Jump to content


Photo

Najboljše maske za suhe/porozne lase?


  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#41 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 September 2008 - 09:26 PM

QUOTE(_M_ @ 14. 9. 2008 - 21:15) View Post

jaz grem jutri pogledat za šampon in masko; prejšnja linija Diamond Gloss mi je bila všeč.


Če smem pokomentirat. oops.gif Maska je superca, Nivea šamponi pa so precej sestavinsko bedni.
Pomoje se ti bolj splača vzet kakšen Alverde šampon. Sem napisala oceno nove Niveine maske, če katero zanima:

http://www2.cudovita...showtopic=14618
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#42 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 14 September 2008 - 10:25 PM

A ni to smešno - uporabiš rekonstruktor pa imaš lase kot petarda. Vsaj jaz no cry.gif No more for me, sigurno.

  • 0

#43 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 14 September 2008 - 10:27 PM

Jst sem ga ene dva meseca vsakič uporabila in imam zdaj ful suho spodnjo polovico las, ni pa dosti manj cepkov videti hmm.gif .
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#44 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 16 September 2008 - 02:09 PM

Saj ne da sem prebrala ''za PROZORNE'' lase. laugh.gif Očitno se mi meša še bolj kot ponavadi.

Jaz bi uporabila kakšno olje, ga daš na lase, pustiš nekaj časa gor, potem pa kot po navadi opereš in balzam.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#45 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 16 September 2008 - 04:50 PM

Jaz dam vsakič pred umivanjem za 3 ure kokosovo olje, potem nivea masko in potem malo jojobinega olja.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#46 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 18 September 2008 - 02:33 PM

QUOTE(gospodična*mična @ 14. 9. 2008 - 15:20) View Post

jaz sem dala 2 hranljive maske čez, pa še mal oljčka. Pa je bil rezultat porazen cry.gif
nevem kaj je smisel rekonstruktorja, če imaš po njem "mat" in štrenaste lase...dosti rajši imam navadne fructisove maske, ki dajo lasem vsaj nek sijaj, ker narejene škode na laseh itak nič ne popravi down.gif
Ne vem no, jaz sem razočarana nad tem Joico proizvodom.



Jaz pa imam s tem rekonstruktorjem dvojne izkušnje. Prvih parkrat, ko sem ga uporabila, je bil učinek všečen - gladki, mehki lasje, sijoči lasje, po kakšnem mescu in pol so se mi lasje nehali cepit in res sem bila zadovoljna. Uporabljala sem ga zmerno, enkrat na teden, za 10 mit. Sčasoma sem pa opazila, da so lasje postali čudni in da izgledajo lepše brez njega - imela sem občutek, da mi jih rekonstruktor izsušuje. Mislim torej, da je rekonstruktor namenjen poškodovanim lasem, ne toliko suhim. Suši jih najbrž zaradi keratina. Jaz recimo imam zdaj zadovoljivo zdrave lase (ne cepijo se, ne lomijo, še dobra frizerka - ki obvlada svoje področje ni kar nekaj mi jih hvali, kako sem si jih popravila), samo zelo suhi so pač (čeprav bi tukaj rada povedala, da je to lahko tudi prednost: namreč, pričeska meni zdrži do naslednjega pranja), niti kapljice masnoče ne premorejo, pa si jih perem enkrat na teden.

Sicer pa me še nekaj zanima. Trenutno imam Aubrey Organics Honeysuckle&Rose balzam in sem kar zadovoljna - čudežev pač ne morem pričakovati, ker pač že po naravi moji lasje ne premorejo toliko maščobe in vlage. Ali bi bil GPB kaj boljši po efektu?
  • 0

#47 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 September 2008 - 03:04 PM

Jaz sem naprej imela GPB, potem Honeysuckle, zdej pa spet GPB. Meni se zdita po efektu podobna (gladki, ponegovani in mehki lasje), samo da je Honeysuckle definitivno bolj hranljiv in je meni (ker imam hitro masteče lasišče) nekoliko preveč ter mi obteži lase in se tudi prej zmastijo. Honeysuckle je po mojih izkušnjah izredno hranljiv, če pa ti je še vedno premalo, pa dodaj nekaj kapljic olja. Na vlažne lase po pranju tudi daješ olja? Meni se zdi, da najbolj pomagajo leave-in zadeve, ki ostanejo na laseh po pranju in torej skos vlažijo in ščitijo, najbolje se obnesejo olja, sploh če se ne bojiš prekomerne zmastitve las. Lahko namesto olja tudi daš po pranju na lase malenkost Honeysuckle balzama, ga fajn vtreš v konice in ne izpiraš, ampak ga imaš kot nekakšno leave-in kremo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#48 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 18 September 2008 - 03:24 PM

Hvala Dilema, bom probala dat kapljic olja. Zmastijo se mi res ne, nikoli nisem imela mastnih, sploh ne vem, kako izgleda, če si greš z roko čez mastne lase tongue.gif
  • 0

#49 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 September 2008 - 07:07 PM

Srečnica. Jaz sem bila včasih tak kot ti, zdej imam pa že nekaj časa (kakšno leto) dost mastno lasišče in se mi lasje pri glavi konkretno zmastijo že tretji dan ter so zreli za pranje.
To me neverjetno živcira in sem čist nesrečna zaradi tega, res. Vse bi dala, da bi si jih lahko spet prala 1x na teden, kot včasih. Pa sej mam tud kožo bolj mastno odkar sem nehala jemat KT ...
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#50 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 21 September 2008 - 09:49 AM

Kak ti velja Ancha, tud men se zmastijo že kakšen drugi-tretji dan, ko sem imela pa daljše sem jih prala pa na vsake tri dni.
Zdaj si spet puščam daljše in vedno bolj k črni me vleče(če premislim, da sem med poletjem imela svetlo rjave lase, potem srednjo rjave zdaj sem si pa temno rjavo pobarvala lahko že kar vidim kam me vleče laugh.gif )

So mi pa črni, dolgi(čeprav malo uničeni ampak vseeno) lasje zelo pasali.Se totalna trapa da sem si jih posvetlila in zarad tega tud postrigla. lart.gif Zdaj računam da bodo do novega leta zrasli že čez rame(upam biggrin.gif )

Drugače je pa meni super maska še vedno Tigi O&H in Joico Sun Theraphy.
  • 0

#51 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 21 September 2008 - 04:44 PM

november, imaš kako slikco iz tistih časov?
Tudi jaz sem namreč imela enako situacijo in sem spet nazaj črna and I love it smile.gif
  • 0

#52 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 22 September 2008 - 04:45 AM

Bom poiskala, da. biggrin.gif
  • 0

#53 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 22 September 2008 - 03:50 PM

Sem bila danes v Müllerju in ni bilo tega Pantene balzama za kodre, ki se ne izpira. Prodajalka mi je celo rekla, da iz te kolekcije za kodre ne obstaja. Sem potem kolebala med Lorealovim hot curls (neki takega) in Pantenovim balzamom, ki se ne izpira, za ločenost las, zlata nalepka. Sem ga dala zdele na čiiist mjčkn vlažne lase, ponekod suhe in je super ukrotil lase. Odvzel malce volumna in ustvaril bolj definirane kodre. Diši tudi zlo lepo smile.gif .
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#54 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 23 September 2008 - 11:25 AM

Ne vem, kako to razložit ... Moje lasišče, kot da ne bi proizvajalo nobene maščobe, še po 10 dnih se mi najbrž ne bi zmastilo, pa si redno dajem gor balzame pa olja. Bi pa blo fajn. če bi blo vsaj malo smile.gif Moja kolegica npr. ima od mastenja če drug dan čisto mastne, poležane lase v pramenih in verjamem, da jih ima več takšno težavo - si res ne predstavljam tega, res ne.


Je pa res, da sem prebrala, da bolj kot so lasje gosti - bolj odstopijo od lasišča in manj se ti mastijo ter bolj so valiviti ali kodrasti, počasneje potuje maščoba od korenin do konic in spet se manj mastijo oz. nič. Najhitreje se mastijo čisto ravni in po možnosti redki lasje.
  • 0

#55 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 23 September 2008 - 01:38 PM

Bodi vesela, da si ti ni treba skozi prat las. Če pa hočeš da bi se ti mal bolj mastili pa se masiraj po lasišču. S tem namreč spodbujaš žleze lojnice, da bolj delujejo.

Da zadnja teza pa pri men ne drži. Imam zares goste in bujne lase, pa se mi kar mastijo tko da jih morem prat že tretji dan.
  • 0
Why so serious?

#56 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 30 September 2008 - 09:24 PM

Pri meni tudi zadnja teza ne drži.

Ko se še nisem barvala sem imela veliko bolj goste lase kot zdaj, ko se barvam, ampak tudi hitreje mastne. Po celi dolžini.

Zdaj imam pa samo pri lasišču mastne že kakšen tretji dan, konice imam pa normalne oz. kar konkretno suhe, če ne uporabim kakšnih silikonskih kaplljic ali olja.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#57 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 01 October 2008 - 08:26 AM

Ja vsekakor, zagotovo ta teza ne drži 100% in pri vseh. jaz sem govorilu na primeru sebe. Koliko pa ta prebrana teza drži za vsakega, seveda ne morem vedeti smile.gif Ampak težko pa vidiš, da bi bili recimo zelo kodrasti lasje ful mastni - s tem ne mislim, da se malo zmastijo po 5 dneh, ampak težko pa je, da bi se kodrasti ful zmastili po recimo že par ur po pranju, kot se nekaterim.

Sama imam zadnji dan pred pranjem popolnoma enake lase, kot sem jih imela sveže oprane teden dni nazaj.
  • 0

#58 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 01 October 2008 - 10:19 AM

Wanna trade? cry.gif

Meni se, odkar pomnim, kar hitro zmastijo. Perem jih 2x na teden, se pravi so tretji dan že dovolj mastni za v čop/kito, kasneje pa za oprat. Že drugi dan recimo niso najbolj sveži, a se da s kakim sprejem, ali pa gelom za utrjevanje še kaj narest.
Sem nekoč spoznala enega metalca, ki je imel res najlepše temno blond lase, take ša naravno malo valovite (kot da bi jih vzel iz Victoria's Secret revije laugh.gif), pa si jih je pral na dva tedna. Why not me? cry.gif

Sam jbg, sem srečna da mi jih vsaj ni treba prat vsak dan, pa da ipak niso tako zelo grozni, kot stalno tožim.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#59 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 10 October 2008 - 05:17 PM

Jaz ko sem bila mlajša sem si prala na en teden, potem že na dva tedna, ko sem se pa pobarvala na blond pa spet na en teden, ker mi je barva tok izsušila lasiče da se niso več tko mastili. Ampak zdaj (vrjetno zarad pubrtete in to) se mi že po enem, dveh tnevih zmastijo če tudi se na blond barvam.

Drugače pa sem jezna na maske in lase in vse ker sem res obupala. Vlagala sem ful dosti denarja v proizvode za lase, res one d best. In glede na to, da imajo ene punce ki jih poznam (pa se barvajo na blont IN likajo tu in tam) čisz zdrave lase in mehke četudi ne poznajo drugega kot Head and Soulders šampona. Jaz pa z celo študijo in nevem kakimi proizvodi in zaščitami. Ampak okej, so zrastli.. niso bli več skrepani, samo nekoliko suhi pol pa sem si en pramen na "zgornji liniji" (ko si stopničasto postrižen) malo zažgala po pomoti in me je frizerka malo šišnila in pol sem mela res čiiiiiist zrave lase, niti konice več niso ble trde, čist mehke. Joooj, sem bla srečna. In pol si po tistem ENKRAT naredim kodre z likalnikom in po enih treh dneh vidim da imam pri zgornji liniji konice čistttt skrepane in zažgane. Kak se mi lahko to naredi po enem likanju, NIMAM POJMA.

Pa še finta je v tem da grem po spodnji liniji (kjer nimam zažganih konic), grem večkrat skos en pramen da lepi koder pride ven, pri zgornji, krajši pa samo enkrat (tam pa mam zažgane rolleyes.gif). In nimam pojma kak sem lahko take konice dobila. Spodnje konice pa čist ok.

Moji lasje so zmešani!
  • 0
Memento mori.

#60 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 10 October 2008 - 07:48 PM

Nekateri lasje so taki, da še posebej slabo prenašajo toplotne obdelave. Meni je enkrat Dragica naredila kodre s profesionalnim kodralnikom (keramika in nevem kakšna teflonska prevleka) in sem imela konice tako grozne, da sem se skor zjokala in sem si šla še enkrat oprat sveže lase in tono maske gor. Uglavnem, konice so ble nekak 'grmičaste', dobesedno zažgane in totalno skrepane, ko bi šlatal zavozlano slamo - mene je skor KAP! Potem še nekaj pranj niso prišli k sebi, pa sem si dajala gor svašta. Uglavnem, moji lasje kodralnika (pa tudi ravnalnika) nikoli več ne vidijo. Kodre si lahko nardim tudi na drobne navijalke, je sicer več dela in slabše drži, ampaki vseeno boljše to, kot pa totalno pokurjeni lasje.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users