Jump to content


Photo

Jazbečarji


  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 10 March 2006 - 08:52 AM

DOLGODLAKI JAZBEČAR - Dackel, Dachshund
Izvor: Nemčija, 20. stoletje
Uporaba: nekoč predvsem delovni pes (lov na jazbece, lisice, zajce), danes bolj družinski
Življenjska doba: 14 do 17 let
Videz: dolga svilnata dlaka, ki je po hrbtu krajša in ob telesu daljša, dolg gobec, ozka glava, povešeni uhlji, ki jih pokriva bujna dlaka, hrbet je raven, nad ledji malo vzbočen
Barva: črna, mahagoni, dovoljeni posamezni prameni
Dlaka: dlaka je svilnata, nezahtevna za negovanje
Oskrba: nezahteven pes za oskrbo, paziti je treba, da ga ne hranimo preobilno
Višina: med 23 in 27 cm
Teža: do 9 kg
Temperament: ljubezniv, prijazen, ubogljiv, hitro učljiv, neustrašen
Zmožnost šolanja: da, za lov in kot spremljevalca
Karakter: pogumen, ubogljiv, učljiv, včasih trmast, prijazen, zelo navezan na gospodarja in družino
Domače okolje: primeren za hišo z vrtom, tudi blokovska stanovanja


IPB Image
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#2 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45438 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 April 2007 - 04:29 PM

Obstaja več vrst jazbečarjev:
Dolgodlaki jazbečar
IPB Image

Kratkodlaki jazbečar
IPB Image

Resasti jazbečar
IPB Image


In še nekaj slikic različnih jazbečarjev:
IPB ImageIPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 0

#3 Luna 13

Luna 13

    sramežljivec

  • Člani
  • 67 posts
  • Interests:Košarka,kolesarjenje,moje živali.

Posted 30 April 2007 - 01:21 PM

Obstaja tudi brak jazbečar wink.gif Imeli so ga sorodniki v LJ,ampak zdaj imajo dolgodlakega jazbečarja po imenu Tedy!Pravi srček. wub.gif Aja,in brak jazbečar izgleda približno takole:IPB Image
  • 0
IPB Image

#4 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17777 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 09 July 2007 - 01:28 PM

Moja prijateljica ima dolgodlakega jazbečarja s pedigrejem in kul karakterjem. Je še mlad in ful horny. Kje poiščemo psičko, da bosta imela mladičke?
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#5 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45438 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 February 2010 - 11:04 AM

Mene zanima katere psarne priporočate za nakup mladega jazbečarčka. Na katere stvari mora biti človek pozoren pred nakupom te pasme....
  • 0

#6 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 28 February 2010 - 01:06 PM

^^Pomoje bi to znal najbolje povedati na teh pasjih forumih, Moj Pes al kaj je že.

Men so jazbečarji ful cukri in simpatični. Kratkodlaki mi je všeč. wub.gif
IPB Image
  • 0

#7 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45438 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 February 2010 - 03:06 PM

Taka ista je bila naša Larika. cry.gif Imajo pa res fajn karakter. Zvesti, ljubeči...

Saj bom prečekirala tud na tistih forumih, tukaj pač samo tako informativno vprašam.
  • 0

#8 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 28 February 2010 - 03:20 PM

QUOTE(Kalypso @ 28. 2. 2010 - 15:06) View Post

Imajo pa res fajn karakter. Zvesti, ljubeči...

Mhm! Sestriči sta meli resasto jazbečarko (zdej so jo dal k babi, ker je lulala not-ampak zanalašč. Potem so jo enkrat nazaj vzeli pa se je spet not polulala, kao "jaz hočem nazaj" laugh.gif , ful uživa tam ), še pred njo pa njenega bratca, samo ga je avto povozil. To smo pa vsi jokal, je lih naneslo da smo bili še mi takrat pri njih. cry.gif
  • 0

#9

  • Guests

Posted 28 February 2010 - 08:46 PM

Joj, jazbečarji so res simpatični kužki! Moj kuža ima kar nekaj prijateljev iz njihovih vrst (kratkodlaki, dolgodlaki, črn, rjav ...). laugh.gif

Kar se pa psarn tiče, pa bolj malo vem o njih. Mogoče je bolje, da ga kupite pri kakšni družini, ki ima recimo samo eno leglo, pa da točno veste, kdo so, kje stanujejo, kako jih hranijo itd. Kaj vem, meni se to zdi boljše kot psarna. hmm.gif
  • 0

#10 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 28 February 2010 - 08:49 PM

full so lepi wub.gif
jaz jim rečem avtobusi,ker so taki dolgi biggrin.gif
  • 0

#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 February 2010 - 09:11 PM

Kalypso, jaz sem tule našla nekaj:

http://www.hudobrek....o...63&Itemid=2
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#12 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45438 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 March 2010 - 07:26 PM

Hvala. smile.gif

No sicer pa... prišli smo do sklepa, da si trenutno pasemskega jazbečarja ne moramo privoščit, cenejših "čistokrvnih brez rodovnika" pa ne mislimo kupovat in s tem podpirat štepanja. Namesto tega bomo najverjetneje vzeli mešančka ali kakšno drugo pasjo dušico, ki išče svoj prostor pod soncem.
No, če pa slučajno kdo ve za kakšnega zapuščenega jazbečarčka, ki išče dva zelo dobra lastnika, pa let me know.
  • 0

#13 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 01 March 2010 - 09:38 PM

Pomoje bi se dalo v kakšnem zavetišču dobit zelo dober približek jazbečarju, imajo kar veliko takih micenih pesekov na kratkih nogah, jaz sem nekaj časa v Zonzaniju sprehajala pravega malega avtobusarja, ful podobnega jazbečarju, pa zakon je bil, ful hecen in zabaven pes. thumbup.gif Pa še ena druga je bila tudi ful podobna, taka mala lenoba, malo bolj okrogla, ime so ji dali Bunka. lol1.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#14 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45438 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 March 2010 - 09:55 PM

Ja, saj je ogromno takih psov mešancev, tako da me ne skrbi. Bomo že nekaj našli. smile.gif Saj navsezadnje videz niti ni tako pomemben, važno je, da bosta spet imela nekoga, ki bo zapolnil praznino, ki je nastala z Larinim odhodom. Obadva- babi in deda sta čist strta odkar je več ni. cry.gif

[attachmentid=6512]
  • 0

#15

  • Guests

Posted 02 March 2010 - 01:19 AM

V Obalnem zavetišču imajo eno mešanko z jazbečarjem in pinčem:

http://www.pesjanar....hp?topic=9458.0

Bogica, kako je bila prestrašena na tem fotošutingu. ermm.gif Ampak je lušna. smile.gif
  • 0

#16 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 March 2010 - 01:22 AM

Joj kako srčece, kok bi jo premečkala. wub.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#17 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 02 March 2010 - 01:24 AM




Keri pogled. To ti pa res lahko seže do srca. cry.gif

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#18

  • Guests

Posted 02 March 2010 - 01:28 AM

Bolj ko jo gledaš, bolj je srčkana. smile.gif Pa na drugi fotki niti ne zgleda tako prestrašena, ampak bolj, kot da ji je nerodno. biggrin.gif Kar vzela bi jo, da bi imel moj družbo (no, ne samo zato, da ne bo čudno izpadlo, ampak pri nas ji res ne bi bilo hudega). wub.gif oops.gif
  • 0

#19 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 02 March 2010 - 01:39 AM




Meni se zdi, da so vsi ti psi taki (jazbečarji, ipd.) ... da imajo taki pogled, kot da bi jim bilo kar malo nerodno in so vsi ponižni.
Prijateljica je imela ostrodlakega jazbečarja, kakšna faca je bil, jojmene, ha ha. Je pa žal že tudi pokojen nekaj let.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#20 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17777 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 02 March 2010 - 03:50 PM

Men so jazbečarji ful všeč, kar meu bi enega. Nerodno je, da sem doma sredi mesta v tretjem štuku, tako da kosmatinec ne bi mogel sam jet po stopnicah.
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users