Jump to content


Photo

Gliss Kur COLOR PROTECT 30 in Gliss Kur OIL NUTRITIVE


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 29 March 2007 - 06:15 AM

Zanima me, če ima katera te izdelke že doma, da bi prepisala sestavine... Jaz jih že eno uro iščem po netu, pa nič od niča cry.gif


COLOR PROTECT 30:

OIL NUTRITIVE:
IPB Image IPB Image
IPB Image IPB Image

Najbolj me zanimajo sestavine tistih 200ml mask...
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#2 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 29 March 2007 - 05:48 PM

No, sem kupila COLOR protect masko in pa Express kur oil nutritive... Tako da v kratkem napišem sestavine za to dvoje...

IPB Image

Gliss Kur hair repair oil nutritive express-repair-conditioner (anti-split-ends):

aqua, cyclomethicone, phenyl trimethicone, dimethiconol, lactic acid, polyquaternium-16, peg/ppg-18/18, dimethicone, pantolactone,panthenol, cetrimonium chloride, parfum, sodium benzoate, laurdimonium hidroxypropyl hydrolized wheat protein, hydrolyzed wheat protein, arhania spinosa, butyrospermum, parkii, linalool, limonene, hexyl cinnamal, benzyl salycilate, cintonellol, ci 15985, ci 47005


Pa še maska hair therapy colour protect 30:

aqua, cetaryl alcohol, behentrimonium chloride, glycol distearate, behonoyl pg-trimonium chloride, dimethicone, dicaprylyl carbonate, quaternium-87, sodium pca, hexylene glycol, isopropyl alcohol, phenoxyethanol, methylparaben, propylene glycol, polyquaternium-37, prunus armeniaca, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, parfum, laurdimonium hidroxypropyl hydrolized wheat protein, benzophenone-4, pantalactone, hydrolized wheat protein, lactic acid, hexyl cinnamal, ppg-1, trideceth-6, linalool, buthylphenyl, methylpropional, limonene


Uffff....


Hvala že vnaprej.



(V kratkem dodam še balzam oil nutritive.)
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#3 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 01 April 2007 - 09:28 PM

Dilema, Sonchika?



Danke.
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 April 2007 - 06:04 AM

Prvi je silikonski, s pantenolom, proteini. Odličen.
Maska je pa vlažilna, z balzamom. Sicer ima pa (mislim da) manj dobrih učinkovin kot balzam. Vse so namreč za konzervansi.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 02 April 2007 - 07:01 AM

Aha, hvala. A je ta balzam express boljši od njihove maske T19?
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#6 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 02 April 2007 - 07:16 AM

A ni to slabo, če ima silikone?
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#7 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 April 2007 - 07:46 AM

Silikon naredi okoli lasu zaščitni film, ki las ščiti pred cepljenjem in vlago in ga tudi zgladi. Zdej kao neki govorijo, da se naj ne bi dajalo silikonov na mokre lase, ampak ne vem kako je s tem, glede na to, da so silikoni pri negi las že dolgo naravnost nepogrešljivi in jih priporočajo tudi frizerji, sploh razne silikonske koncentrate za konice. Se moram malo bolj pozanimat glede tega ...
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#8 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 02 April 2007 - 07:51 AM

Ravno frizerji jih ne priporočajo. Je ena pršla s seminarja in so tam povedal baje... hmm.gif
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 April 2007 - 07:54 AM

Odvisno kateri frizerji ... jaz še nisem naletela na negativen odnos do silikonov. Uglavnem pri meni so silikoni še vedno v uporabi, dokler se sama ne pozanimam, zakaj bi naj bili nepriporočljivi. Tisto, da je nekdo pač tako rečel, pri meni ne pali najbolj. Bom pa poročala, ko si bom na jasnem.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#10 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 02 April 2007 - 08:20 AM

Silikoni - ang Za silikone.
Silikoni - ger Proti silikonom.

Kaj zdaj verjeti? huh.gif

Drugega zaenkrat še nisem našla...


  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#11 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 02 April 2007 - 08:23 AM

QUOTE(DiLeMa @ 2. 4. 2007 - 8:54) View Post

Tisto, da je nekdo pač tako rečel, pri meni ne pali najbolj.


Kak pa: boš sama pogruntala?

Suzyka: to itak za vsak proizvod velja - če ti paše in ima dober učinek, ga pač uporabljaj (ne glede na sestavine).
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#12 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 April 2007 - 08:44 AM

QUOTE(nihrida @ 2. 4. 2007 - 9:23) View Post

Kak pa: boš sama pogruntala?


Očitno me nisi razumela. Rekla sem, da pri meni po vsakem NE sledi vprašanje ZAKAJ? Ni mi dovolj, če mi nekdo reče, da nekaj ni v redu, ampak mora ob enem razumljivo razložit, zakaj nekaj ni v redu ... in v primeru silikonov te razlage nisem zasledila, jo bom pa poiskala na internetu in tudi pri frizerki.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#13 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 02 April 2007 - 10:41 AM

Razlaga naj bi bila nekako takšna: ker silikon zapre las/ga zlepi od zunaj - na pogled so lasje lepi, ne deluje pa dobro na notranjost. hmm.gif

Ta frizerka mi je tud priporočila AlfaParf kristale.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#14 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 02 April 2007 - 11:08 AM

Ja saj ti so pa sam silikon??
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#15 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 April 2007 - 11:08 AM

Ja, zastopim približno za kaj gre, sta pa tle dva nasprotujoča si faktorja. Namreč po eni strani naj las ne bi 'dihal', po drugi strani pa silikon prepreči izsuševanje las, ker nekak notr 'zapre' tisto vlago, kar je pa dobro. Jaz se jim bom v prihodnje raje malo bolj izognila, čeprav je silikon prisoten v skoraj vseh preparatih za lase in bo to mal težko. Je pa res, da v zelo majhnih količinah zihr nima slabih efektov, zato mislim, da panika tle glih ni na mestu, ampak vseen ... sem se že odločla, da ko porabim zaloge (kar na žalost sicer še ne bo vsaj ene pol leta, pa še nekaj bom potalala naokoli), totalno prešaltam na naravne izdelke za nego las, bom nabavila maske in šampone od Lavere, iz tiste nove zelene kolekcije. Silikonski koncentrat pa bom nanašala (pač zdej da porabim, kar imam) res samo na konice in obvezno na suhe lase. Čeprav za moje pojme v teh maskah ni tolk silikona, da bi sploh bila skrb na mestu ... bolj problematični so silikonski serumi, nanešeni v velikih količinah (ker verjamem, da zna marsikdo s suhimi in poškodovanimi lasmi pri količini ful pretiravat).

Čuj, borovnica ... sej Lavera zadeve za lase ne vsebujejo nič silikonov, ane? =)
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#16 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 02 April 2007 - 11:19 AM

nep...nič.Nobenih umetnih snovi,nula.Ti priporočam naravno masko od logone-jojobina maska,ta je edina ki nima alkohola noter in je ful dobra,samo nevem kak se bo odnesla na tvoja vlki grivi ker maš las skoraj preveč haha.Čeprav jaz ne verjamem da boš prešaltala samo na naravne izdelke ker te preveč zamikajo nove stvari tongue.gif .Bolj so pomoje pomembni šamponi kot maske,ker te nanašaš na lase ne na lasišče (no jaz jih tud na lasišče),čeprav zdaj sem slišala da naj bi možgani iz las dobivali vitamin d in nevem kak je to možno če jih čist uničimo z barvami in damo toliko umetnih snovi gor.

Silikoni baje tudi niso ok za lasišče,to bi nekak še bolj razumela kot pa da niso ok za lase,ker las je roževina,to je mrtvo in se sam obnovi.To bi blo vredno še preučit ja.

Drugače pa bi skoraj pozabla,sestavine od maske oil nutritive:
Aqua,Cetearyl alcohol,Shea Butter,Behenyol pg-trimonium chloride,Dimethicone,Clycol Diestearate,Behenetrimonium cloride,Polyquaternium-37,Quaternium-87,Propylene glycol dicaprylate/dicaprate.....in podobna sranja,nato še pantolactone,nekaj proteinov,arganovo olje in to je to.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#17 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 April 2007 - 11:37 AM

Ja, sem že gledala jojoba masko od Logone, ni ušla mojim radarjem in jo bom verjetno popokala. Samo moti me skromna količina (150ml) glede na to, da imam zlo goste lase in te zadeve hitro porabim. Pa tudi cenovno se mi zdi glede na količino precej neugodna zadeva. Je pa res, da so sestavine super in to odtehta. Ti si jo imela? Imam občutek, da mora narest zlo fajn lase.

Tale maska od Gliss Kur je meni všeč predvsem zaradi presenetljivo velike količine karite masla, drugače pa ni noben presežek ... ampak če naredi fajn lase in lepo diši, pol se kr splača, ker tudi vem, da ni draga.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#18 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 02 April 2007 - 11:40 AM

Jap in res ni ugodna glede na količino.Sem napisala oceno za to masko wink.gif
Nutritive maska:ja drugega nima nič posebnega noter res,mislim pa da zato ker glede na količino shea buttra niti ne more met-to je težka maščoba in se drugače ne bi mogla ne nanest in ne sprat.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#19 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 April 2007 - 11:49 AM

Sem prebrala tvojo oceno za Logona masko in na koncu sem izgledala nekak takole: w00t2.gif

Yes, I will buy it. Bog pomagaj, da Dragica tole prebere, me bo fentala. laugh.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#20 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 02 April 2007 - 11:51 AM

laugh.gif ,logona ma še en regenerator pšenični proteini in podobno zgleda tako da pazi kaj gledaš v drogeriji.Je pa tudi menda brez alkohola,ne me prijet za besedo ker je že dolgo odkar sem pregledovala sestavine.na logona.com lahko pogledaš sestavine ker na Živi jih ni.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users