Jump to content


Photo

Hiše & stanovanja


  • Please log in to reply
1224 replies to this topic

#961 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16495 posts
  • Gender:Male

Posted 01 September 2022 - 06:58 AM

To je okolica Ivancne, ne pa Lj. :D Cista pozresnost za tak majhen kos zemlje. To se krompirja ne mores posadit. Je pa to krasna lokacija. Zal so v zadnjih 10 letih ta hrib pozidali z "luksuznimi" bajtami. To je najmanj, kar lahko tam gor vidia.

Te druge so tipicne slovenske hise. Okoli pa zelenica brez ene roze za cebele.
Prva pa tipicna "glavni na vasi aka. nekoc smo imeli denar".
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#962 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13738 posts
  • Gender:Female

Posted 01 September 2022 - 07:14 AM

Ma Podgana, mi imamo še vedno tok dnara, da po peteršilj hodimo v trgovino. Pa namesto jabolka posadimo kanadski javor. Ker gdo(nalašč, gdo)pa rabi naravno senco, če imamo tendo za 3k?


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#963 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82493 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 September 2022 - 07:14 AM

Kdo si lahko to realno privošči?


Marsikdo. Saj take cene niso vec nic posebnega, samo ne za tole.

Tole je pa pri nasem vrtcu, ampak so se ocitno zmotili v letnici, ker se zdaj ni koncano. Pa renderji so smesni v primerjavi z realnostjo.
https://www.ljubljan...dnja/9ka-invest

Meni za marsikatero novogradnjo niti malo ni jasno, kako so dobili gradbeno dovoljenje, ker je pozidano do robov parcele …
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#964 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3447 posts
  • Gender:Male

Posted 01 September 2022 - 07:16 AM

 

 

Tale ej recimo dvojček: https://www.nepremic...i-hisa_6503394/

To je ta gradbinec delal. Za bruhat mi je ta temno sivi del, pa obvezna kombinacija grafitno sive in bele barve.

 

 

Pol se pa jaz sekiram za teh 19 stopnic, ki jih imam do vhoda :D
 


  • 0

#965 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13738 posts
  • Gender:Female

Posted 01 September 2022 - 07:18 AM

Te hiše niti nisem pogledala zares, ker me že to,da nima nič parcele okoli totalno odbije. Tudi parcela nama ni bila všeč, so jo prodajali naprej.

Kot je moj bivši šef rekel, zakaj bi imel hišo, da pol nimam placa pod svojo hruško enega pira spit.

 

Tlorise imajo pa itak podobne. Jasno, nižji stroški.

 

JIna, že ime vila blok me v štartu odbije :D jebiga, živišv flatu. Če bi imel vilo, izvoli na Prule. Recimo, da bi kakšni bajti tam rekli vila.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#966 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3447 posts
  • Gender:Male

Posted 01 September 2022 - 07:26 AM

Ma Podgana, mi imamo še vedno tok dnara, da po peteršilj hodimo v trgovino. Pa namesto jabolka posadimo kanadski javor. Ker gdo(nalašč, gdo)pa rabi naravno senco, če imamo tendo za 3k?

 

Tole tudi meni ni razumljivo, sem pa res na vasi gor zrastla. Ko bomo spet malo pri denarju se vsekakor lotimo še krajine okoli hiše, čeprav že zdaj glede na finance planiramo kako bi naj na koncu izgledalo in skoraj vsako leto posadimo nekaj sadnega drevja/grmovnic. vse je postalo dosti lažje, ko imamo robota kosilnico, ker prej bi L. živce zgubil, če bi se moral vsem tem nasaditvam ob košnji  umikat.


  • 0

#967 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82493 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 September 2022 - 07:26 AM

Frcica, enako. :D Tega je ful.

https://www.coinhab....a_blok_ali_blok
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#968 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16929 posts
  • Gender:Female

Posted 01 September 2022 - 12:22 PM

Meni je pa vsec tisti dvojcek, ce bi imel vec parcele in manj betona okrog.
Mi pa Litija ni ljuba lokacija, za vozače v LJ. Sicer je ful veliko vlakov, po cesti z avtom se pa kar vleče. Prijatelja sta tam kupila stanovanje.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#969 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28979 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 01 September 2022 - 12:30 PM

Meni je pa vsec tisti dvojcek, ce bi imel vec parcele in manj betona okrog.
 

Meni tudi, me tipskost ne moti, bolj vsakojake bajturine vsaka z drugačno (kričečo) barvo fasade.  Me pa bela fasada z bleščicami ne moti, mi je lepša kot pa npr. rumena ali pa oranžna, zelena, to mi je totalni eyesore.


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#970 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13738 posts
  • Gender:Female

Posted 01 September 2022 - 01:47 PM

Ce bi poznala lokacijo, ne vem, če bi vama bil tako všeč. Pa jaz ne bi gradila v  tako brežino na območju, kjer je bil ali je vsaj bil blizu rudnik. Ampak tisti, ki pridejo od drugod tega ne vedo.

Špela, če bi morala izbirati, imam tudi raje bleščice kotnpr. oranžno. Jo imam čez cesto. Trpim.

 

Matilda, ja, LItija, je fajn, če se voziš z vlakom. Cesta se je za navaditi :D Je pa vsako leto večja gužva ob konicah, kar ni čudno, glede na to, da se ljubljančani selimo sem, pa je zdaj že tukaj zelo drago.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#971 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16929 posts
  • Gender:Female

Posted 01 September 2022 - 02:01 PM

Verjamem, saj podobno je pa z občinami Domžale, Mengeš, Kamnik... pogrešala bom poletni promet, ko so bili ljudje po dopustih :D

Ja, moj komentar se je izključno na zunanjost hiše nanašal. Čeprav tako vkopana v breg je verjetno prej minus kot plus.

Umetelno urejena dvorišča s pergolami pa tudi po mojem okusu niso. Sestra je z možem dala cca 100k za zunanjo ureditev okrog hiše, odstranili so kar nekaj sadnih dreves, naravne sence ni več.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#972 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82493 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 September 2022 - 02:09 PM

Ane, meni je bil poletni promet tudi super. :D
Saj včasih ne veš, če se je boljše voziti v Lj iz okoliških mest ali z enega konca Lj na drugega ... 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#973 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16929 posts
  • Gender:Female

Posted 01 September 2022 - 02:14 PM

Odkar se moram skoraj vsakodnevno vozit v Lj, mi je postala ful zoprna.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#974 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27041 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 01 September 2022 - 02:14 PM

Zadnjič je v eni gradbeni skupini na fb nekdo spraševal za mnenje glede fasade, čez belo fasado so bile narisane navpične in vodoravne črte različnih širin, kot zvezek. :butl: Ljudje žal ne premorejo trohice dobrega okusa. Zadnjič sem opazila, da je sosed na istrski hiši iz 80ih temno rjava lesena okna zamenjal z belimi PVC, neverjetno, kakšna vizualna sprememba. :(
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#975 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22357 posts
  • Gender:Female

Posted 02 September 2022 - 07:25 AM

Ja, eni res nimajo niti kančka okusa. Meni je recimo tudi ful grdo, če ima hiša tiste bele stebričke na balkonih, stopnišču, ali pa bognedaj kipce levov ali orlov pri vhodu. Prav tisto, ko hočejo, da bi njihova hiša izpadla kot neka mogočna vila al kaj. :lol:

Se pa tudi tukaj prodaja kar nekaj hiš nad 500.000 €, tudi čez milijon, 2 milijona. Res ne vem, kdo to kupi.

 

V sosednji vasi imajo eni sprednji del fasade na hiši pobarvan s kvadrati različnih barv. Pripenjam sliko z google street view. Vsakič, ko se peljem mimo, se vprašam, kaj se tem ljudem dogaja v glavi.

 

Attached File  hiša.PNG   696.16KB   0 downloads


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#976 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13738 posts
  • Gender:Female

Posted 02 September 2022 - 08:48 AM

Ma glede na poštimano okolico hiše me ta barva ne čudi.

 

Zmagajo tudi razni palčki. Tukaj pri nas je imela ena hiša celo inštalacijo te navlake: palčke, ptice, račke, zajce,hiško.. Zdej tega ni več, mogoče so jo otroci spravili k pameti. Ima pa na dvorišču iz granitnih kock med asfaltom upodobljeno palmo :love:


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#977 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82493 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 September 2022 - 08:11 PM

https://ljubljanainf...oslovni-prostor
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#978 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16929 posts
  • Gender:Female

Posted 13 September 2022 - 05:25 PM

Spremljam @nepremicno na IG, par z dvema malima otrokoma, kupila sta staro hišo v Domžalah in jo prenavljata. Fascinantno mi pa je, da je to že 3.obnova v nekaj letih in jima je vedno ful dobro uspelo z nižjim budgetom.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#979 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13738 posts
  • Gender:Female

Posted 13 September 2022 - 06:06 PM

Jaz tudi spremljam. Njen oce je gradbinec, verjetno to pomaga. Pa zacetni kapital.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#980 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82493 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 September 2022 - 08:27 PM

https://mojikvadrati...jubljana-center

Norisnica.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users