Jump to content


Photo

barvanje las


  • Please log in to reply
836 replies to this topic

#681 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14744 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 14 May 2019 - 12:54 PM

Ali pa, če želiš vseeno spremembo, poskusiš z mešanico kane in rastlinskih barvil od Radico barv, ker se lepo enakomerno izpira in ti še poneguje lase. Je mal pacanja s tem, ampak ko naneseš na lase samo zaviješ v foljo, kapo, pol pa spiš s tem, zjutraj pa žur s spiranjem :D Pa imaš en tak lep odblesk, ki te ne spremeni pretirano. Pazi, da izbereš nek podoben odtenek svojemu naravnemu (da ni pretemna/preveč rdeča, kot je čista kana). Za nas, rjavolaske, je fina rešitev. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#682 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 14 May 2019 - 02:41 PM

Jaz sem prejsnji teden nasla prvi siv las. :cry: Priznam, da mi je ful zabediralo.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#683 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25776 posts
  • Gender:Female

Posted 14 May 2019 - 08:13 PM

Se še spomnim tistih dni, s tem, da se je to pri meni zgodilo že na fakulteti. 👍
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#684 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 14 May 2019 - 09:07 PM

Jaz sem prejsnji teden nasla prvi siv las. :cry: Priznam, da mi je ful zabediralo.

 

Jaz se tega bojim kot hudič križa. Hvala bogu še nič ni. Kolikor se pa sekiram zaradi staranja bi morala biti že komplet siva.  :butl:


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#685 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 15 May 2019 - 05:36 AM

Jaz sem bila dva dni v soku, se zdaj mi je bed, ko pomislim. Se spomnem, kako me je v gimnaziji sosolka cvilece napadla 'omg omg siv las imas omg', pa se je izkazalo, da je samo blond (na glavi imam vse sorte las, od blond do temno rjavih, od ravnih do cisto skodranih :butl:) in kako hudo mi je bilo, preden sem dojela, da je samo blond. :D Pa cisto po nakljucju sem ga zdaj odkrila, imela sem visok cop in sem na hitro hotela nekaj pograbiti iz kopalnice in sem samo videla nekaj svetlecega v laseh. Sem imela sreco, da sem ob sebi imela enega od vrhunskih frizerjev in sem ga vprasala, ce je to ful blond ali sivo, in ker je dojel, da sem sokirana, je ful pocasi v znak tolazbe rekel 'It is a very, very, very blond hair'. :lol1 :lol:
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#686 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14919 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 15 May 2019 - 05:54 AM

Jaz pa ne vem, moram priznati da se sedaj pocutim boljse v svoji kozi po dveh porodih kot prej v vseh letih. Staranje me ne moti, res me ne, veliko casa sem se ga bala, pa gub in vsega kar pride zraven...zdaj se mi zdi da je glavna energija ki jo izzarevas. To je tisto kar te dela mladostnega in privlaci ljudi okrog tebe k tebi. Tako da se dejansko veselim vsega kar se prihaja in ne bi sla vec v cas ko sem imela 20 let. Ok mi je tukaj in zdaj, tocno v tem trenutku. Sploh pa ne bi sla nazaj v 20 s takratno pametjo. In najbrz bom isto rekla za trenutno obdobje cez 10 let. Jaz imam ze kar nekaj sivih las a se ni kriticno za barvanje...odkar imam dolge lase so se kar malo skrili. Sicer pa imam tok fer frizerko da mi bo povedala, ko bo res cas za barvanje. Zaenkrat pravi da se ni nobene krize.
  • 0
 

#687 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 15 May 2019 - 06:37 AM

Jaz v zadnjih par mesecih vidim, da se mi ponekod zablešči kakšen bel las (prej nisem imela sivih sploh), ampak HB je moja naravna barva taka kamuflažna in sploh ne bo panike pomoje, da bi se morala barvat. Zaenkrat sploh ne razmišljam o prekrivanju. Upam pa, da ne bo šlo zdej fuul hitro naprej.

jest bi pa drgač takoj šla nazaj v 20-ta :-) Mi je bilo luštno!


  • 0

#688 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13688 posts
  • Gender:Female

Posted 15 May 2019 - 06:41 AM

Jaz sem na pol, če ne več, siva. Takšni geni, nimam kaj. Kano bom morala začeti meešati, ker drugače bo preveč kričeča.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#689 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14919 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 15 May 2019 - 07:03 AM

Moja sosolka je bila ze v srednji soli siva.
Jaz bi sla pa v otrostvo nazaj. Tja do 8 let.
V osnovno in srednjo nikoli vec. V 20ta (prva polovica) pa ne zato, ker sem se takrat pocutila res grozno v svoji kozi, imela negativno mnenje o sebi in nasploh delovala samodestruktivno.
  • 0
 

#690 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 15 May 2019 - 08:36 AM

Se še spomnim tistih dni, s tem, da se je to pri meni zgodilo že na fakulteti.

enako


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#691 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 16 November 2019 - 09:41 PM

No danes se pa eksperiment ni posrecil.

Do sedaj sem parkrat zmesala bakreno blond in lesnikovo rjavo, da bi malo ubila rdeco barvo na zacetku ... in sem dobila precej temno rdece lase


Moja logika ... pretemna rdeca.
Zato sem danes poskusila 1/2 bakreno svetlo rjavo in 1/2 blond


Ven sem prisla cisto temno rjava z vijolicnim tonom (kot ko se barva na laseh spremeni, ko se barvas)
Zdaj ne vem ali sem predolgo pustila na laseh ( ene 40min, ker sem najprej narastek, potem pa po preostali dolzini), ali je tista blond cisto narobe reagirala ... ampak tako temna ne pomnim, kdaj sem bila. O bakreni barvi pa ne duha, ne sluha
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#692 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 17 November 2019 - 09:17 AM

Joj :/
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#693 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 17 November 2019 - 11:15 AM

Verjetno si imela pretemno podlago za ti barvi. Bi verjetno res lahko se veliko bolj svetlejse poskusila, sploh ce imas rdeco podlago je tezko posvetliti, zato verjetno ni bilo pricakovanih rezultatov. Ne vem to je moja logika, imam veliko izkusenj z blond barvami. Mogoce bi morala najprej cele lase fajn posvetliti potem pa eno lepo bakreno cez, sicer ne bo prijelo na tako podlago. 🤔 Posvetuj se s kaksno frizerko. Ali pa mogoce pojdi v Estello (zraven BTC-ja, frizerska trgovina), tam delajo frizerke in fajn svetujejo kako mesat barve.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#694 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 17 November 2019 - 12:54 PM

Se strinjam. Nimam veliko izkušenj, ampak pri teh barvah mi bakreno blond že na svetlo osnovo (ki je ponavadi zlato-blond-bakrena) pride ven ognjeno rdeča.
Pred leti, sem dala neko zlato rjavo na precej temnejšo osnovo in se ni poznalo prakticno NIC.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#695 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 13 December 2019 - 09:58 AM

Včeraj mi je v Esteli predlagala njihove najbolj naravne barve

 

PNHC_prodotti_freddi.png

 

  • FREE FROM AMMONIA, PPD AND RESORCINOL
  • 49 shades, all enriched with rice milk and sugar
  • Colored and irresistible textures
  • Extremely rich and creamy
  • Inviting fragrance
  • Gentle to the scalp

Barve PRECIOUS NATURE so primerne za alergike, nosečnice, občutljive in za osebe z sivimi lasmi.

 

precious_nature4.jpg

 

Predlagala mi je 40ml 9 in 20ml 8.4 ... in bom videla, kaj bom dobila


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#696 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 13 December 2019 - 12:39 PM

Poročaj! upam, da ne bo oranžna ven prišla.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#697 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 13 December 2019 - 12:44 PM

To sliko sem ji pokazala

MV5BNjgzMzk2MjEzM15BMl5BanBnXkFtZTgwMTkz

 

Upam, da ve, o čem govori :P


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#698 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 13 December 2019 - 06:58 PM

Ponavadi dobro svetujejo, vsaj meni so kar vedno zadele... potem se pa tudi sam bolj zverziras kako mesat na svoje lase barve. Porocaj ja pa slike after before ☺
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#699 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 07 January 2020 - 11:18 AM

Kami, si se pobarvala?

 

Jaz sem pa tokrat kupila Naturavit R13 (zlato blond) namesto R15. Pri slednji me je res začelo motit, da je na začetku tako divja ognjena (meni je sicer še kar, samo precej nenaravno izpade, fantu pa ful ni všeč) in da moram čakat, da se spere. Zlato blond je sicer približek moje naravne in mi je cilj, da se toliko uspe zliti z narastkom, da se bi za nekaj časa nehala barvat. Samo me skrbi, da bo ta spet ful temno prijela na sedajšnjo bakreno, ali da bohnedaj ne bi prišla oranžna ven. Se bom pa kar sama doma, wish me luck... :D


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#700 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 07 January 2020 - 11:51 AM

ne še. Sem imela problem, ker mi je takrat tako temna prijela, da jo zdaj spiram.

Sem se še enkrat pobarvala z R14 (svetlo rjavo bakreno), naslednjič pa računam, da se bom lahko s to novo verzijo (čez kake 14 dni).

 

Kaj pa če bi zmešala R13 in R15?

No, da ne bom prepametna, meni se to mešanje ni ravno najbolj posrečilo :D


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users