Jump to content


Photo

Vaše naj-najljubše jedi, pijače


  • Please log in to reply
1467 replies to this topic

#1461 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10573 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 February 2018 - 11:01 PM

Meni je najboljše z mandljevim, naredim pa tudi z riževim, zraven dam še malo kokosovega olja, ker mora bit kao kurkuma v družbi maščobe in popra, da se dobro absorbira. Spijem 3 dl in dam pol vode, pol mleka. Lahko preberete na netu, to je zdaj ful popularno (in zdravo tudi).

Frčica, na nek način je podobno masali, ker so notri določene začimbe enake, ampak zlato mleko ima kurkumo, ki vse spremeni. 

Jaz sem rahlo obsedena s tem napitkom, ful paše zvečer pred spanjem, peče in paše za grlo, odmaši nos...  :eat:


  • 0

#1462 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25272 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 01 February 2018 - 11:22 PM

Meni je ok ta napitek, dam isto not se poper, kokosovo olje in malenkost agave, pa malo cimeta, ingverja in vanilije za okus, ne glih 1/4 žličke. Edino tista usedlina na koncu mi ni najbolj povseci. Ampak je kar nekaj packanja in kurkuma zlepa ne dobiš ven iz tekstila, tako da tega ne caram prav pogosto.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1463 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10573 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 February 2018 - 07:08 AM

Meni se pa ne zdi packanje. Itak vse zacimbe z zlicko dodam v mleko in premesam, ne gre nic po pultu? Jaz spijem cisto vse, ker mi je skoda, da bi vrgla stran zacimbe, zato pred vsakim pozirkom premesam pijaco da do usedline splih ne pride. Anouk, kaj pa ce bi precedila? Ker usedlina zacimb je res cudne teksture, se strinjam.
  • 0

#1464 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25272 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 02 February 2018 - 10:37 AM

Ne vem, nisem se poskusila precedit. Dejansko se nicesar ne smes dotaknit s tisto tekocino med kuhanjem/pitjem/pomivanjem, ker je vse rumeno, pult je se najmanjsi problem ;) Pac kuhinjske krpe, prti, oblacila ipd. Mogoce vseeno naredim danes, itak sva oba napol kriplja od te gripe ze en teden, skodit ze ne more. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1465 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 02 February 2018 - 10:39 AM

Meni je prejšnjič prekipelo, pa sem, butara, pobrisala s cunjo. Po novem je rumena. :D


  • 0

#1466 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10573 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 February 2018 - 10:43 AM

Kurkuma je za popizdit ja. Jaz sem prvi dan s to pijačp mojo lepo roza/belo pižamo za vedno obarvala :D


  • 0

#1467 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16495 posts
  • Gender:Male

Posted 04 July 2019 - 10:33 AM

Danish v pekarni Osem. Priporocam.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1468 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17859 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 04 July 2019 - 10:40 AM

Mu namaz s črnimi olivami
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users