Jump to content


Photo

Naravna olja za vsestransko lepoto?


  • Please log in to reply
273 replies to this topic

#21 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 07 February 2008 - 08:05 PM

Sem že čula tudi da je agranovo olje ful vsestransko in izredno kvalitetno, ampak je tudi drago in malce tejže za dobit. Nisem pa točno prepričana za kaj se ga najpogosteje uporablja ..
  • 0
Memento mori.

#22 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 07 February 2008 - 08:06 PM

Nasveti za uporabo arganovega olja za nego obraza in telesa:

- Za vse vrste kož priporočamo zvečer nežno masažo obraza s krožnimi gibi, če pa je koža suha, tudi zjutraj.
- Za suhe, lomljive lase brez leska, priporočamo nanos olja na celotno lasišče. Pustite ga 30 minut, lahko pa celo noč, nato ga umijete z blagim šamponom. Lasje postanejo sijoči in čvrsti.
- Za lomljive nohte priporočamo nego enkrat tedensko. Za 15 minut potopite prste v mešanico Arganovega olja in limoninega soka, ki naj bosta v enakem sorazmerju.
- Razpokane ustnice namažete z arganovim oljem in jih nežno masirate (eno z drugo).
- Po kopanju ali tuširanju priporočamo oljenje telesa z nežno masažo. Kožo tako nahranite, ji dodate vlago, postane bolj
čvrsta, elastična in žametna.
- Za piling (odstranitev poroženelih celic s kože) priporočamo uporabo arganovega olja enakomerno pomešanega s soljo iz Mrtvega morja.

wink.gif
  • 0
We must let go to live on.

#23 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 07 February 2008 - 08:09 PM

Se dobi tudi ceneje, moram v Kalček pogledati, tam ga bi morali imeti.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#24 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 07 February 2008 - 08:19 PM

Mi že dolgo uporabljamo arganovo olje, mami ga ima za obraz, jaz pa občasno za nego las (kot pre-wash treatment) in je fajn. Obnese se tudi na izsušeni koži na rokah, pa če se vam na faci lušči koža, tudi hitro sanira take zadeve. Jaz če sem prehlajena imam celi pokol okoli nosa, pa vmasiram arganovo olje in je takoj veliko bolje. Je pa res to precej drago olje, mi ga kupujemo v Biotopicu.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#25 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2008 - 10:08 PM

Danes sem si kupila stekleničko olivnega olja, ki ga bom uporabljala za pre-wash tretma, ter stekleničko olja pšeničkih kalčkov, ki je bogat z vitaminom E in ga bom uporabljala za okrog učk. thumbup.gif
  • 0

#26 KittyKat

KittyKat

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 225 posts
  • Location:Ljubljansko barje :P

Posted 08 February 2008 - 10:33 AM

mična, kje pa si kupila ta olja, pa kolk so kj cene? mene jih tut kr neki mika, še posebi za lase bi mela kj, oziroma za konice k so bl suhe. na obraz pa ne vem kolk bi mi kej pasal, da bi se z oljem pacala, k mam že tko kr dost mastno kožo hmm.gif bo treba probat laugh.gif
  • 0
Ni ti potrebno biti popoln, da bi bil popoln zame.

#27 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 08 February 2008 - 10:38 AM

Katero olje je potem najboljše za nego las (predvsem razcepljenih)?? confused.gif
  • 0

#28 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 08 February 2008 - 12:21 PM

KittyKat, jaz ta olja kupujem v naravni trgovini Dobra misel na Vrhniki v Sparu. Imajo pa ziher tudi marsikje drugje thumbup.gif

vrana, najboljše za lase naj bi bilo jojobino, olivno in avokadovo. Pa seveda arganovo thumbup.gif
  • 0

#29 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 08 February 2008 - 03:25 PM

Za nego las bi naj bilo avokadovo olje najboljša izbira, to sem že večkrat brala.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#30 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 08 February 2008 - 03:49 PM

QUOTE(gospodična*mična @ 7. 2. 2008 - 22:08) View Post

Danes sem si kupila stekleničko olivnega olja, ki ga bom uporabljala za pre-wash tretma


kaj to pomeni?


  • 0

#31 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28964 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 08 February 2008 - 03:51 PM

QUOTE(exotica @ 8. 2. 2008 - 15:49) View Post

kaj to pomeni?

olje bo uporabljeno kot tretma pred samimim umivanjem las, tj. si ga bo dala na suhe lase za določen čas pred šamponiranjem. wink.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#32

  • Guests

Posted 08 February 2008 - 05:21 PM

Mami sem kupila arganovo olje in si ga včasih malo sposodim. oops.gif Sicer je pa rekla, da lahko. smile.gif

Za telo uporabljam alverdino masažno olje z arniko, ki vsebuje mandljevo, jojobino in olje iz grozdnih pešk. Pa piše, da deluje proti strijam (med nosečnostjo), super je tudi za po športnih aktivnostih.
Za razvajanje v dvoje pa imava s fantom alverdino olje s pomarančo in sandalovino. Super diši in ko končava z masažo, ni šans, da se potem ne zgodi še kaj drugega. biggrin.gif oops.gif


Edit: Ups, šele zdaj sem se zavedla, da je tale tema odprta v poglavju o negi in oblikovanju las. oops.gif No ja, arganovo olje si dam res včasih na lase, z ostalim se pa - kot že rečeno - mažem po telesu. tongue.gif
  • 0

#33 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 10 February 2008 - 05:03 PM

Tita je omenila da se z jojobinim oljem namaže po solariju. Kak menite da bi se katero od teh olj obneslo za sončenje pol poleti. Ker vem da se nekateri namesto s kremo z nekimi olji mažejo in me zanima če bi katero od teh naravnih olj tudi blo primerno ?
  • 0
Memento mori.

#34 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 10 February 2008 - 05:08 PM

Upam, da ne sprašuješ, če lahko to uporabiš namesto krem Z ZAŠČITNIM FAKTORJEM?

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#35 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 10 February 2008 - 05:10 PM

Vem, da imajo nekatera olja že naravni zaščitni faktor, mislim, da je tle najbolj znano sezamovo olje.

Evo, sem pogledala in za sezamovo olje piše tole:

Bogato olje, ki se običajno meša z drugimi olji za nego telesa. Sezamovo olje, ki vsebuje veliko linolenske kisline in deluje kot naravni zaščitni faktor, saj odbija do 25 odstotkov sončnih žarkov. Vsebuje veliko vitaminov in se priporoča za nego kože kadilcev.


Vendar pa je treba vedet, da to vseeno ne bo dovolj, sploh če se nameravaš močno sončit. V redu bo v primeru, da nameravaš cel dan sedet v senci, če pa se nameravaš pražit na soncu, potem pa definitivno to ne bo nadomestilo kreme z (visokim) zaščitnim faktorjem.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#36 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 10 February 2008 - 05:15 PM

Ne, ne misla sem tak recimo da prideš iz morja in že maš rjavo polt, potem pa če se greš še tu in tam kopat v kake terme ali pa da naprimer igraš odbojko na mivki. Na tak način pa bi zadostovalo ne?

Dilema a veš mogoče če nebi to olje mastilo kože ali mašilo pore? V bistvu če je primerno za mastno kožo?
  • 0
Memento mori.

#37 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 10 February 2008 - 05:17 PM

Za mastno kožo na obrazu ne bo ravno oz. boš morala nanašat na tanko, sicer pa ga itak verjetno ne boš redno uporabljala, ampak samo tu in tam.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#38 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 10 February 2008 - 05:23 PM

Ja res sem misla samo tu in tam samo sem se odločla da raje nebom ker nebi tvegala da bi mi mašilo pore pa naprimer tudi po hrbtu se mi radi mozoljčki delajo. Upala sem da bi jojobino lahko služilo v ta namen, ker je primerno tud za problematično kožo, amppak okej. Se bom pač raje posluževala pravih krem za sončenje. smile.gif
  • 0
Memento mori.

#39 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 10 February 2008 - 05:24 PM

QUOTE(DiLeMa @ 10. 2. 2008 - 17:10) View Post

Vem, da imajo nekatera olja že naravni zaščitni faktor, mislim, da je tle najbolj znano sezamovo olje.

oops.gif

Ne glede na zaščitni faktor, mislim, da je potrebno precej pazljivosti z olji. Po svojih izkušnjah, te zaradi olja (četudi z zaščitnim faktorjem), sonce bolj opeče.

Sama ne bi samo z oljem namazana 2 uri igrala odbojko na soncu ali pa se namakala v plitvi vodi, kjer ti pol telesa ven gleda oz. sedela na robu bazena. Odhod v terme verjetno traja ves dan, kajne.

Raje si omisli kako kremo z dobrim zaščitnim faktorjem in neguj kožo z olji po končanem izpostavljanju.


Edit: Si že odgovorla, jaz pa špilam tu neko mater oops.gif
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#40 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 10 February 2008 - 05:31 PM

Hehe, saj je vredu. Sej kolko vem je vseeno ali si v vodi ali ne, sonce te v vsakem primeru dobi. V bistvu sem mislila olja ker pri meni je problem da ful počasi porjavim in lani sem šla ležat na sonce brez kakršnekoli zaščite v upanju da me bo te končno sonce kaj prijelo. Sej me je samo zvečer me je že začelo pečt in potem sem se itak cela zlupala tak da sem spet bla na začetku. Tak da sem misla da če olja nimajo tak visokega zf bi vseeno melo neki efekt ampak se tudi nebi nastavljala čist bres zaščite.
  • 0
Memento mori.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users