Jump to content


Photo

Olja/serumi za lase


  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#1 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 04 October 2006 - 08:08 AM

Pri negi las ste nekatere omenjale, da daste olja na lase (pa na iskalniku nisem našla nobene posebej teme o tem)
Zanima me kaj je sploh point olj (ene imate orehovo, druge olivno)... kaj je razlika, če je sploh kakšna? A naj bi se dala gor pred ali po pranju...

Imam drugač lepe lase, sam so v bistvu precej suhi, kar se opazi tako, da se mi lase počasi kar kuštrajo... verjetno ker je povrhnica malo razcvetena in se potem (na mikro nivoju) lasje zatikajo en ob drugega... kadar uporabljam Klasov silk je nekaj časa fajn, sam bi probala tud kakšen trik s temi olji, če bi kej pomagal.

  • 0
Posted Image

#2 *luccia*

*luccia*

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts
  • Location:Celje

Posted 04 October 2006 - 08:13 AM

S temi olji je tako: namastijo ti lase in s tem pridobiš lesk. Mi je frizerka rekla, naj dam na lase olivno olje, pokrijem glavo (najboljše) s plavalno kapo al pa uporabiš kar vrečko in pustiš gor čimdlje, po možnosti najmanj 1 uro, pol pa to dol opereš. Primerno je za suhe lase. Jaz sem šla iz črne na rdečo, pa mi to pomaga.
Jaz uporabljam tudi orehovo olje po pranju. Pa kapljic dam na roke, pol pa s tem namaže SAMO konice las--če namažeš preveč ima potem hitro mastne lase.
  • 0

#3 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 October 2006 - 09:24 AM

Olje predvsem nahrani lase, jaz ga včasih izdatno nanesem na suhe lase pred pranjem in ga pustim učinkovat čim dlje, največkrat kakšni dve uri. Uporabljam predvsem tisto klasično deviško olivno olje, hladno stiskano. Včasih dam gor tudi Afroditino orehovo olje, vendar naj te ime ne zavede ... ta preparat je sestavljen večinoma iz kombinacije mineralnega olja (paraffinum liquidum) in olivnega olja ter vsebuje le manjši delež orehovega olja. Je pa to potem takšna temna oljnata tekočina, ki je primerna bolj za temne lase, za svetle niti ne.

Za po pranju na vlažne konice pa se pri meni olje totalno ne obnese, ker ne naredi niti približno tako mehkih in gladkih las kot silikon, meni naredi olje celo nekako trde konice in lasje se mi potem še bolj vozlajo, tako da ostajam pri silikonu.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#4 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 04 October 2006 - 12:22 PM

jz dam kdaj olivno olje pred pranjem las ga gor za kšno urco, učer sm dala pa names olivnga to afroditino orehovo za temne lase, pa ne opazm kšne velke spremembe smile.gif
to orehovo dam kdaj tud na suhe lase potem, sam ne sam na konice, ampak skor po celi dožini, sj nimam problemov, da bi se mi lasje kj mastil, alpa names olja uporabm klasov silikon-še rajš smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#5 *naca*

*naca*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1502 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 04 October 2006 - 02:12 PM

Jst uporabljam orehovo olje pred pranjem,sam ni kakšnega večjega efekta,vsaj jaz ga nisem opazila, mam pa to olje kakšnih 15 minut gor, dam ga pa isključno samo na konice, 1x sem probala po celih laseh in rezultat so bli mastni lasje takoj drugi dan, že pri sušenju las sem opazila da so mastni rolleyes.gif
  • 0
Posted Image

#6 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 04 October 2006 - 05:10 PM

QUOTE(DiLeMa @ 4. 10. 2006 - 10:24) View Post

Olje predvsem nahrani lase, jaz ga včasih izdatno nanesem na suhe lase pred pranjem in ga pustim učinkovat čim dlje, največkrat kakšni dve uri. Uporabljam predvsem tisto klasično deviško olivno olje, hladno stiskano.


isto. pa še to ne redno, ko se spomnim in imam dovolj časa, ker si tut jaz pustim par ur olje na laseh, izdatno pa si ga vmasiram tudi v lasišče.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#7 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 04 October 2006 - 06:43 PM

Jst pa mam olje iz peničnih kalčkov, ki ga nanesem kašne pol urce pred pranjem las (če se spomnem), samo kakšne razlike Z oljem ali BREZ ne opažam.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#8 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 05 October 2006 - 08:21 PM

ok, bom kr v tej temi nadaljevala... kakšen izdelek bi pa potem lahko uporabila za "namastitev" las, da ne bi bile konice tolk suhe, da bi se lažje česale oz. predvsem da se ne bi same med samo zapletale in čez dan skuštrale

kakšni namigi?
razen Klas silk... ne vem, a zahtevam prevelik čudež angel.gif

  • 0
Posted Image

#9 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 05 October 2006 - 08:23 PM

tisti gliss kurjev fluid za konice, za drug pa ne vem smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#10 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 06 October 2006 - 01:48 PM

Zgoraj ste omenjale Afroditino orehovo olje za temne lase, kaj pa čičkovo olje (tud Afrodita)? Sem danes gledala sestavine slednjega in so se mi zdele fajn


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 06 October 2006 - 01:51 PM

Mislim, da so sestavine orehovega in čičkovega olja iste, oboje ima na začetku mineralno olje in olivno olje, samo potem je zamenjano ... pri orehovem olju je pač potem dodatek orehovega olja, pri čičkovem pa čičkovega. Kok sem zdej to napisala. laugh.gif blink.gif laugh.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#12 smiley

smiley

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 08 October 2006 - 04:07 PM

ja jst uporabljam orehovo olje pa je full uredu biggrin.gif sm zadovoljna biggrin.gif moje temne lase nardi še temnejše z leskom tongue.gif
  • 0

#13 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 23 October 2006 - 03:58 PM

jas pa sem si kupla orehovo olje..pa sem si ga dala gor pred pranjem..(samo na konice)..pa sem pustila 10 minut..pol pa sem si lase normalno oprala(2x šamponirala)..pol pa sem si laske posušla pa sem mela tak masne...bljak..nič kaj mehke al pa svetleče..MASTNE..tko da..orehovega olja nedam nikol več na lase!..
  • 0

#14 Tejka

Tejka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 395 posts

Posted 31 October 2006 - 05:48 PM

na vsake toliko si dam olivno olje na lase (vendar ne na lasišče, temveč le na lase recimo od višine ušes navzdol) in pustim delovati cca cel dan.
Včasih je tako kuro dobro naredit, da si las povrne maščobo in vlago.
  • 0

#15

  • Guests

Posted 31 October 2006 - 05:53 PM

Jaz pa mam doma neko indijsko olje, ki je za masazo glave, sestavljeno je pa iz mesanice vecih olj, ne vem zdaj na pamet, ker ga mam v lj, ampak si ga sploh ne upam probat, ker se mi ful hitro zmastijo lasje in ne vem kaj bo po tem. Sicer pa baje ful dobro dene, ce s tem tu in tam zmasiras glavo od temena do vratu, pa tut za lase ful koristno. Sam.. saj pravim, problemi z mastenjem..
  • 0

#16 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 31 October 2006 - 07:19 PM

QUOTE(*Tia* @ 23. 10. 2006 - 15:58) View Post

jas pa sem si kupla orehovo olje..pa sem si ga dala gor pred pranjem..(samo na konice)..pa sem pustila 10 minut..pol pa sem si lase normalno oprala(2x šamponirala)..pol pa sem si laske posušla pa sem mela tak masne...bljak..nič kaj mehke al pa svetleče..MASTNE..tko da..orehovega olja nedam nikol več na lase!..



jz si dam olje čist do glave, pa pol nimam čist nč mastnih las, tko da si ti nis dost jih oprala, k drgač neb smel nč gor vstt, sploh ti pa neb smele sm od konic mastne ratat wink.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#17 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 31 October 2006 - 07:32 PM

jaz sem danes po dolgem času dala olivno olje na lase in tudi lasišče-ogromno olja,pustila učinkovati pol ure-zavila sem si jih v toplo brisačo in potem oparala z šamponom.Sem misla da bodo kaj bolj mehki ampak so se kar težko razčesali brez balzama. mad.gif
Nikoli nisem mela posebnega občutka da je olje za moje lase-razen mogoče če bi ga pustila zares dolgo na laseh??Samo komu se to da-no meni ne.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#18 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 31 October 2006 - 08:54 PM

kakšno olje pa priporočate za blond lase??za lesk predvsem...
  • 0

#19 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 01 November 2006 - 08:43 AM

lahko afroditino čičkovo olje wink.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#20 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 01 November 2006 - 01:59 PM

al pa baje sončnično.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users