Jump to content


Photo

Talne obloge


  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#21 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26374 posts

Posted 28 May 2011 - 11:51 AM

Ogabno, to smo meli mi po kuhinji. Jaz bom mela povsod keramiko, če bom le mela kaj besede pri tem.
  • 0

#22 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 28 May 2011 - 11:53 AM

Ja, ogabno v starih bajtah. Poglej si nove verzije pvc-ja, reesnično ne veš, da ni laminat ali parket. Smo tud mi imeli PVC 17 let nazaj in je bil ogaben.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#23 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26374 posts

Posted 28 May 2011 - 11:54 AM

Videla, sicer ne bi tega napisala, tudi laminat mi je grd, parket pogojno ok, če je res lep, recimo tiste dolge plošče.
  • 0

#24 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 28 May 2011 - 11:56 AM

okej, saj to je stvar okusa. Če bi bilo neodvisno od vsega, bi tud jaz dala povsod keramiko, tako ki kar najboljše imitira les, ampak se cene začnejo pri 80e / m2.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#25 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26374 posts

Posted 28 May 2011 - 11:59 AM

Ja sej to, ful je draga keramika, sploh ta imitacija lesa.
  • 0

#26 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30777 posts
  • Location:Primorska

Posted 28 May 2011 - 12:17 PM

Hmm, o PVC-ju sm tud jaz že razmišljala, ampak kot praviš , bi res morala videt nekje v živo, kako izpade.

Za keramiko v imitaciji lesa sta se pa odločila moja sestra pa mož in sem skoraj prepričana, da ni tok drago, ker pol se onadva ziher ne bi odločila za take ploščice, ker sta na slošno z zelo nizkimi stroški prišla skoz, jo bom prav vprašala, po kakšni ceni sta dobila ploščice.
Laminat bi tudi jaz dala le v spalnico, ker tam ne bo izpostavljen nekim obremenitvam oz. tam se pač sam spi smile.gif
Tak da glede na to, da bova midva imela talno gretje, je opcija še vedno keramika. tudi v dnevnem prostoru, ker tla v času ogrevanja ne bodo nikoli mrzla, imam pa malo pomislekov, kako je s tem poleti, ko ne ogrevaš - najbrž je kr hladno in ni fajn občutek..???
Opcija je tudi parket, ampak o tem sem se v bistvu še najmanj pozanimala do zdej...

Ja, ni lahko opremljat čist z nule tongue.gif

edit: za ploščice v imitaciji lesa sta dala cca 20 € / m2 v akciji
  • 0

#27 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 28 May 2011 - 01:04 PM

TO je pa ful poceni, kje pa sta jih kupila?

(in kakšne).

ja mene mraz ne moti, ker nikoli nisem bosa, niti v najhujši vročini. Zna pa motit podmladek, da ti tam sedi na mrzlih ploščicah prvih 10 let, kar se običajno igra na tleh...da bi pa pol neke koce za otroke po tleh razprostirala mi pa tud ne diši...Nočem nobenih tepihov aka nabiralcev svinjarije in prahu.
Čeprav pomojem jih moraš v vsakem primeru imeti laugh.gif, ko so otroci. Ker je tudi parket pač hladen - za moj okus, sploh poleti. Se spomnim kako mi je blo vedno bedno ko sem bla mala, in sem vedno tiščala legokocke na tepih sestavljat, da bi na parketu čepela ni blo variante biggrin.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#28 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30777 posts
  • Location:Primorska

Posted 28 May 2011 - 01:08 PM

Kakšne sta kupila, ne vem, sta pa kupovala v Logatcu, trgovina Trgocev, imajo nekaj malega na speltni strani...

Mene pa kakšni tepihi ipd ful odbijajo, prav uno fuj so mi, posebej kakšni debeli in veliki, ker se mi zdi, da se notr sčasoma fule ne umazanije nabere, bljek... jst ne bom nič takega imela; mogoče edino kakšen majhen pralni v spalnici pred posteljo, pa seveda v kopalnici, ampak to vse bombažno, da lahk opereš
  • 0

#29 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 28 May 2011 - 01:15 PM

Ja, se absolutno strinjam smile.gif

Mi mamo tud takega malega v kopalnici, vsak teden se ga vino s čistilom zdrgne, pa je prav fajn.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#30 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3462 posts
  • Gender:Male

Posted 28 May 2011 - 03:06 PM

Ko sem videla to temo zdaj na forumu, sem znova slabe volje postala. Namreč midva že 2 tedna čakava še na en paket parketa, ker sta nama ravno dve plošči zmanjkali in zdaj cela soba stoji.

Odločila sva se za hrastov klik parket in ga je fant tudi kr sam položil v par urah. Zaenkrat deluje odličen in niti pod razno nebi več kupovala gotov parket, ki se lepi, da bi parketarju plačevala za polaganje in na koncu še lakiranje.

[attachmentid=7251]



Sem sicer pristaš parketa, ker res naredi dom toplejši, ampak bi pa zaradi funkcionalnosti povsod raje imela keramiko, pod pogojem, da je talno gretje. Sama bom imela že obstoječo keramiko v dnevni sobi, ker zaradi ostalih stroškov nimava več denarja za parket. Če bi imela talno gretje pa niti ne bi razmišljala o tem, da bi ploščice ven vrgla. Laminat mi je pa res za tiste, ki se hitro naveličajo ene vrste poda in ga radi menjujejo, ker drugače se ti tudi stroškovno ne izide. Jaz bom verjetno dala laminat le v garderobno sobo, ker se tam ne bom veliko zadrževala, zgolj par minut dnevno in tla ne bodo preveč obremenjena.

Attached Files


  • 0

#31 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13759 posts
  • Gender:Female

Posted 28 May 2011 - 03:30 PM

sally, men tisti pvc deluje lepo, seveda bi mogla še v živo vidt.
Jaz keramike na tleh ne bi imela, ker mi deluje hladno. Izjema je kuhinja, pa še tam je bedno če ti kaj težkega po tleh pade da se pol ploščica razbije.
Meni ej kljub vsemu paket najbolj všeč. Če bi se dalo bi imela bambusov parket. Kakšnega imava midva ne vem laugh.gif
Nikoli ne bi imela laminata! tam se prah dobesedno gor prime, ga je imel bivši in njegova mama.

Obema, _M_ in Sally, želim super mojstre, super cene in hitre birokrate, čim manj izgublenih živcev in hitro vselitev!
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#32 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30777 posts
  • Location:Primorska

Posted 01 June 2011 - 04:00 PM

Midva sva se zdaj najbolj ogrela za keramiko v imitaciji lesa kot talna obloga za dnevno sobo, men zgleda res ful lepo, cene so pa res od 17 € / m2 pa do.... ja, tja do 100 € za m2.

IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 0

#33 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 01 June 2011 - 05:36 PM

_M_, ko boš izbrala, prilimaj ceno in sliko ;) Meni je tud huda.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#34 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45477 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 June 2011 - 04:07 PM

keramika:
IPB Image
IPB Image
Meni ni všeč. Je pa zanimivo.
  • 0

#35 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 18 July 2011 - 03:20 PM

Parket v kuhinji, mimogrede, je polom... Mi ga imamo in čisto vsak najmanjši objekt, ki pade s pulta, pusti luknjo v njem... Res moraš biti ekstremno previden pri tem parketu, da ne omenjam, da se potem še težje čisti, ker se v te drobne lknjice nabira prah...
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)

#36 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30777 posts
  • Location:Primorska

Posted 09 April 2012 - 06:06 PM

do zdaj so mi najbolj všeč Marazzi treverk ploščice, v tem odtenku (teak):
moram v akcijo iskanja ponudb:

Posted Image
  • 0

#37 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 09 April 2012 - 06:29 PM

A boš dala ploščice povsod?

Jz vztrajam pri PVCju, po kopalnicah in hodniku/vetrolovu pa epoksi. Nobene ploščice nau pri meni, nikjer :D
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#38 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30777 posts
  • Location:Primorska

Posted 09 April 2012 - 06:38 PM

ja, to sva itak že odločena, da bo povsod keramika. Mogoooooče, lahko da si bova premislila samo za spalne prostore in dala kr laminat, ne vem...
  • 0

#39 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 10 April 2012 - 06:45 PM

Midva bova dala laminat... gledala sva une hude varjante na sejmu Dom, kjer je imitacija starinskega, reliefnega laminata. Ampak so bile cene UF! Majo v Bauhausu enega ful lepega, tko rjavo siv kot da bi na vijola mal potegnil. Ne znam opisat. Cene so pa res od do. Velik razpon. Midva bi vzela nekaj srednjega.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#40 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30777 posts
  • Location:Primorska

Posted 10 April 2012 - 06:53 PM

Vidva se bosta torej selila? Super! :wink1:

Jaz sem danes dobila prvo ponudbo za tiste ploščice, kot so zgoraj na sliki - 38 € za 1 m2 z že upoštevanim popustom.
Še vedno je preveč za naju, dala bi max 30 € za 1 m2.

sestra pa je dala 17 € za 1m2 ploščic v imitaciji lesa...
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users