 dni, tako da bo dolgo trajal. Je pa vse ful koncentrirano in bi moralo tudi na mojih dolgih in gostih laseh trajat 2-3 mesece redne uporabe.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#25 Lejkica

Lejkica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 358 posts

Posted 05 May 2008 - 01:00 PM

Po moje ti bo kar ustrazal, Dilema. Sicer pa men balzam tud ni smrdel, pa še ponucal se ga je res malo. Ampak šampon (sploh tisti lecitin) smrdi kot kuga, in meni osebno je ta vonj po dveh mesecih uporabljanja res že presedal. Ampak lasje so res lepi in svetleči po teh izdelkih. Hair therapy sem tud jst mela in ga ravno zarad alkohola na 2. mestu nisem upala uporabljat, ga je matka pol ponucala. Sem si mislna, sej če bo kej narobe, naj ona prva plešasta rata.. hehe.
  • 0

#26 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6690 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 06 May 2008 - 10:08 AM

Jaz sem sedaj našla še en pdf file laugh.gif Kjer imam narisane grafe.

In mi piše, da imam malo hidrofilične (kaj to je dobro da so zelo hidrofilični, ali kako?), moč imam 5,4 ; razteznost pa 5.

Krivuljo nagnjeno rahlo na levo.
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#27 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 06 May 2008 - 11:51 AM

Ti imaš rahlo hidrofilične, imam jaz pa rahlo hidrofobične. Tvoja krivulja je rahlo v levo, moja rahlo v desno. Jaz imam večjo moč od tebe, ti pa imaš večjo razteznost od mene.

Torej moram jaz še delat na razteznosti, ti pa na moči. laugh.gif

Jaz sklepam tkole - las, ki je popolnoma zdrav, ni ne hidrofiličen, ne hidrofobičen, torej ne vrskava preveč vode (ki potem spira snovi iz las), pa tudi odbija je ne preveč. Zelo hidrofilični in zelo hidrofobični lasje so slabe skrajnosti. Torej čim manj hidrofilični/hidrofobični so, bolje je.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#28 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 06 May 2008 - 03:21 PM

Radovedna sem: torej sklepam, da so zelo hidrofobični lasje, ki so naravno zelo suhi in hitro izgubijo vlago?? Potemtakem bi meni test pokazal, da imam skrajno hidrofobične lase hmm.gif Bom se še jaz šla testirat, čeprav dvomim, da bom kaj kupila.
  • 0

#29 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6690 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 06 May 2008 - 03:25 PM

Ne, jaz imam ful suhe, slamo dobesedno. Pa so malo hidrofilični. Mislim, da imaš ti takšne kot jaz
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#30 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 06 May 2008 - 04:18 PM

Oboje je isto sranje v bistvu oz. oboje je slabo, če gre v ekstreme. Hidrofilični lasje so tudi lahko slamnati in grobi/nezdravi, ker sprejmejo preveč vlage, ki pa potem odplakne z las vse minerale in vitamine, kar seveda ni dobro. Hidrofobični pa odbijajo vlago in posledica tega je, da so že v osnovi bolj suhi. Jaz imam rahlo hidrofobične - imam v splošnem močne in zdrave lase, samo malo več vlažilne nege potrebujejo in jih moram zato kvalitetno negovat.

Na netu piše, da so hidrofobični lasje močni in trdi, se hitro posušijo in imajo razcepljene konice. Ampak jaz tega ne bi kr tko posploševala, jaz recimo imam malenkost hidrofobične, pa so sicer res močni in gosti, nikakor pa niso trdi, ampak ravno obratno - so mehki, zelo svileni in voljni, tudi če kdaj (sicer zelo redko) uporabim samo šampon in nič nadaljne nege. Konice se mi tudi praktično sploh ne cepijo.

Na Harologi strani piše tudi tole:

Najpomembnejši je digitalni lasni tester, s katerim na podlagi testiranja enega samega lasu ugotavljamo ravnotežje vlage v lasu, ki je osnova za oceno kvalitete las. Lasni tester izmeri moč in razteznost lasu, razmerja med njima pa določajo stopnjo vlažnosti lasu. Poznamo dve vrsti las - HIDROFILNE, ki vpijajo preveč vlage, in HIDROFOBNE, ki odbijajo vlago. Vlaga v laseh je nujna za življenje lasu, za dovajanje vitaminov, mineralov in drugih potrebnih hranil, za njihovo rast in lep izgled.

To torej ni tako preprosto, hidrofiličnost ali hidrofobičnost opredeljuje razmerje med močjo in razteznostjo. Ne vem, js se ful zanima za te stvari, ampak na netu ni niti enga samega pametnega članka na to temo. Čez 14 dni, ko grem spet v salon, bom ful izprašala frizerko o vsem tem. tongue.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#31 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 07 May 2008 - 01:54 PM

Jaz bom tud poslala las na testiranje, me zelo zanima kaj mi bodo predlagali. Pol bom pa vidla za naprej. Zanimajo me teli keratinski spreji, to bi mi znalo pomagat. Samo kaj ko že zdaj uporabljam en miljavžent produktov, pa bi jih rada čim manj (šampon, balzam, silikon za konice, peno za volumen, občasno kak sprej da mi lasje ne štrlijo).
Koliko las sta vidve poslali (vem da piše enega, jaz bi pa vsaj ene tri, iz različnih delov lasišča)? Dilema, tebi so tam pregledalai, al si tudi pošiljala?

Se tolčem po glavi, da nisem zadeve sprobala že na poročnem sejmu, kjer sva bli s Chandro. Pa še priporočala mi je. biggrin.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#32 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6690 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 07 May 2008 - 02:00 PM

Jaz sem enga poslala.
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#33 Lejkica

Lejkica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 358 posts

Posted 07 May 2008 - 02:01 PM

Jst pa 3.
  • 0

#34 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 07 May 2008 - 02:12 PM

Meni je en las testirala, se mi res ne zdi potrebno pošiljat več las. Sem pa testirala lase v salonu, se mi zdi boljše, ker mi je potem še pregledala lasišče, pa še posvetovali sva se malo glede mojih las, kakšna so moja lastna opažanja in tko. Mi je potem dala v šampon tudi ekstrakte hibiskusa in pekoče koprive, česar mi tisti tester ni izpisal. Kombinacija na eni strani tega testerja in na drugi strani izkušenega frizerja, ki še sam pregleda lase in poda mnenje glede na svoje izkušnje, se mi zdi najboljša rešitev.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#35 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 07 May 2008 - 02:15 PM

Ja, sam jaz načeloma ne hodimokoli brez preparatov na laseh. Za pregled pa morajo bit popolnoma čisti. Pa mislim da imam različno katastrofo na različnih delih lasišča, ponekod imam lase precej bolj polomljene, ponekod manj, pa na temenu se mi npr. bolj mastijo.
No, sej bom vidla, če ne bom kr šla v en salon, čez kak mesec, dva.

Hvala bab'nce za odgovore smile.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#36 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 07 May 2008 - 02:17 PM

Crna, testiranje je zastonj in lahko greš v salon samo testirat, brez da kaj kupiš. Jaz imam tudi na temenu bolj poškodovane (se mi drgnejo ob oblačila) in mi je zato od tam vzela las, sem ji pač tko predlagala. Tudi ti pač odreži las iz predela, kjer se ti zdi, da imaš najmanj kvalitetne.

Mislim, da za testiranje ni treba, da je las popolnoma čist. Razteznost in moč se lahko izmeri tudi, če imaš kakšen preparat na laseh. Sej to ne gre na način, da frizerka pod mikroskopom gleda las in bi ji potem pogled zakrivala obloga na laseh.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#37 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 07 May 2008 - 02:19 PM

Aja, sem imela v glavi da je strani pisalo da mora bit las čist. Kul, no bom pol raje šla osebno, pa še da mi kako konico poskubi.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#38 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 07 May 2008 - 08:56 PM

Podobno kot ti, črna, jaz opažam, da imam večino pramenov las dokaj v dobrem stanju in so že pravzaprav zdravi lasje tam ... Eni prameni las, še posebej na zatilju, pa so veliko bolj izsušeni kot ostali hmm.gif To mi je ful zanimivo, ne vem sploh zakaj do tega pride. Saj si vse enako češem in strižem in enakomerno razporedim negovalne zadeve, tak da mi je to res nenavadno hmm.gif
  • 0

#39 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 07 May 2008 - 09:01 PM

Meni se to niti ne zdi nenavadno. Meni so se vedno bolj cufali in vozljali na zatilju, kjer se lasje skos drgnejo ob tkanino, kar je tudi razlog za občasno cepljenje. Jaz na tem predelu vedno še ful bolj obilno nanesem regenerator/masko, a ne pomaga popolnoma. Zdej, odkar nanašam gor leave-in Phyto 9 kremo, je boljše, ker malo zaščiti lase.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#40 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 07 May 2008 - 09:11 PM

Pri meni se na temenu bolj mastijo, zadaj so pa bolj polomljeni (po dolžini), oz. gre ta poškodba višje, zato ker si spenjam lase (se na vse kriplje izogibam čopom, pa krokodilčkom pa temu, edino lase si dam v rahlejšo kito, da jih čimmanj poškodujem po dolžini), na samih konicah se mi pa najbolj cepijo spredaj, kjer so najbolj na udaru.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users