Jump to content


Photo

Nakit, kamnine...za srečo


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1 gabrielle

gabrielle

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts
  • Location:okolica MB

Posted 19 April 2005 - 12:36 PM

Zanima ne tudi, kakšne izkušnje imate z raznimi kamni, ki se nosijo kot nakit in bi naj prinašali srečo itd.? Je res možno, da nek kos določene kamnine vpliva na naše počutje?
  • 0

#2 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 19 April 2005 - 12:49 PM

svoj čas sem res zbirala take in drugačne kamenčke, ampak sam zarad okrasa v sobi. pa fajn mi je zgledal, ko sem jih pustila v vodi se namakat poleti na vrtu, da se spucajo. taka lepa svetloba je pronicala skoz kozarec. smile.gif
  • 0

#3 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 20 April 2005 - 12:02 PM

Ja različni kamni imajo vpliv na počutja na človeka in delovanja. Ampak ima vsak človek določeno kot naprimer ki ima znamenje. Tako so tudi kamenčki.
LP Venesa
  • 0

#4 gabrielle

gabrielle

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts
  • Location:okolica MB

Posted 20 April 2005 - 08:45 PM

To sem mislila ja, ampak kako veš, kateri kamenček je pravi zate? In kako veš, če sploh deluje? oops.gif
  • 0

#5 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 20 April 2005 - 10:57 PM

Jaz imam tabelo ki imam vse po seznamu
razvrščem je po zodoiku. LP
Venesa
  • 0

#6 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 27 April 2005 - 05:20 PM

V Zrečah je ena prodajalna, ki se imenuje Piramida. Tam je mojster, ki ti proda kamen in ti z nihalo izmeri, če ti ustreza. Sicer pa jaz kupujem kamenčke, tako da ga vzamem v roke in če ga začutim s toplino, pol vem, da je pravi. Enako naredim, če ga kupujem za koga drugega. Pri tem vizuliziram osebo in se vprašam, če mu paše tak kamen... Do sedaj se še nisem zmotila. Sicer pa je tako; če kupiš kamen s dobrimi mislimi, je vedno pravi wink.gif

LP

Vilma
  • 0
Svet je neizmerno lep in živeti je dar, ki nam je poklonjen. Živeti so sanje. In sanj se ne da prijeti, ne vzeti.

#7 bonbonček

bonbonček

    sramežljivec

  • Člani
  • 39 posts

Posted 27 April 2005 - 05:25 PM

Venesa, a bi pogledala kateri so za strelca?
  • 0

#8 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 27 April 2005 - 08:27 PM

js sm tut kamenčke po roki valjala in če je postal topel, sm vedla, da bo moj. včasih sem pila eliksir iz roževca - čez noč sm ga pustla v kozarcu vode pa zjutri spila. pa sem to nehala delat, ker sem v bistvu pila samo postano vodo, v bistvu. oops.gif kateri kamen ustreza posameznemu znamenju pa majo tut na kaki tabelci v teh trgovincah, se splača it mal pogledat. eni so pa clo univerzalni, se mi zdi, kamena strela, recimo. vilma, a se slučajno motim? oops.gif
  • 0

#9 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 27 April 2005 - 11:28 PM

Kamena strela je full dober kamen. Jaz ga tudi uporabljam pri čiščenju telesa, ali ko sem v meditaciji. Kamena strela odpira Tretje oko in povezuje Kornsko čakro s Univerzumom.
Te pa pohvalim, Špela, ker vidim, da imaš dokaj veliko znanja. Le tako naprej 8)

LP

Vilma
  • 0
Svet je neizmerno lep in živeti je dar, ki nam je poklonjen. Živeti so sanje. In sanj se ne da prijeti, ne vzeti.

#10 bonbonček

bonbonček

    sramežljivec

  • Člani
  • 39 posts

Posted 30 April 2005 - 11:33 AM

Ali mi lahko katera pove kako se čistijo kamni? Pa na koliko časa je to potrebno? Špela je omenjala da se postavi kamen v kozarec vode in na sonce. Koliko časa ga pustimo? Hvala.

LP
  • 0

#11 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 30 April 2005 - 11:50 AM

js jih spomladi in poleti kar dolgo pustim, dam kar vse v en večji steklen kozarec, vanj nalijem vodo in postavim na sonce. js jih pustim skor cel dan, dokler še sije sonček jih ven poberem in zložim na mehko brisačko in pustim, da se še sončka napijejo, potem jih pospravim nazaj na njihovo mesto. hm, kako pogosto pa ne vem, js to delam po občutku, veliko pogosteje poleti in spomladi, ko je sonček zunaj. lahko jih tut pod tekočo vodo pucaš, par sekund posamezen kamenček podržiš pod tekočo vodo in potem postaviš na kako mehko brisačko, da se posuši. tko js delam, ne vem, če je čist pravilno, js bolj ko ne to po občutku delam.
  • 0

#12 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 30 April 2005 - 06:54 PM

Obstaja več načinov... Jaz ti lahk povem, tistega, ki ga jaz uporabljam 8) Prvi način je, da se kamni očistijo v tekoči vodi, pod pipo, ali pa v naravni vodi v kakem potočku. Drugi način je nihalo. Tretji pa je, da se kamenčki dajo na okno oz. ob vsaki polni luni. Četrtega, ki ga najpogosteje uporabljam pa so reiki simboli. Z drugim ga očistim, in zaščitim, s prvim pa napolnim z energijo.

LP

Vilma
  • 0
Svet je neizmerno lep in živeti je dar, ki nam je poklonjen. Živeti so sanje. In sanj se ne da prijeti, ne vzeti.

#13

  • Guests

Posted 30 April 2005 - 07:00 PM

QUOTE(Vilma)
Tretji pa je, da se kamenčki dajo na okno oz. ob vsaki polni luni.


Vilma, a pa mora luna prav sijati na njih ali ni potrebno? Ker če je oblačno, al pa če imaš okno obrnjeno v napačno smer, jih lunina svetloba niti ne doseže. ermm.gif:
  • 0

#14 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 30 April 2005 - 07:02 PM

Fajn je, če je lunina svetloba na njih. Ker daje moč. Če ne pa je tak, glavnem, da je kamenje zunaj na zraku. Saj v bistvu absorbira moč, če tudi je megleno...

Vilma
  • 0
Svet je neizmerno lep in živeti je dar, ki nam je poklonjen. Živeti so sanje. In sanj se ne da prijeti, ne vzeti.

#15

  • Guests

Posted 30 April 2005 - 07:05 PM

Aja, prav ven jih je treba dati? Me je strah, da mi jih kak ptič ne odnese, ker imam ene kamenčke prav majhne. smile.gif
  • 0

#16 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 30 April 2005 - 07:12 PM

V kozarček jih daj 8)
  • 0
Svet je neizmerno lep in živeti je dar, ki nam je poklonjen. Živeti so sanje. In sanj se ne da prijeti, ne vzeti.

#17

  • Guests

Posted 30 April 2005 - 07:15 PM

Ja, kako se nisem tega prej spomnila ... rolleyes.gif Se mi je zdelo, da morajo biti nekako ... svobodni ... smile.gif Hvala, Vilma!
  • 0

#18 bonbonček

bonbonček

    sramežljivec

  • Člani
  • 39 posts

Posted 29 May 2005 - 10:18 AM

No moj kamenček je očiščen laugh.gif . Zdaj me pa zanima kako hranite kamne?
  • 0

#19 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 06 June 2005 - 09:03 PM

Jaz jih hranim v rdeči mošnji iz svile... Lahko pa jih imaš tudi v kakem kristalnem kozarcu... Se mi zdi, da je tako tudi priročno. Sicer pa - ko ga vzameš ven, ga itak moraš najprej malo sprati pod tekočo vodo, če je vedno samo v kozarčku. Pred uporabo.

Lp

Vilma
  • 0
Svet je neizmerno lep in živeti je dar, ki nam je poklonjen. Živeti so sanje. In sanj se ne da prijeti, ne vzeti.

#20 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 29 November 2005 - 01:27 PM

V knjigi Pretner Tadej: "Mala enciklopedija zdravilnih kamnov" dobiš dosti informacij...pa na forum lunin.net je dobro it pogledat... :notworthy:
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users