Jump to content


Photo

fitnes


  • Please log in to reply
477 replies to this topic

#41 Pille

Pille

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 107 posts
  • Location:Lj
  • Interests:svasta!

Posted 19 November 2006 - 02:07 PM

QUOTE(Anja88 @ 18. 11. 2006 - 21:34) View Post

Eno vprašanje. Na katerih napravah v fitnesu krepiš hrbtenico? Js mam probleme, zarad krive drže in oslabljenih hrbtnih mišic in bi rada popravla stanje. Same vaje delam, ampak bi rada še kaj več, kjer se prej vidi rezultat.

Odgovoril ti bom zelo na splosno:
Pomembno je, da okrepis misice, ki dajejo support hrbtenici.
Za izboljsanje krive drze je potrebno polek vaj za hrbet (za zgornje hrbtne misice in spodnje), delat se vaje za trebusne misice (zgornje, spodnje in stranske)!
Skratka, cim vec razlicnih vaj...le na tak nacin bos vklopila vse misice, ki sodelujejo pri drzi.
Vaje si najdi na netu, ali pa vprasaj trenerja na fitnesu...zato pa so tam, da ti pomagajo!

QUOTE(Anja88 @ 19. 11. 2006 - 11:40) View Post

Hvala Sajk. Ampak linkov mi noče odpret. mad.gif

Meni jih odpre! hmm.gif
  • 0
Vse se da, samo hoct je treba!

#42 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 19 November 2006 - 02:16 PM

QUOTE(Anja88 @ 19. 11. 2006 - 11:40) View Post

Hvala Sajk. Ampak linkov mi noče odpret. mad.gif

Kako to misliš noče? blink.gif Linke vedno preverim, že zato, da vidim če kažejo pravilno vsebino ... pa je OK? Da si pa ravno naletela na čas ko tisti strežnik ne bi deloval pa dvomim, sem pogosto gor in res nikoli ni bilo težav z dostopom?

Poskusi še, sporoči napako ... smile.gif Brez napake ki jo dobiš se itak ne da pomagati ... (ne, niso vse napake enake).

Mimogrede - Pille ima prav, povprašaj kakega trenrja na fitnessu, saj zato so tam. Dodatno se plačujejo samo vodeni treningi, za splošna vprašanja so pa vedno na voljo. Katere vaje moraš delati sicer vidiš na onih povezavah - ki ti jih bo, upam, odprlo - vendar pa - NUJNO - prosi trenerja, da ti pokaže izvajanje vaj za hrbet! Še posebej to velja za primer, da bi šla izvajat katero od verzij dead lifta oz. mrtvega dviga. Pa saj s počepi je podobno, če so prosti ... vajo moraš izvajat pravilno, če ne je lahko nevarno za hrbtenico!
  • 0

#43 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 19 November 2006 - 06:59 PM

Živjo! Zdaj mi jih odpre.

pravilnost vaj se pa zavedam, če delaš narobe lahko poslabšaš vso zadevo.Tiste predpisane vaje+ dodatne ki sem jih našla po knjigah delam redno. S počepi je pa tako, da sem si kolena malo uničla pri odbojki in pa karateju tk da s počepi ni za pretiravat, enako s tekom. Čeprav si redno masiram kolena, pa še kolesarim dost, ker to krepi kolenske vezi...ma js sem en cel defekt.
  • 0
IPB Image

#44 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 24 November 2006 - 12:31 PM

mene zanima kakšen namen ima jemanje trauben cukra (glukoze) v času, ko se hodi na fitnes? in če je to škodljivo?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#45 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 24 November 2006 - 12:50 PM

Samo če si popolnoma brez hidratov, energija za trening, sicer ne. Škodljivo ni, je pa lahko fajn za kopičenje ... love handels twisted.gif laugh.gif
  • 0

#46 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 24 November 2006 - 12:53 PM

aha, ok hvala!
še nekaj me zanima: kaj je boljše in manj škodljivo: aminokisline ali kreatin?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#47 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 24 November 2006 - 04:27 PM

Aminokisline so sestavni deli beljakovin in mi ni znano zakaj bi to bilo škodljivo.
Kreatin se ne smatra za doping in mislim da ni škodljiv, posebej ker je itak prisoten v hrani in ga tudi telo samo tvori.

Če imaš prehrano dovolj bogato z beljakovinami, je pametneje vzeti kreatin, če pa ti beljakovin primanjkuje pa aminokisline.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#48 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 24 November 2006 - 05:11 PM

Kreatin ... je pa sestavljen iz treh aminokislin - arginin, glicin in metionin.

Prisoten v mesu, kot dodatek pa že kar nekaj časa, škodljivih učinkov pa naj ne bi bilo oz. niso znani.

Zakaj pa razmišljaš o aminokislinah? huh.gif Kreatina pa po mojem sploh ne potrebuješ ... no ... ne vem - edino če si vegeterjanka. Kaj pa bi rada dosegla? Jaz sem eno žličko kreatina pravkar spil ... smile.gif
  • 0

#49 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 24 November 2006 - 05:41 PM

hvala za odgovore! saj ne sprašujem za sebe, jaz tega ne prakticiram biggrin.gif . fant se nekaj spušča pa me je zanimalo, če je škodljivo, ker on bo itak reko, da ni.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#50 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 24 November 2006 - 06:09 PM

Dokler ne pride na dan z injekcijami, je verjetno vse ok. smile.gif
  • 0

#51 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 24 November 2006 - 06:42 PM

hahaha thumbup.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#52 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 19 August 2008 - 10:20 AM

Razmišljam, da bi začela hodit v fitnes Millenium v BTCju, v Ljubljani. Ima kdo kakšne izkušnje? oops.gif
  • 0

#53 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 25 September 2008 - 08:41 PM

QUOTE(sajk @ 24. 11. 2006 - 13:50) View Post

... love handels twisted.gif laugh.gif

Love handles can be accessories. twisted.gif laugh.gif


Jaz hodim v Fit&Fun v Metalko.
Zdej bom na žalost samo še 2 tedna, potem mam prepoved fitnesa za par mesecev (izumrla bom cry.gif ), zaradi zdravstvenih težav.

No, the point is, da majo do nedelje dneve odprtih vrat in je vse zastonj, če koga zanima. smile.gif
  • 0

#54 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 25 September 2008 - 09:17 PM

Mene smile.gif
Koliko pa je drugače mesečna karta? Ali imajo dobre naprave?
  • 0

#55 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 25 September 2008 - 09:22 PM

Kaj pa kak fitnes v Kranju, a je kje kakšen, ki je v redu in ne preveč drag?
Js razmišlam, da potem okoli decembra, da bi se včlanila v kaki fitnes center in zmigala to mojo guzo biggrin.gif

Trenutno pa pilates in joga, ker se mi drugega ne da, niti nimam časa.
  • 0

#56 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 25 September 2008 - 09:30 PM

QUOTE(Katrin @ 25. 9. 2008 - 22:17) View Post

Koliko pa je drugače mesečna karta? Ali imajo dobre naprave?

55€ je celodnevna, jaz mam tisto do petih (39€). Naprave so vse nove, men čis zadostujejo (sploh trenažerji so fajn, na ostalih sem pa lih tok da se mal pretegnem laugh.gif ), je pa res da fitnes ni ne vem kako velik.
  • 0

#57 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 29 September 2008 - 06:25 PM

No, jaz sem si naredila načrt. Nasednji teden - z začetkom predavanj - pridem v Ljubljano in tam bom sama sebi 100% šefica svoje prehrane, ko ne bo več okrog mene dobrot, ki bi mi zapasale,tudi kuhala si bom za kosilo, kar bo meni pasalo. Na mojem jedilniku bo veliko solate in nasploh zelenjave, sadja in polnozrnatih jedi ter skušala bom pojesti čim manj OH. Hvalabogu sladkarij in kruha niti ne maram preveč, tako da ne bo prehudo. Jedilnike za hujšanje sem si vedno sestavljala sama, nikoli z nekimi dietami, ker so mi dolgcajt, in vselej je bilo uspešno. Večji problem mi predstavlja dejansko obdržati zmanjšano težo. Toda nisem še obupala.


Me pa zanima, kateri fitnes mi priporočate (cenovno ugodnejši - za študente, v bližini mojega stanovanja - stanujem na Cesti na Brdo v bližini Vrhovcev). Dejansko imam slabih 100 m od stanovanja en znan športni center Konex, vendar mi je tam absolutno predrago). Moram se natrenirati, ker me to salo okrog pasu že pošteno živcira, tudi hrbtenica zelo trpi, ker se mi vsaka deka več pozna najbolj okrog pasu.

In pa še nekaj (prosim za nekaj nasvetov glede vaj): kadar shujšam, največ izgubim v boke in rit, kjer me že tako ali tako nič ni. Jaz pa bi rada izrazitejši uspeh na pasu - saj nimam trebuha, toda rada bi si oblikovala vitkejši pas.

Hvala že vnaprej za nasvete!
  • 0

#58 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 September 2008 - 06:32 PM

reddish ancha, jaz se bom kar k tebi preselila ;)
  • 0

#59 Ilmatar

Ilmatar

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 231 posts

Posted 29 September 2008 - 06:48 PM

QUOTE(reddish ancha @ 29. 9. 2008 - 19:25) View Post

Me pa zanima, kateri fitnes mi priporočate (cenovno ugodnejši - za študente, v bližini mojega stanovanja - stanujem na Cesti na Brdo v bližini Vrhovcev). Dejansko imam slabih 100 m od stanovanja en znan športni center Konex, vendar mi je tam absolutno predrago). Moram se natrenirati, ker me to salo okrog pasu že pošteno živcira, tudi hrbtenica zelo trpi, ker se mi vsaka deka več pozna najbolj okrog pasu.




Športni center Dolgi Most? http://www.sc-dolgimost.com/ Cena za študente je na sekciji "cenik", imajo pa tudi kombinacijo s savno.
  • 0

#60 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 29 September 2008 - 06:58 PM

Hvala smile.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users