Jump to content


Photo

nega skodranih las


  • Please log in to reply
229 replies to this topic

#101 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 20 July 2018 - 06:39 AM

Lidl ima gel za lase brez silikonov. Meni se zdi precej pocast sicer, zato ga dam malo pa je kr ok. Nimam pa tistega casta o katerem vse govorijo. Za aloe vero gel pa sem zdaj izvedela, da vsebuje glicerin, zato lahko ko je dosti vlage povzroča frizz. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#102 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 01 October 2018 - 10:35 AM

3 tedne brez šampona, uporabljam Fructis aloue vera conditioner, ki ga vmasiram in izperem, potem pa Balea professional masko za kodre in Fruit of the earth aloe vera 100% gel.
Zaenkrat sem zadovoljna, me pa zanima, kako bo po porodu, ker zdaj itak nimam problematičnih las.

Attached Files


  • 0

#103 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 01 October 2018 - 10:47 AM

Barbarina, lepo. Kako se ti drugače zdi? Jaz sem še vedno ful presenečena kako mi balzam in masiranje umije lase.

Jaz imam tudi to masko, uporabljam pa od Aveo iz Mullerja balsam.

 

Za po umivanju pa po Laura metodi večinoma. Leave in in gel, denman krtačo, mučaknej las in sušenje z difuserjem(ravno prejšnji teden sem dobila nastavek in krtačo).


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#104 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 01 October 2018 - 10:52 AM

Super mi je pa nič me ne srbi lasišče, kar me po redkokaterem šamponu ni.
Sušim pa jaz vedno na zraku, fena ne uporabljam.
  • 0

#105 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 01 October 2018 - 12:09 PM

Ful lepo Barbarina. To Baleino masko imata še stare verzije? Ker nove imajo silikone.  :AJEBEŠ: Ni mi čisto jasna finta te denman krtače. 

Jaz imam pa spet čisto nedefinirane. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#106 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 01 October 2018 - 01:15 PM

Moja je brez silikonov, jap.

Ti imaš po mojem hormonsko ravnovesje porušeno, to ful vpliva na lase.
  • 0

#107 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 01 October 2018 - 01:46 PM

Štrajkajo odkar sem se postrigla, kar mi je malo hecno. Lahko da tudi IUD trenutno kaj pripomore k vsemu skupaj. 

Baleo imaš kot leave in? 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#108 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 01 October 2018 - 01:48 PM

Ja.
  • 0

#109 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 23 January 2019 - 08:21 PM

Barbarina ali Frcica a imata kako posebno tehniko za masiranje lasisca pri co-washingu?
Obcutek imam da ne morem prav lasisca ocistit,oz ni tistega obcutka cistosti. Ali je to samo tisto prehodno obdobje. Pa vcasih me malo boli lasisce, kljub temu da se trudim bit cim bolj nezna.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#110 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 23 January 2019 - 08:34 PM

Ne, nobene posebne. Toliko, da se naveličam pa pol še nadaljujem :D Vem, da imajo ene eno tako strgalo oz. glavniček. Če si ravno začela s cowash pol gre za prehodno obdobje. Katerega pa uporabljaš?

 

Jaz sem danes prvič naredila famozni rice water rinse. Teli lasje mi vzamejo ful preveč časa. Aja, klonila sem. Naročila sem svilene prevleke za povšter. Nočem več zgledati kot mama Simpson, ko grem spat.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#111 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 23 January 2019 - 10:00 PM

Pa te nic ne boli lasisce? Trenutno imam Sparov balzam. Lase imam take kot, da bi ful laka uporabila in potem stojijo kakor jih das.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#112 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 23 January 2019 - 10:15 PM

Ne, nič me ne boli.

Kdaj pa si začela s cowash? Pri meni so se lasje zelo hitro navadili.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#113 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 24 January 2019 - 07:04 AM

Recimo ene 2 tedna. 

Razmišljam ali bi morala po jacuzziju ''clarify''. Moram kmalu k frizerju, pa za izlet naslednji teden sem v dvomih al si samo balzam nesem al vseeno raje šampon, ker ne vem kako bodo kopalnice in čas za to temeljito čohanje. 

 

Pa še to, zdi se mi da imam spet ful prhljaja. Tistega mastnega, ki skrampaš z lasišča. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#114 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 24 January 2019 - 07:09 AM

Tega imam tudi jaz! Ko operem ga naceloma ni toliko (ful noben sampon ne opere cisto take kolicine suhe mascobe), tretji dan je na debelo :/ Ne vem kako odpraviti. Las pa nimam nikoli mastnih, ker je suh. In ce se ne praskam, se sploh ne vidi, da imam probleme.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#115 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 24 January 2019 - 07:17 AM

Jaz imam s tem že od pamtiveka težave. En čas mi je fil pomagal Vichy dercos. Potem pa sem se nekako nehala temu toliko posvečat pozornosti oz mogoče se je tudi umirilo samo. Čez vikend pa sem opazila, da je spet kar precej. In na wash day, ali čez vikend, sploh če sem nervozna, si dam diška s praskanjem, kot da če ga tako odstranim ga bo manj.  :butl:

 

Pomagalo naj bi kokosovo olje, pa ACV rinse, pa še kakšne domače žavbe, ampak pri meni ni bilo bistvenega učinka. Ta masten prhlaj bi lahko bil tudi ena vrsta dermatitisa. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#116 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 24 January 2019 - 08:07 AM

Tukaj ne znam pomagati, ker nimam teh tezav. Baje res pomaga acv rinse ja.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#117 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 15 April 2019 - 01:40 PM

Za update, moji lasje se precej slabo navajajo na to Curly girl metodo. Bom poskusila še zamenjat balzam pa dlje masirat, ampak včasih me je groza ko se pogledqam v ogledalo. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#118 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 17 May 2020 - 09:41 AM

Zdajle sem si umila lase in so mokri med 2a in 2b (bolj 2b), posuseni pa eno fizzy gnezdo, kodri pa ostanejo na tilniku. Nisem tega nikoli opazila! Vcasih sem imela ravne :o
Zdaj pa moram probati to metodo, da vidim, ce je res. Rabila bi pa en balzam in en leave-in, ki se jih dobi tu. Bom se malo reddit pregledala, ampak ce imate kaksno priporocilo, lepo prosim.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#119 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 17 May 2020 - 10:00 AM

Kaj pomeni mokri med 2a in 2b? Poglej Garnier Banana HairFood, kodrolaske ga ful hvalijo.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#120 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 17 May 2020 - 10:04 AM

Men je ta Fructis banana brezvezen ful,ga dam kot leave in. Balzam Fructis Aloe vera sem imela za umivanje, mi je bil ok.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users