Jump to content


Photo

KANA-naravna barva za lase


  • Please log in to reply
238 replies to this topic

#41 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 June 2007 - 08:20 PM

Pomoje po kani ne boš zelena, ti pa predlagam, da daš med barvanjem s pravo barvo in kano kak mesec premora. Kana tudi okrepi lase (ker ima negovalni učinek) in jih naredi bolj volumnaste, ker jih 'obleče'.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#42

  • Guests

Posted 11 June 2007 - 08:26 PM

Saj zdaj se nism barvala ze skor pol leta. Mam ze kr konkreten narastek smile.gif
  • 0

#43 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 June 2007 - 08:27 PM

Pol pa itak superca. Pa poročaj potem, kakšen bo rezultat. In probaj upoštevat nasvete na prejšnji strani, glede čiščenja las pred barvanjem - se ful obrestuje.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#44 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 11 June 2007 - 08:27 PM

Sam a se nej ne bi kana striktno in samo na nebarvane lase nanašala!!?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#45 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 June 2007 - 08:34 PM

Ne, to ni res. Ne vem sploh od kod je to pršlo, ampak ne drži. Je res, da je fino met tko mal premora, vsaj mesec al pa dva, drgač pa ni blema. Moja mama se občasno pobarva z njo, pa drgač uporablja navadne barve in ji vedno ful lepo pride.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#46

  • Guests

Posted 11 June 2007 - 08:36 PM

BOm, hvala! Bom slikala prej in potem smile.gif
  • 0

#47

  • Guests

Posted 10 February 2009 - 08:01 AM

Mene pa zanima, če ima katera izkušnje z brezbarvno kano? Kolegica mi je zadnjič rekla, da ji je full okrepila lase in povečala volumen. Sem pa v eni drugi temi zasledila, da so potem lasje lahko tudi suhi in uničeni, ker zaradi kaninega "filma" okrog las negovalne zadeve ne pridejo do njih. Kako je torej s tem? hmm.gif
  • 0

#48 tyna

tyna

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 170 posts

Posted 11 February 2009 - 06:48 PM

QUOTE(Nila @ 10. 2. 2009 - 8:01) View Post
Mene pa zanima, če ima katera izkušnje z brezbarvno kano? Kolegica mi je zadnjič rekla, da ji je full okrepila lase in povečala volumen. Sem pa v eni drugi temi zasledila, da so potem lasje lahko tudi suhi in uničeni, ker zaradi kaninega "filma" okrog las negovalne zadeve ne pridejo do njih. Kako je torej s tem? hmm.gif


Torej, med drugimi vrstami kane, sem uporabljala tudi brezbravno kano( ki, pa mi mogrede ni ravno kana, temveč sorodna rastlina).
Moram reč, da meni osebno je res okrepila in predvsem povečala volumen( yuppiiiiiiiiiiii:D).
Pred leti, sem kr pogosto uporabljala kano in moram reč , da mi ni posušila ali uničila lase; pa mimogrede, bi rada omenila, da takrat sem mela bolj suhe & tanke sorte las......tko, da verjetno(mislim), če bi bilo to res, bi jaz trenutno bila plešasta, kar pa ne odraža realnega stanja, saj imam lase ki mi sežejo do pol hrbta in NISO ravno uničeni & slamnati in itd.

Včasih ma mam feeling hmm.gif , da to, o uničevalnem učinku kane, več ko ne, govorijo kakšne frizerke, ki pa mimogrede( kdo bi reku a.....kakšno naklučje?!?!?) kane ne uporabljajo pri svojem poklicu.






  • 0
Solo l'obbedienza dà il diritto a governare.

#49

  • Guests

Posted 13 February 2009 - 08:01 PM

Tyna, hvala za odgovor.

Moj komentar glede uničenja se je nanašal na poste (zdaj ne vem, katera je to komentirala), ampak vem, da je bilo v zvezi s tem, ko se je (mislim da) DiLeMa pobarvala.

No, mene pač tale brezbarvna kana nekako mika, me pa zanima, katero priporočate (firma, vrsta - če jih je več itd.). Hvala. oops.gif
  • 0

#50 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 February 2009 - 11:04 AM

Kokr sem jaz brala iz člankov, obstajajo dobre in slabe kane. Slabe mešanice vsebujejo poleg same kane še t.i. metallic salts, kar je ful slabo in po uporabi take kane so lasje res izsušeni in oslabljeni, pride do efekta, ki ga je v eni drugi temi opisovala Izgubljena, če ne se motim. Takih je baje ogromno kan, sploh tistih, ki so že vnaprej zmešane, itd. Baje bi se naj za barvanje las uporabljala samo body-art kana, ki je res totalno čista in kvalitetna ter izjemno zdrava za lase. Zanjo piše tole: body art quality henna does NOT have metals, lead, nor does it “coat the hair”. Jaz precej zaupam Lushevi kani, mislim da nima nobenega sranja notr (vsaj na spisku sestavin nič ne piše), ne bi pa uporabljala že predhodno zmešane Logona kane v pasti, pa tudi tiste kane, ki se dobijo v DM in drugih drogerijah so baje dokaj zanič. Tale spodnja recimo ni kana, čeprav se oglašuje kot taka - ima notr nekaj kane, ampak res samo nekaj, ostalo pa je krneki.

IPB Image

Sicer pa prav rastlina kana (lawsonia inermis) vedno lase obarva rdeče, se ji pa dodajajo druge rastline, da se dobi potem ven rjav ali črn efekt.
Prozorna kana ni prava kana oz. je neka druga vrsta rastline, as far as I know. Zdej vidim, da je to že tudi Tyna napisala pred mano.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#51 FlowerPower

FlowerPower

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 285 posts

Posted 14 February 2009 - 06:28 PM

Dilema, zakaj pa ne že zmešane Logona kane v pasti?

QUOTE
Ingredients: Aqua (Water), Alcohol denat.*, Coco Glucoside, Glycerin, Montmorillonite, Lawsonia Inermis (Henna) Extract, Erythrulose, Sorbitol, Xanthan Gum, Maltodextrin, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Algin, Sodium Citrate, Citric Acid, Parfum (Essential Oil), Linalool, Limonene, Eugenol.


A zaradi alkohola ali vsebuje še kakšne druga snovi, ki oslabijo/poškodujejo/izsušijo lase? Ker sem se ravno hotla pobarvat z mešanico blond in nugat brown Logonine kane v pasti sad.gif mad.gif ... A je potem boljš L'Orealov creme gloss preliv hmm.gif ?

Hvala!



  • 0

#52 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 February 2009 - 06:46 PM

Kana mora bit po mojem mnenju v suhem stanju, torej prah (ali v ploščicah, torej zbit prah, kot pri Lushu) in se šele potem zmeša z vodo.
Te vnaprej pripravljene meni niso čisto nič všeč, pa ko sem zgoraj omenjala 'metal salts', če jaz kej vem, pod te soli spada tudi sodium citrate, ki ga ta kana vsebuje.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#53 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 14 February 2009 - 07:10 PM

sestra je kupila tole kano kot preliv, ki jo je dilema nalepila in je sla na plesne in ko se je potila je zacelo barvo oddajati da je imela majico cisto oranzno down.gif
Dilema, kaj ves a je od iste firme kana v prahu pa v redu?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#54 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 February 2009 - 07:22 PM

Frča, nimam pojma, ne poznam sestavin. Pomoje bi morala bit kul ...
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#55 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 14 February 2009 - 09:01 PM

Dilema, jaz sem brala eno knjigo o kani, kjer pise da napisejo da je notri 100% kana, pa je to dalec od resnice. Obstaja pa postopek kako jo stestiras, nekaj s peroksidom pa se necim. Moram it enkrat v en salon sfehtat malo peroksida, da vidim ce si v redu rec na lase mecem. Tam tudi pise da mesanico pripravise n dan prej s samo limoninim sokom in jo pustis na glavi 2-4 ure. Ampak to velja le za rdeco kano!! Indigo kane se pripravlja drugace.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#56 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 February 2009 - 09:13 PM

Ja, sej je ful komplikacij s kano, ampak tista res čista in pravilno pripravljena je za lase ful zdrava.
Jaz bom mogoče kdaj naročila tisto body-art kvaliteto, je dokaj draga, ampak baje res super kvalitetna.
Zaenkrat pa zaupam Lushevi, se mi zdi še najboljša od teh, ki se dobijo pri nas.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#57

  • Guests

Posted 15 February 2009 - 05:47 AM

Dilema, hvala za trud!
Torej, če prav razumem, "prozorna" kana sploh ne obstaja oz. tudi tista druga rastlina, iz katere naj bi ta zadeva bila, ni ok? hmm.gif
  • 0

#58 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 15 February 2009 - 11:16 AM

Tudi jaz priporočam vsem, ki se imajo namen barvati s kano, Lushevo kano v ploščici. Ker vsebuje veliko olj, bo lase veliko manj izsušila kot pa kana v prahu smile.gif. Obstojnost je pa tako ali tako pri vseh podobna - večkrat kot jo naneseš, večja je intenzivnost barve in manj je izpiranja.
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#59 freak

freak

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1552 posts

Posted 15 February 2009 - 11:27 AM

Eno mogoče mal bolj neumno vprašanje ampak me res zanima: če se pobarvaš s kano je to trajna barva in se vidi narastek ko rastejo lasje ali se spira?
  • 0
''I have a great imaginary world, but sometimes I need things to happen for real.'' (A.M.)

#60 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 15 February 2009 - 11:38 AM

Uh, še dobro, da nisem uporabila tiste kane, ki jo je Dilema nalimala, tisto iz DM-a, ker že tako ali tako imam bolj suhe lase. Kupila sem jo že lani, toda nekako sem imela občutek, da ni vredu.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users