Jump to content


Photo

ODSTRANJEVANJE BRAZGOTINIC


  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#41 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 10 May 2006 - 08:15 PM

QUOTE(Claudija)
Exfoliac NC (ono ko si daš direktno na mozolj)

Ingredients : Aqua, alcohol denat, laureth-7, niacinamide, magnesium aluminum silicate, hydroxypropyl methylcellulose, citric acid.

Exfoliac 10 (nežnejša krema)

Ingredients : esters d’AHA 7 %, Ac. glycolique 6 %, gluconate de Zn 0,5 %, polyoxypropylène d’alcool stéarique 3 %, palmitate de Vit. A, acétate de Vit. E.

Exfoliac 15 strong (močnejša krema)

Ingredients : alphahydroxyAc.s et bêtahydroxyAc.s dont Ac. glycolique, Ac. lactique, Ac. malique et Ac. salicylique 8,5 %, esters d’AHA 11 %, lactate de Zn, bêtahydroxyAc.s, malate de chondroïtine sulfate marine, palmitate de Vit. A, acétate de Vit. E.

Exfoliac foam

Ingredients : Aqua, sodium laureth sulfate, decyl glucoside, cocamidopropyl hydroxysultaine, ammonium lactate, acrylates/steareth-20 methacrylate copolymer, PEG-7 glyceryl cocoate, PEG-120 methyl glucose dioleate, fragance, zinc lactate, tetrasodium EDTA, sodium hydroxymethyl glycinate, triethanolamine, CI 42090.

Exfoliac Gel
Ingredients : Aqua, polyethylene, glycolic acid, ammonium lactate, glycerol, PEG-40 castor oil, xanthan gum, polysorbate 20, fragance, menthyl lactate, phenoxyethanol, methyldibromo glutaronitrile, tetrasodium EDTA, triéthanolamine, CI 42090.




glede teh exfoliac krem in tega ti povem, da jst uporabljam čistilni gel, NC gel, in kreme. Najprej sem mela Exfoliac 15 (ta je močnejša, namenjena koži s srednje do močno izraženimi aknami) pa mi je mozolje ful izsušilo, pa ful mam lepšo kožo zdej. Sem pa pred par dnevi porabla 15ko pa sem kupla Exfoliac 10 (ta je za malo do srednje izraženimi aknami). Kreme so ful u redu in FUL POMAGAJO! Tko da se splača odštet tistih 10 jurjev za kolekcijo.

Druga stvar pa so ogrci ki jih maš v koži že od prej. Te je treba pravilno iztisnit al pa it h kozmetičarki. Teh se moraš znebit, ker ti sicer ostanejo luknjice v koži. Pol pa samo z Exfoliacom skbet pa to, pa bo vse ok wink.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#42 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 10 May 2006 - 08:16 PM

je pa seveda treba počakat na rezultate kak mesec, dva, tri .. Potrpežljivost je božja mast al kko že? biggrin.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#43 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 11 June 2006 - 05:21 PM

QUOTE(Blondi)
No, jaz sem se odločla za t.i. biološki piling, ki je v resnici navaden kislinski piling, ki ga je izvajala moja kozmetičarka. Vsak teden, bila sem nekajkrat, za en obisk odštela 11k. Tudi sama mam mešano/mastno, občutljivo kožo. Koža je bila res lepša, bolj sijoča, ampak po enem letu se sploh ne pozna, da bi kaj delala. Brazgotine še vedno mam, sicer manj vidne, ampak pomoje zato, ker počasi bledijo.
Najprej se prepričaj, da je tvoja kozmetičarka res vredna zaupanja, ker s takimi stvarmi se ni za igrat. Poznam eno punco, ki ji je kozmetičarka predolgo pustila kisline gor in je bila nato milo rečeno cela v krastah. Kozmetičarka ti lahko naredi ogromno škode, kar se mnogi sploh ne zavedajo. Ko ti daje kisline na obraz te koža peče in skeli, to je normalno, ampak samo do neke mere. Če bi se sama še enkrat odločala, bi raje šparala denar in kožo samo primerno negovala, ker brazgotine izredno počasi same izginjajo. Sama bom počakala še kako leto in če bodo brazgotine še vedno tukaj, bom šla na laserski poseg, kar se mi zdi še najbolj učinkovita metoda. Dobro premisli in če nisi popolnoma prepričana še raje počakaj, vsaj to poletje. Dosti sreče! wink.gif


A tudi, če uporabljaš zdravila od zdravnika (Skinoren in Dalacin T) lahko greš h kozmetičarki na te pilinge?? Ker meni je zdravnik reku da nimam pravih velikih aken ... ampak samo majhne mozoljčke...ampak mam jih pa velik zato cry.gif no???
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#44 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 11 June 2006 - 05:27 PM

Aja pa vse te kreme ki ste jih omenjal ... js sm mela fuuuul ampak res fuuul majnhin mozoljčkov (ampak zelo veliko in zelo rdečih in zelo opaznih) ampak zdej od teh dveh krem od zdravnika nimam več tako veliko ... imam pa madeže na čelu rdeče oz. malce vijolične - od prejšnjih mozoljev ... nič ni da bi blo kot mozolj tako ven iz kože ampak samo barva je drugačna!! evil.gif Kaj naj naredim, ker ne vem, če lahko js tudi te rkeme uporabljam ker sm stara 13 let pa še uporabljam tisti 2 od zdravnika (Dalacin T in Skinoren) in baje ni dobro drugih krem zraven teh 2 uporabljat!! PROSIM POMAGAJTE KER BOM CRKNILA
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#45 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 June 2006 - 05:43 PM

Od mozoljev ni še nobenega pobralo. Pa dajte malo strpnosti - v vse teme sta napisali isto. Saj bom odgovorila.

Flekov ti ne priporočam odstranjevati s kislinami. Uporabi dober korektor in puder in jih skrij. Zaenkrat ne moreš narediti drugega. Ker si (sta) mladi, se koža hitro regenerira in ne potrebuje kemičnih pilingov.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#46 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 11 June 2006 - 05:54 PM

Oprosti sej ne bom več tolko pisala ... sad.gif ampak ti si res sonček ... hvala ti res ti hvala biggrin.gif
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#47 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 11 June 2006 - 08:30 PM

sonchika, jaz sem ti zdaj napisala ZS da ne bom več tu tolk gnjavla. pa oprosti ...sem zj vidla da sem dvakrat enako napisala samo sem panična pa malo zmedena morm priznat...
  • 0
Memento mori.

#48 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 11 June 2006 - 09:53 PM

Jst sm mela full aken kako leto nazaj in sm bla pol na antibiotikih in mam diane.

Koža se mi je full popravla, res da jo zelo redno negujem in vse, samo sta pa ostali manjši brazgotini, tko da bom čez kakšno leto šla na lasersko.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#49 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 12 June 2006 - 01:09 PM

QUOTE(Verja)
QUOTE(Lilii)
joj ti pa nisi prevec zgovorna a ne smile.gif a brazgotine in fleke v smislu pomozoljnih napak al brazgotine od ureznin... ? jo je kdo ze probu in mu je pomagala ter za kaj jo je uporabu? kje se jo kupi in kolko stane?


Sorry, sem hitela včeraj.

Drugače je to za vse vrste brazgotin, jaz jo imam stane tam okoli 2k, kupi pa se v lekarnah.
Fora te kerme je v tem, da brazgotino prej naredi iste barve kot koža in jo zgladi, zato bi bilo mogoče smiselno probat tudi na flekcih od mazoljev, ki niso barve kože. Jaz bom to začela prakticirat, ker sem mnenja, da bo pomagalo.


So že kakšni rezultati?
  • 0
Memento mori.

#50 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 13 June 2006 - 08:24 PM

Ja, mene tud zanima...
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#51 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 14 June 2006 - 07:51 AM

Mene tudi zanima, ker imam noge že vse lisaste od vraščenih dlak-mozoljčkov, ki se mi naredijo po epiliranju.
Dejte pliz poročat
  • 0

#52 mishka

mishka

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 15 August 2006 - 12:09 PM

Mene pa zanima, če glede na to da ma Exfoliac 15 krema AHA kisline, ni dobra za mlado kožo? So kšne dolgoročne posledice?
  • 0

#53 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 August 2006 - 12:21 PM

Exfoliac kreme imajo povprečno sestavo. Nekaj je polno alkohola, drugo preveč kislin. Bolj tak. Jaz teh produktov ne bi priporočala.
Za mlado kožo kisline niso. Kisline med drugim tudi luščijo kožo. Mlada koža ima pa sposobnost hitre regeneracije. S tem lahko pride do poškodb kože.
Omisli si raje Differin.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#54 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 15 August 2006 - 12:31 PM

Meni je Exfoliac ful pomagal .. :scratch:
Sm mela katastrofo po obrazu, zdej pa najdeš le tu in tam kakšen mozoljček pred fešto, drugače je pa kul wink.gif

  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#55 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 August 2006 - 03:42 PM

Če pomaga, potem je OK. smile.gif Edino alkohol pa res ne dene dobro koži.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#56 mishka

mishka

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 18 August 2006 - 04:17 PM

Kako pa je s soncem? A greš lahko na sonce, kljub uporabi zaščitnega faktorja. Sm že neki časa nazaj govorila s kozmetičarko o terapijah s sadnimi kislinami pa je rekla da bova to poskusili jeseni, ker nesmeš na sonce. Samo tam je najbrž koncentracija dost večja...
  • 0

#57 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 20 August 2006 - 07:40 PM

Hja, lahko greš. Ampak ni priporočljivo. UV faktor mora biti in se moraš potem res striktno mazati. Večkrat na dan. Praženja na soncu pa nikakor ne priporočam.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#58 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25844 posts
  • Gender:Female

Posted 04 March 2010 - 01:06 PM

Pozna/uporablja katera to napravo za mikrodermoabrazijo (v kombinaciji s prilozenima kremama) oz. ima katera kaksno mnenje o zadevi?

DermaNew Acne & Oil Clarifying System: klik

DermaNew Facial Rejuvenation System: klik

Primer uporabe: klik
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#59 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 04 March 2010 - 01:34 PM

Sestavine krem/pilingov so kr ene. Komedogeno, 1% salicilne je pa tudi bolj nič. Sem že 1x brala ocene in je večina bolj razočarana.

To bi ti za brazgotine ali zaradi te masaže. Ker za masažo se dobijo boljši ''čopiči''. Shiseido Cleansing Massage Brush npr. Daš gor gel za umivanje in masiraš. Stvar je praktično večna.

Za brazgotine je pa bolj primerna glikolna kislina.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#60 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25844 posts
  • Gender:Female

Posted 04 March 2010 - 02:17 PM

Bolj zaradi masaze in globinskega ciscenja, nimam posebnih nepravilnosti ali brazgotin na koži, malo za razvajanje. ;) Sem ugotovila, da je ravno taksna, na videz sicer minimalna dodatna nega tisto, kar spremeni kožo iz povprecne v sijoco.

"Copic" pa izgleda kot nalasc za moje potrebe. woot.gif Se dobi tudi pri nas? Ti si ze kdaj preizkusila kaj taksnega?


Hvala za info!
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users