Jump to content


Photo

Exfoliacija - Exfoliac Produkti


  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#1 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 01 December 2005 - 01:10 PM

Hi,

mene pa zanima ce kdo prakaticira exfoliacijo. Nisem popolnoma preprican, ampak mislm, da je slovenski izraz za ta postopek piling.

Ubistvu gre za odstranjevanje odmrlih koznih celic, odpiranje in ciscenje por, ipd.

CODE
Exfoliation is the process of scrubbing off dead skin cells to reveal and expose "younger," fresher skin. The shedding process unclogs pores, keeps skin clean and helps reduce acne breakouts. It's usually the first step in cleaning your face, to be followed by washing your face with soap (preferably one with hypoallergenic properties) and finally, moisturizing.


Torej, v kolikor ste s tem postopkom ze spoznani bi vas prosil za pomoc pri izbiri pravega "exfolianta" za rahlo problematicno in obcutlijvo kozo.

Je kdo ze preizkusil tole: Exfoliac - Obrazni Piling/Krema


Tnx.
  • 0

#2 rozica

rozica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 447 posts

Posted 01 December 2005 - 01:12 PM

piling je sestavni del nege obraza in telesa, zato ne vem kaj naj bi bilo tukaj novega in nepoznanega. o pilingih je ze marsikaj napisano tudi na tem forumu, malo pobrskaj in bos nasel!
  • 0

#3 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 01 December 2005 - 01:19 PM

Mah, butl sm =). Namest "piling" sm iskal pod "pilling". Zdele sm videl enako temo nekaj tem nizje.

Ampak, recimo, da ta tema ne bo propadla pa se lahko bolj posvetimo vprasanju glede linije produktov Exfoliac.

Jih je kdo ze preizkusil?

Ta piling krema, ki sem jo omenil spada v katergorijo kemičnih piling produktov (sem prebral v drugi temo o pilingu). Ker so nekateri omenjali, da so kemicni piling produkti precej agresivni, me zanima ce je ta krema primerna za moj tip koze.
  • 0

#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 01 December 2005 - 01:32 PM

Piquet, kaj vse pa uporabljaš za nego kože? Če malo bolj opišeš tip kože, svojo starosti in tako dalje, ti bomo lažje pomagale. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#5 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 01 December 2005 - 05:17 PM

QUOTE(Piquet)
Mah, butl sm =).
Ampak, recimo, da ta tema ne bo propadla pa se lahko bolj posvetimo vprasanju glede linije produktov Exfoliac.


???
  • 0

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 01 December 2005 - 06:04 PM

Piquet, piligi so treh vrst:
- mehanični - z zrnci, ki deluje abrazivno do kože in če nisi nežen, kožo tudi poškoduješ
- kemični - vsebujejo AHA kisline in s pomočjo njih odstranijo odmrle celice (najboljši je Avonov - od tistih, ki jih poznam)
- encimski - piling, ki je najbolj nežen do kože, deluje s pomočjo encimov, je pa zelo učinkovit.

Exfoliant ne pomeni nič drugega kot piling. Če si želiš kupiti piling, pojdi v prvo trgovino in si kupi kakšen mehanični piling za obraz (Scheller marelični, recimo). Če imaš malo več denarja, si kupi encimskega (v Mullerju stane Art Decojev 4300 SIT), če pa imaš še malo več denarja, si pa omisli kemični piling (Avonov stane 5900 oz. 4900 SIT, ko je na akciji). Slednji pomaga tudi pri madežih, ki nastanejo kot posledica aken, pomaga pri zdravljenju aknavosti in naredi kožo bolj mehko in svetlečo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 01 December 2005 - 06:59 PM

Zdaj ne vem ali misliš Exfoliac linijo za problematično kožo, ki se kupi v lekarnah, ali samo postopek?

Jaz uporabljam tak cca 2-3 tedne Exfoliac cream 10 (kremo z AHA kislinami), ki je za mastno kožo z do srednje izraženimi aknami in morem rečt da zadeva pomaga.Stanje se je ful izboljšalo.
  • 0

#8 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 02 December 2005 - 10:14 AM

QUOTE(Blondi)
Zdaj ne vem ali misliš Exfoliac linijo za problematično kožo, ki se kupi v lekarnah, ali samo postopek?

Jaz uporabljam tak cca 2-3 tedne Exfoliac cream 10 (kremo z AHA kislinami), ki je za mastno kožo z do srednje izraženimi aknami in morem rečt da zadeva pomaga.Stanje se je ful izboljšalo.


Bolj me zanima Exfoliac linija. O samem pilingu je itaq ze dost napisan ;].
Zdej tale spada pod kemicne pilinge. V kolikor mi kemicni ne bo bolj skodil kot koristil, se bom odlocil ali za tega ali pa za Avonovega.

Je kdo ze preizkusil oba? =)

QUOTE(sonchika)
Piquet, piligi so treh vrst:
- mehanični - z zrnci, ki deluje abrazivno do kože in če nisi nežen, kožo tudi poškoduješ
- kemični - vsebujejo AHA kisline in s pomočjo njih odstranijo odmrle celice (najboljši je Avonov - od tistih, ki jih poznam)
- encimski - piling, ki je najbolj nežen do kože, deluje s pomočjo encimov, je pa zelo učinkovit.

Exfoliant ne pomeni nič drugega kot piling. Če si želiš kupiti piling, pojdi v prvo trgovino in si kupi kakšen mehanični piling za obraz (Scheller marelični, recimo). Če imaš malo več denarja, si kupi encimskega (v Mullerju stane Art Decojev 4300 SIT), če pa imaš še malo več denarja, si pa omisli kemični piling (Avonov stane 5900 oz. 4900 SIT, ko je na akciji). Slednji pomaga tudi pri madežih, ki nastanejo kot posledica aken, pomaga pri zdravljenju aknavosti in naredi kožo bolj mehko in svetlečo.


Tisti prvi del sem prebral v ze obstojeci temi o pilingu. Glede na tvoje besede me se najbolj pritegne zadnji, torej kemicni. Namrec kot posledica pretekle aknavosti mam zdej ko je to odbobje mimo bolj temno kozo.

Ampak sem pa tudi prebral, da so kemicni dokaj agresivni.
Nej me to skrbi? :s

QUOTE(Ka)
QUOTE(Piquet)
Mah, butl sm =).
Ampak, recimo, da ta tema ne bo propadla pa se lahko bolj posvetimo vprasanju glede linije produktov Exfoliac.


???


Originalna tema se je bolj posvecala postopku exfoliacije, ker sem po forumu iskal \"pilling\" ne \"piling\" ter tako zgresil ze obstojeco temo. Ko sem spoznal mojo napako sem spremenil ime teme. =)

QUOTE(DiLeMa)
Piquet, kaj vse pa uporabljaš za nego kože? Če malo bolj opišeš tip kože, svojo starosti in tako dalje, ti bomo lažje pomagale. wink.gif


Mam obcutljivo kozo, rada postane rdeckasta. Starost 19 let. Prebolel 2-3 leta srednje resne aknavosti.

Em, uporabljam pa:

1. Univanje: Neutrogena 2 v 1
2. Britje: Gillet AloeVera
3. Vlazenje: Becutan
3. Differin



Pa hvala usem za pomoc. =)
  • 0

#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 December 2005 - 11:18 AM

QUOTE(Piquet)


QUOTE(DiLeMa)
Piquet, kaj vse pa uporabljaš za nego kože? Če malo bolj opišeš tip kože, svojo starosti in tako dalje, ti bomo lažje pomagale. wink.gif


Mam obcutljivo kozo, rada postane rdeckasta. Starost 19 let. Prebolel 2-3 leta srednje resne aknavosti.

Em, uporabljam pa:

1. Univanje: Neutrogena 2 v 1
2. Britje: Gillet AloeVera
3. Vlazenje: Becutan
3. Differin

Pa hvala usem za pomoc. =)


Piquet, če imaš občutljivo kožo, bi bil za umivanje obraza po mojem mnenju bolj primeren Apotheker Scheller Mineral Balance gel, ki je brez barvil in dišav, ampak vseeno zelo temeljito očisti kožo.

Kar se pa Becutana tiče ... a ni to otroška krema? Ker te otroške kreme so po navadi zelo mastne in povečini komedogene (mašijo pore) tko da ne vem če so najbolj primerne za tvoj tip kože (nagnjenost k aknavosti).

Kar se pa pilinga tiče ... mislim, da bi bil zate, kot je napisala že Sonchika, res dobra izbira Avonov kemični piling, ker ti bo poleg tega da res globinsko sčisti kožo, pomagal še pri madežih, ki so ostali od aken.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#10 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 December 2005 - 11:24 AM

Se poplonoma strinjam z Dilemo. To kremo zamenjaj za kakšno drugo - npr. Avene Clenance K, ali pa Neutrogeno VC, lahko pa si omisliš tudi kakšno vlažilno kremo - npr. Garnier TF ali Avon M24.
Prvi 2 kremi sta prav proti mozoljem, vsebujeta salicilno kislino, drugi dve sta samo vlažilni.
Kar se tiče kemičnih pilingov - Martina, ki je kozmetičarka, jih priporoča tudi mladim z aknami. Se moram strinjati z njo, ampak previdno z uporabo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#11 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 02 December 2005 - 11:53 AM

QUOTE(DiLeMa)
QUOTE(Piquet)


QUOTE(DiLeMa)
Piquet, kaj vse pa uporabljaš za nego kože? Če malo bolj opišeš tip kože, svojo starosti in tako dalje, ti bomo lažje pomagale. wink.gif


Mam obcutljivo kozo, rada postane rdeckasta. Starost 19 let. Prebolel 2-3 leta srednje resne aknavosti.

Em, uporabljam pa:

1. Univanje: Neutrogena 2 v 1
2. Britje: Gillet AloeVera
3. Vlazenje: Becutan
3. Differin

Pa hvala usem za pomoc. =)


Piquet, če imaš občutljivo kožo, bi bil za umivanje obraza po mojem mnenju bolj primeren Apotheker Scheller Mineral Balance gel, ki je brez barvil in dišav, ampak vseeno zelo temeljito očisti kožo.

Kar se pa Becutana tiče ... a ni to otroška krema? Ker te otroške kreme so po navadi zelo mastne in povečini komedogene (mašijo pore) tko da ne vem če so najbolj primerne za tvoj tip kože (nagnjenost k aknavosti).

Kar se pa pilinga tiče ... mislim, da bi bil zate, kot je napisala že Sonchika, res dobra izbira Avonov kemični piling, ker ti bo poleg tega da res globinsko sčisti kožo, pomagal še pri madežih, ki so ostali od aken.


Ok, torej grem v ponedeljek kupiti Apotheker Scheller Mineral Balance gel. Kje ga pa dobim? =)

Becutana je otroska krema...Fajn mastna. Nimam pa pojma ce je komedogene. Ce je, morm rect da bom kr fajn sokiran saj sem namrec zelo pedanten kar se tice teh stvari. Kolegica mi jo je priporocila, ker naj bi bile otroske kreme najbolj mile. Skratka da ne vsebujejo nobenih alkoholov itd.

In tudi po Avonov kemicni piling bom sel v ponedeljek. Muller ane?


QUOTE(sonchika)
Se poplonoma strinjam z Dilemo. To kremo zamenjaj za kakšno drugo - npr. Avene Clenance K, ali pa Neutrogeno VC, lahko pa si omisliš tudi kakšno vlažilno kremo - npr. Garnier TF ali Avon M24.
Prvi 2 kremi sta prav proti mozoljem, vsebujeta salicilno kislino, drugi dve sta samo vlažilni.
Kar se tiče kemičnih pilingov - Martina, ki je kozmetičarka, jih priporoča tudi mladim z aknami. Se moram strinjati z njo, ampak previdno z uporabo.


Sklepam, da si mislila namesto krema recti gel. Sedaj kaj priporocate bolj...Avene Clenance K, Neutrogeno VC ali Apotheker Scheller Mineral Balance gel?

Vlazilna krema je nujna... Kar odkar nimam vec problemov z aknami imam pa s suho kozo...Iz enega ekstrema v drugega ;].
  • 0

#12 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 December 2005 - 12:01 PM

Piquet ... Apotheker Scheller Mineral Balance gel kupiš v drogerijah Tuš, stane pa okoli 1500 tolarjev.

Izgleda pa takole:

IPB Image

Vlažilno kremo ti sama toplo priporočam Garnier Total Fresh za normalno/mešano kožo ali pa Clinians z jabolčno vodo za normalno/mešano kožo. Obe sta nekomedogeni, ne vsebujeta slabih alkoholov, sta zelo nežni in primerni tudi za občutljivo kožo, poleg tega pa res dobro navlažita. Prva stane okoli 1200 sit, druga pa okoli 1900 sit. Sama uporabljam drugo in sem zelo zadovoljna. Tudi te dve lahko kupiš v drogeriji Tuš.

Izgledata pa takole:

IPB ImageIPB Image

Tisti Avonov piling pa se na žalost dobi samo preko kataloške prodaje in ga v trgovinah ne boš našel. Mogoče lahko katero tu prosiš, da naroči preko kataloga namesto tebe, pa ti potem pošlje na dom in ti plačaš po prevzetju.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#13 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 02 December 2005 - 12:52 PM

Ok, grem po Apotheker Scheller Mineral Balance in Clinians jutri v Tuš.


Sedaj pa katera se javi, da naroci zame Avonov piling? tongue.gif
Zadostuje to za dalj casa, ali naj raje narocim dve tubi?
  • 0

#14 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 December 2005 - 12:56 PM

Piquet ta piling ni v tubi ampak so take vatke, prepojene s tekočino in se z njimi namažeš po obrazu ... je dost bolj simpl in hitro. Več glede tega pilinga ti bo povedala Sonchika.

Če se ti zdi, da imaš zelo suho kožo (če ti jo zateguje oz. maš tak neprijeten filing, kot da ti je koža 'premajhna') potem raje vzemi kremo Garnier Total Fresh, ker je malo bolj gosta kot pa Cliniansova. Aja pa če boš kupil Total Fresh, moraš pogledat kaj piše na njej ... ker ena je za normalno/mešano kožo, druga pa za suho ... za tebe bo primerna taprva. Sta pa drugače obe v isti embalaži.

Za kateri tip kože je, ti pa piše na embalaži ... tle če pogledaš slikco od Total Fresh to piše spodaj v takem podolgovatem rožnatem okvirčku.

Clinians z jabolčno vodo je pa tako in tako ena sama (sem tud nalepla slikco).
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#15 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 02 December 2005 - 01:07 PM

Aha, niso tube. My bad. ;]

Hm, mam fajn suho kozo ja....Me zateguje, pa tut razpoka zlo rada. :/
Bom potem izbral Garnier Total Fresh.
  • 0

#16 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 December 2005 - 06:19 PM

Potem izberi tisto za suho kožo (Mislim, da piše za normalno do suho kožo).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#17 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 December 2005 - 08:28 PM

Sonchika ... pa ta za suho kožo tudi ni komedogena?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#18 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 02 December 2005 - 08:36 PM

Cer. =)

Katerega potem vzamem?


Zanima me pa se, kako zgleda ta zadeva od Avona. Ce mi lahko kdo najde stvar na Avon Shop.
  • 0

#19 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 December 2005 - 08:44 PM

Piquet ... na žalost ne najdem fotke, je pa ta piling takšen ... sta dve posodici in v vsaki posodici so blazinice ... v prvi posodici so blazinice, napojene s to tekočino za piling in globinsko čiščenje kože, v drugi posodici so pa blazinice, prepojene z neko drugo tekočino, ki ne vem točno čemu služi. oops.gif Uglavnem najprej se po obrazu namažeš z blazinico iz prve posodice, počakaš nekaj časa (ne vem koliko, sej v navodilih piše - ene 10 minut pomoje) potem pa se namažeš še z blazinico iz druge posodice.

Kar se tiče kreme ... vzemi Garnier Total Fresh za suho kožo.

Aaaaa evo, sem našla fotko tega Avonovega pilinga. A nisem pridna? biggrin.gif wink.gif

IPB Image
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#20 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 02 December 2005 - 08:51 PM

No, najlepsejsa hvala =).


Tisti dve stvari bom kupu jutr alpa v pondelk, tole mi bo pa
mogla ena od vas zrihtat, ali bom pa prek neka nekak narocu. :P
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users