Jump to content


Photo

alergija in licila


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 LINKY

LINKY

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts
  • Location:Okolica lj
  • Interests:vse po malem =) moda predvsem =) pa glasba =)

Posted 13 March 2005 - 10:25 PM

Jaz imam tudi in problem =)

Glede poletja...jaz sem alregicna na sonce in me zanima s kom lahko prekrije izpuscaje!? ALi pude lahko skoduje?! Ali morm izberati temnejse odtenke barve pudra!?

Ze naprej hvala za odogovr =) biggrin.gif
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 March 2005 - 07:18 AM

Najprej... uporabljaj kremo z zaščitnim faktorjem. Dobre kreme za obraz z UV faktorjem morajo vsebovati eno od naslednjih sestavin:
titanium dioxide, zinc oxide, butyl methoxydibezoylmethane (= mexoryl SX = parsol 1789 = avobenzone).
Če ne, je krema slaba. Če piše na embalaži, da vsebuje UV filtre in ne vidiš teh sestavin, potem verjetno vsebuje samo UVB zaščito, ki pa ni dovolj.

Pike se a da prekriti s pudrom. Samo ne vem, koliko je to poleti učinkovito, ker je vroče in se potiš pod pudrom. Lahko poskusiš tudi s toniranimi kremami. Aja, pa puder je kar priporočljiv, ker vsebuje UV zaščito.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 14 March 2005 - 09:59 PM

Kakšno alergijo pa imaš? Si kako pomagaš?

LP N
  • 0

#4 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 14 March 2005 - 10:29 PM

Jaz pa po sončenju dobim temne lise okoli ust, oči... Kako si lahko proti tej tegobi pomagam?

Tan
  • 0

#5 LINKY

LINKY

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts
  • Location:Okolica lj
  • Interests:vse po malem =) moda predvsem =) pa glasba =)

Posted 15 March 2005 - 06:40 AM

QUOTE(Nadi)
Kakšno alergijo pa imaš? Si kako pomagaš?  

LP N


imam alregijo na sonce. =) pomagam pa si z nekim kremam ki sem jih dobila v lekarni wink.gif
  • 0
user posted image

#6 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 15 March 2005 - 08:47 PM

Ja, vem, da na sonce, ampak kakšno...tudi jaz jo imam namreč in sicer dobim rdeče male pikice, ki zelo srbijo....Ampak takrat si pomagam s tabletami in mazili, ličil pa takrat raje ne uporabljam. Se mi zdi da mi puder stanje samo še poslabša...

LP N
  • 0

#7 LINKY

LINKY

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts
  • Location:Okolica lj
  • Interests:vse po malem =) moda predvsem =) pa glasba =)

Posted 15 March 2005 - 08:54 PM

QUOTE(Nadi)
Ja, vem, da na sonce, ampak kakšno...tudi jaz jo imam namreč in sicer dobim rdeče male pikice, ki zelo srbijo....Ampak takrat si pomagam s tabletami in mazili, ličil pa takrat raje ne uporabljam. Se mi zdi da mi puder stanje samo še poslabša...

LP N


ja to tut jz...rdece pikice...dobim jih po obrazu in pri predelu ramen / psi..mislm ne po prsih ampak tko pod vratom cry.gif
  • 0
user posted image

#8 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 15 March 2005 - 08:57 PM

Jap, dekolte...pa full srbi...Raje pusti in ne prekrivaj...saj vem, da te moti...in tako kot ti je že sonchika svetovala, obvezno uporabljaj kremo z UVA/UVB zaščito z visokim faktorjem. Meni drugače pomagajo tablete Floridan.
  • 0

#9 LINKY

LINKY

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts
  • Location:Okolica lj
  • Interests:vse po malem =) moda predvsem =) pa glasba =)

Posted 16 March 2005 - 07:55 AM

QUOTE(Nadi)
Jap, dekolte...pa full srbi...Raje pusti in ne prekrivaj...saj vem, da te moti...in tako kot ti je že sonchika svetovala, obvezno uporabljaj kremo z UVA/UVB zaščito z visokim faktorjem. Meni drugače pomagajo tablete Floridan.



a se jih kupi v lekarni!? pa kok dnarja so oops.gif
  • 0
user posted image

#10 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 March 2005 - 08:38 AM

Pa mislim, da bo proti alergiji pomagall tudi Kamagel oz. Fenistil.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#11 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 16 March 2005 - 08:53 PM

Dobijo se v lekarni, brez recepta...za ceno me pa zdej preveč vprašaš...mislim, da so bile okrog 700 sit. Drugače je pa fajn, da jih začneš že malo prej jemati, prede greš na morje oz. se sončiš.
  • 0

#12 LINKY

LINKY

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts
  • Location:Okolica lj
  • Interests:vse po malem =) moda predvsem =) pa glasba =)

Posted 16 March 2005 - 09:23 PM

QUOTE(Nadi)
Dobijo se v lekarni, brez recepta...za ceno me pa zdej preveč vprašaš...mislim, da so bile okrog 700 sit. Drugače je pa fajn, da jih začneš že malo prej jemati, prede greš na morje oz. se sončiš.


ok hvala, bom upostevala wink.gif
  • 0
user posted image

#13 krena

krena

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 22 March 2005 - 12:39 PM

Meni osebno so pomagale tablete bronz plus!Pa tudi zdravnica mi jih je pričporočila.
Pa še barva je po njih lepša....


Dobijo se v lekarni....samo poleti bolj slabo, ker jih hitro zmanjka (vsaj do sedaj sem imela take izkušnje)...priporočljivo jih je jesti mislim da en mesec pred odhodom na morj....

lp wink.gif
  • 0

#14 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 22 March 2005 - 02:33 PM

kajpa nardijo te tablete? so proti alergijske, al kej na kožo vplivajo...?
  • 0

#15 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 March 2005 - 03:07 PM

Mislim, da so te tablete proti pikicam, ki jih dobiš, če si alergičen na sonce. Ne vem pa, kako delujejo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#16 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 22 March 2005 - 05:05 PM

Jaz se znebim pikic in nadležnega srbenja, in to je takrat najbolj pomembno....sploh se ne ubadam s tem kako vplivajo na kožo, samo da pomaga....ker je grozno ko te vse srbi ermm.gif

LP N
  • 0

#17 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 22 March 2005 - 06:47 PM

malo sem narobe razumela. sem zastopla da rataš po nekih tabletah bolj rjav, pa da zato ne rataš pikast. Če imaš alergijo, verjetno najbolje da vzameš proti alergiji. V bistvu je vseeno al je na recept al s proste prodaje.Trenutno se na recept dobi Rinolan al nekaj tacga. To se itak skozi spreminja, efekt pa je isti.
  • 0

#18 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 22 March 2005 - 07:58 PM

jz ti proti alergiji priporočam, da greš pred poletjem parkrat v solarij k ful pomaga.
jz osebno mam zelo močno alergijo na sonce. Rdeče pike ki se zlivajo v fleke dobim po dekolteju, po celih rokah in po stegnih. zadnji dve leti hodim v solarij(enkrat na dva tedna) pa kak mesec preden grem na morje si kupim tablete Braunemon(v lekarni okoli 1500sit) ali Broz plus(v lekarni okoli 1200sit) in vsak dan poješ dve, da je barva lepša, da se pospeši tvorba melanina in posledično je alergija blažja ali pa je sploh ni. jz že dve leti nisem imela nobenega fleka ali rdeče pikice.

  • 0
lp, Martina

#19 Guest_tejka_*

Guest_tejka_*
  • Guests

Posted 23 March 2005 - 02:21 PM

Meni je zdravnica predlagala pitje šumečih tablet s kalcijem in mi je pomagalo proti pojavi izpuščajev na soncu. Večina ljudi misli, da je na sonce alergična, vendar gre lahko le za fotosenzibilnost, torej preobčutljivost na močne sončne žarke. Nekaj časa sem jemala Claritine tablete proti alergiji pa mi niso pomagale. Floridan tablete pa naj bi bile za sezonske alergije kot je cvetni prah, ni tako? Ampak, če pomagajo... Še vedno pa je najbolje naravna preventiva.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users