Jump to content


Kako se znebiti mravelj, komarjev, muh in ostalih obiskovalev :-)


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1

  • Guests

Posted 03 May 2008 - 04:55 PM

Odpiram novo temo, razlog pa je, da so fantovo stanovanje (zdaj, ko ga ni) dobesedno preplavile mravlje. Sem bila čisto šokirana, ko sem šla tja, da bi malo prezračila itd. blink.gif

Imate kakšen nasvet, kako naj se jih znebim? Ne bi rada uporabljala kakšnih hudih kemikalij itd., zanimajo me bolj naravne metode. Slišala sem, da proti mravljam deluje, če po tleh posuješ malo cimeta. Je to že kdo sproblal?

Drugače pa sem lahko pišete o tem, kako se znebiti rastlinskih uši, komarjev, muh in vsega, kar ne želite, da stanuje pri vas v stanovanju ali hiši. smile.gif
  • 0

#2 _vrtnca_

_vrtnca_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1372 posts
  • Gender:Female

Posted 03 May 2008 - 05:20 PM


- Stezice, po katerih hodijo mravlje, potrosimo z zdrobljenimi list lovorja ali s cimetom.
- Po gnezdu in po stezicah mravelj poškropimo kis ali limonin sok.
- Izvleček poprove mete pomešan z vodo poškropite po poti in gnezdu.
- Z orehovimi listi, ki jih nastavimo okoli vhoda, bomo odgnali mravlje in ostale insekte.

vir: V boj proti mrčesu in drugim nadlogam brez kemije
Ants: Least Toxic Control


- ant barriers
Following is a list of substances that people have reported success with when used as barriers or detergents:

* Baby powder
* Petroleum jelly
* Eucalyptus oil (a little on a cloth goes a long way)
* Bay leaves (Keep out of reach of children and pets!)
* Cinnamon
* Dryer sheets
* Tea tree oil

vir: How to Get Rid of Ants
  • 0
Earth provides enough to satisfy every man's need, but not every man's greed.

Mahatma Gandhi

#3

  • Guests

Posted 03 May 2008 - 05:41 PM

O, potem pa morda res deluje tale cimet. Ko grem naslednjič prezračit, bom vse naokoli posula s cimetom. biggrin.gif Poročam, če res deluje. wink.gif
  • 0

#4 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 08 May 2008 - 04:49 PM

Pri nas smo tut mel neki časa mal cimeta v robovih potresnga ..pa je kr deloval.
Pa baje kava tut pomaga.
  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#5

  • Guests

Posted 11 May 2008 - 10:57 PM

Aha, hvala. Za kavo pa še nisem slišala ...
  • 0

#6 Pupa20

Pupa20

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 604 posts

Posted 12 May 2008 - 08:07 AM

Nila,sol tudi pomaga za mravlje.
  • 0

#7 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 14 May 2008 - 08:32 PM

men se bo utrgal od teh mravelj, majkemi. prov ne prenesem jih okol sebe. začnem noret, kukr me kej zasrbi in se klofat. pa ne vem, od kod mi to :S

k bi vsaj vidla, od kod pridejo v hišo, bi posula nekej, ampak nikjer ni videt!
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#8 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 16 May 2008 - 03:46 PM

Meni so zelo pomagale pasti za mravlje. V kompletu sta dve pasti (v obliki rožice). Jih nastaviš tja, ker mravlje hodijo (lahko tudi v kuhinjo, saj past ni škodljiva in nima vonja). Mravlje gredo noter in tam "poberejo" neko snov, ki jih ubije. Mravlja to snov nese tudi v gnezdo, k drugim mravljam in tako vse pobije.

Pasti delujejo 3 mesece, dobi se jih pa v DMu za približno €2.50.
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#9 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 May 2008 - 04:23 PM

Men pa ni všeč ta past. Prav grozna mi je.
Jaz sem do sedaj vedno našla luknjo, skozi katero pridejo not in jo zaprla. Mravlje pa odnesla ven. Bom probala naslednjič s cimetom.
  • 0

#10 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 16 May 2008 - 04:47 PM

Ja, vem... meni tudi ni všeč, da stvar mravlje ubije, ampak sem poskusila že čisto vse drugo, pa ni nič pomagalo.
Tudi ne najdem, od kje pridejo v stanovanje... sad.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#11 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 May 2008 - 05:02 PM

Sej vem ja, zajeban je.
  • 0

#12 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 18 May 2008 - 03:47 PM

Joj meni se bo tut zmešalo od teh mravelj. Največja grozota pa je, da jih bom deda hrani. ohmy.gif Nastavlja jim med in sadni sok po pultu, ker se mu smilijo. Jaz bi ga zadavla. On živi zgoraj, mi pa spodaj in mi nimam nikoli problemov z mravljami, on pa skos. Jaz večino časa prebijem zgoraj, ker mam tam večji mir ampak tam je tolko mravelj. Zadnjič je bil pult v kuhinji ČRN !!!! In sem kr pips zgrabla pa vse pošpricala pa hudičevke še kr niso pocrkale. Potem pa sem zagrabla pips in ga porolala po celem pultu, da je vse pomendralo. Saj se mi smilijo ampak sori. Jaz ne morem njihovih potk posipat s cimetom, ker prihajajo od zgodaj iz stropa ohmy.gif . Obup no.
  • 0
Viens, reste ici!

#13 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 18 May 2008 - 05:35 PM

QUOTE(Ana @ 18. 5. 2008 - 16:47) View Post

Joj meni se bo tut zmešalo od teh mravelj. Največja grozota pa je, da jih bom deda hrani. ohmy.gif Nastavlja jim med in sadni sok po pultu, ker se mu smilijo. Jaz bi ga zadavla. On živi zgoraj, mi pa spodaj in mi nimam nikoli problemov z mravljami, on pa skos. Jaz večino časa prebijem zgoraj, ker mam tam večji mir ampak tam je tolko mravelj. Zadnjič je bil pult v kuhinji ČRN !!!! In sem kr pips zgrabla pa vse pošpricala pa hudičevke še kr niso pocrkale. Potem pa sem zagrabla pips in ga porolala po celem pultu, da je vse pomendralo. Saj se mi smilijo ampak sori. Jaz ne morem njihovih potk posipat s cimetom, ker prihajajo od zgodaj iz stropa ohmy.gif . Obup no.


slap.gif lol1.gif

Mi smo tudi meli včasih one male rdeče mravlje, faraonke. Potem pa so kar naenkrat izginile. Hvala bogu, ker to je res nadležno.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#14 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 18 May 2008 - 07:03 PM

Faraonke žrejo papir ohmy.gif .
  • 0
Viens, reste ici!

#15

  • Guests

Posted 11 June 2008 - 11:44 PM

No, da poročam o fantovih mravljah biggrin.gif. Na debelo sem posula s cimetom, potem pa nekaj časa nisem šla nič pogledat in ko je fant prišel domov, je bilo mravelj sicer manj, a kaj, ko so si sčistile ozek pas in prodrle skozi cimet. ermm.gif če bi bil doma, bi lahko sproti posul njihovo pot in bi bilo ok.
Nato so enkrat pred dežjem povsem izginile in je fant vse pošprical z Biokilom in zdaj jih ni več.
Sem mu rekla, da jih ne sme kar pobit pa še njih pošpricat.

Drugače so pa tudi meni te pasti, ki jih omenjate, grozne. blink.gif
  • 0

#16 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 12 June 2008 - 06:37 AM

ful, ampak res FUL me zanima, zakaj mravlje ne marajo cimeta. razumem za sol pa to, ampak cimet? a katera ve mogoče?
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#17 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 12 June 2008 - 07:27 AM

Mogoče jim pač smrdi....

Sem pa slišala še nekaj (baje 100% delujočega) - posuješ s sodo bikarbono biggrin.gif
  • 0

#18 bela

bela

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 377 posts

Posted 12 June 2008 - 08:03 AM

Super tema smile.gif hvala punce!
  • 0

#19

  • Guests

Posted 12 June 2008 - 12:16 PM

Meni se za mravlje bolj čudno zdi, da ne marajo soli, kot pa to, da ne marajo cimeta. Cimet ima res močen vonj. Ampak očitno ne dovolj močen, da ne bi poslale v igro nekaj delavk, ki se zaženejo v cimet in skozenj naredijo prehod. biggrin.gif

Tole s sodo bikarbono pa tudi prvič slišim ... Hvala, Ančka, bo treba sprobat. wink.gif


  • 0

#20 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 12 June 2008 - 09:56 PM

ne vem, mam nekak svojo logiko, da "vejo", da sol veže vodo nase in da jih bo napihnilo in razneslo. soda bikarbona je po moje podobna zgodba ... co2 pač.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users