Jump to content


Photo

Tajska


  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#1 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 15 October 2009 - 10:13 PM

Je katera s foruma slučajno že bila, kje točno, kaj konkretnega je za pogledat?

Me zanima čimveč info, naslednje leto namreč verjetno grem.
  • 0

#2 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18194 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 15 October 2009 - 10:26 PM

Moj fant je bil januarja (in me pujs ni vzel sabo cry.gif ), tko da sicer ni iz prve roke, neki pa le vem tongue.gif Bili so na otočku Koh Samui, 14 dni v enih bungalovčkih na plaži. Res sanjsko, samo stopil si pred vhod, pa si že bil na plaži. Zdej nevem, ti bi verjetno šla bolj na.. Hm, avanturistične počitnice, ne toliko na relaxiranje?
Vem da so šli do enega otočka, kjer naj bi se potapljali, baje ful koral oz. zelo bogat morski svet, samo msz da potem iz tistega ni bilo nič. V Bankoku imajo roza taksije woot.gif Baje je pa precej umazano, pa fuul hrupno in prometno. Zrak je ful onesnažen. No na tistem otočku pa itak raj.
Evo par slikc (sicer brez njegove vednosti, ampak pomoje ne bo zameril oops.gif )
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 0

After all this time?

Always.


#3 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10652 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 October 2009 - 10:27 PM

Jaz sem bla na Tajskem en mesec pred skoraj tremi leti. Bom več napisala jutri (je velik za pisat), zdele grem spat yawn.gif

  • 0

#4 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 16 October 2009 - 10:18 AM

Nincha, pa si ga pustla samega na Tajsko? tongue.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#5 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 16 October 2009 - 10:28 AM

lol
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#6 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18194 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 16 October 2009 - 06:31 PM

Ja, je šel s starši, so ga oni čuval tongue.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#7 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10652 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 October 2009 - 07:04 PM

Da začnem: smile.gif

Torej, tam sem bila cel december, blo je super, ker sem se sredi zime preselila v poletje. Najprej smo bili v Bangkoku nekaj dni, v tem času smo bluzili po mestu in šli na enodnevne izlete okrog. Šli smo v Kanchanaburi, kjer je most na reku Kwae. Bangkok je drugače super mesto. Imaš vse, od bede do blišča. Je pa zrak res precej onesnažen, to se je dobro videlo, ko smo bili na vrhu ene stolpnice in z aviona...
Potem smo šli za skoraj en teden na sever, v mestu Chiang Mai. Tam me je čist navdušil night market...super stvar. Vmes smo šli za tri dni na treking in smo spali v malih vasicah... me je motilo predvsem to, da je vse narejeno za turiste, nič ni pristnega. V treking je bil vključen tudi bamboo rafting (ful zabavno) in pa jahanje slonov. To zadnje mi je bilo najhujše od vsega in ne priporočam, razen če si v kakšnem rezervatu, kjer z njimi lepo ravnajo. Tam so bili parkirani kot avti v garaži in čakali na turiste, da smo šli en krog na njihovem hrbtu. Jaz sem celo pot na slonu prejokala, ker kadar se je slon ustavil, ga je vodič mahnil po glavi z ostrim kovinskim kavljem, do krvi, slon se je stresel od bolečine in zajokal je... če bi bila zdej tam, bi to itakspustila, sam k ne veš... ampak pred tem sem o tem slišala samo dobre stvari, da je prijetno itd... ampak mi smo naleteli na shit!
Pol smo šli na jug na otoke, na vzhodni obali smo bili na štirih otokih, na zahodni obali pa na treh otokih. Ti otoki so si ful različni, imaš take čist osamljene in take, kjer je sončnik pri sončniku. Otoki so super! Ful dogajanja, super hrana in vse... Na koncu smo zadnje tri dni preživeli v Bangkoku, si vzeli na easy in malo nakupovali in uživali...
Jaz sem se navdušila nad severom Tajske, blo mi je ful hudo, ko smo odhajali od tam.

Drugače je pa tam dokaj poceni, jaz sem zapravila ful malo denarja za prevoze, hrano in oglede... Busi so točni, vse štima, hrana je super - mi smo jedli uglavnem v restavracijah, ker ulična hrana je skoz ista, pad thai-ja ssem se kmalu naveličala... super so pa njihove palačinke na ulicah, z banano, nutelo... njam. S prebavo nismo imeli nobenih problemov, ker je čisto. Jaz sem samo na enem izmed otokov dobila eno čudno alergijo in sem se za tri dni v obraz čist spremenila (slik ne pokažem nobenmu), en stari farmacevt se me je kr ustrašil, ko sem prišla vsa panična v lekarno vprašat kaj mi je smile.gif) baje je bila kriva morska hrana. Samo sem potem čez par dni spet jedla v tisti restavraciji, pa ni bilo nič.

Tam moraš edino mal pazit na njihove turistične pasti - to so razni tuk-tuk vozniki, k te pelje čist drugam, kamor se zmeniš... pa razni VIP avtobusi na daljših relacijah, ker se najprej usedeš v ledeno mrzel fancy bus zvečer, po pol ure vožnje naštimajo film, dajo deko in zahajcajo gretje... na busu vsi zaspijo (ker je odhod itak ob 21h al pa še kasneje in si utrujen..), oni se pa potem ustavijo kr nekje sredi ničesar in praznijo ruzake. Meni sicer niso nič ukradli, ker sem mela ruzak zaklenjem, kolegu so pa ukradli malenkosti iz tistih žepkov, ki se niso dali zaklenit...
Pa za vožnjo s čolni in gliserji med otoki priporočam dramamine (tablete proti potovalni slabosti) - jaz sem bruhala ko zmešana, ker jih nisem imela.

Jaz bi šla na Tajsko takoj nazaj, res je super za potovat, ful zanimiva in lepa, ljudje so prijazni... pa shopping v Bangkoku je super! Jaz sem največ denarja zapravila predzadnji dan, ker sem barantala povsod... the best res! Jaz sem par dni pred novim letom prišla v zasneženo Slovenijo zagorela in polna vtistov...

O tem bi se dal še ful pisat, tko da če imaš kakšno vprašanje kar vprašaj smile.gif

  • 0

#8 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28990 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 16 October 2009 - 07:27 PM

Frida, full lepo. wub.gif si šla to v lastni režiji ali s kako agencijo?
js sm spet pozabla, LOL - kdaj greš letos pohajkovat?

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#9 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10652 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 October 2009 - 07:46 PM

Šli smo sami, brez agencije. Tajska je prelahka za potovat, da bi razmišljal o agenciji smile.gif

Čez dva dni grem v Sirijo in Jordanijo... začenjam paničart zarad aviona..
. down.gif
  • 0

#10 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28990 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 16 October 2009 - 07:50 PM

ej, avion je pis of kejk, fear not. smile.gif js že komi čakam, da bom spet iznad oblaka .... želim ti, da bi se super imela in odklopila.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#11 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10652 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 October 2009 - 08:04 PM

Hvala enako! smile.gif
  • 0

#12 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25962 posts
  • Gender:Female

Posted 16 October 2009 - 09:28 PM

Frida, srecno pot in lepo se imej! ;)
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#13 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10652 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 October 2009 - 10:29 AM

hvala smile.gif
  • 0

#14 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 17 October 2009 - 04:20 PM

QUOTE(Nincha @ 16. 10. 2009 - 19:31) View Post

Ja, je šel s starši, so ga oni čuval tongue.gif


Tak pa že sleep.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#15 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 26 December 2009 - 10:58 AM

Mene zanima par reči in sicer...

1.)a poleti je ok dol? Menda so eni deli bolj podvrženi monsunskemu deževju ampak da načeloma ni panike
2.) kaj ste si sploh organizirale vnaprej?Samo začetno prenočišče? Kje se da najt ostalo?
3.)Kako je z ruzaki?Ste to non stop tovorile s sabo al kje puščale?

jst sm ful taka da morm imet vse nujno v naprej splaniran in se mi zdi da to v primeru tajska ne bi blo možno. Poleg tega sem šla v lastni režiji zdej sam v kaka mesta, nikol tko preko dežele in se še učim...sam pravjo da je tajska najbolj nostavno za lastno režijo pa to...

Ste se vse ravnale po lonely planetu al kaj? smile.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#16 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28990 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 26 December 2009 - 11:11 AM

jaz sicer nisem bila na Tajskem, potujem pa v lastni režiji in imam, preden grem, naslednje: karto za avion, čimmanj prtljage, pošlihtan keš in prva dva, tri dni rezerviran hostel, Lonely Planet in okvirni plan poti, vse ostalo sproti. ni zdi se mi pametno že vseh hostlov vnaprej od doma rezervirati, ker se ti lahko zgodi, da zataji javni prevoz al karkoli in pač dosežeš kako destinacijo kasneje. ruzak sem puščala v hostlu (denar&co v sefih, ruzak z obleko v sobi - če je bilo možno, v zaklenjeni omari; ne zaradi domačinov, ampak debilnih turistov, ki bi radi res najceneje skos prišli in bi v ta namen še drugemu gate z riti potegnili, če bi lahko), s sabo sem ga tovorila le ob menjavi lokacije. vreme pa tko, kakor naletiš, ena prijateljica je bila julija dol pa nista imela nič dežja, razen en dan je malo deževalo.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#17 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 26 December 2009 - 11:15 AM

Ja jaz tud nekak razmišljam tam druga polovica julija...
Špela koliko si si pa prej kaj o deželi prebrala? Vem da greš zdaj v Vietnam, pa da je to druga zgodba, ampak vseeno...pa da si bila v Mehiki...A so vsi hostli pa prenočišča tud v Lonely planetu, in kaj pol kličeš z mobilca okol al pač rezerviraš vse preko neta? smile.gif To z ruzaki se mi je pa zdelo ja, da se da puščat nekje zaklenjeno smile.gif

  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#18 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10652 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 December 2009 - 11:16 AM

Tajska je vse leto okej za potovat, samo v deževnem obdobju pač mal več pada. Ampak to so krajši nalivi, vreme je še vedno toplo. Ko sem bila jaz dol decembra, je na otokih vsak dan deževalo, ampak recimo dve uri, pol je blo okej, včasih je deževalo tud cel dan, sam je blo še vedno toplo, da si se lahko kopal. Sploh ni panike. No, ni panike, če ne kompliciraš, če ti pa vreme zjebe vso dobro voljo, pol je pa problem.

Jaz si tam nisem vnaprej zrihtala niti ene stvari. Tok je lahko za potovat, da si sploh predstavljat ne moreš. Hostle maš na vsakem koraku in če ti eden ni všeč, greš v drugega. Jaz sem se o glavnih stvareh ravnala po LP, kar se tiče zemljevidov... v vse ostalo se pa prepustiš. Ko boš priletela v Bangkok, boš šla itak najprej na Kao San Road - to je ene 500 metrov dolga ulica za popotnike, tisoč hostlov na izbiro, restavracij, ulična hrana, starbucks, ni da ni. Tam se mal aklimatiziraš, čist bliz je tud kraljeva palača, pol pa greš naprej. V Bangkoku sta dve avtobusni postaji. Ena za na sever države, druga za na jug. Nimaš kej organizirat, ker je tko, kokr če bi šla v Lj na avtobusno postajo kupit karto za Koper.
Če ti je pa bedno tko potovat, pa če se boš boljš počutila potem rezerviraj prenočišča in prevoze (letalske). Ampak bo bistveno dražje.

Z ruzaki je tko: ko sem v kakšnem mestu ostala več dni, sem vse skupaj pustila v sobi. Drugače pa itak tovoriš, dokler spet ne prideš v naslednji hostel. Do zdej sem se tud vedno zmenila, da sem zadnji dan pred odhodom domov lahko pustila ruzak v hostlu zastonj, da nisem plačevala sobe za brezveze, vse se da zment. Kupi ključavnice za ruzak al pa jih zategni z vezicami.

  • 0

#19 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 26 December 2009 - 11:17 AM

U Frida, hvala za odgovor, was very helpful! Pa sej se mi je kr zdel oda je tko ja, da rastejo prenočišča kot gobe po dežju smile.gif

Pa še nekaj, verjetno nsite gotovine vse jemale s sabo, al kako? Se da dvigvat keš z navadnimi bančnimi karticami (nimam še kreditne, mam pa viso electron, če to kej pomaga)...
Al pač rabiš kreditno (to ma pa itak fant?)
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#20 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10652 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 December 2009 - 11:22 AM

Kar se prenočišč tiče: jaz sem gledala v LP, sploh zdej v Siriji in Jordaniji, ker jih ni tok zelo veliko. Pred potovanjem na Tajsko sem si prebrala res ogromno stvari, vse sem vedla, popotniški forumi so fajn, ker vse izveš iz prve roke. In prav greh bi bil za Tajsko vse rezervirat, resno. Tam se boš vse naučila, kako se baranta, kako bit na easy in ne skoz ziheraš...
V Siriji in Jordaniji zdej sem pa spoznala ful folka na poti in so mi predlagali v kater hostel naj grem v kakšnem mestu - itak so vsi v LP smile.gif
JOjojojojoj fovšfovšfovšfovš.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users