Jump to content


Photo

Trgovine za živali


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45396 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 March 2006 - 08:23 PM

Kakšno je vaše mnenje o posameznih trgovinah. Ali menite da znajo trgovci dobro svetovati pri nakupu? Ali menite da je za živali lepo poskrbljeno? In na sploh pohvale in kritike.
  • 0

#2 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 13 March 2006 - 09:11 PM

Hvala za to temo!!!

Sama lahko dve skrajnosti poudarim.

ZOO center Tukano Maribor:

Ocena od ena to pet - ena.

Katastrofa. Živali so natlačene, nimajo vedno na razpolago sveže vode. Nimajo ustrezno velikih kletk. Nikoli niso lepo ščiščene kletke. Žagovina je vedno polulana in že čisto napivnana. Zajčki nimajo sena. Skupaj je po več hrčkov za kar vsak ve da ni primerno, ker se tepejo. Grozno vglavnem. Hrčki se plodijo sploh ni poskrbljeno za ustrezno ločevanje živali. Da ne govorim o pripomočkih, ki jih praktično sploh nimajo. Res nevem, kaj bi se zoper tega dalo ukrenit. ermm.gif

Tootic v Mercator centru MARIBOR

Ocena od ena do pet - pet.

Ful majo lepi odnos do živali. Živali majo vedno sterilno ščiščene kletke - posledica tega je, da nikoli ne smrdi. Živali so ločene. Imajo vedno dovolj žagovine, sena in vsega kar rabijo. Imajo tudi vsak svojo kletko. Dovolj velike bivalne prostore. Vglavnem res pohvale vredno!
  • 0
Viens, reste ici!

#3 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45396 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 March 2006 - 02:56 PM

Glede Tukana se popolnoma strinjam s tabo. Čisto na začetku, ko so te trgovine na novo odprli je bilo dobro poskrbljeno za živalce. Zdaj pa...katastrofa. Tista boga opica v Hočah ima vedno, ko grem tja, tako svinjarijo. Podobno druge živalce, kot je že Anaa opisala. Poleg tega se mi zdi, da razen redkih izjem trgovci nimajo pojma o tem kaj prodajajo. Ko kaj vprašaš te samo tupo gledajo ali pa ti začnejo kvasit takšne bedarije, da ti je žal, da si sploh kaj vprašal. Mislim, da bi trgovec, ki prodaja žival moral znat pravilno svetovati pri nakupu, saj navsezadnje žival je živo bitje in ni samo kos blaga, ki ga lahkp kar tako zavržeš...

Ocena: -1 (na lestvici od 5-1)
  • 0

#4 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 14 March 2006 - 04:03 PM

Jaz sicer ne vem za Maribor.

Vem pa za Ljubljani za živali v Mr.Pet-u v BTC-ju je ful lepo poskrbljeno. Men je o.k. tudi trgovina Zoo Price in pa Ameba pri Šubičevi gimnaziji. V teh dveh tudi največ kupujemo.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#5 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 15 March 2006 - 04:35 PM

QUOTE(Verja)
Vem pa za Ljubljani za živali v Mr.Pet-u v BTC-ju je ful lepo poskrbljeno.

Ja, je kar solidno. Jaz sem ene parkrat samo zaradi enih puhastih zajčkov hodla tja..... sem jih prišla malo gledat. Srce se mi je topilo poleg. biggrin.gif Drugače pa hodim tja za mojo kužiko po konzerve (majo take bolj izvanredne - losos s paradajzom in fižolom, pa teletina, itd.), kekse in palčke. Izbira je kar solidna. Kako pa so ti pripravljeni pomagati pri kakšnih vprašanjih, pa ne vem, ker še nisem nič kaj spraševala. Aja, malo več bi edino lahko imeli opreme za kletke pri papigah.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#6 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 15 March 2006 - 05:27 PM

QUOTE(Jenna)
QUOTE(Verja)
Vem pa za Ljubljani za živali v Mr.Pet-u v BTC-ju je ful lepo poskrbljeno.

Ja, je kar solidno. Jaz sem ene parkrat samo zaradi enih puhastih zajčkov hodla tja..... sem jih prišla malo gledat. Srce se mi je topilo poleg. biggrin.gif Drugače pa hodim tja za mojo kužiko po konzerve (majo take bolj izvanredne - losos s paradajzom in fižolom, pa teletina, itd.), kekse in palčke. Izbira je kar solidna. Kako pa so ti pripravljeni pomagati pri kakšnih vprašanjih, pa ne vem, ker še nisem nič kaj spraševala. Aja, malo več bi edino lahko imeli opreme za kletke pri papigah.


A maš kartico ugodnosti?
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#7 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 15 March 2006 - 10:41 PM

.
Ne! blink.gif




.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#8 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 16 March 2006 - 09:13 AM

[quote=Jenna].
Ne! blink.gif




.

Na blagajni prosi zanjo in ti jo bojo naredili.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#9 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 16 March 2006 - 04:28 PM

Im kakšne so te ugodnosti ermm.gif:
  • 0

#10 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 16 March 2006 - 05:45 PM

QUOTE(Lindsay)
Im kakšne so te ugodnosti ermm.gif:


Nimam pojma, kartico mi še delajo. Če katera ve naj napiše.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#11 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 17 March 2006 - 08:21 PM

QUOTE(Kalypso)
Glede Tukana se popolnoma strinjam s tabo. Čisto na začetku, ko so te trgovine na novo odprli je bilo dobro poskrbljeno za živalce. Zdaj pa...katastrofa. Tista boga opica v Hočah ima vedno, ko grem tja, tako svinjarijo. Podobno druge živalce, kot je že Anaa opisala. Poleg tega se mi zdi, da razen redkih izjem trgovci nimajo pojma o tem kaj prodajajo. Ko kaj vprašaš te samo tupo gledajo ali pa ti začnejo kvasit takšne bedarije, da ti je žal, da si sploh kaj vprašal. Mislim, da bi trgovec, ki prodaja žival moral znat pravilno svetovati pri nakupu, saj navsezadnje žival je živo bitje in ni samo kos blaga, ki ga lahkp kar tako zavržeš...

Ocena: -1 (na lestvici od 5-1)


Joj JA! Kriza. K nam je nekrat prišel škorpijon. (gozdni) in nismo ravno vedli s čim bi ga hranli .. okej vemo pač vsi da si rastlinojed ne. Pa je šla mami v HOBI v Hočah in je pač vprašala kaj bi blo primerno. Kaj kupit. In ji je ona tam svetovala, da naj mu korenček nastrgamo. Pa saj nemoreš vrjet. Inšpekcijo bi jim poslala, če bi blo v moji moči. ermm.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#12 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 17 March 2006 - 08:31 PM

Jaz samo vem, da majo v ms v vseh trgovinah za živali zlate ribice nad jurja, v lj pa majo v eni trgovini po 300 SIT evil.gif
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#13 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 10 May 2006 - 09:14 AM

[quote=Verja][quote=Jenna].
Ne! blink.gif


.

Na blagajni prosi zanjo in ti jo bojo naredili.[/quote]


A si si zrihtala kartico?
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#14 pinkystar

pinkystar

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 803 posts
  • Location:Nemcija
  • Interests:kozmetika,muzika,prijatelji,...

Posted 11 May 2006 - 07:54 PM

mi mamo tle eno trgovino ko majo tud miske,zajcke,hrcke,...
pa jim gre kr dober kakor sm vidla.zajcki majo ful prostora,za jest do konca,cisto je,...edin kaj je,da majo steklen dom.mal cudn je ko vsak gleda in po stekli trka,sploh pa otroci.drgac pa kr cool.nism pa se v drugih trgovinih gledala,kr itak pri enim kmeti kupujem zajcke.
  • 0

#15 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 01 July 2006 - 11:46 AM

am..Anaa...tista trgovina v Mercator centru...Zootic ne..in ne Totic... wink.gif
  • 0

#16 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45396 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 April 2007 - 11:51 AM

No pohvalit moram drogerijo Müller, ki ima v kletni etaži v Mariboru res veliko izbiro mačje hrane, poleg tega pa je v povprečju cenejša kot pa v ostalih trgovskih centrih.
  • 0

#17 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13709 posts
  • Gender:Female

Posted 23 April 2007 - 12:10 PM

To je pa res, multivitamin pasta in malz pasta od Gimpeta je men se zdi cenejša za okoli 2€ kot povsod drugod.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#18 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 23 April 2007 - 05:10 PM

meni se dopade naš Želvak, pač je najbližje, ima vredu zalogo, Lastnica zelo dobro svetuje, se vidi da ma tud strokovno podlago. Pa všeč mi je Mr. Pet v CE, velika trgovina, dosti izbire, živalice izgledajo vredu. V vsaj takrat ko sem jaz bila tam.
  • 0
IPB Image

#19 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25254 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 23 April 2007 - 05:18 PM

www.malezivali.com

pod kritiko. a se da kej narest proti takim?

link
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#20 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 23 April 2007 - 07:52 PM

QUOTE(Zlobica @ 23. 4. 2007 - 18:18) View Post

www.malezivali.com

pod kritiko. a se da kej narest proti takim?

link


Prijava na veterinarsko inšpekcijo. Lahko jim kar po mailu pošlješ link do strani. še bolje pa če greš sama tja vidiš kako je stanje in pokličeš vet. inšpektorja.

http://www.vurs.gov.si/
  • 0
IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users