Jump to content


Photo

brazgotine


  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#61 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 02 February 2008 - 05:59 PM

odvisno od brazgotine - ene so vbočene (od aken), ene pa so izbočene (recimo šivi). Cosmerba baje pomaga pri slednjih.
  • 0

#62

  • Guests

Posted 10 February 2008 - 10:28 PM

Pri vbočenih pa nobena krema ne pomaga? cry.gif
  • 0

#63 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16928 posts
  • Gender:Female

Posted 11 February 2008 - 03:21 PM



Krema najbrž ne, morda kemični piling. Sicer pa laser, dermoabrazija.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#64 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 11 February 2008 - 04:09 PM

Jaz imam eno vprašanje... Na obrazu imam od aken take - vbočene - brazgotine, pa tudi rdeče flekce.
Kaj naj bi mi torej v tem primeru lahko pomagalo - samo laser oz. dermoabrazija?

Pa še eno vprašanje - je z laserjem mogoče tudi "zbrisat" pore, jih nekako zmanjšat? Ker jaz jih imam po celem obrazu, in to zelo široke, pa stiskat si jih moram 2x na teden, ker se mi non stop mašijo. Po moje se mi mašijo kar same od sebe, ker ni pri nobeni kozmetiki ničesar drugače. Zaradi tega sem precej nesrečna. Tudi puder je cela umetnost namazat, pri teh mojih porah.

Any advice? oops.gif
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#65 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 11 February 2008 - 06:31 PM

Jaz imam tudi nekaj teh brazgotinic od aken ampak jih mažem kar z Cleneance K pa so se mi res zmanjšale... drugače mislim da se jih odpravlja tudi z raznimi kemičnimi pilingi če se ne motim hmm.gif
  • 0
We must let go to live on.

#66 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 12 February 2008 - 10:29 AM

QUOTE(Matilda @ 11. 2. 2008 - 15:21) View Post


Krema najbrž ne, morda kemični piling. Sicer pa laser, dermoabrazija.




Kemični piling sem delala jaz. Boleče, ampak deluje (par strani nazaj si lahko pogledaš rezultate). Dermoabrazije pri aknah ne delajo, laser pa je baje "prešibek" za takšne vdolbinice. Primernejši je za gubice.



QUOTE(Pipi @ 11. 2. 2008 - 16:09) View Post
Jaz imam eno vprašanje... Na obrazu imam od aken take - vbočene - brazgotine, pa tudi rdeče flekce.
Kaj naj bi mi torej v tem primeru lahko pomagalo - samo laser oz. dermoabrazija?

Pa še eno vprašanje - je z laserjem mogoče tudi "zbrisat" pore, jih nekako zmanjšat? Ker jaz jih imam po celem obrazu, in to zelo široke, pa stiskat si jih moram 2x na teden, ker se mi non stop mašijo. Po moje se mi mašijo kar same od sebe, ker ni pri nobeni kozmetiki ničesar drugače. Zaradi tega sem precej nesrečna. Tudi puder je cela umetnost namazat, pri teh mojih porah.

Any advice? oops.gif




Glede por ti ne znam pomagat. Baje obstajajo neke kreme...samo kaj več ti pa ne znam povedat. Jaz sem šla kemični piling delat v Dermatološki center Parmova (www.dcp.si), dobila pa sem neko reklamo od njih, da imajo še en drug postopek za odstranjevanje brazgotin. Reklamo imam v avtu, tako da bom pogledala drugič pa potem kaj več napisala.


  • 0

#67 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 12 February 2008 - 10:45 AM

Koliko tretmajev pa si dala skoz in koliko je to stalo??
  • 0

#68 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 14 February 2008 - 10:11 AM

Ančka, sem pogledla slikce za nazaj. Koža je zdaj res lepša. Me pa zanima nekaj - a po kemičnem pilingu nimaš potem nič rdeče kože? Ker poznam eno žensko, ki je to isto dala skoz in je koža zdaj res gladka, vendar izgleda v obraz rdeča kot rak. Pri tebi se na slikci ne vidi, da bi bla kaj rdeča. Mogoče veš, od česa bi to bilo odvisno?

  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#69 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 15 February 2008 - 08:37 AM

Pred posegom imaš eno "konzultacijo" z zdravnikom, ki ti pove, da lahko pride do trajne spremembe barve kože. To pač vzameš v zakup... Pri vsakem posegu v telo so lahko negativne posledice...

Sama sem dala čez 3 tretmaje - enega v maju, drugega v juniju in tretjega v začetku oktobra. Za en tretma je bila cena 50.000 sit, sedaj pa mislim, da je 200€. Ni poceni, vendar se splača. Za lepoto je vredno (tudi finančno) potrpet. smile.gif
  • 0

#70 pepelka

pepelka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 157 posts

Posted 15 February 2008 - 03:07 PM

Js sm enkrat - pred približno štirimi leti - dobila na obrazu alerigjo na sonce in seveda so ostalebrazgotince (k sreči na mejhnem delu - desna stran brade), in sm neki časa mazala brazgotince z eno silikonsko kremo (kupla v lekarni - bla je zasoljenih 9 čukov), pol k sm jo pa ponucala, pa nove nism več kupila. Nisem se redno mazala, res pa je, da si kožo večkrat na dan 'zmasiram' - in stanje se izboljšuje.
Na začetku sm bla panična ko papiga in sm si vedno tlačla vse možne pudre gor...pol se je pa itak pokazal, da čas RES celi rane smile.gif .

Razmišlala sem tud o kemičnem pilingu in teh forah, pa se mi zdijo taki posegi - v takem 'majhnem' primeru, kot je moj, pregrobi.Poznam primer, ko je ženska čist, ampak čist ful rdeča v obraz - kot bi non-stop zafarbavala...


  • 0

#71 PinaColada

PinaColada

    sramežljivec

  • Člani
  • 58 posts

Posted 08 April 2008 - 04:27 PM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 27. 8. 2007 - 19:18) View Post

OK bejbe...zadeva je taka. Mislim, da že vse veste, da sem bila 3x na kemičnem pilingu (z 20% TCA kislino).

Začela sem s takšno kožo, kot je na tistih dveh slikah, na katerih imam dolge lase, trenutna situacija pa je takšna, kot na sliki s krajšimi lasmi.

Torej....mislite, da bi morala še enkrat na piling ali se vam zdi stanje kože zadovoljivo?


Pozdravljena prijateljica! biggrin.gif biggrin.gif
Koža se ti je zgleda res popravila, ampak jaz bi šla še na enega. Kaj pa pravijo ljudje, ki so ti to delali?
Ps. pridi kaj na msn laugh.gif tongue.gif
  • 0

#72 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 08 April 2008 - 11:07 PM

Ančka, napisala si, da je zdravnik reku, da se lahko po tretmaju bistveno spremeni barva kože- v kakem smislu, da imaš čist drug podton kože? Da si kar naenkrat za vse življeje bolj bled v obraz, al pa bolj rozast al kako?

  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#73 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 10 April 2008 - 10:20 AM

PinaColada, rekli so mi, da grem lahko še enkrat (oziroma grem lahko naredit še en tretma po 3 pilinge). Po moje bom tudi šla. Čez kakšno leto...oziroma ko bodo finance. smile.gif (btw - zdajle sem na msn smile.gif )

Rea, po moje je bilo mišljeno, da imaš lahko flekasto kožo.
  • 0

#74 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16928 posts
  • Gender:Female

Posted 10 April 2008 - 02:41 PM



Ali pa, da si bolj rdečičen.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#75 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 10 April 2008 - 03:20 PM

... ja, najbrž res.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#76 jemina

jemina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 581 posts

Posted 30 April 2008 - 11:35 AM

Jz mam na čelu eno tako grdo zarad enga mozolja, ki sem si ga nekoč davno spreskala.
  • 0

#77 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 29 June 2008 - 05:36 PM

Ančka,
zanima me če je vsak primeren za tak poseg ? Ali se mogoče odpriporoča ljudem, ki so nagnjeni h kapilaram ? Pa kak je s to spremembo barve kože ?
In ali je možno, da ti po posegu ostanejo še večje brazgotine, kot si jih imel prej ?
  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#78 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 29 June 2008 - 05:47 PM

Ja najprej moraš imeti posvetovalni obisk pri dermatologu. Pride te okoli 40-50€. Tam ti sploh pove, ali si primeren za tak poseg in kaj lahko od posega pričakuješ.

Po lastni logiki se mi zdi, da za tiste, ki so nagnjeni h kapliram na obrazu ni primerno.

Brazgotine NE morejo nastati večje. Ni šans. Je pa res treba - kot sem že 100x rekla - izogibati se soncu in se mazati z 50+ kremo za sončenje.

Jaz spremembe barve kože nimam. Je pa to verjetno tako, da si potem malo flekast - nekje malo porjavel, drugje ne. To ti vse povejo na posvetovalnem pregledu.

Sicer pa na strani 24ur.com obstaja sekcija "vizita", kjer lahko zdravnike vprašaš o svojih problemih. Tam pri dermatoloških težavah je dr. Tomaž Janežič - on je meni naredil ta poseg v DCP.

Vidim, da ima tip tudi privat ordinacijo, kjer stane kemični piling 150€.
  • 0

#79 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 29 June 2008 - 05:50 PM

Aha, hvala. Ta kemičen piling je ista stvar, ko si jo naredijo starejše ženske, da pol zgledajo mlajše ?
  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#80 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 29 June 2008 - 05:53 PM

Hehehe, ja, recimo smile.gif Tudi proti gubicam deluje.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users