Jump to content


Photo

Mnenja o aktivnih snoveh


  • This topic is locked This topic is locked
27 replies to this topic

#1 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 17 January 2008 - 10:39 AM

QUOTE(sonchika @ 9. 1. 2008 - 19:41) View Post

Krema je precej hranilna in ni K. Kakšen AOK se najde, je pa čisto v rangu Loccitana - več kemije kot naravnih snovi, reklamirajo pa to kot naravno kozmetiko.



Meni je cisto jasno da to ni naravna kozmetika in kot take je tudi ne reklamirajo. To je pač kozmetika z aktivnimi naravnimi sestavinami. Pomožne sestavine pa pač niso naravne.

V tem izdelku je sicer manj kemije kot naravnih snovi...
  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 January 2008 - 12:49 PM

Kako pa veš, da so aktivne snovi naravne snovi? To bi lahko trdil vsak proizvajalec, pa mu ne bi mogel dokazati, da nima prav.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 18 January 2008 - 04:17 PM

QUOTE(sonchika @ 17. 1. 2008 - 12:49) View Post

Kako pa veš, da so aktivne snovi naravne snovi? To bi lahko trdil vsak proizvajalec, pa mu ne bi mogel dokazati, da nima prav.


Joj halo blink.gif

Oljka izdelki imajo aktivne sestavine OLJKO, OLJČNO VODO...
Karite (npr krema za roke) ima aktivne sestavine KARITEJEVO MASLO, izvlečke MEDU in SLADKEGA MANDLJA.

itd itd itd...

Poleg tega so seveda še druge naravne sestavine in pa tudi nenaravne in skupej tvorijo če mene vprašaš ful dobre izdelke.

Seveda tvoj argument dokazuje samo to, da si precej cinična oseba. Isto bi namreč potem lahko rekel za ČISTO VSAKO firmo. Ampak očitno so na prvem mestu osebne preference in ne nepristranskost...

QUOTE(sonchika @ 17. 1. 2008 - 12:49) View Post

Kako pa veš, da so aktivne snovi naravne snovi? To bi lahko trdil vsak proizvajalec, pa mu ne bi mogel dokazati, da nima prav.


Ja pol pa lažejo... rolleyes.gif





QUOTE(Frčica @ 17. 1. 2008 - 12:53) View Post

Pa za takšno ceno pričakujem da bo res naravno down.gif


Dragi pa so ja... Jst pa sicer za tako ceno pričakujem kvalitetne izdelke pa čeprav malo precenjene.

  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 18 January 2008 - 07:52 PM

Cinik sem pa res. smile.gif
Pristranska pa tudi. Na prvo mesto dajem naravno kozmetiko.

QUOTE
Oljka izdelki imajo aktivne sestavine OLJKO, OLJČNO VODO...

A se ti tole zdi logično? Tukaj piše, kaj so aktivne sestavine. http://en.wikipedia....ical_ingredient

Po tvojem bi lahko sklepali, da je aktivna sestavina v jabolku tudi jabolčni sok. Ali pa v sončnici sončnično olje. Meni to ne gre skupaj.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 21 January 2008 - 04:58 PM

QUOTE(sonchika @ 18. 1. 2008 - 19:52) View Post

Cinik sem pa res. smile.gif
Pristranska pa tudi. Na prvo mesto dajem naravno kozmetiko.
A se ti tole zdi logično? Tukaj piše, kaj so aktivne sestavine. http://en.wikipedia....ical_ingredient

Po tvojem bi lahko sklepali, da je aktivna sestavina v jabolku tudi jabolčni sok. Ali pa v sončnici sončnično olje. Meni to ne gre skupaj.



Potem je pa pomoje bolje da L'Occitane ocenjuješ kot nenaravno kozmetiko al pa se vsaj znebiš ciničnega poniževalnega prizvoka v svojih ocenah. To namreč zato ker se tvoje ocene enostavno kregajo z občutki in učinkom njihove kozmetike na kožo. Izdelki so namreč boljši od večine famoznih naravnih če mene vprašaš.
Moti me pa zato ker se pač z užitkom razvajam z njihovimi dragimi izdelki in mi pač ni všeč neko pristransko ocenjevanje v stilu "brezveze, zanič, sama kemija".

Imam skoraj občutek, da me med vrsticami hočeš prepričat kok je naravna kozmetika oh in sploh.

No mene bolj kot to, da stvar narejena iz popolnoma naravnih sestavin zanima to kako moja koža reagira na izdelek. Pa je lahko naraven al pa umeten.

Pa brez zamere seveda. Samo svoje mnenje sem povedala.


Kar se tiče pa aktivnih sestavin pa tole:

Očitno hočeš v podrobnosti. rolleyes.gif
Ne aktivna sestavina v jabolku ni jabolčni sok. So pa aktivne sestavine v jabolčnem izvlečku. In sicer mlečna kislina, pektin in sadne kisline so aktivne sestavine ki se jih lahko uporabi v kremi.
Ne aktivna sestavina v sončnici ni sončnično olje. So pa aktivne sestavine v sončničnem olju. In sicer vitamini A,D,E, lecitin, oleinska kislina.

In če se hoče človek malo enostavneje izrazit in reče, da so aktivne sestvine jabolčni izvleček in sončnično olje dobi nesmiselno povezavo na wiki... eh sej nima smisla.

Pa še enkrat: brez zamere.
  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 January 2008 - 07:08 PM

Mene ne zanima, kakšen učinek ima krema na kožo. To je potem tvoja odločitev, ali jo uporabljaš ali pa ne. Po sestavi se da v določeni meri ugotoviti, kakšna je zadeva, vsekakor pa nisem vseved, da bi ti točno povedala, kako se bo tvoja koža odzvala na izdelek. Ti imaš vso legalno pravico, da uporabljaš kar želiš. Jaz podajam samo svoje mnenje o izdelkih, ki ga pa ni nujno upoštevati niti ni nujno, da je točno.

Kar se pa tiče aktivnih sestavin, se mi pa zdi v kozmetiki nesmiselno govoriti o njih. izjemoma pri kislinah in cinkovem oksidu. Zakaj? Kaj ti pove dejstvo, da krema vsebuje oljčno olje kot aktivno sestavino? Nič. Samo to, da izdelek to vsebuje. Meni se zdi to marketinška poteza. Da poudariš, kaj vse je v kremi.
Kaj vse Avon pisari o izdelkih, da so naravni, da vsebujejo te in te aktivne snovi, pa je konec koncev slika povsem drugačna. Zakaj potem ne vlijejo v stekleničko samo olivno olje in imamo eno samo aktivno snov?
Kaj želim poudariti - o aktivnih snoveh lahko govorimo pri zdravilih (Lekadol vsebuje paracetamol in vemo, kako ta deluje na organizem). Kako pa deluje oljčno olje na organizem? Oziroma kožo? AOK je, samo smo pa potem spet pri količini le-tega v izdelku. Zdi se mi, da prodajalci pišejo vse možne stvari na embalažo, ni pa nujno, da je tega v izdelku dejansko toliko, da bi imel kakšen učinek.

  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 22 January 2008 - 03:54 PM

QUOTE(sonchika @ 21. 1. 2008 - 19:08) View Post

Mene ne zanima, kakšen učinek ima krema na kožo. To je potem tvoja odločitev, ali jo uporabljaš ali pa ne. Po sestavi se da v določeni meri ugotoviti, kakšna je zadeva, vsekakor pa nisem vseved, da bi ti točno povedala, kako se bo tvoja koža odzvala na izdelek. Ti imaš vso legalno pravico, da uporabljaš kar želiš. Jaz podajam samo svoje mnenje o izdelkih, ki ga pa ni nujno upoštevati niti ni nujno, da je točno.

Vsekakor nisi vseved kot seveda tudi jaz nisem.
Na tem forumu veliko ljudi bere tvoje nasvete in ocene. Pač imaš močan vpliv na vse nas "nevedneže" in marsikomu izoblikuješ ali celo preoblikuješ pogled na kozmetiko. Očitno ti je naravna kozmetika najboljša. Meni osebno sicer je všeč ampak daleč od tega da bi bila obsedena z njo in sem uporabnica vsakršne kozmetike, le da je kvalitetna in ne vsebuje živalskih sestavin in ni testirana na živalih.

Kar se torej dogaja na tem forumu je: Če želim oceno naravnega izdelka bom dobila nepristransko mnenje, če želim oceno nenaravnega izdelka bom dobila pa pristransko mnenje. To se mi zdi izredno neprofesionalno. Če si že dobila vlogo nasvetodajalca in glavnega ocenjevalca je pomoje čas, da postaneš nepristranska.

Sem namreč zadovoljna uporabnica veliko izdelkov katerih tvoja ocena je bila "brezveze, sama kemija" (sliši se tako kot da bi si človek s kislino lase umival in azbest za puder uporabljal...)

QUOTE(sonchika @ 21. 1. 2008 - 19:08) View Post

Kar se pa tiče aktivnih sestavin, se mi pa zdi v kozmetiki nesmiselno govoriti o njih. izjemoma pri kislinah in cinkovem oksidu. Zakaj? Kaj ti pove dejstvo, da krema vsebuje oljčno olje kot aktivno sestavino? Nič. Samo to, da izdelek to vsebuje. Meni se zdi to marketinška poteza. Da poudariš, kaj vse je v kremi.
Kaj vse Avon pisari o izdelkih, da so naravni, da vsebujejo te in te aktivne snovi, pa je konec koncev slika povsem drugačna. Zakaj potem ne vlijejo v stekleničko samo olivno olje in imamo eno samo aktivno snov?
Kaj želim poudariti - o aktivnih snoveh lahko govorimo pri zdravilih (Lekadol vsebuje paracetamol in vemo, kako ta deluje na organizem). Kako pa deluje oljčno olje na organizem? Oziroma kožo? AOK je, samo smo pa potem spet pri količini le-tega v izdelku. Zdi se mi, da prodajalci pišejo vse možne stvari na embalažo, ni pa nujno, da je tega v izdelku dejansko toliko, da bi imel kakšen učinek.


Citiram:"Kaj ti pove dejstvo, da krema vsebuje oljčno olje kot aktivno sestavino? Nič. Samo to, da izdelek to vsebuje."

Ja a ni to namen??? Vedeti kaj vsebuje... In glede na to kaj oljčno olje vsebuje je to dobra sestavina v kremi. V bistvu te na razumem čisto najbolje v prvi polovici odstavka. Malo je v nasprotju s tem zakaj smo tu in zakaj nas take stvari zanimajo.

Vsekakor je pa vse to tudi marketinška poteza. Če ne veš zakaj, pojdi v Muller in preštej koliko različnih proizvajalcev je v enem nadstropju. Marketing te obdrži na policah. Brez marketinga propadeš!!!

Citiram: "Zakaj potem ne vlijejo v stekleničko samo olivno olje in imamo eno samo aktivno snov?"

A je sploh smiselno odgovarjati? Zato ker je bolje imeti več aktivnih snovi v eni flaški!
Ali pa se s tem izognemo tistim stvarem, ki nam na koži ne bi bile všeč. Oljčno olje na koži ni ravno privlačno. Krema narejena iz oljčnega olja pa je ravno tako koristna, dodane ima tudi druge učinkovine pa še bolj praktična je. Res ne vem če je bilo na to vprašanje smiselno odgovarjati...

Citiram: "Kako pa deluje oljčno olje na organizem? Oziroma kožo? AOK je, samo smo pa potem spet pri količini le-tega v izdelku. Zdi se mi, da prodajalci pišejo vse možne stvari na embalažo, ni pa nujno, da je tega v izdelku dejansko toliko, da bi imel kakšen učinek."

Res je ampak jim pač moramo verjeti. Če tako razmišljaš potem ne vem zakaj sploh ocenjuješ izdelke in poudarjaš da imajo AOK ali da nimajo AOK. Sej konec koncev itak ne moreš vedeti če ima učinek. A ne?
To delaš zato ker pač sklepamo, da stvar deluje in ima učinek.

Citiram:: "Kaj želim poudariti - o aktivnih snoveh lahko govorimo pri zdravilih (Lekadol vsebuje paracetamol in vemo, kako ta deluje na organizem)."

O aktivnih sestavinah lahko govorimo povsod samo vprašanje je treba pravilno postaviti.

Če vzamem kremo za obraz: Jaz pač rečem aktivna sestavina tistim zaradi katere sem sploh kupila kremo. Torej če le ta anti-ageing poiščem sestavine, ki aktivno delujejo na tem področju.
Gre torej za sestavine ki izpolnjujejo namen izdelka. Tem jaz pravim aktivne sestavine. Ostale (zgoščevalci, konzervansi) so pa pomožne pa čeprav imajo učinek na kožo ampak je irelevanten če le ni škodljiv.

Ti si malo narobe razumela in misliš da se izraz aktivna sestavina lahko uporablja samo v zdravilih. Aktivne sestavine se vse okoli nas. Vsaka sestavina, ki ima nek učinek oziroma povzroči reakcijo na nekem predmetu je za ta predmet aktivna sestavina.

Poleg tega pa tako kot za paracetamol vemo tudi za sestavine v kozmetiki kako delujejo na organizem...

  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 January 2008 - 04:22 PM

QUOTE(Neyka @ 22. 1. 2008 - 15:54) View Post


Kar se torej dogaja na tem forumu je: Če želim oceno naravnega izdelka bom dobila nepristransko mnenje, če želim oceno nenaravnega izdelka bom dobila pa pristransko mnenje. To se mi zdi izredno neprofesionalno. Če si že dobila vlogo nasvetodajalca in glavnega ocenjevalca je pomoje čas, da postaneš nepristranska.

Pristransko ali ne - velja, da so naravni izdelki boljši, pa če obračaš še tako ali drugače. Je res, da tudi naravni izdelki vsebujejo snovi, ki lahko dražijo kožo. Teh je celo precej, ker že težko najdeš nedišečo naravno kremo. Je pa še vedno boljše to, kot parabeni in sintetične dišave.
V tem primeru bi bilo dobro strogo v naslovu tudi ločiti, ali gre za naravno zadevo ali ne in to potem posebej ocenjevati. Ker v nobenem primeru ne bom (če bom dajala ocene izdelkom skupaj) "nepristranska".


Sem namreč zadovoljna uporabnica veliko izdelkov katerih tvoja ocena je bila "brezveze, sama kemija" (sliši se tako kot da bi si človek s kislino lase umival in azbest za puder uporabljal...)
Citiram:"Kaj ti pove dejstvo, da krema vsebuje oljčno olje kot aktivno sestavino? Nič. Samo to, da izdelek to vsebuje."

Ja a ni to namen??? Vedeti kaj vsebuje... In glede na to kaj oljčno olje vsebuje je to dobra sestavina v kremi. V bistvu te na razumem čisto najbolje v prvi polovici odstavka. Malo je v nasprotju s tem zakaj smo tu in zakaj nas take stvari zanimajo.

Ja, ampak krema vsebuje še polno drugih snovi. In potem dvomim, da tisto oljčno olje kaj pride do izraza. Vsaj toliko ne, kot bi moralo. In tu je potem razlika med naravnim in umetnim. Umetno v večini primerov boljše paše na kožo, ampak pa pušča (verjetno) doživljenjske posledice, ki jih bomo trpeli šele čez kakšnih 30 let, ko se bodo snovi dovolj nakopičile v telesu.
Tu smo potem spet pri naravnem in mojem pristranskem mnenju.


Vsekakor je pa vse to tudi marketinška poteza. Če ne veš zakaj, pojdi v Muller in preštej koliko različnih proizvajalcev je v enem nadstropju. Marketing te obdrži na policah. Brez marketinga propadeš!!!

Citiram: "Zakaj potem ne vlijejo v stekleničko samo olivno olje in imamo eno samo aktivno snov?"

A je sploh smiselno odgovarjati? Zato ker je bolje imeti več aktivnih snovi v eni flaški!
Ali pa se s tem izognemo tistim stvarem, ki nam na koži ne bi bile všeč. Oljčno olje na koži ni ravno privlačno. Krema narejena iz oljčnega olja pa je ravno tako koristna, dodane ima tudi druge učinkovine pa še bolj praktična je. Res ne vem če je bilo na to vprašanje smiselno odgovarjati...
Smiselno je odgovarjati - preberi prejšnji odstavek o kupu manj pomembnih snovi, ki so potencialno škodljive.
Citiram: "Kako pa deluje oljčno olje na organizem? Oziroma kožo? AOK je, samo smo pa potem spet pri količini le-tega v izdelku. Zdi se mi, da prodajalci pišejo vse možne stvari na embalažo, ni pa nujno, da je tega v izdelku dejansko toliko, da bi imel kakšen učinek."

Res je ampak jim pač moramo verjeti. Če tako razmišljaš potem ne vem zakaj sploh ocenjuješ izdelke in poudarjaš da imajo AOK ali da nimajo AOK. Sej konec koncev itak ne moreš vedeti če ima učinek. A ne?
To delaš zato ker pač sklepamo, da stvar deluje in ima učinek.

Citiram:: "Kaj želim poudariti - o aktivnih snoveh lahko govorimo pri zdravilih (Lekadol vsebuje paracetamol in vemo, kako ta deluje na organizem)."

O aktivnih sestavinah lahko govorimo povsod samo vprašanje je treba pravilno postaviti.

Če vzamem kremo za obraz: Jaz pač rečem aktivna sestavina tistim zaradi katere sem sploh kupila kremo. Torej če le ta anti-ageing poiščem sestavine, ki aktivno delujejo na tem področju.
Gre torej za sestavine ki izpolnjujejo namen izdelka. Tem jaz pravim aktivne sestavine. Ostale (zgoščevalci, konzervansi) so pa pomožne pa čeprav imajo učinek na kožo ampak je irelevanten če le ni škodljiv.

Ti si malo narobe razumela in misliš da se izraz aktivna sestavina lahko uporablja samo v zdravilih. Aktivne sestavine se vse okoli nas. Vsaka sestavina, ki ima nek učinek oziroma povzroči reakcijo na nekem predmetu je za ta predmet aktivna sestavina.

Poleg tega pa tako kot za paracetamol vemo tudi za sestavine v kozmetiki kako delujejo na organizem...


Aktivne snovi jaz popolnoma drugače razumem kot ti. Potem lahko rečemo za vsako snov, da je aktivna. Primer: vlažilna krema ima aktivno snov glicerin. Super.
Lahko je tudi konzervans aktivna snov, saj aktivno preprečuje razvoj mikroorganizmov.
Evo in sva spet trčili ob ograjo.
Citiram: povzroči reakcijo na nekem predmetu
Potem je alergen tudi aktivna snov.
Ne prideva skupaj in amen.

Edina rešitev so ločene ocene za naravne in kemične kreme. Potem smo pa spet pri Loccitanu, za katerega nekateri mislijo, da je naraven. Pa Lush tudi. Pa še kakšna takšna firma in bo potem spet vik in krik, kako pa to ne spada med naravno, če pa je (po mnenju nekaterih) naravno. Pa bo spet kdo slabe volje zaradi tega.

Predlogi dobrodošli.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#9 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 January 2008 - 04:39 PM

Ja L'occitane pač ni naravna kozmetika in meni se tud zdi smešno, da je treba to vedno poudarjati pri oceni in zato avtomatsko dobi slabšalni prizvok. Sej vsi vemo, da ni. Itak danes lahko vsaka firma napiše na embalažo, da je naravna, že če ima samo 1% naravnih snovi. Na žalost je to le marketinška poteza in se je treba prepričat s sestavinami. In neumno je potem od neke take firme, ki se ve, da ni naravna, še vedno pričakovat naravne sestavine in potem spet tista ocena "ah sama kemijam spet nič naravnega". Pa sej takih krem je na tone, večina firm, ki nas obkrožajo so sama kemija pa sej tega ni treba poudarjat, ker to je menda jasno.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#10 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 January 2008 - 04:44 PM

O bog se usmili. laugh.gif Prav žolčne debate so tole, jaz se vanje niti slučajno ne bom spuščala, ker bom fasala migreno, bom pa rekla samo tole:

Sonchikine ocene NISO pristranske. Kot eno najboljših krem za obraz je ocenila Clinique SuperDefense, čeprav gre za t.i. kemično kremo. Poleg tega je kot odlične recimo ocenila nekatere Joico preparate za nego las, ki prav tako prav očitno niso naravni, tudi pri Tigi zadevah je nekaj njihovih proizvodov ocenila izredno dobro, pa seveda niso naravni. Pa razne 'umetne' kreme za telo in pudri so tudi zelo dobro ocenjeni, pa niso naravni.

Dejstvo pa je, da pač Sonchika preferira naravno kozmetiko. Zakaj? Jaz bi rekla, da zato, ker je inteligentna in osveščena, zatorej se poskuša izogibat nepotrebnim kemikalijam tam, kjer se jim pač lahko. L'Occitane res ni zanič kozmetika, vsekakor pa bi rekla, da ni nevem kako nadpovprečna. Kar pa se tiče feelinga, ki ga neka stvar pusti na koži, je pa to dvorezen meč - žal. Če ti nekaj naredi mehko kožo, še nikakor ne pomeni, da je nevem kako kvalitetno in da ima ful blagodejne učinke na kožo. Poglej njihove balzame za lase, ki so polni silikonov - efekt? Ja, krasen, lasje so zglajeni in sijoči, ampak silikoni nimajo NOBENIH negovalnih lastnosti in se jih celo odsvetuje. Nimajo pa njihovi balzami/maske nobenih proteinov, ki so ključnega pomena pri negi las. Ja, sej vsebujejo kakšna naravna (eterična) olja, ampak ta dobiš tudi v 5x cenejši Gliss Kur maski, še več naravnih olj in izvlečkov, pa tono proteinov in samih super sestavin pa vsebujejo recimo Aubrey Organics negovalni prooizvodi za lase, pa kakšni od Logone, Lavere in podobnih firm, ki so 100% naravne in imajo ogromno pozitivnih negovalnih učinkov, razviti pa so njihovi proizvodi tudi tako, da naredijo kožo in lase kljub nevsebnosti umetnih mehčalcev in silikonov svilnato mahke in lepe - in to je prava umetnost, ne pa zmetat v kozmetiko polno ene kemije za instant dober učinek na koži, dat zraven kapljico olivnega olja in kakšno eterično olje sivke, pa se potem špilat neko kao naravno in super kozmetiko z vunderšun aktivnimi sestavinami.

Zdej sem vse malo karikirala, ampak mislim, da sem izrazila poanto vsega skupaj. Seveda ni vsa t.i. kemična kozmetika slaba, mislim pa, da bi moral vsak ozaveščen uporabnik kozmetike bolj težit k uporabi naravnega. To je moje osebno mnenje in od njega ne odstopam, ga pa tudi ne vsiljujem - vsakomur svoje. Folk pa Sonchiki sigurno zaupa tudi iz nekega razloga, zato, ker imajo njene ocene neko težo in je že marsikateri uporabnici pomagala, da je našla tisto pravo nego zase.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#11 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 22 January 2008 - 04:48 PM

Najboljše je, da se izpraševalec že kar na začetku izjasni, kaj želi, da se oceni.

Primer: Je krema vlažilna? Za kako kožo je? Je vlažilec naraven ali ne?

Če bo koga še kaj dodatno zanimalo, lahko pol naprej vpraša.



Ta razvrstitev med naravne in nenaravne je res malo kočljiva. Za mene je npr. Lush dokaj naraven, saj prevladujejo take vrste sestavine oz. je onih drugih minimalno. Spet za koga drugega verjetno ni.

Vsekakor velja tu, kakor vsepovsod, da je dobrodošla lastna kritična presoja. Tvoje mneje, ali od koga drugega, plus lastne poglobitve, bodo dale oprimalne odgovore na vsa vprašanje.


Neyka, študiraš pravo, kajne? smile.gif
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#12 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13762 posts
  • Gender:Female

Posted 22 January 2008 - 04:48 PM

Se strinjam z dilemo, tema mi je pa brezvezna - zgolj za kreganje ker so pač nekateri pretirano občutljivi.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#13 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 January 2008 - 05:35 PM

Jaz se bom pa potrudila biti manj pristranska. Še vedno lahko napišem samo to, kaj zadeva vsebuje in ne dodajam mnenj.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#14 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 22 January 2008 - 06:01 PM

Aktivna substanca je t.i. zdravilna učinkovina (kokr sm razbrala iz pisanja, ker mi na začetku ni blo nič jasno), ki daje nekemu pripravku zdravilen učinek, kot že ime samo pove. Torej, če lekadol vsebuje paracetamol, ki je anelgetik in antipiretik, tako lajša bolečine in znižuje povišano telesno temperaturo. Pomožne snovi kot so polnila, veziva itd pa tukaj nimajo velike vloge pri učinku.

Če se za neko kremo trdi, da vsebuje sestavino, ki mehča kožo, oz. ji pomaga pri obnavljanju kože, potem ta krema vsebuje eno ZU, ki je keratolitik.

Anti age kreme vsebujejo pomoje največ antioksidantov (pomožna snov), ker preprečujejo nastanek radikalov, ki so največji povzročitelj staranja celic (tudi raka).

Kreme pa vsebujejo še celo vrsto pomožnih snovi, ki imajo še en vpliv. Sem se ne štejejo barvila, konzervansi, ki predvsem podaljšujejo rok uporabnosti določenim sestavinam, ampak spojine, ki še izboljšajo učinek ZU...

Obstaja meja kaj je ZU in kaj je PS.

Pa še to bom rekla, lahko da brez kemije ne moreš zmešati dveh sestavin, ki sta "nujni" za določen učinek kreme. V takem primeru se logično uporablja kemija. Za sestavine sinteznega izvora sem tudi jaz proti, polsinteznega izvora pa niti ne, ker je v tem primeru vir naraven, le z določenimi postopki še izboljšajo njihovo delovanje.

Pri tem postu moram obvezno povdariti, da se na kozmetiko ne spoznam toliko, kot se mogoče sončika, ki ima večino sestavin v malem prstu. Zaenkart se še nism za to zanimala.

Ful mi je žal, ker sama ne pregledujem teh tem čist nič (!), pa farmacijo študiram in bi vam mogoče kej pomagala in obratno... Si bom vzel enkrat čas in mal šla čez teme oops.gif


  • 0

#15 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 January 2008 - 08:09 AM

Ne bi škodilo. Nasveti dobrodošli.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#16 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 23 January 2008 - 11:15 AM

QUOTE(sonchika @ 22. 1. 2008 - 16:22) View Post

Aktivne snovi jaz popolnoma drugače razumem kot ti. Potem lahko rečemo za vsako snov, da je aktivna. Primer: vlažilna krema ima aktivno snov glicerin. Super.
Lahko je tudi konzervans aktivna snov, saj aktivno preprečuje razvoj mikroorganizmov.
Evo in sva spet trčili ob ograjo.
Citiram: povzroči reakcijo na nekem predmetu
Potem je alergen tudi aktivna snov.
Ne prideva skupaj in amen.



Naravni izdelki niso boljši od nenaravnih. To nikjer ni dokazano ampak je to le tabu. Tako nenaravni kot naravni izdelki so lahko zanič ali kvalitetni. Gre samo za izbiro kvalitetnih sestavin ki so lahko naravne ali ne in izogib tistim, ki so dokazano škodljive, kar pa ozaveščene firme delajo.


V drugem odstavku praviš da dvomiš da oljčno olje pride do izraza in da umetne snovi verjetno puščajo doživljenjske posledice.
Sicer ima vsak pravico dvomiti ampak v tem primeru je to nestrokovno in popolnoma neutemeljeno in kaže le na tvojo pristranskost.


Na tretji odstavek res ni imelo smisla odgovarjati!


In ja! Teoretično za popolnoma vsako snov lahko rečemo da je aktivna in izraz ni omejen na zdravilsko industrijo.
Gre samo za to da v praksi v nekem določenem izdelku uporabiš izraz aktivna in s tem nakažeš da ta sestavina izpolni namen izdelka.
Aktivne sestavine v kremi so tiste ki izpolnjujejo namen izdelka. Če je krema za obraz "vlažilna anti ageing" bodo v njej aktivne(glavne) sestavine antioksidanti (ki me bo zanimalo kateri so) in vlažilec (ki me bo zanimal - skratka tudi glicerin) Ostale so zame pomožne sestavine ki tvorijo kremo.
Lekadol vsebuje kot aktivno(glavno) sestavino paracetamol in pomožne snovi ki tvorijo tableto.



Lush pa L'Occitane:
Pač ljudje živijo v zmoti. Obe firmi imata le delno naravno kozmetiko. Sta pa obe firmi združili kvalitetne naravne sestavine in kvalitetne umetne. Meni je pač to dovolj. Sicer je pa res da se LUSH oglašuje kot ponudnik naravne kozmetike, L'Occitane pa kot ponudnik kvalitetne kozmetike z veliko naravnimi sestavinami. Vsaj jaz še nisem zasledila kakega oglasa kjer bi bil L'Occitane naraven...


QUOTE(DiLeMa @ 22. 1. 2008 - 16:44) View Post

Sonchikine ocene NISO pristranske.

Dejstvo pa je, da pač Sonchika preferira naravno kozmetiko. Zakaj? Jaz bi rekla, da zato, ker je inteligentna in osveščena, zatorej se poskuša izogibat nepotrebnim kemikalijam tam, kjer se jim pač lahko.


Nimam se ravno za neumno osebo pa živim tudi ne v jami sredi gozda ampak nekako vseeno zaupam vsem neodvisnim laboratorijem, ki testirajo umetne sestavine in določijo katere so koži prijazne. Zaupam organizacijam za zaščito potrošnikov, zaupam konkurenci, ki boljša kvaliteto, zaupam belim listam, ki trdijo katere surovine so neškodljive.

In to se mi zdi popolnoma normalno. Smešno mi je pa kategorično zavračati neko stvar, ki je dokazano neškodljiva zaradi nekih tabujev o "kemiji". Kemija ima preveč slabšalen prizvok, nam pa vsakodnevno rešuje življenja.


Sicer pa Sonchiko prav rada berem in se mi zdi, da je preveč pristranska šele zadnjih par mesecev.
Včasih je njena ocena izgledala tako: Ima pa tudi nekaj naravnih sestavin. OK
Sedaj pa tako: Več kemije kot naravnih sestavin. Brezveze
Sicer je pa Sonchika itak d best... Rada bi samo dobila nepristranske ocene.
Ni pa edina...

Še ena Matildina ocena: "Drugače se mi pa zdi po sestavi ful povprečno - 3x se pojavijo neki mandljevi ekstrakti, ostalo je pa kemija".


Se pravi kemija naredi izdelek povprečen, naravne sestavine pa kvaliteten?!?

smile.gif


  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#17 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 January 2008 - 11:58 AM

Glej, Neyka, da nekaj razčistimo. A misliš, da so ti laboratoriji vsevedni? Misliš, da je stestirano vse pod vsemi pogoji na vse možne načine in na vseh ljudeh? Ne, seveda ni. Pa tudi ne pravim, da si neumna, jaz samo pravim, da vsak inteligenten človek izbere stvari po lastni presoji in vesti in Sonchika je pač izbrala naravno.

Pa bom spet malo zašla k parabenom, ki jih uporablja tudi L'Occitane. Šele pred kratkim so ugotovili, da so ti konzervansi dokazano rakotvorni, našli so jih v raznih rakavih tvorbah, kopičijo se v telesu, pa so še zmeraj v uporabi. Zakaj? Ker tle ne gre samo za dobrobit potrošnikov, ampak tudi za kapital, za to, da se v kozmetiki uporabljajo čimbolj poceni in čimbolj učinkoviti konzervansi, ne glede na stranske učinke, ki jih lahko imajo in ki morda sploh še niso raziskani.

Ti zaupaš belim listam, ki trdijo katere surovine so neškodljive, jaz pa jim pač ne zaupam - to je glavna razlika med nama. Ne zaupam pač zato, ker se mi zdi, da je treba it k naravnemu, kolikor se pač da. Ker tisto 'umetno' še ni vse raziskano, ker se lahko včasih posledice pokažejo šele po 20 letih redne uporabe, ali še kasneje. Tudi zato, ker ugotavljajo, da marsikatera sodobna bolezen izhaja iz tega, da je dan danes vse nekaj predelano, polno enih dodatkov, itd.

Sicer pa glej, meni je čisto vseeno, kaj boš ti uporabljala. Tudi se ne vsajam v tvoje mnenje, si se pa ti v Sonchikine ocene - zakaj že? Ona ocenjuje po lastni vesti in seveda bo napisala tisto, kar se zdi njej prav, ne pa tisto, v kar ne verjame. Če želiš, lahko tudi ti podajaš ocene, ni nobene panike in te nihče ne bo napadal. Več glav več ve, pravijo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#18 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 January 2008 - 01:06 PM

Jaz končujem s to debato.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#19 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 23 January 2008 - 03:55 PM

Rekla si da je Sonchika izbrala naravno kozmetiko, ker je inteligentna in osveščena. Seveda lahko logično sklepam kaj si misliš o ljudeh, ki razmišljajo nasprotno. Morda niso ravno neumni ampak neosveščeni pa vsekakor? A ne Dilema?
No jaz se s tem ne strinjam...

Sicer pa smo že prišli do zaključka, da je treba izdelke ocenjevati nepristransko in to je vse kar sem si tudi želela glede njenega ocenjevanja (ki ga tudi jaz rada prebiram) tako da ne vem od kje ti sedaj tole:
QUOTE(DiLeMa @ 23. 1. 2008 - 11:58) View Post

Sicer pa glej, meni je čisto vseeno, kaj boš ti uporabljala. Tudi se ne vsajam v tvoje mnenje, si se pa ti v Sonchikine ocene - zakaj že? Ona ocenjuje po lastni vesti in seveda bo napisala tisto, kar se zdi njej prav, ne pa tisto, v kar ne verjame. Če želiš, lahko tudi ti podajaš ocene, ni nobene panike in te nihče ne bo napadal. Več glav več ve, pravijo.


Vse ostalo je pa pač "mnogo hrupa za nič". Pač pričkanje iz katerega se bo še par novih stvari vsak naučil.

QUOTE(DiLeMa @ 23. 1. 2008 - 11:58) View Post

Pa bom spet malo zašla k parabenom, ki jih uporablja tudi L'Occitane. Šele pred kratkim so ugotovili, da so ti konzervansi dokazano rakotvorni, našli so jih v raznih rakavih tvorbah, kopičijo se v telesu, pa so še zmeraj v uporabi. Zakaj? Ker tle ne gre samo za dobrobit potrošnikov, ampak tudi za kapital, za to, da se v kozmetiki uporabljajo čimbolj poceni in čimbolj učinkoviti konzervansi, ne glede na stranske učinke, ki jih lahko imajo in ki morda sploh še niso raziskani.

No pa še toliko o teh tvojih parabenih. Res so bile raziskave ja.
Gre se za nastanek raka na dojkah zato so najbolj na udaru deodoranti.
In sicer so našli paraben v rakavih tvorbah. PAZI: Znanstveniki sicer menijo, da vpliva na nastanek raka verjetno nima ampak so potrebne dodatne raziskave. Vsekakor pa ti konzervansi NISO DOKAZANO rakotvorni! Prosim ne izkrivljaj dejstev.

L'Occitane, Aveda, Origins in še marsikatera druga luksuzna podjetja uporabljajo konzervanse v najnižjih še dovoljenih vrednostih(kar je meni zelo všečno). Parabene pa v veliko izdelkih tudi ne. Npr novi karitejevi izdelki jih očitno nimajo.


QUOTE(sonchika @ 23. 1. 2008 - 13:06) View Post

Jaz končujem s to debato.

Škoda, sej je kr zanimiva. Sam ne smeš si je preveč k srcu jemat. Pač razhajanje mnenj.
<3 you all! smile.gif
  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#20 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 January 2008 - 04:25 PM

QUOTE(Neyka @ 23. 1. 2008 - 15:55) View Post

Rekla si da je Sonchika izbrala naravno kozmetiko, ker je inteligentna in osveščena. Seveda lahko logično sklepam kaj si misliš o ljudeh, ki razmišljajo nasprotno. Morda niso ravno neumni ampak neosveščeni pa vsekakor? A ne Dilema?


Nope, sploh nism hotela tega rečt, malo preveč dobesedno si vzela moje pisanje - verjetno namerno, da bi me prikazala kot neko vsesplošno hudodelko. tongue.gif Jaz sem apelirala na tvoj 'ton' s katerim si pisala, češ da se je Sonchika odločila za naravno kr tko, brez kakršnekoli podlage, kot da ne zna z lastno glavo razmišljat in si je to kr tko vtepla v glavo, brez poglabljanja, kar pač seveda ni res. Jaz nič ne pravim, da si ti neumna ali whatever, vem da imaš za svoje pisanje neko podlago in se vidi, da si o tem razmišljala, ampak po drugi strani smo pa tudi tisti, ki preferiramo naravno, razmišljali o tem in imamo tudi mi neko podlago, that's all.

Pa nič ne izkrivljam dejastev, zdej sm spet brala neko študijo zadnjič, češ kako so parabeni škodljivi in edino, kar zadržuje vse skupaj od uradne potrditve je to, da se tako masivno uporabljajo v kozmetiki in delajo ogromen profit, ker so poceni. Sicer pa ... mogoče to trenutno še ni potrjeno, lahko pa, da nekoč bo. In takrat bo folk nehal to uporabljat, jaz pa pač za to poskrbim že sedaj. Pa verjemi, da to ni edina škodljiva zadeva v kozmetiki, verjetno jih je še dosti, pa ni nič dobro raziskano ... sramota je tudi to, kar si napisala, češ da so potrebne dodatne raziskave, pa vendar še niso narejene - a tko se skrbi za naše zdravje? Ponujajo nam v kozmetiki stvari, katerih stranski učinki niso raziskani?

Pa ne vem, kaj misliš s tistimi deodoranti - a to ni kozmetika? Aja, pa še nekaj - parabeni se ne navezujejo samo na raka na dojkah - sklepajo tudi, da povzročajo okvare jeter, pa še nekaj drugih zadev - ne bom se spuščala zdejle v finese, sem povedala svoj point. Zdej pa sem tudi jaz zaključila.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users