Jump to content


Photo

ODSTRANJEVANJE BRAZGOTINIC


  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#21 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 11 April 2006 - 12:53 PM

QUOTE(sonchika)
Trenutno ne moreš narediti nič. Počakaj, da se zacelijo, če pa to ne bo pomagalo, pa pomagajo AHA kisline. Samo sklepam, da si še precej mlada, ne?


Ja...sm zlo mlada. Kr sm stara 12 let.To kolekcijo ki si jo bom kupila pa so notri AHA kisline
" ... z alfa-hidroksilnimi kislinami (AHA) "

Bom probala sestavine poiskat...
  • 0
Memento mori.

#22 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 11 April 2006 - 01:05 PM

Exfoliac NC (ono ko si daš direktno na mozolj)

Ingredients : Aqua, alcohol denat, laureth-7, niacinamide, magnesium aluminum silicate, hydroxypropyl methylcellulose, citric acid.

Exfoliac 10 (nežnejša krema)

Ingredients : esters d’AHA 7 %, Ac. glycolique 6 %, gluconate de Zn 0,5 %, polyoxypropylène d’alcool stéarique 3 %, palmitate de Vit. A, acétate de Vit. E.

Exfoliac 15 strong (močnejša krema)

Ingredients : alphahydroxyAc.s et bêtahydroxyAc.s dont Ac. glycolique, Ac. lactique, Ac. malique et Ac. salicylique 8,5 %, esters d’AHA 11 %, lactate de Zn, bêtahydroxyAc.s, malate de chondroïtine sulfate marine, palmitate de Vit. A, acétate de Vit. E.

Exfoliac foam

Ingredients : Aqua, sodium laureth sulfate, decyl glucoside, cocamidopropyl hydroxysultaine, ammonium lactate, acrylates/steareth-20 methacrylate copolymer, PEG-7 glyceryl cocoate, PEG-120 methyl glucose dioleate, fragance, zinc lactate, tetrasodium EDTA, sodium hydroxymethyl glycinate, triethanolamine, CI 42090.

Exfoliac Gel
Ingredients : Aqua, polyethylene, glycolic acid, ammonium lactate, glycerol, PEG-40 castor oil, xanthan gum, polysorbate 20, fragance, menthyl lactate, phenoxyethanol, methyldibromo glutaronitrile, tetrasodium EDTA, triéthanolamine, CI 42090.
  • 0
Memento mori.

#23 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 April 2006 - 04:19 PM

Te sestavine niso točne. NC je slab, ker je poln alkohola. krem ne morem oceniti, ker niso prave sestavine. Pena je taka kot vse ostale - kupi kakšno cenejšo.
Gel pa vsebuje glikonlno in je edini dober. Samo tebi bi bolj ustrezala salicilna kot glikolna. AHA kisline niso najbojlše za mlado kožo, ker lahko naredijo več škode kot koristi.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#24 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 17 April 2006 - 08:30 AM

Še eno vprašanje v kremi TF - ni nobenih kislin? Se mi zdi, da po parih dneh uporabe so mi zbledeli flekci od mazoljev (malo).
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#25 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 April 2006 - 08:46 AM

Ne, ni kislin.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#26 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 17 April 2006 - 09:36 AM

Čudno, potem pa ta krema na mojo kožo tako vpliva.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#27 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 18 April 2006 - 01:31 PM

Jaz imam pa eno vprašanje, ki se tiče znane osebe, in sicer Oriane. Ona je imela ful brazgotino na sprednjem delu (od operacije) to se pravi cca od klučnice naprej proti popku. Včeraj sem gledala eno revijo, kjer je not njena slika in brazgotine od ključnice do začetka dekolteja nima več. Potem pa mi je moja mama povedala, da jo je enkrat poslušala na Tv-ju, ko je govorila o tem, vendar si je pozabila napisat kakšno kremo je ona uporabljala.

Ali katera od vas to mogoče ve?
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#28 Lilii

Lilii

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts

Posted 18 April 2006 - 01:53 PM

živjo, mene tut zanima po kolkm času zginejo tej rjavi fleki od mozoljev? a obstaja kšna krema, ki pripomore k hitrejši regeneraciji? lp
  • 0

#29 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 18 April 2006 - 01:58 PM

QUOTE(Lilii)
živjo, mene tut zanima po kolkm času zginejo tej rjavi fleki od mozoljev? a obstaja kšna krema, ki pripomore k hitrejši regeneraciji? lp


Rjavi? a niso rdeči? ok saj je vseeno biggrin.gif
Probaj z Avene Cleanance K
  • 0

#30 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 18 April 2006 - 02:04 PM

QUOTE(Sarah)
QUOTE(Lilii)
živjo, mene tut zanima po kolkm času zginejo tej rjavi fleki od mozoljev? a obstaja kšna krema, ki pripomore k hitrejši regeneraciji? lp


Rjavi? a niso rdeči? ok saj je vseeno biggrin.gif
Probaj z Avene Cleanance K


Vendra maži le tam kjer jih imaš.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#31 Lilii

Lilii

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts

Posted 18 April 2006 - 02:06 PM

kakšna pa je ta krema? in kje se jo da kupt ter kok stane? a maš kšne izkušnje, učinkuje?
  • 0

#32 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 18 April 2006 - 03:38 PM

Učinkuje, Avene Cleanance K, v Lekarni, stane pa cca 3k.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#33 Lilii

Lilii

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts

Posted 07 May 2006 - 04:40 PM

a obstaja se kej druzga za te madeze odstrant? ker sm prebrala, da enim ne deluje prevec dobr na kozo. sama mam neki teh flekov po dekolteju, kjer je koza mogoce bol nezna kot na obrazu in bi rabla kej druzga. kaj pa ksni pilingi in to, bi to pomagal? a po prsih si loh tut piling nardim?
  • 0

#34 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 07 May 2006 - 04:46 PM

Probaj z Contratubeksom.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#35 Lilii

Lilii

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts

Posted 07 May 2006 - 07:01 PM

a bi lohka kej vec o tem povedala...
  • 0

#36 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 07 May 2006 - 07:41 PM

To je za brazgotine.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#37 Lilii

Lilii

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts

Posted 07 May 2006 - 07:55 PM

joj ti pa nisi prevec zgovorna a ne smile.gif a brazgotine in fleke v smislu pomozoljnih napak al brazgotine od ureznin... ? jo je kdo ze probu in mu je pomagala ter za kaj jo je uporabu? kje se jo kupi in kolko stane?
  • 0

#38 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 May 2006 - 06:02 AM

QUOTE(Lilii)
a obstaja se kej druzga za te madeze odstrant? ker sm prebrala, da enim ne deluje prevec dobr na kozo. sama mam neki teh flekov po dekolteju, kjer je koza mogoce bol nezna kot na obrazu in bi rabla kej druzga. kaj pa ksni pilingi in to, bi to pomagal? a po prsih si loh tut piling nardim?

AHA kisline v raznih kemičnih pilingih. Clinical Peel, na primer.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#39 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 08 May 2006 - 08:14 AM

Da vidim ce razumem.Z kremo Avene Cleanance K lahko odstranim ogrce na nosku.Right?
  • 0

#40 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 08 May 2006 - 08:25 AM

QUOTE(Lilii)
joj ti pa nisi prevec zgovorna a ne smile.gif a brazgotine in fleke v smislu pomozoljnih napak al brazgotine od ureznin... ? jo je kdo ze probu in mu je pomagala ter za kaj jo je uporabu? kje se jo kupi in kolko stane?


Sorry, sem hitela včeraj.

Drugače je to za vse vrste brazgotin, jaz jo imam stane tam okoli 2k, kupi pa se v lekarnah.
Fora te kerme je v tem, da brazgotino prej naredi iste barve kot koža in jo zgladi, zato bi bilo mogoče smiselno probat tudi na flekcih od mazoljev, ki niso barve kože. Jaz bom to začela prakticirat, ker sem mnenja, da bo pomagalo.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users