Jump to content


Kje kupujete hrano?


  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#21 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15434 posts
  • Gender:Female

Posted 03 March 2009 - 10:21 PM



Ja, si me spomnla, jst tut velik od hrane kupujem v DMju.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#22 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 03 March 2009 - 10:42 PM

Mi tut za hrano ogromno zapravimo.
  • 0

#23 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30612 posts
  • Location:Primorska

Posted 03 March 2009 - 10:53 PM

Dražje ni nujno boljše... wink.gif
  • 0

#24 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 03 March 2009 - 11:10 PM



Ja ja, saj vemo, da to ni absolutno pravilo, ampak po mojih izkušnjah to v 90% pač drži. Malo penez, malo muzike. Večinoma.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#25 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 March 2009 - 11:26 PM

Jaz malo menjam, in sicer Špar, Mercator in tudi Leclerc. Kupujem tudi v DM. Imam pač nekaj"svojih" izdelkov, ki se itak povsod dobijo, tako da skoraj vedno isto kupujem. Večinoma gledam, da so stvari polnozrnate, bio....tiste izdelke ki jih kupujem, pa imajo v vseh treh omenjenih štacunah. V DM rada kupim kakšne omake za testenine, alnatura izdelke....zato mi je nekako vseeno kam zavijem. Kar se sadja tiče je pa tko, da včasih dobim v Mercatorju ful lepo sadje, včasih pa v Šparu, ali pa obratno, sem že naletela v enem in drugem na bolj bogo sadje...čist odvisno, kakor je.
Ampak, če potegnem črto, grem pomojem še največkrat kar v Špara.
  • 0

#26 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45346 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 March 2009 - 11:31 PM

No, ko ste se pogovarjale/pritoževale o Mercatorju, a kupujete v supermarketih ali v navadnih manjših trgovinah?
  • 0

#27 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12098 posts
  • Gender:Female

Posted 03 March 2009 - 11:35 PM

Jaz v manjših, ker so pač povsod in ko kaj rabiš, je ponavadi Mercator najbolj pri roki. V večjih pa zelo redko.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#28 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 03 March 2009 - 11:38 PM




V Supernovi na Rudniku je Mercator fantastičen!
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#29 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 03 March 2009 - 11:58 PM

Meni se pa ni zdel baš nešto, tudi izbira in kvaliteta sadja se mi je zdela slabša kot v tistem v Šiški.
  • 0

#30 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 04 March 2009 - 12:06 AM



Meni se je pa zdel nadpovprečno založen z vsemi sortami. Je pa res, da je malo šepal pri sirih, sadja pa nisem gledala.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#31 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 04 March 2009 - 12:08 AM

Jz priznam, da sem ga sicer le bežno preletela- vem, da so imajo kar dost vrst pršutov, pa da je dimljen losos tipično mercatorsko nadpovprečno drag, ter da nad sadjem nisem bila kdo ve kako navdušena.
  • 0

#32 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 04 March 2009 - 12:12 AM



Hej, so pa eni izmed redkih, ki imajo kviki gric. biggrin.gif

IPB Image


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#33 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 04 March 2009 - 12:13 AM

Loool, kaj je to? Wannabe arašidi al neki? laugh.gif
  • 0

#34 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 04 March 2009 - 12:32 AM




Niso arašidi, ampak tak en prav poseben snack. ;-) No, morda so malo po obliki res wannabe arašidi, čeprav niso arašidasti. ;-)
Jaz sem kot mali otrok bila NORA na to zadevo. Potem pa se kar naenkrat dooooolgo ni dala nikjer dobiti v Sloveniji. No, pred ene dvema letoma pa sem to zadevo ponovno odkrila na Hrvaškem in se od navdušenja skoraj zgrudila, pograbila vse s police in se založila za nekaj cajta. Nakar sem ponovno omedlela med policami pred parimi meseci, ko sem tole čudo zagledala tudi v Mercatorju v Sloveniji. ;-)

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#35 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 04 March 2009 - 01:06 AM

No, naslednjič, ko me pot zanese v Mercator (sicer to verjetno ne bo kmalu) bom stestirala tole čudo. wink.gif
Jz sm bila pa čist presrečna, ker sm nekje prebrala, da imajo v Maxiju Eat Natural tablice. Namreč v Angliji sem bila z enim okusom teh tablic popolnoma obsedena, vsak dan sem jo žrla (borovnica in pistacije, oblite z jogurtom, če se prav spomnim). No, in grem včeraj vsa vzhičena prečekirat Maxija...in nato ugotovim, da imajo od vsega mislim da okoli 11 različnih Eat Natural tablic le eno. Kakopak, ne moje. Marš. ermm.gif Jz pa že vsa srečna...Očitno bo treba spet Anglijo počakat.

  • 0

#36 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 March 2009 - 07:29 AM

Kar se tiče industrijskih tovarn redno kupujem v Mlekarni Celeia. Tam imajo na pol zastonj jogurte, mleko, sire in še kaj bi se našlo. Prodajajo jogurte, kjer sta zmešana skupaj 2 okusa (to nastane takrat, ko prehajajo v proizvodnji iz enega na drug okus), jogurte, ki so tik pred iztekom roka (mimogrede - taki jogurti brez problemov zdržijo še 2 tedna po roku) in kakšne jogurte, ki so posledica kompenzacij med različnimi mlekarnami in jih zato tudi prodajajo za male denarje.
Najvišja cena je 25c za jogurte, ki so OK in jim ne poteče rok v kratkem. Jaz pa kupujem večinoma za 10c, pač je rok uporabe do jutri.
Sire prodajajo po 4€ na kilo (Gauda in Luka) - to so stranski kosi, ki ostanejo, ko režejo sire in jih pakirajo.
Ni da ni. Pa še zamrznjena zelenjava je precej cenejša kot kjer koli drugje.

Sicer pa kupujem še v Jati, kjer kupujem puranje mleto meso za kakšne 3€ cenejše kot v ostalih trgovinah.

Bila sem tudi v Ljubljanskih mlekarnah, tam je pa ena velika revščina. Nič ni po "pametnih" cenah, ki sem jih navajena iz Arje vasi. smile.gif

Aja, pa bila sem tudi v Polzeli, tovarni nogavic. Tam se tudi najde kakšna reč po pametnih cenah.
Se splača.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#37 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 04 March 2009 - 03:02 PM

Pri nas doma večinoma kupujemo v Tušu in Sparu, ker nam je pač najbližje od doma. Včasih gremo tud v Mercator, odvisno, kje smo lih takrat in gremo tam, kjer je najbližje. V Nm nimamo Hoferja, pa tud Lidla ne, kokr jst vem, tko da tm sploh še nism bla.

V Lj greva s fantom 1x na teden mal nakupit, kar v Spar na Viču, ker nama je na poti domov. Mi je Spar čist fajn.


Meni je tud Mercator v Supernovi super. Majo ful izbiro (sploh mi je fajn tam, kjer je kozmetika, precej firm z bolj naravno kozmetiko majo in tud ostalega, tko da sploh ne rabš it v Millerja, pa še cenejše je).
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#38 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17691 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 04 March 2009 - 03:37 PM

Mah ja, res je Maximarket dražja trgovina. Ker kupujem majhne količine hrane, prihranki niso tako veliki. Pa še v Maxija grem peš, Hofer in Lidl sta poplnoma zunaj mojih poti, edino Špar je na poti iz službe domov. Količinsko in kvalitativno zahtevne nakupe itak opravim v Italiji, kjer so cene veliko nižje. Conad je diskontna trgovina, pa tudi Coop je malce cenejši od naših trgovin. Ne smemo pa pozabit na Euro Spin. Tam se najde kaka dobra reč. Jaz tam kupujem velike količine namiznega vina, pa kosi pršuta so tam dobri in bistveno cenejši kot drugje pri nas. Poznam kar nekaj premožnejših ljudi, ki kupujejo v Euro Spinu, ker je tam ceneje. Nabor proizvodov pa imajo manjši kot druge trgovine.
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#39 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 04 March 2009 - 03:37 PM

Eurospin mamo v Nm! biggrin.gif (tam sem bila natanko 1x)! biggrin.gif
  • 0

#40 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 04 March 2009 - 04:11 PM

Nažalost večinoma kupujem V Maxiju, ker mi je dejansko najbližji. Ostale trgovine so dokaj daleč, da bi z vrečkami cincala domov. Mercator rešuje dejstvo, da so pokupli vse možne privat trgovine in trgovinice in so dobesedno za vsakim vogalom, "najboljši sosed" my ass.

Zelo rada obiščem Leclerc, saj so njohovi pekovski izdelki BOŽANSKI - vsakič si kupim tisti vanilijev ali čokoladni rogljiček in umiram od poželenja na poti domov!!! Da o bagetkah in ostalih stvareh sploh ne govorim. Všeč mi je tudi njihiva filozofija s kartico, na kareri lahko z nakupi nabiraš neko vrednost in jo potem pri nekem naslednjem nakupu vnovčiš. Se splača.

Spar je okej, definitivno mi je boljš kot Mercator, sam mi je iz poti, redkokdaj zaidem tja. Ni pa spet ful poceni.

Lidl in Hofer obiščem po moje enkrat na 3 mesece, ker sta mi spet iz poti. Nad ceno/kakovostjo nimam pritožb in vem, da če bi bili ti trgovini bliže, bi vsekakor raje tja hodila kot pa da prispevam Mercatorju.
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users