Jump to content


Photo

STRIJE


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#1 Bambi-na

Bambi-na

    sramežljivec

  • Člani
  • 23 posts
  • Location:Maribor

Posted 28 May 2004 - 12:24 PM

Imam strije na ritki,a se dobi kaka učinkovita krema pa če sploh pomaga?
  • 0

#2 Ajša

Ajša

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 177 posts
  • Location:Maribor

Posted 28 May 2004 - 12:37 PM

Ko strije enkrat že imaš, jih žal ne gre odstranit. sad.gif
Sčasoma potemnijo in morda niso tako opazne, a izginile žal ne bodo.
  • 0
1, 2, 3 come party with me!

#3 Sasmo

Sasmo

    sramežljivec

  • Člani
  • 23 posts

Posted 28 May 2004 - 12:39 PM

Hm, tudi jaz imam isti problem ampk jaz jih imam še po zunanji strani beder. Mislim, da pri strijah ni kakšne čudežne kreme, ki bi jih odstranila. Jaz še sicer nisem nobene izprobala, ker vem iz sestrinih izkušnjah po porodu, da se je mazilila več krat na dan, vsak dan; ampak brez rezultatov. cry.gif
Ne vem, morda bo katera iz lastnih izkušnjah kaj svetovala. wink.gif
  • 0

#4 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 30 May 2004 - 01:44 AM

če gre za strije zaradi poroda...
hja preventiva je vedn boljša k kurativa pravjo....rezultat se pozna...če trebušček mažemo celo nosečnost....deluje, res!

lp,
kim

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#5 xina

xina

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts
  • Location:Kranj

Posted 30 May 2004 - 12:53 PM

Živjo! A mogoče obstaja kakšna krema s kero se da mogoče usaj mal strije zmanjšat? Pa mene je ful strah da se bojo še bl začele delat, pa ne vem kaj nej nardim da se ne bi ermm.gif: .
  • 0

#6 anitka

anitka

    sramežljivec

  • Člani
  • 34 posts
  • Location:Kranj

Posted 30 May 2004 - 03:04 PM

Ja, cel kup jih maš, sam ne vem kolk so kej dobre. Imela sem od Afrodite, je kr v redu, samo ne diši gih ermm.gif

Pozdravček
  • 0

#7 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 30 May 2004 - 07:11 PM

Hej

strije nastanejo kot posledica hitrega raztezanja kože. To se zgodi predvsem pri nosečnosti ali pri naglem rejenju ali hujšanju. Zato je potrebno kožo redno oskrbovati z vlago, ki jo pridobimo z vlažilnimi losioni in kremami.

Vsekakor pa je boljša preventiva, ker se strij težko znebiš.

LP N
  • 0

#8 Vrtnica

Vrtnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 182 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Arhitektura, medicina, restavratorstvo

Posted 30 May 2004 - 09:16 PM

Jz jih mam tut cry.gif Na ritki in po stegnih pa je tko grdo pa se jih en da znebit cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif
V kopalke me je kar sram iti pa tudi pred mojo drugo 1/2 mi je kdaj kar nerodno ker na hitri pogled te strije zgledajo kot celulit sam pri teh letih ga sploh ne morem se imeti cry.gif
  • 0
lp, Vrtnica

#9 xina

xina

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts
  • Location:Kranj

Posted 31 May 2004 - 05:48 PM

Hvala wink.gif . Bom probala kšno kremo od afrodite proti strijam.

pa-pa
  • 0

#10 MyStiQu3

MyStiQu3

    sramežljivec

  • Člani
  • 25 posts

Posted 03 June 2004 - 05:37 PM

QUOTE(Vrtnica)
Jz jih mam tut  :cry:  Na ritki in po stegnih pa je tko grdo pa se jih en da znebit  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  
V kopalke me je kar sram iti pa tudi pred mojo drugo 1/2  mi je kdaj kar nerodno ker na hitri pogled te strije zgledajo kot celulit sam pri teh letih ga sploh ne morem se imeti  :cry:


to pa ni res. itak maš lahko celulit - kok si pa stara? jest mam celulit že od 13ga leta, pa sm full (preveč) suha drugač. sam nč ne telovadim, pa se mi dela po stegnih. full pomaga Dove gel-krema Intensiv firming. za celulit. za strije pa newem.. jest jih mam tut po bokih, pa mela sm jih po prsih. so ble take rdeče, pol so ratale plave, zdej so pa bele. tko da se jih skor ne vid več.
ženske, sprjaznimo se, ker mamo vse strije.
  • 0
i feel like flying tonight...

#11 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 03 June 2004 - 08:18 PM

Ojla,

jaz tudi imam strije od nosečnosti. Sem poizkusila že vse mogoče pa je vse bolj neučinkovito. Zdaj pa si mažem trebuh z neko kremo od Collistara, ki je namenjena sicer zmanjšanju obsega (sicer zelo peče oops.gif oops.gif ) ampak strije so manj vidne! tongue.gif

lp
  • 0

#12 Lara

Lara

    sramežljivec

  • Člani
  • 4 posts

Posted 12 June 2004 - 02:14 PM

Baje, da je proti strijam učinkovita ena Vichyjeva krema, ki pomaga da se manj vidijo že nastale strije in preprečuje nastanek novih. Sicer pa nič bolj ne pomaga kot pravilna prehrana,dosti gibanja in normalno- nega kože na problematičnih predelih. Nasploh pa čim manj sekiranja- obstajajo še dosti hujše stvari wink.gif
  • 0

#13 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 22 October 2004 - 11:13 AM

cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif
  • 0

#14 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 22 October 2004 - 11:14 AM

punce eno dobro novičko mam laugh.gif laugh.gif jst sm tut mela strije od tablet ki so napihnile(kortikosteroidi). sam zdej jih pa nimam več. in kako sm to dosegla? s kremo gam11 ki pa vsebuje sam naravne sestavine kot so alge, zelišča... evo tuki je njihova stran http://www.gam.si/DEBEL.1.htm izginle so mi po približn pou leta 8) sej ubistvu je to kr hitr laugh.gif . pa ne mislm reklame delat sam splača se puskust
  • 0

#15 Sanja

Sanja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 154 posts
  • Location:Maribor

Posted 22 October 2004 - 01:20 PM

Kolko pa je cena te kreme proti strijam? pa v kolkem času ti jo pošljejo na dom? pa zanima me še ta krema za prsi od te firme gam11 ,cena pa če je tud efikasna?
  • 0
LP,Sanja

#16 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 22 October 2004 - 03:57 PM

sanja firma je gama krema je pa gam11. mislm da s puštnino vred je ukol 4000
  • 0

#17 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 22 October 2004 - 04:01 PM

puzabla sm napisat da za uno drugo kremo za prsi je najbolš da kr na firmo to pukličš:tel:05/65-33-138; fax: 05/6533117 in 041/662-982
pošiljajo pa ti tm ukol 1 tedn(vsaj pr men) puklič pa boš vidla wink.gif
  • 0

#18 *Vanilija*

*Vanilija*

    sramežljivec

  • Člani
  • 35 posts

Posted 21 January 2005 - 08:01 PM

QUOTE(MyStiQu3)
QUOTE(Vrtnica)
Jz jih mam tut  :cry:  Na ritki in po stegnih pa je tko grdo pa se jih en da znebit  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  
V kopalke me je kar sram iti pa tudi pred mojo drugo 1/2  mi je kdaj kar nerodno ker na hitri pogled te strije zgledajo kot celulit sam pri teh letih ga sploh ne morem se imeti  :cry:


to pa ni res. itak maš lahko celulit - kok si pa stara? jest mam celulit že od 13ga leta, pa sm full (preveč) suha drugač. sam nč ne telovadim, pa se mi dela po stegnih. full pomaga Dove gel-krema Intensiv firming. za celulit. za strije pa newem.. jest jih mam tut po bokih, pa mela sm jih po prsih. so ble take rdeče, pol so ratale plave, zdej so pa bele. tko da se jih skor ne vid več.
ženske, sprjaznimo se, ker mamo vse strije.


blink.gif blink.gif blink.gif Tebi je pomagal Dove Intensive Firmming??? Jaz pa sem fuul razočarana nad njim! sad.gif Čist nič ni pomagal... Pa še telovadim poleg pa vse, pa nič ne pomaga cry.gif cry.gif
Joooj te strije... Meni tudi delajo težave odkar sem za kar nekaj shujšala rolleyes.gif Ampak sem se nekak že sprijaznila z njimi ker se jih znebit ne morem... In potem odkrijem ta forum in dobim spet nekaj upanja biggrin.gif ... Če ne bojo predrage te kreme... ermm.gif

LP Vanilija smile.gif
  • 0

#19 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 January 2005 - 12:16 PM

Tem kremam proti celulito ne verjemi. Ker nimajo učinka. Povzročijo samo, da je koža bolj napeta in navlažena, celulit pa ne bo izginil.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#20 beybika

beybika

    sramežljivec

  • Člani
  • 62 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:košarka in japci

Posted 22 January 2005 - 02:27 PM

Kreme pomagajo do lepšega videza, sicer pa brez telovadbe ni nič. Predvsem čim več take telovadbe, kjer se zelo spotiš - torej tek, kolesarjenje, rolanje, itd. Treba stopit vso maščobo in potem tudi celulit izgine. Sicer pa kreme same ne pomagajo kaj veliko.

Glede strij pa takole: nimajo jih vse ženske. Dobijo jih tiste ki se zelo zredijo ali shujšajo in ne uporabljajo nobenih krem. Koža mora biti čim bolj vlažna in elastična, tako da lahko prenese raztezanje. Če je suha, koža popoka in tako dobimo strije. Po vsakem tuširanju se je treba namazati z mlekom ali oljem za telo. Dobro je da mleko ali olje vmasiraš v kožo, tako da koža "popije" vse. LP
  • 0
*************




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users