Jump to content


Photo

Poskusi na živalih


  • Please log in to reply
235 replies to this topic

#1 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 04 March 2005 - 06:13 PM

črna lista- testiranje na živalih
bela lista - ni testeranja na živalih

poglejte koliko izdelkov je za katere so marale živali trpeti. teh izdelkov jst ne kupujem evil.gif

BELA LISTA

Amway, Annyer, Apotheker Scheller, Aromatica, Artdeco, Artsana SPA (Chicco; finalni proizvodi nisu testirani, ali kupuju sastojke koji su testirani na životinjama), Atea, Avon, Basis, Beiersdorf (Nivea, Eucerin, La Prairie, Atrix, Labello), Bodywise (Natracare), Bourjois, Chanel, Christian Dior, Clarins, Clinique Laboratories, Collistar, Corsair Toiletries, Decleor, Dietpharm, DM (proizvodi koje oni proizvode), Donna Karan, Dr. Hauschka Skin Care, Dr. Theiss, Erdal-Rex (Frosch, Rorax), ESI s.p.a.,
Estée Lauder (Clinique, Origins), Fairness (Genera), Freeman Cosmetics Corp., Ginger kozmetika (M'Claire), Golden, Henkel (još uvijek nisu objavili potpunu i trajnu zabranu testiranja na životinjama), Interchem (Oxalis), Ismeg (Frais Monde, Brambles and Moor, Brutia), JOICO International, Kappus, L'angelica, Labud (nije sluzbeno potvrdeno), Lander, Lush, Marks & Spencer, Natur Erbe, Manhattan, Mann & Schroder (Fruttini), Milla (Issa, Rea, Naily, Lee), Montagne Jeunesse, Neutro Roberts, Neva (Rosal, Plidenta), Oleal, Olival, Oriflame, Paglieri (Felce Azzurra, Cleo, Labrosan), Phyris, Primavera Life, Pupa, Pyrus kozmetika,
Revlon (Almay, Jean Naté), Sapio (Ulola), Saponia (Faks helizim, Rubel, Nila, Ornel, Likvi, Tipso, Arf, Vim, Zirodent, Frutella, Kaina, Brinell, Zirodent, Likvi, Ornel), Selectiva S.P.A. (Aqualina), Sinclair & Valentine,
St. Ives, Swiss Formula (St. Ives), The Wella Corporation (Sebastian),
Tigi haircare, United Color of Benetton, Upper Canada, Urtekram, Virgin Village, Yves Rocher

ÈRNA LISTA

Bic Corporation Braun (Gillette Company),
BioBran MGN-3 (Daiwa Pharmaceutical),
Biotherm Cosmetics & Skin Care
Dove
Chacharel Parfums
Chesebrough-Ponds (Faberg, Cutex, Vaseline)
Colgate-Palmolive Co. (Palmolive, Ajax, Fab, Speed Stick, Mennen, Hills Pet Nutrition,Mennen, SoftSoap)
Coty (Adidas, Davidoff, Glow, The Healing Garden, JOOP!, Jovan, Kenneth Cole, Lancaster, Marc Jacob, Rimmel, Stetson)
Elizabeth Arden (Unilever)
Gillette Co. (Liquid Paper, Flair, Braun, Duracell, Oral-B, Parker Pens)
Garnier (Laboratories Garnier Paris)
Giorgio Armani parfemi
Helena Rubenstein
Helene Curtis Industries (Finesse, Unilever, Suave)
Johnson & Johnson (Aveeno, Clean & Clear, Neutrogena)
Kimberly-Clark Corp. (Cottonelle, Huggies, Kleenex, Kotex, Pull-Ups, Scott Paper)
Krka (Vitaskin, Corident, Sun Mix, Fitoval)
L'Oréal (finalni proizvodi uglavnom nisu testirani, ali testiraju sastojke i neke proizvode, Anais Anais, Bilage, Biotherm Cosmetics & Skin Care, Helena Rubenstein, Logics, Ombrelle, Vital Nutrients)
L'Oréal U.S.A. (Biotherm, Cacharel, Garnier, Giorgio Armani, Helena Rubinstein, Lancôme, Matrix Essentials, Maybelline, Ralph Lauren Fragrances, Redken, Soft Sheen, Vichy)
Lek (Green Line i Amai)
Lever Bros. (Unilever)
Lancome
Laura Biagiotti
Lux
Mennen Co. (Colgate-Palmolive)
Maybelline, Inc.
Nina Ricci
Olay Co./Oil of Olay (Procter & Gamble)
Pfizer (BenGay, Desitin, Plax, Visine)
Pliva
Procter & Gamble Co. - P&G (Herbal Essences, Ariel, Head & Shoulders,Pantene Pro-V, Secret deodorant, Cover Girl make up, Max Factor make up, Crest, Tide prašak, Bold, Camay, Cheer, Comet, Ivory, Spic & Span, Sure, Zest, Dash,Lenor, Meister Proper, Antikal, Fairy, Pampers, Luvs, Always, Alldays, Attends, Certina, Tempo, Bess, Vidal Sassoon Wash & Go, Pantene, Oil of Olaz, Kamill, Certina Med, Litamin, Cliff,Credo, Clearasil, Camay, Blend-a-med, Blendax Anti Belag, blend-a-gum, blend-a-dent, Chlorhexamed, Firmodent, Wick, Wick Vaporub,Medinait,Daymed, Ellen Betrix, Henry M. Betrix, Old Spice, HugoBoss , Laura Biagiotti, Otto Kern, Giorgio Beverly Hills, Pringles chips)
Ralph Lauren
Reckitt Benckiser (Easy Off, Lysol, Mop & Glo, Old English, Resolve, Spray 'N Wash, Woolite, Veet, Coty, Veet, Finish, Vanish, Calgon, Airwick, Ava, Harpic, Woolit, Calgonit)
Redken Laboratories
S.C. Johnson (Drano, Edge, Fantastik, Glade, OFF!, Oust, Pledge, Scrubbing Bubbles, Shout, Skintimate, Windex, Ziploc)
Sanofi (Oscar de la Renta, Yves Saint Laurent, Lipofactor)
Sara Lee (Ambi Pur, Badedas, Delial)
Schering-Plough (Bain de Soleil, Coppertone, Dr. Scholl's)
Schick (Warner-Lambert)
Shiseido Cosmetics Amerika
SmithKline Beecham
SoftSoap Enterprises (Colgate-Palmolive)
Unilever (Lever Bros., Axe, Rexona, Dove, Calvin Klein, Elizabeth Arden, Helene Curtis, Diversey, Suave, Cerruti parfemi, Chloe, Finesse, Lagerfeld parfemi, Lux, Valentino parfemi)
Valentino
Vichy
  • 0

#2 Damjan

Damjan

    gobezdalo

  • Root Admin
  • PipPip
  • 679 posts

Posted 04 March 2005 - 06:18 PM

Živjo Jagoda.

Da bo tvoj seznam držal vodo, prosim navedi še vir, kjer si dobila ta seznam.

Saj veš, da ne bo hude krvi twisted.gif

lp
Damjan
  • 0

#3 buddha

buddha

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 155 posts
  • Interests:Breakdance in košarka

Posted 04 March 2005 - 06:24 PM

Men se pa zdi testiranje na živalih prov grozn.Raje naj na sebi testirajo kot pa da žival trpi.Pa ne vem če tole paše sem.Jagoda zakaj si zdej ti kar naenkrat odprla tok tem?
Lp 8)
  • 0
KoCkA jE pAdLa.PrIšEl,ViDeL,zMaGaL!
http://www.elefuns.com/file.php?f=4444&t=1

#4 Damjan

Damjan

    gobezdalo

  • Root Admin
  • PipPip
  • 679 posts

Posted 04 March 2005 - 06:26 PM

Ja, tudi jaz sem odločno proti testiranju na živalih, je pa na žalost to le en dejavnik napredka, da človeštvo izkoristi vse okoli nas in si podredi le za zaslužek.

lp
Damjan
  • 0

#5 buddha

buddha

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 155 posts
  • Interests:Breakdance in košarka

Posted 04 March 2005 - 06:29 PM

Če ljudje tako napredujemo z tehnologijo bi pa lahko izumil neko napravo,ki bi jim daja podatke o ličilih.Tako si jaz mislim.Damjan drgač maš pa ti čist prov.
Lp 8)
  • 0
KoCkA jE pAdLa.PrIšEl,ViDeL,zMaGaL!
http://www.elefuns.com/file.php?f=4444&t=1

#6 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 04 March 2005 - 07:08 PM

Tudi jaz sem proti testiranju na živalih, so tudi druge metode...in z novo tehnologijo je večina testov narejenih že kar na ljudeh.

Ta seznam že kar nekaj časa kroži po internetu. Zanima me kdaj bo začel krožiti tudi seznam zdravil, ki so testirane na živalih. Mislim, da bi bil tudi teh kar lep kup. Te so danes že nujno zlo, brez kozmetike pa mislim, da lahko vsi preživimo. Bolj me boli dejstvo, da ljudje brez slabe vesti še vedno uporabljajo kot modni dodatek naravno krzno sad.gif

LP N
  • 0

#7 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 04 March 2005 - 08:39 PM

QUOTE(Damjan)
Živjo Jagoda.

Da bo tvoj seznam držal vodo, prosim navedi še vir, kjer si dobila ta seznam.

Saj veš, da ne bo hude krvi  :twisted:  

lp
Damjan


dubla sm pr drštvu za zaščito živali wink.gif
  • 0

#8 Storm

Storm

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 740 posts
  • Location:okolica MB

Posted 05 March 2005 - 09:22 AM

Jagoda, ti si res ql... wink.gif
A maš kak naslov tega društva? Ali pa tel. številko?
Jaz sem absolutno PROTI testiranju na živalih! evil.gif
  • 0
I wanna run
I want to hide
I wanna tear down the walls
That hold me inside
I wanna reach out
And touch the flame
Where the streets have no name


#9 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 05 March 2005 - 11:08 PM

ah dejte dejte....
jaja sej vem...ste proti tud jst sm...sam kaj čem....nč naute spremenil..pa dober...vi ste še uredu...jezi me pa k vidm kašno staro koko ki se šopiri v krznu okol...pa pravi, da je zagovornica živali....japakajše
hja ne nisem vegetrjanka, tak je ciklus...tako je že od nekdaj...
še od jamskega človeka, že on je ubijal živali, da se je nahranil...in kar se testov tiče...ja je brutalno, sam raje se naglejte mal tko okol...po ulici, po vaseh, po mestih ki se vozite mimo...koliko psov, mačk in drugih hišnih "ljubljenčkov" trpi !!!!

hvala za razumevanje !

kimKmaRadaSvojeŽvalce

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#10 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 March 2005 - 08:34 AM

Vsaka sestavina je bila v preteklosti že testirana na živalih. In te sestavine uporabljajo tudi firme, ki so na beli listi. Je pa res, da ne izvajajo dodatnih poskusov na živalih.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#11 Storm

Storm

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 740 posts
  • Location:okolica MB

Posted 06 March 2005 - 02:18 PM

Ja, to gre men tud na jetre.... ko ktera stara "baba" (oprostite izrazu oops.gif ) gre po ulici oblečena tričetrt v krzno, pol pa pravi, kak je zagovornica živali...
Tud jaz nisem vegetarijanka, ker nekako je zakon narave, da človek je meso. JA, ubijanje v merah, bom rekla. Tako, kot je bilo ustvarjeno. Človek je bil ustvarjen kot del narave, on nekaj pobija, nekaj pa pobija človeka. Ampak pol se je pa človek civiliziral in postal budalo. Sovražim pa ubijanje samo za krzno, slonje okle &kosti ipd. twisted.gif

Če mene vprašate, je največje sožitje vladalo nekje tam v kameni dobi. wink.gif
  • 0
I wanna run
I want to hide
I wanna tear down the walls
That hold me inside
I wanna reach out
And touch the flame
Where the streets have no name


#12 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 08 March 2005 - 11:35 AM

QUOTE(Storm)
Jagoda, ti si res ql...  :wink:  
A maš kak naslov tega društva? Ali pa tel. številko?
Jaz sem absolutno PROTI testiranju na živalih!  :evil:

oops.gif hvala za puhvalo oops.gif

drgač pa pejt kr na stran od društva http://www.drustvo-zascita-zivali.com

drgač grejo pa tut men na živce une babe k grejo po mestu pa kažejo da majo dnar k hodjo v krznu. misl kokr da umetno ni dovolj dobro za njih. lahk bi privarćevale in pripomogle h manjšemu ubijanju živali. grrrrrr evil.gif
  • 0

#13 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 25 April 2005 - 11:31 PM

kok bedno ej, k se zaveš da maš par teh firm iz črne liste doma.....
joj,joj..... groza,res
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#14 Gisele

Gisele

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts

Posted 25 April 2005 - 11:47 PM

Ta seznam sem ze nekaj casa tudi sama sprintala.
Sovrazim testiranje na zivalih zaradi KOZMETIKE!!!!! GROZA!
Tako osvescanje na forumih se mi zdi zelo v redu.
Prav fajn je, da ljudje vidijo, katere firme so taksne...mogoce bo pa koga ganilo in bo kupil kaj drugega ( ker je tudi na beli listi veliko dobrih izdelkov).

Edino, za kar nisem vedla, je pa Vichy sad.gif

Vesela sem pa da je Chanel na "beli listi".

Za Escado me se zanima, ce kdo ve?
  • 0

#15 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 25 April 2005 - 11:49 PM

bedno...vichy....kaj pa zdj, v kopalnici mam pudr. :thumbdown:
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#16 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 25 April 2005 - 11:52 PM

Jaz že lep čas vem, da je Vichy na črni listi, ampak mi njihovi izdelki tako močno odgovarjajo, da jih nisem pripravljena menjati.

Se pa strinjam s tem, kar je napisala Kim.
Sicer sem pa že v eni drugi temi pisala o podobnem... ko se punce blazno zgražajo nad kozmetiko, ki je testirana na živalih in predvsem obsojajo uporabnike. Same pa enostavno MORAJO imeti nove ta prave usnjene čevlce... ker so pač tako kjut in 'in'. Pa še kakšno crknjeno lisico okoli vratu in hop, gremo modno osveščene in 'in' v lajf.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#17 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 26 April 2005 - 12:20 AM

p**** kaj naj zdj,vsakič k si bom tist pudr na faco dajala me bo zmrazil,upam,da ga bo kmal zmanjkal
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#18 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 26 April 2005 - 12:45 AM

OK, tudi jaz nisem za to testiranje na živalih, vsi se zgražamo in nevem še kaj.....a zdaj smo vsi pripravljeni opustiti način življenja, ki nam ga vcepljajo že stoletja, tisočletja???
Tudi če bi zdaj prenehala z uporabo dnevne kreme se zaradi mene in stotih drugih svet ne bo obrnil.
Pa brez zamere.
  • 0

#19 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28979 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 26 April 2005 - 02:34 PM

QUOTE(tinca)
OK, tudi jaz nisem za to testiranje na živalih, vsi se zgražamo in nevem še kaj.....a zdaj smo vsi pripravljeni opustiti način življenja, ki nam ga vcepljajo že stoletja, tisočletja???
Tudi če bi zdaj prenehala z uporabo dnevne kreme se zaradi mene in stotih drugih svet ne bo obrnil.
Pa brez zamere.


fora je v tem, da začneš pri sebi. ne gre za neko blazno opustitev načina življenja, ki nam je bil vcepljen, gre za postopne spremembe. itak, da ne morš kr vsega pustit iz dons na jutri. men je jasno, da se svet ne bo obrnil, ampak zase bom pa vedla, kaj delam in kaj nase dajem. pa nič ti ne zamerim. smile.gif
  • 0

#20 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 26 April 2005 - 09:27 PM

aha...a ni fora.....dokler pa nisi/ste vedle da delajo na živalih si/ste se pa veselo mazale s čimer je pač pršlo pod roke!....
hja ljube moje deklce...tako je življenje, maste v glavi neke stvari, ki niti neveste zakaj jih maste noter...pač nekdo je tko reku...in vaš princip v ozadju pač kima...ker je to en reku.....
Jst pač uporabljam kar uporabljam..neglede na kakšen način je delano ali testirano..če me kot dojenčka ni motil s čim so mi mati rit mazali...če me kot najstnco ni motil s čim si pleskam faco....me tud zdaj nemoti iz česa je delana in na čem je preizkušena krema s katero vsako jutro namažem obraz....
bolno....
in ja tinca ma prav...sam zaradi nje se svet nebo obrnil...
Hvala za razumevanje mojega mnenja ....neleti direktno na vas...ampak pač...organsko neprensem ljudi, ki morjo drugi namesto njih mislit in razglabljat!

lp, kim

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users