Jump to content


Photo

suhi lasje


  • Please log in to reply
368 replies to this topic

#201 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 11 September 2018 - 10:09 AM

Meni so vsi Laverini ful izsušili lase, prav lomili so se.

Jaz uporabljam tega Baleinega, čeprav bi rekla, da ni nekam hranilen, ampak očisti pa res dobro. Sicer pa spet - moj ljubljeni Garnier Ultra Beauty s kokosovim oljem rulz. :D

 

 

4010355847942-727129_org.pngWhole_Blends.jpg?itok=eHMlehDG


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#202 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23387 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 11 September 2018 - 10:53 AM

Coco -  ali mogoče veš razliko med tvojo različico in to, ki nima silikonov?

 

81tHtaFI-uL._SY355_.jpg


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#203 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 11 September 2018 - 11:15 AM

Nisem čisto prepričana, ampak mislim, da so drugačna poimenovanja v US in Evropi v osnovi pa gre za isto linijo. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#204 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23387 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 11 September 2018 - 12:02 PM

očitno so spet pri Balei spreminjali, saj je zdaj samo ta:

 

balea-professional-shampoo-oil-repair.jp


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#205 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 11 September 2018 - 12:29 PM

Ja, samo razlicna poimenovanja so za isto stvar. :)
Jaz sem Baleinega nazadnje kupila pred mesecem dni, pa je embalaza bila sicer posodobljena, ampak se vedno rjava. :hmm:
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#206 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23387 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 11 September 2018 - 12:31 PM

na tej različici ne piše nikjer, da je brez silikonov, zato sem bila pozorna.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#207 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 11 September 2018 - 12:50 PM

Baleo so zgleda spreminjali, ker ima večina izdelkov, kaj sem gledala zdaj silikone. Prav žalostno kaj so nardili. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#208 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 11 September 2018 - 01:02 PM

O, hinavci! :o Moram hitro pobrat zaloge, ce so se kje!
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#209 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23387 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 12 September 2018 - 07:39 AM

Jaz sem obupala. Ne v DM, ne v Mullerju nisem našla teh šamponov s kokosom, zato sem kupila to

 

41JOSID2TWL.jpg

 

AQUA / WATER, SODIUM LAURETH SULFATE, COCO-BETAINE, GLYCERIN, GLYCOL DISTEARATE, SODIUM CHLORIDE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER, PPG-5-CETETH-20, OLEA EUROPAEA OIL / OLIVE FRUIT OIL, CARBOMER, NIACINAMIDE, SACCHARUM OFFICINARUM EXTRACT /SUGAR CANE EXTRACT, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT,SODIUM ACETATE, SODIUM HYDROXIDE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL / SUNFLOWER SEED OIL, PYRIDOXINE HCL, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF EXTRACT / ROSEMARY LEAF EXTRACT, COCOS NUCIFERA FRUIT EXTRACT/ COCONUT FRUIT EXTRACT, COCOS NUCIFERA OIL / COCONUT OIL, ISOPROPYL ALCOHOL, PROPYLENE GLYCOL, HYDROXYPROPYLTRIMONIUM LEMON PROTEIN, CITRIC ACID, CITRUS LIMON PEEL EXTRACT / LEMON PEEL EXTRACT, PERSEA GRATISSIMA OIL / AVOCADO OIL, XANTHAN GUM, PYRUS MALUS FRUIT EXTRACT / APPLE FRUIT EXTRACT, POLYQUATERNIUM-10, TOCOPHEROL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, SALICYLIC ACID, PHENOXYETHANOL, LINALOOL, GERANIOL, COUMARIN, LIMONENE, HEXYL CINNAMAL, BENZYL ALCOHOL, BENZYL CINNAMATE, BENZYL SALICYLATE, PARFUM / FRAGRANCE. (C201278/1).

 

 

 

Prosim povejte, da nisem kupila sranja, ker se mi res ne da več!!!! :AJEBEŠ:


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#210 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13689 posts
  • Gender:Female

Posted 12 September 2018 - 07:42 AM

Sori, ampak ima ful močan, izsušujoč čistilec :D je sicer bogat, ampak se po moje s tem ravno izenači.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#211 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23387 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 12 September 2018 - 07:44 AM

ma naj se kavsnejo!

Hvala Frčica!   Cel doktorat za en šampon, ki bi mi pomagal :cry: 

 

Torej ne pomaga ne, ne škodi pa tudi ne? Samo da vem, ali ga sploh uporabljat ali ga kar stran zabrišem


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#212 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 12 September 2018 - 08:07 AM

Jaz bi najprej poskusila. :) Daj, bom sla jaz naokoli po DMih, ker hocem izbrskati zaloge sampona, pa ti sporocim, koliko sem bila uspesna. Pa v neki tocki bom itak v Ts obnovila zaloge Garnierja, lahko prinesem. :)
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#213 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5720 posts
  • Gender:Female

Posted 12 September 2018 - 08:24 AM

Kami, jaz imam trenutno lush trichomania. Trdi sampon, ki ga rezejo kot milo. Je mehkejsi, poln kokosa in kokosovega olja. Uporabljam ga tri mesece in moji lasje se super odzivajo nanj.

Junija sem sla na Olaplex terapijo k frizerju in je res super. Dolocene dele konic sem imela (sploh pri obrazu) prakticno zazgane (barvanje, likanje). Vem, da je edina resitev strizwnje, ki pa letos zaradi poroke ni prislo v postev. Prejsnji teden sta dve razlicni frizerki komentirali, da sicer imam suhe lase, ampak da ni posebne krize...
V glavnem moja nega je:
Lush sampon (ali rdeci od 4kidsandus)
Lush American cream balzam
Imela sem tudi garnierjevo masko
Na suhe lase pa dam Lush Queen bee maslo (namesto silikonskih kapljic)
Pa vsake toliko naredim domac tretma z Olaplexom.
  • 0

#214 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 12 September 2018 - 09:10 AM

Kot je rekla Frčica SODIUM LAURETH SULFATE je čistilec, ki lahko zelo izsušuje lase. Probaj pa boš najboljše vidla.

 

Jaz bom nabavila zdaj šampon iz te nove linije Nutribox, so brez sulfatov in silikonov in Tuš drogerija ima ravno akcijo. 

Drugače pa kolikor se spomnim je ok od Maui Moisture Shea Butter in Coconut Milk šampon pa še kaj bi se našlo. 

 

Vidim da ima na spletni sreani nemški DM na voljo že Cantu izdelke alaluja, pa Fructisova maska je 5,35€ :o

 

Drugače pa je meni fajn tale stran, saj ti pove če so izdelki CG odobreni saj ti napiše če vsebuje sulfate, silikone itd, tako da mogoče zna tudi kateri drugi prav prit.

http://isitcg.herokuapp.com/


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#215 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14747 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 12 September 2018 - 09:58 AM

Ojoj, Kami, nimaš sreče  :ph34r:

 

Fajn brat, kako vsaka najde svoj način, ker ni en univerzalen za vse :)

 

Da pa še jaz malo poalternativim v tej temi, bom opisala izkušnjo z ritho in shikakai:

 

V Radico trgovini sem nabavila praška za umivanje in nego, Ritho in Shikakai. Ritha je čistilec (indijski pralni orešček, vsebuje saponine, ki čistijo lasišče), Shikakai čistilec + nega (se uporabi kot maska ali pa tudi samo za izpiranje in pranje, tudi vsebuje saponine, pa še nekaj, kar daje lasem lesk in jih ojača)

 

3 žličke zmešaš s toplo vodo in naneseš na lasišče. S prvim nanosom se nič ni penilo, z drugim nanosom se je pa izredno penilo, kot v njihovem videu:

 

maxresdefault.jpg

 

 

 

Če ste si kdaj umivale roke s trdimi mili, potem poznate ta škripajoč, zategnjen občutek na koži, meni je to neprijetno in ne uporabljam teh mil. Pri teh praških je podoben feeling na lasišču, prav tak crunchy čist feeling je, morda zaradi tega, ker je bilo to prvo pranje po barvanju s kano. Malo sem bila prestrašena, da bom imela totalno izsušene in skrepane lase. No, to se ni zgodilo, meni so se lasje tako lepo svetili po tem (naredila sem pranje + maska, ki sem jo gor pustila 45 min) in sem navdušena. Misim, da sem si prala lase cca 5 dni nazaj, jutri jih bom spet oprala. Zadovoljna sem, meni to paše, sem se tudi odločila, da bom na laseh in lasišču uporabljala samo naravne sestavine. Pri meni se torej obnese kombinacija barvanja s kano/rastlinskimi pigmenti in pranja z praški. Sploh ni tak pac, samo vržeš par žličk v skodelico, zaliješ z vodo in naneseš na lasišče. Ima pa barvo pena/ko spiraš, moraš na koncu lepo sprat banjo/umivalnik.

 

 

Kami, pri negi morda poskusi s tem, da pred nanosom maske (brez silikonov) spereš lase z mešanico kisa in vode v razmerju 1:1, to naj bi spralo dol obloge..


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#216 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 12 September 2018 - 11:20 AM

Sicer se res fajn bere Olivija ampak meni je do zdaj naravno še vedno naredilo celo štalo na laseh. :(


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#217 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23387 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 12 September 2018 - 11:29 AM

Jaz bi najprej poskusila. :) Daj, bom sla jaz naokoli po DMih, ker hocem izbrskati zaloge sampona, pa ti sporocim, koliko sem bila uspesna. Pa v neki tocki bom itak v Ts obnovila zaloge Garnierja, lahko prinesem. :)

lepo prosim, če boš imela možnost


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#218 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13689 posts
  • Gender:Female

Posted 12 September 2018 - 11:52 AM

Kot je rekla Frčica SODIUM LAURETH SULFATE je čistilec, ki lahko zelo izsušuje lase. Probaj pa boš najboljše vidla.

 

Jaz bom nabavila zdaj šampon iz te nove linije Nutribox, so brez sulfatov in silikonov in Tuš drogerija ima ravno akcijo. 

Drugače pa kolikor se spomnim je ok od Maui Moisture Shea Butter in Coconut Milk šampon pa še kaj bi se našlo. 

 

Vidim da ima na spletni sreani nemški DM na voljo že Cantu izdelke alaluja, pa Fructisova maska je 5,35€ :o

 

Drugače pa je meni fajn tale stran, saj ti pove če so izdelki CG odobreni saj ti napiše če vsebuje sulfate, silikone itd, tako da mogoče zna tudi kateri drugi prav prit.

http://isitcg.herokuapp.com/

Avstrijski pa nima Cantu linije? Čeprav sem brala, da zelo rada obteži lase.

Jaz sem si v soboto oprala lase malo drugače. Balzam sem vmasirala v suho lasišče, na suhe lase sem dala masko in potem le sprala. Trik je baje v tem da res vmasiraš in masiraš tudi med spiranjem. Pol sem dala gor leave in pa doma narejen gel iz lanenih semen. Po 4 dneh je super.

Pa zdaj dam v lase buff preden grem spat. Poželenja vredna ja :D svilo za spat ne vem, če bi imela, mi dotik ni prijeten.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#219 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 12 September 2018 - 12:11 PM

V trgovini mislim da nisem zasledila, za nemškega je pisalo da majo samo online. 

 

Torej si šaltala prav na CG metodo? Kateri balzam imaš od Deva curl?


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#220 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 12 September 2018 - 12:14 PM

Kami, pri negi morda poskusi s tem, da pred nanosom maske (brez silikonov) spereš lase z mešanico kisa in vode v razmerju 1:1, to naj bi spralo dol obloge..

Mislim da bi to znalo bit biti malo premočno razmerje. Jaz bi dala na skodelico vode 1-2 čajni žlički kisa. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]






3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users