Jump to content


Photo

Hrčki


  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#1 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 02 November 2006 - 06:22 PM

pred par dnevi sem dobila hrčka (sem ga rešila pred zanemarjanjem evil.gif ). sem že kar nekaj gledala po internetu, samo me zanimajo vaše izkušnje. kaj jim dajete za jest, kolikokrat jim menjavate žagovino, s čim jim postiljate....
torej, vsaka informacija bo dobrodošla.

  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#2 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 02 November 2006 - 07:08 PM

Hej!

No me veseli, da si se odločla rešit hrčkota. thumbup.gif Kakšnega pa imaš? Kje si ga pa dobila? Nekaj o raznih pasmah je pisano na www.mojpes.com

Jaz sem tudi pred kratkim dobila dva zlata hrčka, samčka in samičko-ju imam ločena. Iz kupljene mešanice (Benelux) Poberem večino koruze in sončničnih semen-več kot eno koruzo vsak drugi dan ne potrebujejo (nasvet veterinarja). Semena uporabim za navajanje na roko in kot posladek. Jih imajo hrčki strašno radi, so pa zelo nehranljivi in zelo mastni-več kot 1-2 semena na dan ne potrebujejo.

Drugče pa jim jaz dajem mlade liste malin, peteršilj, košček sira, mesa, muhe, malo jagode, redkokdaj malo grozdja, deteljo, brokoli.

Steljo menjam po potrebi. Tam ko se polula vsak dan ven poberem in zamenjam. Kakce pa na prb 3 dni poberem ven. za gnezdo uporabim žaganje (navadno, brez dišav) in pa wc papir (brez lepila!)...kot nastil imam pa pesek za gloadvce. In sem s tem zelo zadovloljna.

Svetujem knjigo Nega hrčka. Je super. Imaš tud bolezni opisane, udomačevanje, kaka zelišča lahko je...

papa

  • 0
IPB Image

#3 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 02 November 2006 - 07:24 PM

zdaj si me pa čisto zmedla huh.gif
torej, imam zlatega hrčka, star je že 2,5 leti. odločila sem se, da ga bom prevzela od ljudi, ki jim je bilo zanj malo mar in niso za njega lepo skrbeli. da bo vsaj jesen življenja lepa wink.gif
torej ta žitna mešanica, ki se jo dobi v trgovinah ni ok? moram sortirat koruzo, semena... ?
kakšno meso pa mu daješ ( vrsta, kuhano, surovo..)? jaz mu zraven te mešanice za hrčke dajem še jabolka, solato (ne ledenke), korenček. je v redu?
aja, kaj je to v redu, če mu dam spodaj časopisni papir in gor žaganje?
jaz mu tudi lulanje in kakce vsak da vun pobiram. kompletno pa mu menjam enkrat na teden. je to preveč?
hvala za vse nasvete! res bi rada, da mu je čim bolj udobno.



  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#4 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 02 November 2006 - 08:08 PM

Jaz sem imela že pet hrčkov (ne skupaj, ampak enega za drugim), tako da ti lahko tudi jaz pomagam. biggrin.gif

QUOTE(sade @ 2. 11. 2006 - 21:24)  

torej ta žitna mešanica, ki se jo dobi v trgovinah ni ok? moram sortirat koruzo, semena... ?


Ne, to ni potrebno. Te mešanice ki jih dobiš v trgovinah in zoo shopih so čisto uredu in narejene za hrčkove potrebe. Hrček naj ima to vedno na voljo, npr. v lončku kjer ima pač hrano, mu pa daj vsak dan še nekaj zraven, da ne bo jedel samo tega suhega. Saj če bo naveličan semen jih bo pač pustil.

QUOTE
kakšno meso pa mu daješ ( vrsta, kuhano, surovo..)? jaz mu zraven te mešanice za hrčke dajem še jabolka, solato (ne ledenke), korenček. je v redu?


Meso naj bo surovo, torej brez začimb, soli in tako. Ampak to mu daj samo tako kot posladek, ne za vsak dan, pa pač en majhen košček. Vse drugo kar si napisala je uredu, solata, jabolka, korenček. Pri temu moraš edino paziti da mu potem takoj naslednji dan to pobereš ven-če mu kaj ostane, ker če poje gnilo lahko zboli. Imajo tudi zelo radi rozine-ampak to samo kot posladek, ne prepogosto. Pa arašidi se jim tudi dopadejo.

QUOTE
aja, kaj je to v redu, če mu dam spodaj časopisni papir in gor žaganje?
jaz mu tudi lulanje in kakce vsak da vun pobiram. kompletno pa mu menjam enkrat na teden. je to preveč?


Ne, časopisnega papirja mu ne dajaj ker je črnilo strupeno. Ravno tako ne kakšne vate, ker se mu lahko zatakne v tistih vrečicah v gobčku. Enkrat teden če mu menjaš komplet vse, je čisto vredu, ja. Bi ti pa še nekaj povedala, hrčki ne marajo da se jih preveč tika njihovega gnezdeca-torej tam kjer spijo, tako da tega ne čisti vsak dan. Pa tudi ko enkrat na teden očistiš vse komplet, mu lahko čisto malček "starega" pustiš v gnezdecu, tako da se hrček boljše počutil ko bo zaznal svoj stari vonj.

To je to, imam pa tudi sama to knjigo Nega hrčka ki je res koristna, tako da če te še karkoli zanima ti kar vpraši, če ne bom znala pomagat, ti brez problema pogledam v knjigo wink.gif





  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#5 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 02 November 2006 - 10:56 PM

kaj pa mu naj dam pod žagovino? nič?
jaz sem na enem forumu o hrčkih brala, da ne smejo jesti rozin in slanih oreščkov.
hvala za odgovore!

  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#6 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 03 November 2006 - 10:31 AM

Pod žagovino ne rabiš česa dajat. Malo več žagovine daj, pač toliko da prekrije dno. Tam kjer lula pa lahko daš malo več, ni pa nujno. Rozin, slanih oreščkov res ne dajat. aaa regrat je tudi dober, pravi seveda. Z užitkom ga jedo.

Glede tistih semen, ni nujno ven pobirat koruze in pa s.semen. Ampak jaz pač tako delam, ker ne potrebujejo tega v obilicah. Drugače mi pa tistih zelenih svlkov iz lucerne najmanj radi jedo. Pa jim pustim noter samo to in ko pojedo jim dam spet novo porcijo.

papa
  • 0
IPB Image

#7 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 03 November 2006 - 11:46 AM

Slanih oreščkov res ne smejo, mislila sem navadne arašide, ne pa tiste pakirane soljene.
Rozino tu pa tam pa smejo, kot priboljšek, tako piše tudi v knjigi.

  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#8 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 03 November 2006 - 01:46 PM

QUOTE(sade @ 2. 11. 2006 - 22:56)  

kaj pa mu naj dam pod žagovino? nič?
jaz sem na enem forumu o hrčkih brala, da ne smejo jesti rozin in slanih oreščkov.
hvala za odgovore!


jaz sem pa svojemu hrčku dala na dno zmer une papirnate brisačke ( tisti beli papirnati lističi no tongue.gif ) čez to pa žaganje pa še mau teh papirnatih brisačk sem raztrgala in jih dala med žaganje. za 'scanje' sem mela pa prov stranišče za hrčke biggrin.gif (ena taka plastika pa notr pesek).
ja res je, da ne smejo jest teh slanih stvari (oreščki &co.) za rozine pa ne vem.
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#9 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 03 November 2006 - 03:08 PM

bom mu papir naslednjič vzela ven in mu dala brisačke not thumbup.gif

  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#10 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 03 November 2006 - 04:04 PM

IPB Image
Takšen domek ima moj Rex. V gnezdu ima žaganje, kar se na fotki ne vidi.
Tak je pa on smile.gif

IPB Image
  • 0
IPB Image

#11 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 04 November 2006 - 12:51 PM

http://www.moj-album...iCYaQNqGz.v.jpg

To je pa Bella. smile.gif
  • 0
IPB Image

#12 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 18 November 2006 - 09:55 PM

Sade kako kaj hrček? Se kaj pusti dvignit al se boji roke? Moja dva pa gurmana, rex ne mara sira, ni mu všeč peteršilj, obožuje jabolko. Belči pa zmaže vse.
  • 0
IPB Image

#13 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 19 November 2006 - 09:15 PM

hrček se dobro drži smile.gif upoštevam vsa navodila wink.gif thumbup.gif njraje pa ima sir pa solato, popestritev revčeku po dveh letih ermm.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#14 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 20 November 2006 - 05:45 PM

Daj mu še kako uho. Boš videla kako veselje bo to wink.gif
  • 0
IPB Image

#15 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 20 November 2006 - 07:00 PM

kaj je to uha?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#16 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 20 November 2006 - 07:33 PM

upsi muha, je blo mišljeno oops.gif Pri nas doma jih je tudi pes... rolleyes.gif
  • 0
IPB Image

#17 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 21 November 2006 - 05:48 PM

biggrin.gif se mi je zdelo čudno. kaka uha biggrin.gif muh pa zdaj pri nas ni, bom mu pa dala kako poleti.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#18 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 16 February 2007 - 10:15 PM

meni je hrček pal iz višine kakega metra na tla, ker sem pozabla zapret vrateca od kletke cry.gif in si je izpahnil zadnjo tačko. sem ga pelala k veterinarju in je rekel, da imajo hrčki ful visok prag bolečine- to mi je sicer malo čudno, ampak hrček res ne kaže, da bi ga to kaj motlo: normalno se prehranjuje, pije, hodi... smo kolesa revček več ne more gonit. sploh ne morem povedat kak hudo mi je in kak krivo se počutim. še posebaj zato, ker je od fanta. bad. nisem pa ga dala uspavat, ker res ne izgleda, kot da trpi.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#19 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 17 February 2007 - 10:32 AM



Joj bog ne daj uspavat. Jaz bi počakala kakšen teden-dva sumim, da se mu bo popravilo samo od sebe. Drugače pa moj Filip skače ponavadi iz moje mize pa mu nič ni.. mislim tak na vse štiri tačke skoči. Čisto je nor. biggrin.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#20 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 17 February 2007 - 10:38 AM

Moj je tud padel s take višine ampak na začetku ni blo nič narobe z njim. Potem sem ga pa vidla da včasih sploh ni mogel vstat (ko se je zbudil). Čez nekaj dni je pa poginu. cry.gif
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users