Jump to content


Photo

Smrt


  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#101 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 31 October 2006 - 09:46 PM



Smrti se ne bojim, bojim se umiranja.
  • 0
Viens, reste ici!

#102 ivsa

ivsa

    sramežljivec

  • Člani
  • 64 posts

Posted 28 April 2007 - 03:08 PM

sicer že fuuul dolgo tle ni kdo kaj napiso,ampak ce koga zanima in ce vam tempo življenja to dopušča vam toplo toplo toplo priporočam branje knjige POTOVANJE DUŠ-MICHAEL NEWTON.
Mogoče tu najdete odgovore na vrašanja ki si jih postavljate o smrti sploh pa dobite drugačen pogled na smrt.

hmm.gif
  • 0

#103 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 28 April 2007 - 06:47 PM

kaj to je tisto, ko nekaj o nosečnosti razlaga?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#104 ivsa

ivsa

    sramežljivec

  • Člani
  • 64 posts

Posted 28 April 2007 - 06:53 PM

a slučajn misliš ''nosečnosti''? no,tudi.pač v večini govori o reinkernaciji pa o tem kam duše pač grejo ko umremo pa kako je pol to vse skup povezano(rojstvo-smrt),pa neki je takih primerov ko se ti pol kr dlake naježijo.sicer nism zdei neki na dougo in na široko govorla o knjigi ker mislim da če vas to vsaj malo zanima morate to knjigo obvezno prebrati!!!
(če jo je gdo že prebral oz.jo bere naj pa posreduje še kaj informacij)
wink.gif
  • 0

#105 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 28 April 2007 - 06:59 PM

ni to to, sem se zdaj spomnila, da je tisti knjigi naslov Devet stopnic. govori pa o naseljevanju duše v zarodek oz. otroka.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#106 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 29 April 2007 - 03:16 PM

QUOTE(Anaa @ 31. 10. 2006 - 20:46) View Post

Smrti se ne bojim, bojim se umiranja.



isto jst...
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#107 ivsa

ivsa

    sramežljivec

  • Člani
  • 64 posts

Posted 29 April 2007 - 03:29 PM


aha.no zanimivo,ker te knjige še nisem prebrala,ampak jo ob prvi priložnosti bom.
hvala sade. :-)
  • 0

#108 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 30 April 2007 - 11:41 AM

Jaz pa zdajle neki po malem berem Pot do nebes in mi je kar zanimivo smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#109 ivsa

ivsa

    sramežljivec

  • Člani
  • 64 posts

Posted 30 April 2007 - 12:17 PM

a napišeš prosim avtorja,približno število strani,ter malo poveš o čem govori.
lp.
  • 0

#110 Lacrima

Lacrima

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts
  • Location:Ok. Ljubljane :)

Posted 04 May 2007 - 12:11 PM

Men se pa to, da ti je nekaj "usojeno" zdi brezsmiselno. V čem se razlikujemo od strojev? V tem, da nismo programirani in imamo prosto voljo. Če pa nam je vse usojeno, potem pa smo kot stroji. Nimamo možnosti svobodnega odločanja.

Sicer pa iz nič ni nič. Potovanje nazaj je neskončno. Kdo je sploh prostor ustvaril?

Se pa zelo strinjam s Pingo in mi je njeno razmišljanje všeč. Večnost se mi zdi nekaj groznega. In je tudi res, da včasih so odgovori tako zelo preprosti, da jih že samo zato ker so pač preprosti zavržemo kot možnost in kompliciramo in kompliciramo.... Kdo je rekel, da življenje sploh ima bistvo? Tudi sama stvaritev Zemlje. Lahko, da je bila samo naključje iz česar sledi, da smo naključni tudi mi sami.
  • 0
Beauty is only skin deep.

#111 sončeeQ***

sončeeQ***

    sramežljivec

  • Člani
  • 4 posts

Posted 04 May 2007 - 02:47 PM

men se zdi da je lacrima to povedala preprosto super
js o smrti ne razmisljam prow velik ubistvu ne kr mislm da se bo to zgodil takrt k se bo in mislm da je to nek zivljenski proces tko k smo prisli na svet mormo pridt tut vn iz sveta in mislm da nas caka ziwlenje naprej..tega pac mi nemormo vedet k smo samo eni majhni delcki sveta ene mejhne miljardinke celega sveta pa vendar prow posebni organizmi s čustvi in smo res pravi čudeži!! mislm da je wse to preveč zakomplicirano ampak noben človek tega ne more razumet zato predlagam da cim mn razmislate o tem in se postawte v preprosto otroško razmisljanje ! js sm se pa raspisala ej smile.gif ceu roman biggrin.gif
  • 0

#112 Asja

Asja

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 08 May 2007 - 05:40 PM

Vedno sem dosti razmišljala o smrti - predvsem o samomoru in nenadni smrti. Prišla sem do zaključka da ne vem kaj se bo zgodilo po tistem ko se bo moje srce dokončno ustavilo in se zato trudim uživati dan za dnem. Male stvari kot so sladki grehi, dobra volja, prijazne prodajalke, hlače ki mi stojijo kot ulite, seks, itd. mi največ pomenijo. Cenim kakovostno življenje in to me pelje tudi do poklica medicinske sestre. Pomembno se mi zdi da človek uživa lepe trenutke življenja, ne glede kako dolgo traja in kaj ga čaka po smrti.

Strah me je le nepokretnosti in slepote.
  • 0

#113

  • Guests

Posted 08 May 2007 - 09:50 PM

QUOTE(Anaa @ 31. 10. 2006 - 22:46) View Post

Smrti se ne bojim, bojim se umiranja.


Js se pa ne bojim umiranja, niti smrti kot trenutka ali dogodka, se pa bojim tistega, kar je potem, oziroma temu niti ne bi rekla strah, ampak zgolj nek neprijeten obcutek ob misli na popolnoma neznano. Se mi zdi sicer, da ti ta obcutek najbolj napumpa ego, ker ti je grozno, da necesa ne poznas in ne razumes, ampak tako pac je. Se kr tezko je temu ubezat.
Sicer se pa se bolj kot tega bojim smrti bliznjih, ker... ker so pac bliznji. Ker ne vem kaj bi brez njih in ne vem kako bom potem sploh lahko zivela. Pa najbrz bom, samo... ta prekleta egoisticna potreba po imeti nekaj, nekoga... tezko je to zatret in ne jokat, ker ti je blo nekaj vzeto, ker tistega ne bo vec s tabo, ker bi rad skupaj se kaj dozivel, pa ne bos... in se sto takih ker..


QUOTE(Lacrima @ 4. 5. 2007 - 13:11) View Post

Kdo je rekel, da življenje sploh ima bistvo? Tudi sama stvaritev Zemlje. Lahko, da je bila samo naključje iz česar sledi, da smo naključni tudi mi sami.


Ta misel je meni najbolj neznosna od vseh misli, kar jih sploh lahko pomislim, ker ce ni bistva in ce ni nekega smisla, potem se lahko tk kr takoj zdaj ubijem in bo cisto vseeno. Samo to je stvar vere pol. Mislim.. en filozof, pa ne bom se glih zdaj spomnila kateri, je rekle, da je zivljenje brez boga neznosno. Pa ni misljeno glih boga boga, kot nekega "bitja, o katerem ucijo religije, ampak brez nekega smisla, cilja, necesa visjega, kar verjames da je boljse kot ti, kar bi osmislilo tole prekleto nesmiselno zivljenje. Js se s tem izrekom ne bi mogla bolj strinjat. Samo, se par let nazaj, sm si pa srcno zelela, da bi blo, kot pojejo Floydi "all you touch and all you see is all your life will ever be". Da ne bi blo nicesar drugega razen tega, kar vidim in slisim in cutim in da ko umrem umrem, in sem nic in to je to. Zdaj pa, ne samo, da temu vec ne morem verjeti, tudi ne zelim si vec tega. Tako da, z razvojem karakterja, osebnosti itd itd, se te stvari, prepricanja, zelje in vse skup, spreminjajo.
In o smrti se tut razmislja drugace dokler ne umre nihce, ki ti je blizu in je to samo neka oddaljena stvar, ki se sicer dogaja, samo ne tebi in tvojim, kot pa potem, ko si tega tudi sam delezen. Zelo drugace razmislja.

Uf, zdaj sm se pa razpisala smile.gif
  • 0

#114 ivsa

ivsa

    sramežljivec

  • Člani
  • 64 posts

Posted 09 May 2007 - 01:11 PM


to si pa fuuuuul lepo povedla Asja.se strinjam. thumbup.gif
  • 0

#115 belavila

belavila

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 09 May 2007 - 05:36 PM

Se mi zdi, da je doživljanje smrti zelo odvisno od osebnih izkušenj. Doživela sem kar nekaj smrti v sorodstvu, tudi nekaj meni zelo dragih ljudi. Nisem verna in doma so me naučili, da je s smrtjo vsega konec, vendar so me določeni dogodki na nek način spremenili. Pri 15-tih sem izgubila sestrično, s katero sva si bili zelo blizu. Zame je bil to takrat popoln šok. Že takrat sem imela občutek, da se vsa tista energija, bistvo človeka, ne more kar razbliniti s fizično smrtjo. Po tistem se je moj odnos do smrti začel spreminjati. Kasneje sem izgubila babico, vendar mi je bilo lažje, ker sem bila ob njej v njeni bolezni in ob smrti. Njen odhod sem doživela bolj kot prehod na drugo stran. Ves čas je bila na nek način z mano. Na enak način sem se soočila z očetovo boleznijo in smrtjo.

Smrt je zame izgubila pridih tragičnosti in dokončnosti. Sem jo bolj začela doživljati kot spremembo, ne kot konec. Zdi se mi, da je to najbolj naraven odnos do umiranja. Tisti, ki ti omogoča, da ohraniš vez z najdražjimi, vendar jih tudi pustiš, da gredo, kamor jim je usojeno. Verjamem v duhovno bistvo človeka in imam do umiranja podoben odnos kot verni.

Vem, da nekateri vidijo v tem psihično prilagoditev človeka, ki pomaga premostiti trpljenje ob soočenju s smrtjo. Tudi sama sem nekoč tako razmišljala. Ampak preprosto čutim, da je smrt zgrešena beseda. Da je človek veliko, veliko več kot le telo, ki ga vzdržuje pri življenju.
  • 0

#116 Lacrima

Lacrima

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts
  • Location:Ok. Ljubljane :)

Posted 13 May 2007 - 12:29 PM

Ok, greš nekam naprej. Samo kaj pa potem? Še naprej in naprej? Kje je pa tu smisel?

Meni ni še nihče od bližnjih umrl, tako da se dejansko s smrtjo še nism srečala. Ampak si lahko predstavljam, da bi mi bilo nedojemljivo, da če bi mi starša umrla, bi mogla kar reči: "Ok, ni jih več, zginla, spuhtela, to je to". Sploh zato ne, ker sta bila še kako živa v MOJEM življenju.

Se pa bojim večnosti in zato verjetno tudi zavračam kakršnokoli misel na posmrtno življenje.
  • 0
Beauty is only skin deep.

#117 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16925 posts
  • Gender:Female

Posted 13 May 2007 - 06:43 PM


Priporočam branje knjige Ranjena krila. Med drugim tudi o videvanju duš in smrti.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#118 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 16 May 2007 - 01:03 PM

S smrtjo sem se soočila ob smrti babice pred 7 leti in pa pred kratkim ob smrti sošolke. Ko je umrla babica, mi je sicer bilo težko, a sem se lapo sprijaznila. Umirala je pol leta in smo vedeli, da bo umrla.

S smrtjo sošolke mi je pa precej težje. Na nek način sem bila zelo vpletena v odnos z njo, čeprav si nisva bile spet tolk blizu. Bila je nekako outsiderka v letniku, z nami ni komunicirala, po drugi strani pa je rada pripovedovala o sebi, če jo je kdo poslušal. Najbrž mi je tok težko, ker me je na nak način skrbelo zanjo v mislih, saj sem videla, da ima nekje težave, da si težje poišče partnerja za delo na faksu pri posameznih predmetih.
Po drugi strani pa sem si jo vedno predstavljala, kako ona obvlada stvari in nikakor ni dajala vtisa, da jo nekaj tako teži, da si ne želi več živeti. Večkrat je se smehljala v pogovoru. Zato mi je toliko težje razumeti, da je bila bolna in da je imela težave tudi doma in da jo je vse skupaj pripeljalo do te odločitve. Malo jo idealiziram, v smislu kako jo je škoda, ker je bila taka in taka, zanimiv človek s potenciali.
Pa seveda sem imela tudi malo krivde, kako da nisem opazila, da se z njo kaj takega dogaja. Da nisem šla večkrat z njo na pijačo, ko me je povabila. Mislim, da bo še nekaj časa trajalo, da vse skupaj predelam in si ustvarim realnejšo sliko o vsem skupaj.

Glede posmrtnega življenja pa sem skeptična, nekako tudi izobrazba me je oblikovala tako, da obstaja tisto, kar vidimo, čutimo, zaznavamo itd. Čeprav včasih sem verjela, da obstaja nekaj po smrti. Moja babica pravi, da človek živi po smrti v spominu drugih ljudi. In tudi meni je ta misel blizu.
  • 0

#119 Stašii

Stašii

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts
  • Interests:em...ples...rolanje pa kolesarjenje pa zajbawanje s prjatli=) ane moni sara=)=)

Posted 27 June 2007 - 05:57 PM

men je umrla sam ena oseba k sm jo mela rada..moj dedi. in k sm bla mejhna nism mela nkol prloznosti d bi bla kdaj sama pr babi pa dediju k je skos na pocitnce hodila sestra.in zdj mi je zou d nism bla nkol z nem predn je umru...sam cudn d k je umru sploh nism nc jokala.pa cprow sm ga mela zares rada k je biu ful 'faca'...ubistvu se pa jst full bojim smrti..no bl na kaksn nacin bom umrla..upam d bom od starosti kr res nebi rada trpela..no lpo se mejte...
  • 0
Are we friends or are we not. You told me once but I forgot. So tell me now and tell me true, that I can say: I"m here for you. and if I die before you do, I"ll go to heaven and wait for you.



#120 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 27 June 2007 - 06:08 PM



Rojevas se zato,da se iz napak v zivljenju naucis in da se "izpopolnjujes" za nekaj visjega,lepsega,popolnejsega.Eni imajo recimo problem z ljubosumjem,drugo z egoizmom,tretji pa z nevem..recimo z privlacnostjo istega spola(tisti ki imajo problem sprejemati tega.).
Te stvari so tako banalne,da bolj ne morajo bit in mi ne moremo tega dojet.Miljard "defektov" imamo in zaradi tega se rojevamo,po mojem.


(pm mudi se mi v sluzbo) biggrin.gif
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!




3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users