Jump to content


The Handmaid's Tale


  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#1

  • Guests

Posted 09 May 2017 - 10:12 AM

The Handmaid's Tale je fenomenalna. Zaenkrat so 4 deli, mislim, da jih bo 10. Po romanu Margaret Atwood, gre za anti-utopijo v ameriski prihodnosti, ko grejo nazaj na bolj "pobozno" zivljenje in zenske spet podredijo moskim. Meni je fantasticna.
  • 0

#2 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3122 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 09 June 2017 - 07:52 AM

The Handmaid's Tale je res fantastična, ravnokar sem pogledala prva dva dela in če ne bi bilo tako lepo vreme bi pomojem sedela pred TVjem in pogledala vse episode kar jih je trenutno zunaj  :w00t2: 


  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#3 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 07 August 2017 - 09:10 PM

 

 

 

Danes sem se spravila pogledat Handmaid's tale pa nisem prisla prav dalec, mi je prevec srhljiva ta distopicna zgodba, prav anxiety-inducing je vse skupaj. Cinematografija je pa super, pa igralska zasedba je tudi fajn. 

 

 

Se podpišem. Bom sicer pogledala do konca, ampak to je zame žanr grozljivke, še posebej ker vidiš ponekod zametke ali mokre sanje nekaterih. 

Posneto je res super, v nekaterih prizorih imaš občutek kot, da gledaš slikarsko delo. Kompozicija, barve, svetloba, kot bi gledal slike 17. stoletja. 


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#4 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 23 November 2017 - 08:17 AM

Včeraj sva pogledala tretji in četrti del The Handmaid's tale. FFFAAAAAKKKKK!

Jaz sem se sredi tretjega dela zalotila, da tako zobe skupaj stiskam, da me je cela čeljust bolela. Sem morala preostanek ogleda zavestno zobe narazen vlečt.

 

To je pa po moje nekaj najhujšega, kar bi se mi lahko zgodilo - da mi vzamejo svobodo in pravico odločanja, lastne volje. Zmeša se mi.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#5 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 23 November 2017 - 10:42 AM

Moram pogledat The Handmaid's tale, sploh ker smo na faxu brali knjigo in me je precej pritegnila. 

 

Zadnje čase sploh ne utegnem več spremljat serij, tako da pravzaprav trenutno spremljam samo še Outlander. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#6 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 23 November 2017 - 12:32 PM

Mene je Handmaids tale čisto napsihiral, si ene 2 tedna nisem opomogla. Odlična serija, ampak sem imela podobno rekacijo kot Kami. Nočna mora.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#7 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 14 December 2017 - 11:36 AM

Včeraj sva pogledala tretji in četrti del The Handmaid's tale. FFFAAAAAKKKKK!

Jaz sem se sredi tretjega dela zalotila, da tako zobe skupaj stiskam, da me je cela čeljust bolela. Sem morala preostanek ogleda zavestno zobe narazen vlečt.

 

To je pa po moje nekaj najhujšega, kar bi se mi lahko zgodilo - da mi vzamejo svobodo in pravico odločanja, lastne volje. Zmeša se mi.

Včeraj sva pogledala prvo sezono do konca. Sicer sem upala na kakšen bolj "zaključen" zaključek, da bi bila vsaj malo bolj pomirjena, ampak žal ni bilo tako.

 

Izpostavila bi, da mi je igralska zasedba res fantastična in praktično vsi so se odlično vživeli v svoje vloge. Še posebej tetka Lydia, June, Fred in njegova žena. Ma saj sem skoraj vse naštela :)  Ma res so dobri in prepričljivi. Všeč mi je, ko lepo kažejo ne črno-bele karakterje, pa naj bodo še tako nori.

 

Tudi sama tema mi je po eni strani res mazohistična, saj trpim zraven, kot Jezus na križu. Po drugi strani pa noro dober prikaz, kako so nam nekatere "pravice" samoumevne,  kako se nam lahko samo življenje spremeni  in kako hitro lahko pride do take spremembe.

Tudi sam tempo mi je všeč, saj je ravno prav počasen, da začutiš njihovo stisko in nemoč.

 

Čestitke za idejo in izvedbo!


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#8 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15069 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 18 December 2017 - 02:01 PM

Kami, si me prepricala da mam ze zloudano sezono :)
  • 0
 

#9 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 18 December 2017 - 02:18 PM

Kje ste jo dobile?
  • 0

#10 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3122 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 19 December 2017 - 04:05 PM

Jaz sem jo gledala na HBO GO, če sprašuješ za The Handmaids's tale... kdaj bo že april :w00t2:


  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#11 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15069 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 20 December 2017 - 08:59 PM

Omg, jaz ne vem ce bom to lahko gledala.
Sem pogledala prvi del in mi je grozno disturbing. Res kar malo slabo mi je.
Mojemu ni bilo nic posebnega, malo prepocasno za njegov okus. Je pa fajn zakljucni komad epizode....iz suicide squad.
  • 0
 

#12 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 21 December 2017 - 08:31 AM

jap ... tudi moj ni videl nobenega takega problema, mene je pa kar premetavalo.

Poglej! Res je dobra. Malo sem se navadila njihove "nove vloge", čeprav me je v vsakem delu nekaj preganjalo in stiskalo v prsih.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#13 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15069 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 21 December 2017 - 08:49 AM

Sem pogledala tri dele. Mislim, nekaj me vlece da bom gledala naprej, dozivljam pa enake obcutke kot ti - kepo imam ves cas v prsih, malo me slabi. Spala sem pa zaradi tega danes zelo slabo :lol:
  • 0
 

#14 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82472 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 February 2018 - 03:14 PM

Mene danes čaka še zadnji del. Že leta me ni nobena serija tako prevzela, za čisto desetko je. Več kot enega dela na dan ne morem pogledati, mi je pretežko. Vsak del te ubije.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#15 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 March 2018 - 04:09 PM


  • 0

#16 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 13 March 2018 - 08:15 AM

vse kocine imam  pokonci že samo po ogledu treilerja :unsure: 


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#17 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16923 posts
  • Gender:Female

Posted 16 April 2018 - 10:02 AM

Sem zacela gledat vceraj zvecer in se nisem mogla ustavit do konca 3.dela, preden sem sla spat. Sicer tresem se glih ne zraven, se pa strinjam, da je precej "disturbing" in "anxiety-inducing". Pa glasba je tudi vrhunska.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#18 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16923 posts
  • Gender:Female

Posted 24 April 2018 - 03:37 PM

Sem pogledala do konca 1. sezono, v zadnjem delu ob "kamenjanju" sem jokala... res močna scena.

Sem se pa ob tej zgodbi spomnila na roman 1984... in me daje paranoja ob misli, da na svetu že imamo teokratske patriarhalne vladavine.

Definitivno nameravam prebrati tudi knjigo.

 

Jutri pride pa 2.sezona ven.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#19 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82472 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 April 2018 - 03:42 PM

Skos sem mislila, da se začne 28., še toliko boljše. 

 

Ta serija se pomoje še veliko bolj dotakne tistih, ki imajo otroke ali delajo na tem. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#20 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82472 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 April 2018 - 01:29 PM

Ce sklepam po prvih dveh delih, bo ta sezona slabsa od prejsnje, nista se mi zdela noben presezek. Sem pricakovala, da jim ne bo uspelo obdrzati kvalitete, ker ne snemajo vec po knjigi.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users