Jump to content


Photo

Doživetje


  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#1 Bister

Bister

    sramežljivec

  • Člani
  • 21 posts
  • Location:Basel
  • Interests:vse

Posted 27 November 2005 - 12:22 PM

Družino Petrović poznam že nekaj let.Je družina kod vsaka povprečna družina.Oče Slaviša,žena Zorica in dve hčerki,Marija ki jih ima 18 in študira naprej filozofijo in mala Marjana pri 10-ih letih.
Slaviša je zaposlen in je edini vir prihodkov v družini,žena Zorica je morala pustit službo zaradi Marjanine bolezni.Marjana ima čudno bolezen,v sebi ima DEMONA(hudiča po naše).
Spoznal sem neverjetno dokaj prijazno damo,ki je REIKI in še jasnovitka za povrh.Spostavila sva stik in sem jo povprašal,če lahko ona kaj pripomore k temu,ali lahko kako pomaga.
"Seveda lahko,zelo rade volje,če gre za malo deklico",mi je dejala.Prenesel sem ji določene podatke,ki so jo zanimali in jih rabi pri opravljanju-izganjanju tega hudiča.Delala je nekaj časa na daljavo(pripravljala malo deklicu,jo mirila,spodbujala).
In ko je bila Marjana pripravljena je morala še naredit zaden korak-izgnati hudiča.
Bil je dokaj lep sobotni popoldan.Bližala se ura,ko bi naj nanovo zaživela Marjana,se znebila tega zlobnega duha.
In pričela se je prestava pri Petrovićevih.Cela družina zbrana v dnevni sobi in jaz.Vsi smo nemo strmeli v damo in jo z radovednostjo gledali kaj se bo zdaj zgodila.
Prižgala je posvečeno svečo in odprla sveto pismo,prižgala radio,ki je igral neko indijansko pesem ne preveč prijetno za uho.Marjana je postala nemirna,živčna,pričela je brcat,se včipat,mrmrala je ne razumljive besede,večkrat me je sunila med rebra,oči so se ji zasijale,kod bi hotela zajokat a se je vzdržala.Bila je zelo močna in odločna,hotela je normalno zaživet.Gospa je zbrala roke na čelu in nekaj brala iz svetega pisma,z eno oko je spremljala in gledala Marjano kako se odziva in kake so reakcije.Čas je tekel,Marjana se je umirila in spet planila kod,da bi jo gdo zbodel z iglo.Radio je utihnil in nastal je popoln molk.Gospa je pogledala proti prisotnim in poklicala Marjano.Marjana je preplašena vstala in z nesigurnim,pozibajočim korakom,
tresojoča se napotila k gospe,ki ji je dala za popit kozarec posvečene vode.Marjana je nemo izpila do dna,se še nekaj časa tresla in nato umirila,pogledala gospo v oči in se
grenko nasmehnila.Gospa jo je zaprosila naj ugasne svečo.Nemo se je nekaj časa zagledala v gospo in nato tudi to storila.Gospa jo je pohvalila:"pridna punca",je dejala in jo vprašala."Kako se počutiš Marjana,si utrujena?Dobro sem,ne nisem utrujena,no malo",je tiho odgovorila Marjana.Stala je namestu še nekaj časa kod okamenela.Potem je potiho in počasi odšla v svojo sobo,si vzela svoj album v roke in gledala slike.Nenadoma so ji solze privrele v oči.
Kaj bi naj pomenile te solze?Nato odgovora nevem,samo lahko ugibam.So to solze sreče,rešenje vsega hudega trpljenja,ne samo male deklice temveč cele družine,ali solze prerodo.Morda bom izvedel tudi odgovor na to vprašanje,ja morda.
Drugič v nadaljevanju:mnenje družine,njene učiteljice,šolske pedagoginje,njenega zdravnika in psihiatra.
LPBister1
  • 0
Lahko bi si bili blizski,a vendar smo si zelo tuji.Skušajmo se spoznat in zbližat.

#2 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 November 2005 - 01:18 PM

buce
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#3 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 27 November 2005 - 01:34 PM

Tole se še za buče ne kvalificira biggrin.gif
  • 0

#4 Bister

Bister

    sramežljivec

  • Člani
  • 21 posts
  • Location:Basel
  • Interests:vse

Posted 27 November 2005 - 01:41 PM

Nekateri imaste namesto glave res BUČO
  • 0
Lahko bi si bili blizski,a vendar smo si zelo tuji.Skušajmo se spoznat in zbližat.

#5 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 27 November 2005 - 01:56 PM

Ja, sam je votla, so peške ven pobral sad.gif
  • 0

#6 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 November 2005 - 02:09 PM

Bister tisina biggrin.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#7 Bister

Bister

    sramežljivec

  • Člani
  • 21 posts
  • Location:Basel
  • Interests:vse

Posted 27 November 2005 - 02:11 PM

laugh.gif me veseli,vsaj nekaj so pametnega naredili na tebi,da ti nebi gnilo in smrdelo naokrok.
  • 0
Lahko bi si bili blizski,a vendar smo si zelo tuji.Skušajmo se spoznat in zbližat.

#8 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 November 2005 - 02:14 PM

Sori samo to je taka "nategancija" da ni večje.

P.s. Pravilnik si preberi : Nič žaljenja!

  • 0
Viens, reste ici!

#9 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 November 2005 - 02:19 PM

Bister dej nauc se pisat prosm naokrokn, jasnovidtka, vspostavila, pripomre, zaden, retuar, včipat, z eno oko, kod kip itd. rolleyes.gif biggrin.gif rolleyes.gif biggrin.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#10 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 27 November 2005 - 02:37 PM

*pikica*: saj on nič ne more za to ... je dobil moje peške ... twisted.gif
  • 0

#11 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 27 November 2005 - 02:46 PM

Sajk in pikica mislim da sta preveč otročja da ne razumeta bisterja kaj je želel povedat. Danes je to vse možno kajti vsaka oseba ima v sebi moč, ki se je ne zaveda. kar je Bistri napisal je res to vam jaz garantiram. kajti kako vem in kaj pa za vas ki še niste dorastli ta raven ne bi razumeli. Ni pa lepo da ste tako neumestni.
LP
Veenesa
  • 0
Življenje je lepo a vendar prekratko,zato sprejemaj vsak dan posebej, ki ti je podarjen.

#12 Bister

Bister

    sramežljivec

  • Člani
  • 21 posts
  • Location:Basel
  • Interests:vse

Posted 27 November 2005 - 02:59 PM

Sory Punchka,res ti nisem kriv,če nisi razgledana in neveš,še manj razumeš kaj se dogaja okrok tebe.Najbolje zate,kod je dejala Venesa.Najpametneje je,da se pridružiš Pikici in sajku in se boste skupaj v vrtcu igrali.Take teme so še za vas preteške,da bi razumeli,še niste dorasli.Treba bo še kar precej časa preden boste dojeli in skušali kaj razumet.
  • 0
Lahko bi si bili blizski,a vendar smo si zelo tuji.Skušajmo se spoznat in zbližat.

#13 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 November 2005 - 03:01 PM

Venesa, pac ne verjamem v take stvari in se mi zdi to, kar je Bister povedal, navadna oslarija rolleyes.gif ce pa vidva verjameta v take izmisljotine o izgananju hudica ipd. pa tut prou biggrin.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#14 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 27 November 2005 - 03:06 PM

pikica sem res presenečena tudi jaz imam tako moč da bi se te lahko na daleč dotaknila pa mi je žal svoje energije da bi je tratila na tebi. Če pa bi to naredila ne bi upala spati ponoč bi beedela in nikol ne zatisnila oči in bi se stiskala mame in očeta. Tako pa to ne želim. Ne pa pozabi da tudi kaj takega tebe lahko doleti ki boš v krizi in potrebovala pomoč. Pa ne bo osebe ki bi ti lahko pomagala. Razumem da ne razumeš vsega samo ni treba podcenjevat ljudi ki pišejo resnične dogodke.
LP
Venesa
  • 0
Življenje je lepo a vendar prekratko,zato sprejemaj vsak dan posebej, ki ti je podarjen.

#15 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 27 November 2005 - 03:07 PM

Grem naprej potičke delat ... biggrin.gif
  • 0

#16 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 November 2005 - 03:10 PM

joj mene je kr strah ratal blink.gif blink.gif blink.gif aja se to Vanesa, govori kar hoces mojo mamo pa pusti pri miru in je ne omenjaj ok? kako si lahko tok prepricana da jo mam?
in kako to gre, da se me dotaknes..? prek ipja al kako? ne razumem rolleyes.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#17 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 November 2005 - 03:21 PM

QUOTE(Bister)
Sory Punchka,res ti nisem kriv,če nisi razgledana in neveš,še manj razumeš kaj se dogaja okrok tebe.Najbolje zate,kod je dejala Venesa.Najpametneje je,da se pridružiš Pikici in sajku in se boste skupaj v vrtcu igrali.Take teme so še za vas preteške,da bi razumeli,še niste dorasli.Treba bo še kar precej časa preden boste dojeli in skušali kaj razumet.


Bister. Vsakdo ima pravico da vrjame v to kaj sam hoče. Si že slišal o svobodi razmišljanja? Torej..jaz v to ne verjamem najbolj. Pa kaj zdaj? Nemorem me zato ocenjevat, češ da nisem dovolj razgledana da bi v to verjela.
  • 0
Viens, reste ici!

#18 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 November 2005 - 03:23 PM

js se strinjam s punchko :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: twisted.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#19 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 27 November 2005 - 03:28 PM

QUOTE(*pikica*)
prek ipja al kako? ne razumem rolleyes.gif

Things you can do over TCP/IP ... 8)
  • 0

#20 Bister

Bister

    sramežljivec

  • Člani
  • 21 posts
  • Location:Basel
  • Interests:vse

Posted 27 November 2005 - 03:30 PM

Čestitam Venesa,da imaš tako nadarjeno moč,mogoče bo sedaj Pikici kaj bolj jasno.Mislim,da je nisi preveš prestrašila in bo lahko v miru zaspala in je nebodo morile nočne more.
Sejk kar pridno delaj potičko in na avtomobilček ne pozabi laugh.gif
  • 0
Lahko bi si bili blizski,a vendar smo si zelo tuji.Skušajmo se spoznat in zbližat.




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users