Jump to content


Zadostno pitje tekočine


  • Please log in to reply
239 replies to this topic

#21 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 01 June 2005 - 12:43 AM

[quote=Špela]
js jo mam pod eno mizico pri postelji, če me slučajno prime žeja, da mi ni treba hodit v spodnji štuk po pijačo (vode iz pipe zlepa ne pijem). danes sem si prav rekla ene parkrat, da je čas za malo vode. biggrin.gif
na kok časa pa menjaš vodo? biggrin.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#22 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 01 June 2005 - 09:07 AM

QUOTE(rea)
na kok časa pa menjaš vodo? biggrin.gif


vsaj dve pollitrski plastenki na dan spijem. pa to kupljene vode, ne une iz pipe. smile.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#23 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 01 June 2005 - 11:43 AM

[quote=Špela][quote=rea]na kok časa pa menjaš vodo? biggrin.gif[/quote]

vsaj dve pollitrski plastenki na dan spijem. pa to kupljene vode, ne une iz pipe. smile.gif
aaaa wink.gif sm misnla,da jo maš tm pod postlco kr po več dni,k medtem že pozabš,heheh,če je pa kupljena pol pa ok laugh.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#24

  • Guests

Posted 01 June 2005 - 11:59 AM

Jaz sem tudi kupovala ustekleničeno vodo, potem sem pa ugotovila (glede na količino vode, ki jo sedaj spijem), da je bolje oz. dolgoročno ceneje, če si nabavim filter za vodo. (Enkrat sem že spraševala, če ima kdo izkušnje z njim.) Pa sem si ga in mi ni žal. Pa glede na to, da si kar naprej tudi čajčke kuham, mi je fajn, ker grelnik ni več kar naprej apnenčast. Tudi doma zdaj vsi to vodo pijejo, z njo kuhajo itd. biggrin.gif
  • 0

#25 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 01 June 2005 - 12:00 PM

Jst poskušam spit dva litra vode na dan, kar mi včasih bolj in včasih manj uspeva.

Mogla bi pa po moje spit še dosti več, ker hodim na fitnes in se tam potim ko svina. biggrin.gif

Kar se pa filtra tiče ... mi mamo to že vrsto let, včasih je bla to taka ogromna in blazno draga naprava, ki smo jo komaj stlačili v omarico pod korito, zdaj so pa take fino majhne.

In moram rečt, da tudi mi za pitje in kuho uporabljamo izključno prefiltrirano vodo in mi je navadna voda iz pipe prav ogabna ... tak gosta se mi zdi ... ermm.gif
  • 0

#26

  • Guests

Posted 01 June 2005 - 12:06 PM

QUOTE(DiLeMa)
In moram rečt, da tudi mi za pitje in kuho uporabljamo izključno prefiltrirano vodo in mi je navadna voda za pit iz pipe prav ogabna ... tak gosta se mi zdi ... ermm.gif


A ne, da res! Tudi jaz ne morem več vode iz pipe pit! Res mi ima zdaj čuden okus. Drugače pa zavisi od vodovoda. Pri moji babici je voda iz pipe še vedno prav okusna, doma pa ... pod kritiko.
  • 0

#27 Lumpyka

Lumpyka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 509 posts

Posted 01 June 2005 - 12:38 PM

Jst tut zadne čase poskušam pit dost... in mam tut zravn ko se učim 0,5-litrsko plastenko vode, soka ipd. Drgač pa ful velikrat kr pozabm pit, po se pa spomnem, sm pa tok žejna d govort ne morm. Pa še glava me začne bolet. ermm.gif
Drugače pa zlo težko pijem čist navadno vodo, more bit z enim okusom, al pa sirup! smile.gif
  • 0
Live - like there's no tomorrow,
Love - like you've never been hurt before and
Dance - like nobody's watching...

#28

  • Guests

Posted 01 June 2005 - 12:43 PM

QUOTE(Lumpyka)
Drgač pa ful velikrat kr pozabm pit, po se pa spomnem, sm pa tok žejna d govort ne morm. Pa še glava me začne bolet. ermm.gif


Baje je takrat, ko začutiš (močno) žejo, telo že dehidrirano, zato te začne boleti glava.
  • 0

#29 Lumpyka

Lumpyka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 509 posts

Posted 01 June 2005 - 01:33 PM

QUOTE(Katie)
QUOTE(Lumpyka)
Drgač pa ful velikrat kr pozabm pit, po se pa spomnem, sm pa tok žejna d govort ne morm. Pa še glava me začne bolet. ermm.gif


Baje je takrat, ko začutiš (močno) žejo, telo že dehidrirano, zato te začne boleti glava.


To vem, sam še vseen kr pozabm pit! smile.gif Ampak zadne čase delam na tem, d poskušam normaln (se prav bol pogost) pit in jest (zarad ljubezenskih problemov nism mogla niti jest niti spat zanč...)! Tko da upam d mi bo ratal! smile.gif
  • 0
Live - like there's no tomorrow,
Love - like you've never been hurt before and
Dance - like nobody's watching...

#30

  • Guests

Posted 01 June 2005 - 01:35 PM

Ma ja, mene tudi ljubezenske zadeve ob ves apetit spravijo, tudi na stranišče pozabim it in grem šele ko je že full hudo! biggrin.gif Samo vseeno se zdaj potrudi in jej, glede na to, da imaš maturo! wink.gif
  • 0

#31 Lumpyka

Lumpyka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 509 posts

Posted 01 June 2005 - 02:03 PM

QUOTE(Katie)
Ma ja, mene tudi ljubezenske zadeve ob ves apetit spravijo, tudi na stranišče pozabim it in grem šele ko je že full hudo! biggrin.gif Samo vseeno se zdaj potrudi in jej, glede na to, da imaš maturo! wink.gif


Bom! wink.gif Hvala za spodbudne besede! smile.gif
  • 0
Live - like there's no tomorrow,
Love - like you've never been hurt before and
Dance - like nobody's watching...

#32 mandy*

mandy*

    sramežljivec

  • Člani
  • 44 posts
  • Location:nikjer

Posted 18 July 2005 - 11:52 AM

Jaz sem tudi vedno malo pila. 2dcl na dan ermm.gif Potem sem se pa tudi sama odločila, če že vsi tako pravijo, da je zdravo (pa še ginekologinja mi je priporočila), mora bit res. In sedaj spijem vsak dan minimalno 2 l tekočne na dan.
Sam ne bi mogla reč, tako kot eni rečejo, da se počutijo full boljše. Pač spijem, zato ker vem da je zdravo.
  • 0
mandy*

#33

  • Guests

Posted 19 July 2005 - 09:33 PM

QUOTE(mandy*)
... pa še ginekologinja mi je priporočila


S čim v zvezi pa ti je to svetovala? Kar tako ali v zvezi z ginekološkimi zadevami?
  • 0

#34 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 20 July 2005 - 08:06 AM

Jaz pa zadnje dneve pijem odločne premalo. Ne vem, zakaj. Enostavno mi ne paše. Počutim se slabše, ampak piti pa sploh ne morem.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#35 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 20 July 2005 - 08:27 AM

Evo sonchika tako se kdaj pri meni dogaja.
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#36 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 December 2005 - 02:16 PM

Ja jst tud skorej nič ne pijem in mi je to prov slabo. Ker malo pijem, nimam čuta za žejo in pol pozabm na pjačo. Spomnem se pol ko mam že čist suha usta in ko sem čist dehidrirana, da se mi že napol blede :drunken: Zdej se trudim čim več popit, ampak še zmerom pozabm na pjačo kdaj. Pijem pa samo vodo, cedevito, čaje in podobno.
  • 0

#37 Estera

Estera

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 884 posts
  • Interests:skoraj vse

Posted 25 December 2005 - 09:38 PM

Jst sem se pa že nekaj let zavedala, da si bom ful škodovala,in bo nekaj narobe za mano, če bom tako malo pila...ponavadi le 2-3 dcl na dan. Pa slaba vest ni pomagala. Nazadnje sem v neznosnih bolečinah pristala pri zdravniku in na tabletih in injekcijah in obupnih preizkavah ledvic in sečevoda, kjer so mi našli bakterije, ki jih sem jih ubijala z antibiotiki. žal se nikoli ne ve, če se bo ponovilo ali ne. Vse samo zato, ker sem premalo spila in se strupi niso uspeli sproti spirati iz telesa, pač pa so se nabirali. Od takrat spijem minimalno 2 litra tekočina na dan in mi je že kr prešlo v navado, mi je začelo pasat tolko pit. Še koža se mi je izboljšala, glava več tolikokrat ne boli.

Skratka, telo me je ornk opozorilo naj se ne igram, in ne rabim pisat kako pasje to boli, ko te bolijo ledvice...da si ob sapo, a ne moreš prav nč od krčev. Zame je bila ta izkušnja dovolj....
  • 0

#38 Suse

Suse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 28 December 2005 - 09:07 AM

Hmmm, zdej ko sem prebrala to temo mi je dalo malo misliti. Kot otrok sem bila operirana na ledvicah (zaradi ciste) , še kasneje sem imela probleme z bakterijami. Nekje cca. po 10 letih je bil mir - vsi so mi govorili da morem veliko pit, valda bi morala še več, ampak nikoli nisem mogla ker mi je tudi šlo na bruhanje, ker sem se silila.

Spomnem se edino enkrat ko sem v srednji šoli med poletnimi počitnicami full pogosto sedela za komputerom in se nacejala z vodo, prav mi je pasalo pa sploh nisem bila žejna in poleg tega sem še "nezavedno" shujšala.
  • 0

#39 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 28 December 2005 - 10:46 AM

Jaz pa ful pijem ampak ne vode ker je nemaram preveč ermm.gif ampak si ponavadi k računalniku prinesem 2litra koka-kole in valda kr pijem pijem in vse spijem in tak...in morem malo nehat s tem ker valda ni zdravo. ermm.gif Morem se navadit vodo pit...
  • 0
Viens, reste ici!

#40 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 28 December 2005 - 11:03 AM

Jst prijem preveč! Na dan spijem po 7-8l tekočine...obup rolleyes.gif
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users