Jump to content


Photo

Glavobol


  • Please log in to reply
208 replies to this topic

#141 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 02 June 2014 - 09:36 AM

Ja, ampak jaz vseeno pazim, da popijem vsaj konkretna 2-3 L vode na dan, pa še to mi je na kak dan premalo. Imam ves čas vodo ob sebi in se v bistvu sploh ne trudim kaj preveč, ker skozi ves dan pijem. :)


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#142 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 17 March 2019 - 09:47 AM

Sicer je bilo v tej temi že precej napisanega o migrena, pa vendar. Sem pred kratkim osvežila znanje o glavobolih, lahko tudi kaj poslikam iz strokovne literature, če kdo rabi.

Migrene so lahko fejst zagamana reč. Ko te enkrat napade, lahko z ukrepi pripomoreš le, da je blažja in prej mine, bistvo pa je tudi v preprečevanju napadov na dolgi rok. Hate to say it, ampak se je treba lotit na vse kriplje tud spremenit način življenja; da imaš nek reden ritem hranjenja in spanja, hidracijo, izogibanje stresorjev in raznih triggerjev, katerih je ogromno možnih.

Od zdravil so na voljo ibuprofen, paracetamol, triptani, kombinacije. V hujših primerih tudi antiepileptična zdravila, antidepresivi. Pomembno je vzet tablet v prvih 15 min napada. Akupunkturo dobiš lahko na recept, ampak v Slo. dela glih 1 ambulanta in čakaš.

Prehranska dopolnila: da so dokazano lahko učinkovita, se je pokazalo za riboflavin, Mg in koencim Q.

Upam, da komu koristi to.
  • 1

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#143 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 17 March 2019 - 10:43 AM

Hvala, Matilda. Jaz sem na tem podrocju ze ogromno naredila. Imam obcutek, da ni vec tako hudo. Tudi odkar imam novejse stanovanje, bolj svetlo, bolj naravno (ravno zaradi zdravja nisva dala popularnega vinila npr.), se ogromno pozna (najbrz tudi na pocutju, ker je veliko sonca). Pa ne kadim, ne pijem, obvezno gledam, da spim vsaj 7 ur pa tudi, ce grem zato ob osmih spat, da nisem lacna predolgo in da ne jem predelanega. Pa da je bolj hladno skoz in prezraceno. Zal se zlahka razburim in daje me anksioznost.

Najbolj grozne so hormonske po menstruaciji in na te je tezje vplivati. Mg mi ne pomaga na dolgi rok, bom pa Q10 probala. Ne vem zakaj sem ga nehala jemati, ker je super dopolnilo za energijo, spomin in splosno pocutje. Antiepilepticna zdravila so mi mocno vplivala na pamet in govor. Gledas mizo, ves kaj je, ampak ne ves kako se ji rece in skoz isces besede.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#144 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14913 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 17 March 2019 - 10:56 AM

Podgana a tako hudo imas? Okej, vem da nihce noce tega predloga...a si jedla kdaj kt in kako je bilo,ko si jih jedla?
Zadnjic sem v dojiva se brala kaksne migrene imajo nekatere, tudi ze po 20 let in 1x na teden in prisezem da se mi je zdelo...grozljivo je premila beseda. Od bruhanja, padanja v nezavest...ffs res.

No jaz sem za svoje potencialne tezave dobila kt in bom tudi pricela z jemanjem ce se ob povratku ciklusa stvari spet pricnejo pojavljati.
  • 0
 

#145 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 17 March 2019 - 11:08 AM

Meni so se pa pojavili glavoboli, ko sem bila na KT. Jaz imam namreč to srečo, da me res redko boli glava pa ponavadi takrat, ko me sem si sama kriva, če recimo ne pijem zadosti itd. Ko sem bila pa na KT pa me je večkrat tedensko glava bolela, tako da ne hvala.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#146 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 17 March 2019 - 11:09 AM

Nikoli jih nisem jemala. Po eni strani bi mogoce marsikaj resilo, po drugi imam pa tak obcutljiv organizem, da si ne upam. Pa tudi opazam, da imam skoraj vedno ob migreni probleme s prebavi in bom zdaj se tega lotila. Bruham pa od poroda spet obcasno, ne vem zakaj. Mogoce so zdravila premocna, ampak ce ne bom vzela, bo agonija :(
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#147 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14913 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 17 March 2019 - 11:12 AM

Ojej. A imas prav z auro jih? Kako pa skrbis za tamalo takrat?
  • 0
 

#148 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 17 March 2019 - 11:49 AM

Nimam avre, imam pa zelo obcutljive oci takrat. Ce imam to sreco, da je moz doma, potem ni problema. Pa ce je vikend, poklicem mamo. Drugace pac stisnem tistih par ur. Na sreco je tako hudo ene 10x na leto, ostale so sicer zoprne, ampak sfolgam brez pomoci.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#149 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 March 2019 - 06:29 PM

Name deluje podobno. Zadeta nisem glih, imam pa tak obcutek, kot da sem z dolgega pohoda npr. Vitexa imam pa kar veliko se iz casov zanositev in bom videla kako bo. Ti sporocim  :) Mogoce bi bilo pametno podokumentirati kozo, pocutje in predvsem pogostost migren, da primerjam.

 
Ti tukaj odgovorim Podgana.
Jaz sem imela glavobole že v otroštvu, ampak sem vzela aspirin in je minilo, vzroka nisem nikoli iskala, ker sem bila premajhna. Vem samo, da me je glava vedno bolela, ko je bilo ful vroče...
 
Pri dvajsetih sem dobila akne in sem potem jedla Diane kakšna 4 leta z dvema pavzama. Takrat sem dobila migrene, ki jih imam še zdaj. Med jemanjem KT sem imela čudne bolečine v mečih, prsnem košu, bila sem eno leto psihično v k**, to sploh nisem bila jaz in sem šla parkrat do psihologa. Potem sem nehala jest KT in je šlo s počutjem na boljše, migrene so ostale in akne so se ful poslabšale, v bistvu so bile tiste akne pred jemanjem 5x milejše, kot pa te po tabletah. Pri 29ih sem pa jedla Roaccutane in od takrat imam lepo kožo. 
Odkar spremljam antiageanasan, sem dojela, da so bile moje psihične težave posledica KT in ko sem vtipkala v google, je o tem napisano malo morje stvari, ženske opisujejo iste težave v zvezi s psiho (da to nisi ti in da imaš strah in občutek, da boš ratal nor). Takrat me ni noben resno jemal, ne domači ne zdravnik, niti fant in sem bila res slaba.
Zdaj se počutim super, izvidi krvi so vedno v redu, niti ena stvar ni povišana ali znižana, vedno je vse v mejah normale. 
 
Migrene imam praktično pri vsaki menstruaciji, zadnje leto se daljšajo, prej je bil 1 dan, zdaj traja večinoma 3 dni. Zdravnik me ne šljivi. Akupunkturo sem si plačala, prvih 6 terapij nisem čutila nič, zadnje 4 me je pa bolelo in je bil učinek, ampak takoj, ko sem z akupinkturo nehala, je prišla menstruacija in nova migrena. Mogoče se bo njen učinek pokazal kasneje, ampak od konca terapije sem imela že dve. Od septembra jem magnezij in B kompleks in ni nič boljše. Tudi, ko sem trenirala crossfit, ni bilo razlike.
Migreno pa dobim tudi ob stresu, kot sem že napisala. Zame je letenje stres in se borim s tem, ampak ko pristanem, me butne. Ko grem na krvodajalsko akcijo, se popoldan glavobol zarad dehidracije spremeni v migreno. Po težkih izpitih na faksu sem dobila migreno... Dobim jo, ko stres popusti. 
Glede hrane mislim, da jem kvalitetno, pregrešim se s sladkarijami. Nikdar nisem opazila, da bi mi hrana vplivala na migreno. 
Na migreno ob menstruaciji ne morem vplivat, ne vem kaj naj še naredim. Pri tistih ostalih se pa borim, avtogeni trening delam, ne vem več, resno. Določene situacije me očitno spravijo v krizo in reagiram z migreno. 
 
Imela sem tudi homeopatska zdravila in ni bilo nič.
 
Bom zdaj naročila ta Q10 in vitex, moram najprej malo prebrat. Pri migreni se mi vedno izostri voh in mi grejo vse dišave na živce, voham kot pes takrat. Pomaga mi mraz, rada imam da me zebe. Pri migreni mi najbolj paše, da me trese mrzlica in bruhanje. Bruhanja nikoli sama ne sprovociram, takrat ko je hudo, mi gre na bruhanje, ampak je hecno, ker nikdar ne bruham, samo davim se in potem je malo boljše. Ne prenesem tišine takrat, mora bit prižgana tv, ker drugače se skoncentriram na kljuvanje v glavi. Ne vem, res mi je obupna bolečina in se bom mogla zgleda sprijaznit z njo. Al pa počakat na menopavzo?
 

  • 0

#150 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 26 July 2019 - 06:06 AM

Ima katere izkušnje z t.i. tenzijskim glavobolom? Mene že tri dni v eno boli glava in se mi bo zmešalo. Kaki Lekadol ali Ibuprofen le za silo in kratek čas zaleže. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#151 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82166 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 July 2019 - 06:18 AM

Ja, tudi po en teden skupaj me vcasih boli. Nisem se nasla resitve, trenutno pa sploh ne smem nic drugega kot kar si nastela, pa tudi meni ne zaleze prav dosti. Pocivaj, kolikor se da, veliko pij in pojdi na kaksen sprehod zgodaj zjutraj ali zvecer.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#152 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 26 July 2019 - 09:52 AM

Tasika, zakaj enostavno ne vzames mocnejse tablete, ce smes?
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#153 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 27 July 2019 - 09:08 AM

Drugrga kot Nalgesin tako nimam. Ma brala sem malo in pise, da lahko tudi ce jih jes imas potem odtegnitveni glavobol. Sem pa ene parkrat vzela Ibuprufen za krce cez teden in pol vec nisi pametn. Kolikor mogoce zaleze tableta je glavobol hitro nazaj, tako da ne vem ce bi kaj mocnejsega sploh hasnilo.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#154 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 27 July 2019 - 11:51 AM

Jaz bi probala raziskat vzrok za te glavobole...
  • 0

#155 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 July 2019 - 02:20 PM

Meni so te tablete premalo, jaz vzamem Ketonal, ker mi dokaj hitro prime in lahko živim naprej. 

Se strinjam z Ančko sicer. Jaz sem za moje migrene naredila veliko, moram rečt, da mi januarska akupunktura zgleda pomaga, ker jih nimam več tok pogosto. Dva meseca po terapiji sem imela ene 4 migrene in sem bla ful jezna, da sem denar vrgla stran, zdaj moram pa potrkat. 


  • 0

#156 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 27 July 2019 - 02:24 PM

^^
Tudi meni se zdi smiselno iskanje vzroka, pa nekaj postov višje je Frida podrobno opisala svojo izkušnjo, morda ti kaj pomaga?
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#157 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82166 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 July 2019 - 02:43 PM

Mene od pretresa možganov vedno boli glava ob poslabšanju vremena pa je od takrat 10 let. Če sem nenaspana, je še huje. Imam pa tudi hipotirozo, tako da nimam kaj naredit, kljub temu, da poznam vzrok(e).  

Med nosečnostjo me je ful malokrat bolela glava (samo še to bi rabila, res :lol:) pa tudi zdaj me ne več prav pogosto. Sem imela pa daljša obdobja, ko me je več bolela glava kot ne in niti nisem več jamrala, ker je bil glavobol default stanje. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#158 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 27 July 2019 - 04:38 PM

Mene ful redko glava boli, kaj takega da bi trajalo več dni pa sploh še nisem doživela. Se mi zdi, da me rahlo bolijo tudi bezgavke/grlo, tako da mogoče kaka virozica. Dopoldan sem vzela Nalgesin pa tudi ni bilo pravega olajšanja, prej pa sem bila na masaži, pa me je kar ok obdelala in se mi zdi da je boljše.

Sodelavka je omenila, da je njo tako mantralo in je potem ugotovila, da od slabega vida, ko je dobila očala je bila zadeva rešena. 

V ponedeljek, če ne mine, bom šla pa do zdravnice. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#159 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 27 July 2019 - 06:01 PM

Ja, lahko je od oči, ali pa, če stiskaš zobe (v spanju npr.).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#160 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 04 August 2019 - 11:35 AM

Sem bila pri zdravnici in je rekla, da je najverjetneje zaradi zateglih misic vratu ali celjusti, ali pa oci. Tako da sem dobila napotnico za okulista in Apaurin za sproscanje misic. Te celjuatne imam ocitno ful zategnjene, in sploh ne spusti. Masiram, delam vaje in cez dan ponavadi malo apuati, zjutrak se pa apet zbudim z ful zategnjenimi. Nekajkrat sem vzela Apaurin ampaki ni to skoz za jest. Ne vem ali ni mogla vec dni naredit kuro, da bi cisto spustilo?
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users