Jump to content


Photo

Anti-aging nega


  • Please log in to reply
2085 replies to this topic

#241 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16456 posts
  • Gender:Male

Posted 07 January 2016 - 09:33 PM

Ja, tako bo ok.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#242 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16111 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 09 January 2016 - 07:32 PM

Razmišljam da bi mogoce potem celo raje ta serum nabavila, namesto navadnega vitC ce se vredu obnese pri mozoljih. Moja koza nori zadnje case.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#243 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16456 posts
  • Gender:Male

Posted 09 January 2016 - 07:44 PM

Bolj pri madežih po izbruhu. Kaj pa BHA, ne pomaga? Jaz trenutno zelo uspesno zdravim en izbruh s kombinacijo AHA in BHA zvecer ter vitamina C zjutraj.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#244 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16111 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 10 January 2016 - 11:14 AM

Po BHA ni nekega učinka sploh. Najprej sem mislila da mi mogoče HL maši po čelu, tako da ga zdaj po čelu ne uporabljam, pa je samo minimalno izboljšanje. Razmišljam da bi še nekaj z AHA naročila in tako kombinirala. Sem brala, da včasih šele kombinacija BHA in AHA da rezultate. Pa dnevno kremo moram zamenjat, tale od Olay mi ne sede preveč. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#245 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16456 posts
  • Gender:Male

Posted 13 January 2016 - 05:37 PM

NIACINAMIDE - B3

 

Niacinamide has potent antioxidant and anti inflammatory properties, can affect multiple biochemical reactions in the human body and is able to penetrate the skin barrier.
As such niacinamide is a well researched and highly versatile skincare active useful in mild to moderate acne vulgaris, seborrhoeic dermatitis, atopic eczema, rosacea, melasma, mild psoriasis, post inflammatory hyperpigmentation, preventing and treating sun damage, wrinkle reduction, moderating sebum production.
 
Idealna je koncentracija 5%.
 
 
PETER THOMAS ROTH - PM 1.5% RETINOL
 
Potent concentration of microencapsulated retinol at 1.5% helps to encourage the skin's renewal process. Time-released retinol, special technology all night long. Moisturizing formula, infused with Vitamins C & E, suits all skin types.
 
Eden najbolj znanih in pohvaljenih OTC izdelkov z retinolom. Zaradi posebne formule naj ne bi dražil kože.
 
Dobi se na ebayu za 16$ (12ml) ali 25$ (24ml).

  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#246 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82315 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 January 2016 - 06:27 PM

Fak, Peter Thomas Roth na Cult Beauty stane celo premozenje. Hvala!
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#247 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22324 posts
  • Gender:Female

Posted 14 January 2016 - 06:50 PM

Podgana, kako si pa ti zadovoljna s tistim tvojim vitaminom C? Zdaj ga imaš že nekaj časa. Bi ga priporočila, ali svetuješ raje tistega drugega v drugi obliki, Enchanted waters? Bom v kratkem enega naročila. Pa še Peter Thomas Roth me mika.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#248 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16456 posts
  • Gender:Male

Posted 14 January 2016 - 08:23 PM

Nič ni vlažilen. Res nič. Še celo zelo suha koža je po nanosu (samo površina sicer). To je samo treatment, ni negovalen. Uporabljam ga zdaj vsako jutro. Trenutno imam res lepo kožo, enakomerno in sijočo (razen dveh velikih menstrualnih mozoljev na bradi). Pa ne vem ali je zaradi vitamina C, BHA ali AHA (ki ju tudi uporabljam vsak večer). Ali zaradi česa tretjega (esenca čajevca mogoče). Tudi madeži izginjajo presenetljivo hitro. Mogoče je to samo trenutno stanje :)

Torej ga priporočam, ker ta oblika vitamina C in v taki koncentraciji dokazano deluje. Če se pa bojiš oksidacije in želiš, da traja pol leta, pa raje tega Melano CC na prejšnji strani (za Enchanted Waters sem malo začela dvomiti o dejanskih procentih pa nobene ocene ni nikjer). Jaz sem si ga že naročila, seveda :D


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#249 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16111 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 15 January 2016 - 06:18 PM

Kateri AHA pa uporabljaš? 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#250 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16456 posts
  • Gender:Male

Posted 15 January 2016 - 06:24 PM

Oboje od Paule. Imam še tiste majhne 30ml flaške. AHA gel in BHA liquid. Še en, namesto PC in Cosrx :)


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#251 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22324 posts
  • Gender:Female

Posted 15 January 2016 - 11:03 PM

Je kakšna razlika v učinkovitosti med Paulinimi AHA in BHA ter recimo Cosrx? Jaz imam Paulin AHA gel, 30 ml, mi že ful dolgo traja in sem zadovoljna. Razmišljam, da bi še BHA vključila. Podgana, ti oboje hkrati uporabljaš zvečer, z nekaj minutami pavze vmes? 


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#252 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16456 posts
  • Gender:Male

Posted 16 January 2016 - 10:57 AM

Procenti so višji, tako da verjetno ja. Vsaj pri BHA, ker gre za čisto drugo sestavino. Vsak večer z 20-30 minutnimi pavzami.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#253 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22324 posts
  • Gender:Female

Posted 16 January 2016 - 02:08 PM

PC ima višje procente?

Vidim pa, da AHA nimajo več v 30 ml embalaži, škoda.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#254 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16456 posts
  • Gender:Male

Posted 16 January 2016 - 06:25 PM

Saj je v imenu :) Cosrx 7 (7%) AHA, PC 8% AHA. Cosrx 4% (preračunano je to kot 1.3% salicilne kisline, ampak nisem 100%) BHA in PC 2% salicilne.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#255 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22324 posts
  • Gender:Female

Posted 17 January 2016 - 10:20 AM

Za PC vem, koliko ima, za Cosrx pa priznam, da nisem šla gledat procentov.  :blush3:


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#256 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22324 posts
  • Gender:Female

Posted 18 January 2016 - 07:15 PM

Jaz si bom zdaj naročila tale Jaina vitamin C serum, kot ga imaš ti Podgana. Razmišljam pa še o nabavi Paulinega 2 % BHA Liquid, za kombiniranje z AHA 8 % gelom. Bi bil še Peter Thomas Roth retinol po tvojem mnenju preveč (en večer retinol, drugi večer kisline)?


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#257 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16456 posts
  • Gender:Male

Posted 19 January 2016 - 12:12 PM

Ne vem, če vse to rabiš. Potem bi rabila res ubitačno UV zaščito VEDNO. Pa samo tonik/serum/krema z nekimi olji ne bo dovolj. To vse povrhnjici krade vlago in rabiš veliko različnih sestavin, da vneseš ravnovesje. A nisi enkrat rekla, da ti kisline izsušujejo kožo? Imaš čistilo z nizkim pH? 

Vse moraš dodajati počasi. Vsaj kakšen mesec naj mine preden drugo dodaš in obenem rabiš zelo dobro osnovno nego.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#258 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22324 posts
  • Gender:Female

Posted 19 January 2016 - 05:19 PM

Ok, bom z retinolom počakala še eno sezono in bom potem videla. Za UV zaščito bom naročila Biore watery essence, saj to je zanesljiva in dobra zaščita? Prejšnjo jesen sem nabavila Paulin AHA 8 % gel, ki sem ga nanesla vsak tretji večer najprej, potem pa vsak drugi, od maja do oktobra pa sem imela pavzo. Zdaj si ga sam gor vsak večer skoraj in kože očitno ne moti. Mi očitno ne izsušuje. Skinoren in Garnier pure sta recimo mi, ampak mogoče tudi zato, ker takrat ostale nege nisem imela ok. BHA pa bi tudi samo nekje do konca aprila uporabljala, čez poletje pa ne.

Gel za umivanje imam Essence kumarični, saj za tega si rekla, da ima nizek ph, ne? Poleg tega pa imam zdaj še Innisfree serum, še vedno un Andalou naturals tonik z vitaminom C in Andalou naturals kremo. UV zaščite trenutno ne uporabljam, razen kar je v pudru, ker nisem veliko na prostem. 


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#259 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15002 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 19 January 2016 - 07:36 PM

Podgana, kaksna pa se ti zdi miceralna voda od balee? Je cistilo in tonik v enem.
  • 0
 

#260 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16456 posts
  • Gender:Male

Posted 20 January 2016 - 06:41 PM

Tako bo boljše, Marmelada. Postopoma ;) Če nimaš blaaaaaznih težav z ogrci in mozolje, bi se jaz bolj vitamina C in sončne držala. Pa glikolne namesto mehanskega pilinga.

 

Fiona, ne poznam, se mi pa ideja ne zdi dobra. Čim je micelarna je to čistilo in ima verjetno čistilce in to je treba sprati.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users