Jump to content


Photo

Hrana, gibanje in zdravje


  • Please log in to reply
142 replies to this topic

#1 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 05 March 2007 - 10:13 PM

Zdravo!
Jaz imam namreč en zame kar precej velik problem. Nikoli nisem imela kakšnih hudih težav s težo, mogoče sem se v zadnjem letu malce preveč zredila 168/61, ampak vse je še v mejah normale. Jem 5x na dan, a se vse zatakne pri vsebini mojih obrokov. Jem zelo malo sadja, zelenjave pa še manj. Ne gre zato, da ne bi tega marala, ampak enostavno nimam neke želje po taki hrani. Včasih pojem kar 2 čokoladi, ali pa polno piškotov namesto enega obroka. Nisem pristaš hitre hrane, ker je ne maram. Pojem ogromno žitaric, ampak vse se zatakne pri sladkarijah. Imam že podedovan občutljiv želodec (od očeta in mame) in me pogosto peče zgaga. Kakšne potice si sploh ne morem privoščiti. Zelo rada bi spremenila svoj način hranjenja, ampak enostavno ne vem kako začeti. Zelo težko bi se zbudila v nov dan in naenkrat sklenila: nič več čokolade, nič več sladkarij - samo še zdrava hrana. Mogoče bi tako uspela kakšen dan, potem pa bi me zopet premamila želja po sladkem. K vsemu temu bom morala dodati še obilo telovadbe, ker moram do konca aprila nabrati dovolj kondicije (sem glasbenica in se pripravljam za tekmovanje). Ker sem še sredi pubertete, bi rada popravila svoj način prehranjevanja in bi bilo to z leti vse težje narediti. Vsaki predlogi, razporeditev obrokov in količin (kaj lahko jem skupaj, kaj ne), so dobrodošli wink.gif .

Ups... pozabila sem dodati, da zaradi tega trpi tudi moja koža. Že res, da sem bila pred približno 14 dnevi pod hudim pritiskom, ampak so izbruhi mozoljev zagotovo tudi posledica take prehrane sad.gif.
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#2 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 05 March 2007 - 10:21 PM

Če imaš tak problem s prehrano, bi ti jaz svetovala, da za začetek vpelješ neko vrsto rekreacije in ješ tako kot običajno, da ne bo preveč naenkrat smile.gif Ko se boš zaradi rekreacije bolje počutila, bo kmalu prišla še želja po boljših obrokih in lažjem želodcu.
  • 0

#3 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 March 2007 - 10:27 PM

namesto sladkarij bi ti priporocila sadje al pa recimo ovsene kosmice z rozinami in jogurtom - seveda ne glih v poznih vecernih urah. nekej cajta bo kriza mim piskotov pa cokolad gledat, pol cez nekej casa ti pa niti ne pasejo vec. fajn obcutek laugh.gif.

ne pretiravat pa ne spreminjat vsega cez noc (telovadba, cist drugi jedilniki) k bo prevelik sok in za telo, in zate. mal se probej po forumu pobrskat, sigurno bos se ksno uporabno stvar najdla wink.gif.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#4 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 06 March 2007 - 01:17 AM

Emm ... ja. In kaj naj mi tu? smile.gif Saj zelo očitno sama zelo dobro veš, kaj je dobro za telo. Manjka volja, ampak ... a jo boš downloadala? biggrin.gif

Glede sladkih obrokov - poskusi ovsene kosmiče zmešat s čim bolj tekočim sadnim jogurtom, notri lahko daš suho sadje (marelice, rozine, ...), narežeš še kako jabolko ...
Rezultat je precej sladek obrok, ki je daleč bolj zdrav od čokolade (s čemer mislim sladkobo, sam kakav je dejansko zdrav in je v večji meri prisoten v temnih čokoladah). Za zajtrk je to super mešanica enostavnih in kompleksnih ogljikovih hidratov.

Če zjutraj nimaš apetita, pojdi pred zajtrkom vsaj na sprehod, če že ne lahen tek. Če apetit imaš, greš vseeno lahko malo tečt. biggrin.gif
  • 0

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 March 2007 - 07:30 AM

Ni druge kot askeza. Jaz sem zdaj že ene 3 tedne (silom prilike) popolnoma brez sladkorja. Sicer sem tudi brez mleka in mlečnih izdelkov, večine sadja in surove zelenjave, ampak o tem drugič.
Sem imela prve 4 dni strašno željo po sledkem, ampak se se takrat napila vode in je bilo bolje. Zdaj pa vedno, ko bi rada sladko, se nalijem z vodo in je rešeno. In sem ugotovila, da vedno, ko sem si zaželela sladko, sem bila v bistvu žejna.
To je kot odvisnost. Samo da nisem videla kakšnih belih mišk med odvajanjem. smile.gif

Kar se pa tiče tega, da bi jedla samo sladko... Itak, logika. Ljudje smo narejeni tako, da nam najprej v oči padejo grozno kalorične, sladke in slane reči. (ziher kaj iz evolucije smile.gif ). Ampak če ješ samo zdravo hrano, hitro pogruntaš, da si:
1. imela prej stalno težave s kožo
2. imela težave z želodcem
3. imela težave s težo itd.


Žal pa se volje res ne da downloadat, ampak moraš sama imeti voljo in cilj. Je pa res hudičevo težko nehati jesti sladko, priznam...
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 06 March 2007 - 09:41 PM

QUOTE(sonchika @ 6. 3. 2007 - 7:30) View Post

Ampak če ješ samo zdravo hrano, hitro pogruntaš, da si:
1. imela prej stalno težave s kožo
2. imela težave z želodcem
3. imela težave s težo itd.

Sonchika zakaj?A da pa ješ/začneš jest zdravo hrane sam iz bolšiga odnosa do telesa pa ne?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#7 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 06 March 2007 - 09:52 PM

Glede sladkarij ne morem napisat več, kot so že ostali, lahko pa ti dam v razmislek glede tvojega želodca. Mogoče imaš Kandido. Naj bi jo imelo 70% ljudi, a nekari občutijo tudi njeno prisotnost - bolečino v želodcu. Osebni zdravnik ti odredi preiskave. Če je prisotna dobiš tablete (se ne spomnem več točno, ker je od tega že veliko časa). Po tistem, ko jo odpraviš, se tudi stanje v želodcu bistveno izboljša.
Iti se testirat te ne stane nič. Če jo imaš in ti jo uspe odpravit, pa ti rezulatiti poplačajo tistih par ur čakanja pri zdravniku.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#8 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 06 March 2007 - 10:05 PM

A ta bolezen je zarad zakislitve telesa?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#9 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 06 March 2007 - 10:18 PM

Kandida je bakterija. Kolikor sem zdaj na hitro uspela pobrskat po netu, lahko povem le, da POVZROČA zgoraj omenjeno težavo.

Članek iz Vive. Nisem še prebrala
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#10 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 07 March 2007 - 07:32 AM

Boljši odnos do telesa... Ni nujno. Eni se spomnimo na to šele, ko čutimo, da je telo zastrupljeno. Se mi zdi, da je odvisnost od sladkorja močnejša od tega, da bi kar en dan prekinila s njim.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#11 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 07 March 2007 - 08:06 AM

QUOTE(Adriane @ 6. 3. 2007 - 22:18) View Post
Kandida je bakterija.


Kandida je gliva kvasovka. Povzroča lahko več bolezni, o katerih lahko več preberete tu.

Ne mi mešat gliv pa bakterij smile.gif Eno so evkarionti, drugo pa prokarionti. Mnja ta moja občutljivost na to poimenovanje je že poklicna deformacija biggrin.gif

  • 0

#12 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 07 March 2007 - 09:50 AM

Hvala Ančka! Rada imam, če me popravijo, ko kaj narobe zinem/napišem. Kandida je torej gliva.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#13 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 07 March 2007 - 10:33 AM

;)

Vedno sem odprta za mikrobiološka vprašanja ;)
  • 0

#14 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 07 March 2007 - 10:35 AM

Ful se mi to znano sliši, hkrati sem kar vesel da mi ni treba več tega poslušat biggrin.gif
  • 0

#15 ninaa

ninaa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 433 posts
  • Location:Obala

Posted 27 March 2007 - 06:06 PM

Živjo!!!
Mene pa zanima kaj lahko ješ recimo po treningu,kakšni vadbi??
Jz sem zdj začela mau več gibat..recim rolat pa kolesarit in ko pridm domov čez nekaj časa sem tok lačna.. smile.gif
  • 0

#16 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 March 2007 - 11:21 PM

Obstaja tudi tema "Prehrana po rekreaciji".

Treba je kdaj tud mal pobrskat po forumu. Samo en tak praktičen nasvet.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#17 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 27 March 2007 - 11:49 PM


Mene pa nekaj zanima.
A to bi znalo dejansko kaj pomagat, če se v kombinaciji z jemanjem le-tega ne pretegneš od rekreacije?


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#18 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 28 March 2007 - 08:31 AM

ne se bo treba fajn pretegnit, fitness.gif
  • 0

#19 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 March 2007 - 02:46 PM



Brezveze. :-)


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#20 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 March 2007 - 10:34 AM

QUOTE(Jenna @ 27. 3. 2007 - 22:49) View Post

Mene pa nekaj zanima.
A to bi znalo dejansko kaj pomagat, če se v kombinaciji z jemanjem le-tega ne pretegneš od rekreacije?


Jst ti rečem samo, škoda denarja za tak pis of šit. Rezultati so minimalni, izdelek pa spet precenjen (kot itak vsa fitness prehrana v lončkih). Popij raje kofe ali zelen čaj pa bo isti učinek. Sploh pa ni nobenih učinkov brez rekreacije. Si lahko predstavljaš, kako zgleda kurjenje maščob pred TV-jem? blink.gif laugh.gif

Nekoliko bolj učinkovit fat-burner oz. hard core varianta je mislm, da Clen - ampak ima pa ogromno negativnih učinkov in ti ne priporočam.

Ampak vse to je mišljeno pri rekreaciji.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users