Jump to content


Photo

Potrebujem pomoč za faks, službo


  • Please log in to reply
446 replies to this topic

#1 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 23 November 2008 - 11:46 AM

Skratka ja, kot naslov teme že pove, če kso rabi kakroli za šolo, itd., nej bi se objavljalo potem tukaj.

Jz nujno nujno rabim, če se da že danes, vprašanja na temo Prevzetnosti in Pristranosti iz tiste knjige za maturo, kjer je mislm da 80 vprašanj o tej knjigi. Če ima katera narejene odgovore, bi ful ful lepo prosila, če se da že danes, da te stvari nekak dobim sad.gif .
  • 0

#2 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2008 - 09:50 PM

Jaz rabim za sošolko. Je mela kera na maturi umetnostno zgodovino oz. pozna koga, ki jo je mel in bi bil pripravljen delit seminarsko? biggrin.gif
  • 0

#3 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 27 November 2008 - 12:11 PM

EDIT: Ne potrebujem več. Sem že na črni listi za nenapovedano spraševanje biggrin.gif .
  • 0

#4 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 08 March 2012 - 10:38 PM

Here we go!

V sklopu enega predmeta na faksu imava s koelgico pro et contra debato na tematiko Oglaševanje hitre hrane otrokom in mladini.

Fulfulful bi prosila, če imate v mislih kakršnekoli argumente za pro.
  • 0

#5 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 08 March 2012 - 11:00 PM

Ja, z vidika ponudnikov hitre hrane jih je precej :D To verjetno ne šteje?
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#6 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 08 March 2012 - 11:01 PM

Mislim, da ne, vsaj če pravilno razumem, kaj praviš. :lol:
  • 0

#7 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 08 March 2012 - 11:09 PM

Omg, to je pa težka.
Morda nekaj v stilu, da je dobro, da poznajo možnosti svojega prehranjevanja in lahko svobodno izbirajo in razvijejo kritično mišljenje, ko imajo na voljo toliko nekih skrajnih alternativ. :confused:


Fak, ponavadi mi to ful gre, v tem primeru se pa ne spomnim niti enega dobrega argumenta za pro. Le zakaj. :D
  • 0

#8 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 08 March 2012 - 11:39 PM

Kaka glupa tema. Jaz se tudi niti enega pro razloga ne spomnim.
Ampak nujno poročaj, kako se bo razprava odvila in kateri so tisti razlogi, ki bodo predstavljeni
kot pro, res me ZELO zanima.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#9 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82459 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 March 2012 - 11:43 PM

Res.
Prav spomnila sem se na tiste oddaje od Jamieja Oliverja, kjer je naredil 'reformo' prehrane v osnovnih šolah.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#10 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 09 March 2012 - 11:58 AM

Zaenkrat razen Freyinega predloga, ki ga bom nekako vključila notri (hvala!) niste še nič konkretnega pomagale. :P Mislim, da sem se zafrknila sicer, da sem vzela pro, ampak se mi je zdelo večji izziv.

Zaenkrat razvijam naslednje argumente:

- da samo oglaševanje še ne pomeni, da bodo to hrano dejansko uživali vsakodnevno oz. v škodljivih količinah
- da otroci sami v resnici sploh nimajo sredstev za nakup teh izdelkov
- da so starši tisti, ki sprejemajo končne odločitve (torej da odgovornost leži na starših, in da uživanje hitre hrane pri otrocih ne zavisi od oglaševanja, ampak od odločitev staršev)
- zdaj grem iskat podatke o tem, koliko ljudi zaposljuje oglaševalska in industrija hitre prehrane, da bo to potem kot protiutež. Pa poiskala bom, kako fastfood verige delujejo tudi družbeno odgovorno z različnimi akcijami, donacijami itd.
  • 0

#11 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 09 March 2012 - 12:09 PM

Mogoče lahko izpelješ podoben argument kot pri kajenju:

da kadilci sami sprejemajo odločitev, da bodo kadili (in isto - da sem sam odločiš, da boš jedel hitro hrano), potem

pa da restavracije hitre prehrane 'tekmujejo', da te pridobijo kot stranko, odločitev si pa itak sam sprejel.

Ne vem če sem se jasno izrazila, lena sem.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#12 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 09 March 2012 - 12:12 PM

Razumem:).
  • 0

#13 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 09 March 2012 - 05:19 PM

- da otroci sami v resnici sploh nimajo sredstev za nakup teh izdelkov

So po ponavadi cene te hitre prehrane nizke.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#14 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 09 March 2012 - 05:35 PM

Tiho bodi, delaš za drugo stran. :lol:
  • 0

#15 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 09 March 2012 - 06:24 PM

:evilgrin:
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#16 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 10 March 2012 - 09:33 AM

Kaj pa kej v stilu, da imajo ponudniki hitre prehrane pravico do oglaševanja? In da bi po tem principu morali prepovedati tudi oglaševanje sladkarij, raznih pijač in podobnega.
Al pa da se otrok ne bi smelo izolirati od sveta, ki jih čaka, ko odrastejo, v smislu, da jih je treba navadit oglaševanja in jim pomagat, da razvijejo kritičen odnos do tega (v smislu, da problem ni v oglaševanju, ampak da otroci niso navajeni na to, in da se s tem samo odlaga soočenje, v današnjem svetu pa je itak tega oglaševanja ful in če pred njimi kao skrivaš oglaševanje, je to bolj Trnuljčica in kolovrat stil - boš dosegel samo, da na njega ne bojo navajeni in se mu bojo še težje upirali).
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#17 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 10 March 2012 - 09:40 AM

Drugo že imam, pri prvem sem pa nekaj podobnega mutila v smislu, da se oglašujejo tudo bolj škodljive stvari, kot so alkohol, cigareti... Hvala:).

Mislim, da imam dovolj širok nabor zdaj, juhej! :lol:
  • 0

#18 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23486 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 12 March 2012 - 10:45 AM

- da otroci sami v resnici sploh nimajo sredstev za nakup teh izdelkov


to sploh ni res. Delam ravno zraven ene OŠ in hodim na malico v isto trgovino kot otroci. Sicer ne vem kako na šoli poskrbljeno za njihovo malico/prehrano, ampak v trgovini dnevno vidim otroke, ki kupujejo samo čips, čokolade, gazirane pijače.
Kakor se spomnim, srednje šole imajo redkokdaj sploh organizirane malice - kar pomeni, da so otroci prepuščeni sami sebi, da si zagotovijo obrok ali dva. Torej sredstva imajo!!!

In še vedno zagovarjam, da tudi hitra hrana v zmernih količinah ni tako slaba. Če poskrbiš, da je večina zaužitve hrane uravnovešene in zdrave, sploh ne vidim razloga, da otrok ne bi smel jest hitre hrane. Jaz mojadva 1x na mesec sigurno peljem v McDonaldsa na krompir in pohanega piščanca. Jaz sem zrasla ob tej hrani in mi nič ne manjka. Doma pa tega ne bom delala, ker celo stanovanje smrdi. Prav tako ju ne bo konec, če kdaj pa kdaj pojesta kakšen čips, smoki, hrenavko ...

Istočasno se mi zdi, da je pri nas hitra hrana bistveno kvalitetnejša kot npr. v USA, saj imamo inšpekcije in kontrole na precej višjem nivoju. Lahko se pa motim in si zatiskam oči. Kakor koli, jaz jo obožujem in bi definitivno zagovarjala PRO! Kot rečeno, vsak sam izbere. Je pa veliko - večina na starših, da otroke naučijo o zdravi prehrani.
Roko na srce, tudi če v tistih cca 5 najtežjih (najproblematičnih) let jejo samo hitro hrano, jih tudi ne bo konec. Važno je, da ko greš čez to, da prehrano nekako spraviš v ene meje normale.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#19 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82459 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 March 2012 - 12:05 AM

Jaz se pa totalno ne strinjam s tem. Če ne začneš otroka od malega navajat na zdravo hrano in mu bit glede tega vzor, je pri petih letih prepozno.
Pa to je čas, ko se najbolj razvija, plus s tako hrano pridobi slab imunski sistem.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#20 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 13 March 2012 - 12:24 AM

Jaz se po eni strani strinjam s Kami, da sem in tja otroku tut junk food ne bo škodil oz. mislim,d a je celo koristno, da se otrok ne omejuje preveč, ker če ima že od začetka strogo prepovedane vse "goodies", bo nanje navalil ob prvi priložnosti, ko staršev ne bo zraven.

Se pa strinjam tut z Jino, da je otroka treba od majhnega navadit na zdravo prehrano, jaz posledice tega občutim zdaj, pri 20 in mi je res EKSTREMNO težko spremenit neke vzorce, ki sem jih ponavljala preteklih 19 let. In sem ziher, da ne bi imela teh napadov in trenutkov slabosti, če bi od majhnega jedla zdravo, ampak bi zraven vseen vedela, da si lahko občasno privoščim tudi kaj "slabega".

Bi pa tu omenila samo fantovega bratranca, ki je trenutno star 13 let, malenkost buckast, njegova mama ga proba "prisilt" v zdravo hrano in mu npr. omejuje nutelo. Dovoli mu jo jesti samo vsake 3 dni, ampak mali je zaradi tega tok zafrustriran, da na prste prešteva, katere dneve bo lahko jedel nutelo in ko jo "lahko" je, poje 5 kosov namesto enega. Mah, saj je težko to, jaz upam da mi rata najprej pri sebi vzpostavit nek zdrav odnos, da bom lahko potem to naprej na svoje otroke prenesla.
  • 0

After all this time?

Always.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users