Jump to content


Photo

Depilacija


  • Please log in to reply
623 replies to this topic

#1 barbara01

barbara01

    sramežljivec

  • Člani
  • 51 posts
  • Interests:vse

Posted 28 June 2005 - 10:35 AM

No imam en majhen problem z depilacijo in upam, da mi boste lahko pomagale. Uporabljam 3 različne izdelke za depilacijo: krema za podpazduho, krema za bikini in vosek za noge. Britvice ne uporabljam saj sem zelo nespretna z njo in se mi niti ne da vsak dan briti. No zaradi tega porabim vso moje premoženje za depilacijo."Jaz pametna". Zdaj bi rada poskusila z epilatorjem , a ne vem , če je epilator za vse predele telesa in tudi nevem , če res tako boli kot sem prebrala. Zato bi mi prosim povedale kaj bi ve naredle v mojem primeru?? Že vnaprej hvala.
  • 0

#2 Lumpyka

Lumpyka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 509 posts

Posted 28 June 2005 - 11:39 AM

Glej, jst mislm da je to kolk boli pri depiliranju odvisno od vsazga posameznika... ene bolj ene manj. In boš mogla kr sama probat pa boš vidla!
Drugače je blo pa že tolk tem v zvezi z depiliranjem, da bo najbolš da tam pogledaš (sej veš... iskanje - depilacija)! smile.gif
  • 0
Live - like there's no tomorrow,
Love - like you've never been hurt before and
Dance - like nobody's watching...

#3 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 28 June 2005 - 01:58 PM

Lumpyka, ne vem ce je barbara01 sprasevala, kar si ti odgovorila. Ce jst prov razumem, se ji je zdela depilacija draga in ne da boli.

barbara01, jst bi ti svetovala, ce se ze znas sama depilirat, da si kupis aparat kot ga imajo pri kozmeticarkah (taka pistolca - jst jo imam od DepilStar al neki podobnega) potem pa samo kupujes ustrezne kasete za notr. Stvar pride mnogo ceneje kot kupovanje raznih trakov ipd. kr tko v stacuni.
Jst potreben material kupim pri teh uvoznikih za kozmeticne salone (en je v LJ na Vodnikovi cesti v Siski.... blizu krizisca s Podutisko). Baje pa obstaja tud ena prodaja po internetu, kjer prodajajo kar cele komplete se z kremami, trakovi ipd. zraven.

Za epilacijo se sama ne bi odlocila, sem z depilacijo prevec zadovoljna 8) (ker se mi tak nacin ne zdi drag). Aparat je cca.10-16 tisoc, odvisno za kaksnega se odlocis (to je zacetni vlozek) potem pa kupujes te kasetke, ki so pa cca. 10 jurjev, not jih mas pa okrog 10-12(ce bi se vsak mesec depilirala bi blo to za eno leto... jst se pozim ne tolkrat tko da mam za dalj casa), trak pa enkar kupis in ga mas za 100 let.
wink.gif
  • 0
Posted Image

#4 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 28 June 2005 - 07:05 PM

Jaz mam Satin Ice-depilator ze tri leta,kar pomeni,da sem v 3 letih za "britje" nog porabila samo 17.000. :thumleft:
Na zacetku seveda boli in to zelo,samo potem se s casom navadis. Rast dlak se zmanjsa in ce se redno vsak mesec depiliras (vcasih se mal vmes),te skoraj nic vec ne boli.
Jaz uporabljam strojcek tud za bikini predel in moram priznat,da me skoraj nic vec ne boli.(sam jaz sem imela problem,ker se mi je na bikini predelu vedno vse vnelo po vseh kremah,britvicah in sem zato ratala mal mazohista) :violent1:
Pod pazduho pa ga ne prenesem,ker mi je prepocasen in ze skor skup padem od bolecine. Tam pa se vedno britvica. wink.gif
  • 0

#5 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 28 June 2005 - 08:47 PM

ampak a ne sprašuje barbara za epilacijo???
v čem je razlika med epilacijo in depilacijo?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#6 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28936 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 28 June 2005 - 09:10 PM

a ni epilacija tist, k ti po igli spusti el. tok v folikel al kaj že? sej o tem je blo tut že govora, če se ne motim.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#7 Lee Lee

Lee Lee

    sramežljivec

  • Člani
  • 68 posts
  • Location:iz pekla do raja ...

Posted 29 June 2005 - 09:14 AM

Tanjči kaj potem delaš s to pištolco? Dej mal opiš prosim, ker me res ful zanima ...
  • 0
Dej dol pokrov, ko končaš ...

#8 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 29 June 2005 - 06:07 PM

QUOTE(Lee Lee)
Tanjči kaj potem delaš s to pištolco? Dej mal opiš prosim, ker me res ful zanima ...


O hello :wave: jst sem ti pa glih na drugi temi odgovorila wink.gif

To pistolco uporablas tko kot depilirajo kozmeticarke. V pistolci najprej ene 20-30 minut segrevas vosek, vsaka ta kasetka ima pa tak roler (valjcek) na vrhu, s katerim gres po kozi (v smeri rasti dlak) in na ta nacin naneses vosek na noge. Na nekem delu to naredis (namazes), potem pa das trak na povoskan del(zacnes iz leve ali desne), tako da ga polozis v enaki smeri, kot si nanesla vosek. Na zgornji strani trak drzis pri miru, medtem ko spodnjega (v nasprotni smeri rasti dlak) HITRO potegnes. Na delih nog, ki niso tako cvrsti (recimo jst si morm na notranji strani stegen depilirat precno na nogo - ce pogledas kako se stegno trese, ce ga premaknemo levo-desno pol vidis kaj mislim... upam laugh.gif) v glavnem gre za to, da moras dele, ki jih depiliras cimbolj fiksirat. Zato primes spodnji del traku z eno roko (ta hitro) z drugo pa drzis nogo tako, da je s potegom ne bos povlekla za sabo.

Ne vem, jst ne znam boljs opisat. :sad1: Ce keri ni jasno, nej gre vsaj enkrat na depilacijo (lahk sam spodnjega dela, do kolen - ni tolk drago).

Point depiliranja je pa sam to, da se hitr potegne. Ce si pocasen cuka, vosek ostane gor al pa najhujs... si potegnes stran povrhnico (ni nujno da je nekaj slabo, ce ne znamo uporablat, smo sami krivi) biggrin.gif Mal vaje je treba... ampak vaja tud dela mojstra. Najveecja prednost, ko si delas sam je pa ta, da ne boli tolk, ker se psihicno pripravis preden potegnes.
Primer: a enak boli ce ti en drug stiska mozol ermm.gif: NO! wink.gif biggrin.gif

  • 0
Posted Image

#9 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 29 June 2005 - 07:44 PM

vidim da ste same izvedenke tle gor .. ;)

js sm danes kupila hladen vosek od veeta pa pise v navodilih ( rolleyes.gif ) da je treba trak cimbolj vzporedno s kozo potegnit dol ... a to zgleda tko


____________________
C _______________________

usaj priblizn? da ne potegnemo traku gor, stran od koze ampak u bistvu nazaj?
  • 0

#10 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 30 June 2005 - 09:33 PM

tako je
  • 0
lp, Martina

#11 Lee Lee

Lee Lee

    sramežljivec

  • Člani
  • 68 posts
  • Location:iz pekla do raja ...

Posted 01 July 2005 - 08:45 AM

Tanjči, najlepša hvala za vsa pojasnila! Vseeno mislim, da vosek ni lih zame. Enkrat k sm probala res nism imela duše, da bi si na hiter potegnila dol trakec ... Groza, nočna mora!!! :munky2:
  • 0
Dej dol pokrov, ko končaš ...

#12 ROMANA20

ROMANA20

    sramežljivec

  • Člani
  • 24 posts

Posted 01 July 2005 - 05:50 PM

mene ne boli po nogah..zdj pa sm si kupla od veeta tiste lističe in...ni tku dobru..pa sm probala tudi tm spodi-zdj mam pa tku rdeče d ne vem kaj nrdit, ku tku peče...še en dan potem..
  • 0

#13 Lee Lee

Lee Lee

    sramežljivec

  • Člani
  • 68 posts
  • Location:iz pekla do raja ...

Posted 01 July 2005 - 06:18 PM

Romana, mogoče ti bo pomagalo, če se namažeš s kakšnim oljem (šentjaževim na primer) ali pa si greš kupit kremo za po depilaciji, ki umirja razdraženo kožo, ali pa bepanthen ali kaj podobnega ...
  • 0
Dej dol pokrov, ko končaš ...

#14 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 02 July 2005 - 11:46 AM

Jaz za take primere uporabljam bephanten plus,ki celi,razkuzi rane (ce slucajno pritece kaj krvi) in umiri kozo
  • 0

#15 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28936 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 02 July 2005 - 11:50 AM

ko se spomnim, uporabim aspirin, raztopljen v vodi, ponavadi pa pod pazduho in na bikiniju uporabim kar fotrov balzam za po britju (ki naj bi razkužil, pomiril in hkrati kožo zaščitil pred urezninami), za po nogah pa uporabim kar losjon za telo za občutljivo kožo. prav nekih krem, namenjenih za po depilaciji ne uporabljam, ker sem z zgoraj naštetih zadovoljna.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#16 ROMANA20

ROMANA20

    sramežljivec

  • Člani
  • 24 posts

Posted 02 July 2005 - 06:08 PM

hvala za nasvete..ma sm si z enim gelom namazala k hladi pa pomirja razdraženo kožo, ma je še vedno isto..več nikdar ne bom tega nrdila ej, sam me sploh ni skor nč bolelo zato sm nadaljevala, kr kao da ti dosti časa ne zrastejo...pa sm vidla zdej:(( prou suho kožo mam, kot d bi mela opeklino..si nism misnla d bo tko
  • 0

#17 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 08 July 2005 - 03:04 PM

to si si še malo povrhnjice dol potegnila. kupi bepanthen plus pa v roku 1-2 dni dobro. naslednjič pa kožo bolj fiksiraj pa se to ne bo zgodilo
  • 0
lp, Martina

#18 ninchi

ninchi

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 20 July 2005 - 09:22 PM

ojla!

Tanci;
kje je tist k si omenjala na Vodnikovi. Zanima me bl točn nalov al pa vsaj ime podjetja or sth. smile.gif

tnx 8)
Lep pozdrav!
  • 0

#19 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 20 July 2005 - 09:36 PM

QUOTE(ninchi)
ojla!
Tanci;
kje je tist k si omenjala na Vodnikovi. Zanima me bl točn nalov al pa vsaj ime podjetja or sth. smile.gif


LINEA kozmetika
Vodnikova 123a, LJ

To je blizu krizisca Šišenske in Vodnikove. Če greš na tem križišču po Vodnikovi proti mestu, je to na desni strani ene 50 m od križišča.

Tole sem najdla na netu... pa imajo se zemljevid, tko za pribljižno lokacijo biggrin.gif http://www.sloveniah...d=790&jezik=SLO

  • 0
Posted Image

#20 TejaF

TejaF

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 158 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:glasba

Posted 21 July 2005 - 01:12 PM

Imam eno vprašanje, morda je butasto ampak...

Na ceniku piše popolna depilacija nog - 4000 SIT
To pomeni: Obe nogi od bokov do gležnjev? Je pa to cena definitivno za obe nogi?

LP T
  • 0
...:::Najtežje je gledati nekoga, ki ga ljubiš, vendar ljubi drugega:::....




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users