Jump to content


Photo

tesnoba


  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#1 Barbii

Barbii

    sramežljivec

  • Člani
  • 37 posts

Posted 28 December 2006 - 06:55 PM

Pozdravljeni!

Zanima me ali je veliko takih na tem forumu, ki doživlja tesnobo? V mislim imam tisti strah pred vsemi stvarmi, predvsem pred boleznimi in smrtjo.

lp
  • 0

#2 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 29 December 2006 - 11:24 AM

A delaš seminarsko : Obiskovalci forumov pogosteje doživljajo tesnobo...? biggrin.gif

Zakaj te zanima, a si ti tesnobna...ali veš kaj tesnoba sploh je?

Tesnoba je anksiozna motnja in je ne moremo enačiti s strahom. Ti verjetno govoriš o generalizirani anksioznosti (obstajajo namreč tudi specifične fobije - če je nekaterega hudo strah smrti, drugega pa ne).


  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#3 Barbii

Barbii

    sramežljivec

  • Člani
  • 37 posts

Posted 29 December 2006 - 04:44 PM

Da, vem kaj je tesnoba in ne, ne delam seminarske. Sama imam probleme s tem pa sem pač na forum napisala, če ima tudi kdo take težave.
  • 0

#4 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 29 December 2006 - 05:00 PM

Jst imam socialno fobijo in sem si tud poiskala pomoč oz. februarja sem prvič naročena pri pedopsihiatru. smile.gif
  • 0

#5 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 29 December 2006 - 05:49 PM

Imela sem depresijo z različnimi anksioznimi stanji (tudi tesnobo)...sedaj sem OK, ker sem se zadnje leto zdravila.

Si poiskala pomoč?
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#6 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 29 December 2006 - 06:19 PM

jaz sem tud imela oz. še imam neko fobijo pred večjo skupino ljudi,sam ni tok kritično,sem bila enkrat pri psihologinji,in mi full ni znala pomagat.Oz itq da je htela pomagat,ampak tablet pa res nočem jest.In sem se problema lotila sama,začela prebirat knjige,in ugotovila da to ni nič takšnega,nič groznega,vsak ima kakšne psihične težave.danes je tak tempo življenja,full ljudi ima depresije,razne motnje,to ne sme bit za dotično osebo tabu.in pol ko se s tem sprijazneš je full lažje.to je pri men bil sam znak da nardim neko spremembo,da mal pogledam vase.Nardila sem veliko spremembo sama pri sebi.In priznam s tem se bojujem vsak dan.vsak dan delam na sebi.In sem boljša,bolj zdrava.
Zanimivo pa je da npr. ko pridme v Lj je čist drugo,mi je čist ql,me ni ničesar strah,najeda mi sma folk v mojem majhnem kraju,ker so res full škodoželjni nekateri,takšna je tukaj pač klima,ampak stvari pač urejujem sproti in se pač folka,ki je negativno nastrojen izogibam.Je pa res da me ta motnja ne ovira pri vsakodnevnem delovanju,to je full pomembno,ni nekaj kar bi mi zajebalo živlenje,ker pol bi pa res imelo lahko kakšne hujše posledice.
barbi napiši še kaj več,glasi se na ZS.Bom pomagala če bom lah.In wov sedaj sem full hapy da sem to povedla wink.gif .To ve sam ena oseba.
  • 0

#7 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 29 December 2006 - 06:27 PM

QUOTE(besweety_inside @ 29. 12. 2006 - 18:19) View Post

Zanimivo pa je da npr. ko pridme v Lj je čist drugo,mi je čist ql,me ni ničesar strah,najeda mi sma folk v mojem majhnem kraju,ker so res full škodoželjni nekateri,takšna je tukaj pač klima,ampak stvari pač urejujem sproti in se pač folka,ki je negativno nastrojen izogibam.


popolnoma enako...
  • 0

#8 pinkystar

pinkystar

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 803 posts
  • Location:Nemcija
  • Interests:kozmetika,muzika,prijatelji,...

Posted 29 December 2006 - 06:29 PM

js nevem ce sm bolana/mam fobijo ,ampak se sploh ne pocutim dobro ce je velik fulka okol mene...to pa samo ce sm nekje v disko,pub,kar mi ni znano itd..mam vedno obcutek da me vsi gledajo.pol sm pa kr tih,zivcna,zacnem po torbi neki iskat,itd.mal se mi je ze poboljsal kr sm zadn cas velik mogla na okol,ampak pred recimo 1 letom je bla pa ziva groza z mano kam it..
  • 0
whoever said money can't buy happiness doesn't know where to shop

#9 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 29 December 2006 - 06:29 PM

moja želja ko končam fax je da zapustim slovenijo,sem dalmatinka,ampak dol je tud isto kot tu,v malih krajih je povsod beda.Šla bi živet v Avstralijo,To so moje sanje.Tukaj v tem malem bednem fovšnem kraju nisem srečna.
  • 0

#10 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 29 December 2006 - 06:34 PM

pinkystar tud jst mam ta problem, jst se kr trest začnem...pa to si prov naredla,da se nisi začela izogibat takim situacijam, ker potem bi blo še slabše...
  • 0

#11 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 29 December 2006 - 06:34 PM

QUOTE(pinkystar @ 29. 12. 2006 - 18:29) View Post

js nevem ce sm bolana/mam fobijo ,ampak se sploh ne pocutim dobro ce je velik fulka okol mene...to pa samo ce sm nekje v disko,pub,kar mi ni znano itd..


Čist isto zato se izogibam gužve,v diskoteke sploh ne hodim,lah se sprostim edino na kakem npr. odprtem partyu,pa še to če je zraven mene kaka res ql oseba.takih je pa full malo.Zato sploh ne žuram,nimam neke družbe,sem jo imela,pa so vsi zahinavili,so pokvarjeni,če so bli pa vredu,pa so se začeli nosit.Imam najboljšo prijateljico,imam tud sošolke ki so vredu,nisme sama kot samotar.ampak...Sem full zakompliciran tip,in nočem bit s folkom ki ni odkrit.Upam da se kaj izboljša ko si najdem kakšnega fanta,sem samska,vsi so mi čist bedni,no zame pravijo,mama mi reče,da sem važička,da nisem nič kaj prijazna(pa sem),in si še tipa ne morem najt,sej se npoben ne upa z mano menit,ampak s tem se sedaj še ne utrujam,mam v šoli full dela,doma tud,sam želim si pa enga fanta,priznam,sam kaj ko so mi vsi tak bedni.
Čist bedna sem glede tega.

ej me bi se mogle it enkrat skupaj napit:)se ne bi nič tresle.Treslo bi se nebo hehe,ker bi me končno ble zunaj brez skrbi. wink.gif
  • 0

#12 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 29 December 2006 - 06:43 PM

glede fantov pr men ni tak problem, da mi nobeden ni všeč pa to, problem mam pri navezovanju stikov, samozavest na nuli...
  • 0

#13 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 29 December 2006 - 06:44 PM

To je bedno res,ko imam takšne težave,ampak pomebno je da npr. sedaj sedim sama v bajti,in sem zadovoljna,no nisem kr bi se mogla učit,ampak sej se bom ju3 smile.gif ,no vglavnem pomebno je da sem mirna,zadovoljna sama s sabo,da jem mandarine,da se ne obremenjujem sama s sabo,imam se rada,takšna pač sem,pač ne hodim po diskotekah,in ne pijem tam alkohola,se ne drogiram zard problema ki ga imam.To je pač del mene.Upanje umira zadnje.Res pa je da sem full pretrpela v življenju,kot otrok izgubila ateka,ki sem ga imela najraje na svetu,in sej to se ti potem mora nekje poznat,na psihi,ne vem kolk let sem mu hodla vsak dan svečke prižigat.
Znimivo je tudi to da sem pa prej imela fuuul kolegov,kolegic,družbe vs emožne,čist bedno je to,ker nisem bila to jaz.To so bila najstniška leta,najstniške zabave,puberteta in sedaj sem se našla,in sem pač takšna kot sem.

Ej viki men pa ni problem pri navezovanju stikov,ker do njih sploh ne pride hahaha
  • 0

#14 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 29 December 2006 - 06:47 PM

QUOTE(besweety_inside @ 29. 12. 2006 - 18:34) View Post

ej me bi se mogle it enkrat skupaj napit:)se ne bi nič tresle.Treslo bi se nebo hehe,ker bi me končno ble zunaj brez skrbi. wink.gif


cool.gif
  • 0

#15 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 29 December 2006 - 06:51 PM

Ej full sem happy da imamo tole debato tukaj.Da vidimo da to ni nič takega,da nisi sam na fucking svetu s težavami.Zakon smo ej.smile.gif
  • 0

#16 pinkystar

pinkystar

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 803 posts
  • Location:Nemcija
  • Interests:kozmetika,muzika,prijatelji,...

Posted 29 December 2006 - 06:52 PM

kolk si pa stara ce smem vedit? lej,js sm tud cist mirna postala zadn cas,kolege mam ze se ,sam vedno k me poklicejo recem da nimam casa kr mam tooolk za delat...uro pozneje grem pa s sestro na drink..sam zadn cas mi je "druga vrsta druzbe" bolj prijetna.bolj mirn ljudi kakor sm js glih in ne tisti k bi nonstop zural itd.,tko da sm tud rajs sama doma al pr sestri doma la pa res sam v pubu k ga mam ful rada,-tam sm pol tud sproscena.drgac sm pa tud js zategla k cigumi..

  • 0
whoever said money can't buy happiness doesn't know where to shop

#17 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 29 December 2006 - 07:01 PM

kle je en link: nebojse...tam najdeš tud forum itd. men je ta stran fuul pomagala, da sem si priznala, da imam pač problem in da nisem edina, pa da nisem nora če grem pač psihiatru...

Jst sem 22 stara.
  • 0

#18 pinkystar

pinkystar

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 803 posts
  • Location:Nemcija
  • Interests:kozmetika,muzika,prijatelji,...

Posted 29 December 2006 - 07:05 PM

js sm pred neki let tud hodla k psihiatru ampak nkol nism misla da sm nora,sm pac vedla da je potrebno in da slabi ze ne bo!-mogoce mi je glih to dodatno pomagal..tak "positivno" gledanje na to
  • 0
whoever said money can't buy happiness doesn't know where to shop

#19 Barbii

Barbii

    sramežljivec

  • Člani
  • 37 posts

Posted 29 December 2006 - 07:07 PM

Jaz imam zadnja dva tedna res krizo:/ Strah me je smrti, bolezni (vseh). Ko sem gledala en večer film na komjuteru sem kar naenkrat začutila nekakšno tiščanje v želodcu, spahovalo se mi je in sem paniko zagnala, da je to ziher kaj hudega. Potem sem začela vsak dan brat na netu različne simptome različnih bolezni in pol sem kar vse bolezni naenkrat imela:/ Imam težave s hrbtenico in me večina časa boli vrat pa cela hrbtenica pa roke, pa prsti drevenijo itd., to vem, da je od hrbtenice(če recimo v kakem čudnem položaju sedim oz. ležim) ampak jaz sem pol naenkrat začela nekaj razmišljat, da kaj pa če je to kaj s srcem povezano. Imela sem omotico vsak dan pa roke so me bolele itd... pol pa sn en dan ko sn s fantom šla v trgovino kako uro čutila bolečino v predelu leve roke pa v hrbtenici in sm v ozadju (ko sn se recimo menla z njim) tuhtala kaj pa če je to zaj znak infarkta. In pol ko sn šla gledat čevlje v trgovino me je naenkrat taka čudna omotica prijela pa sn mogla na svež zrak takoj ... pol sn se začela trest, potit, srce mi je neverjetno močno razbijalo... zelo sem se ustrašila sad.gif prepričana sem bila da doživljam infarkt. Potem sma odšla domov kjer sem si zmerila pritisk mela sem malce povišan tlak(zgornji) in sem se ustrašila še bolj ... hotela sem it v bolnišnico... odpeljala sma se do tja, fant mi je cel čas govoril naj se pomirim, da naj vdihnem pa se pomirim.... in nato sn se na klopci pred bolnico res pomirila. Šla sma na čaj in je blo vse vredu... toda zdaj po tem "napadu" sem pa čist adijo :/ vsak dan doživljam tesnobo, krizo, da bom umrla, da se mi bo kaj zgodilo :/
  • 0

#20 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 29 December 2006 - 07:14 PM

pinkystar: v bistvu težko mi je blo staršem priznat, da rabim pomoč psihiatra, ker nisem vedla kako bodo reagiral, no zdej sem povedala mami čeprov ne morm rečt, da me glih razume samo je pa rekla da me podpira pa to, pa sestrični itak povem vse, lahko rečem da je ona res edina oseba, ki me sto procent razume in podpira...
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users