Jump to content


Photo

Čiščenje - najučinkovitejša sredstva in tehnike za boj proti umazaniji v vašem domu


  • Please log in to reply
1045 replies to this topic

#21 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 19 December 2005 - 06:33 PM

kaj pa madeži od krvi? a drži babičin trik, da namakaš rjuho (al karkoli pač že) v mrzli vodi? al ma kera še kak preskušen recept za odstranjevanje takih madežev?
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#22 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 December 2005 - 06:37 PM

Za kri res (preverjeno!) pomaga ledeno mrzla voda ... pod tekočo vodo spiraš madež, najbolje seveda deluje takrat, ko še ni zasušen ... pa tudi če je kri že zasušena, bo mrzla voda zelo pomagala ... najprej se spere večina dol, potem tisto kar ostane pa lahko požuliš kar z navadnim milom.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#23 Nanika

Nanika

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts
  • Location:Štajerska

Posted 04 April 2006 - 06:49 PM

Pozdravljeni!
Rabim pomoč. A poznate kako dobro čistilo za usnje - bež? Kolegica mi je povedala za Amway-ovo čistilo, ki pa so ga zdaj baje ukinli. Kje pa se drugod da dobit kaj dobrega - pa tudi zmerna cena seveda? Sem namreč iz Štajerske. Hvala vsem za odgovore in lep pozdrav.
  • 0

#24 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 24 October 2006 - 12:07 PM

Torej, mi imamo doma veliko lesenih površin, kjer se ful nabira prah. Še hujše je to, da ne gre za nek svetel les, ampak je v dnevni sobi povsod ful temno rjavo pohištvo, spalnica pa je cela iz črnega lesa. Tako, da morajo bit te površine res brezhibno zloščene, drugače se vse pozna. Prej sem imela od Pronto na pršilko takšno oljnato tekočino za brisanje prahu, rumeno/oranžne barve, naredila je fantastično lep les, ful lep lesk je dodala in vse - ampak tega kar naenkrat ni več absolutno nikjer za dobit!! Torej sem zdej nabavla neko drugo zadevo za brisanje prahu, on Pronto Classic z razpršilko na pritisk, ampak naredi za skozlat grd les - čisto nič se ne sveti, tak motem je, kot bi bil umazan. In me zanima kaj ostale uporabljate za brisanje prahu, s čim ste zadovoljne?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#25 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 24 October 2006 - 12:14 PM


Malo z roko potegnem, pa je. IPB Image


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#26 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 24 October 2006 - 12:18 PM

Pronto klasik mi je čist ok,nism zaznala da bi bil les moten-bom dobr pogledala zdj ko bom pucala.Mogoče tud kriva krpica skatero brišeš?Ne vem-mi kr z uno mikro,kao čudežno krpico in kr ok pride.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#27 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 24 October 2006 - 12:31 PM

A si poskusila Pronto krpice za brisanje prahu? Največkrat pa zadistuje una metlica iz umentega perja. Zabogamilega Dilema, pa ja ne brišeš prah vsak dan. blink.gif
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#28 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 24 October 2006 - 01:06 PM

Vedno in povsod Stelex.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#29 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 24 October 2006 - 02:35 PM

jaz pucam s prontom thumbup.gif imamo prav tako veliko lesnih površin, ampak še nisem zasledila kakšnih madežov, edino na lesu treba bolj grobo potegnit.
prah pa se tako hitro nabere pa če pucam s čudežno krpico al pa navadno bombažno wink.gif
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#30 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 October 2006 - 04:47 PM

QUOTE(sonchika @ 24. 10. 2006 - 14:06) View Post

Vedno in povsod Stelex.
Enako.

  • 0

#31 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 24 October 2006 - 05:25 PM

To je moje najbolj univerzalno čistilo. Uporabljam ga za praktično vse. Samo vodnega kamna ne odstranjujem z njim.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#32 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 24 October 2006 - 05:34 PM

Uhhh, kadar ga že zagledam (prah, namreč), pol grem po navadno bombažno cunjo, jo zmočim in na hitro potegnem malo sem, malo tja.
Imam pa spalnico v nekem lakiranem lesu, tk da se itak vse blešči in ni mat, da bi rabla zdej neki glancat.
Pa še tistega vonja raznih Prontov ipd. ne prenesem, sploh ne v spalnici.
Drugje po bajti pa to itak mati počne, to pa res ni moje opravilo.

  • 0

#33 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 24 October 2006 - 06:18 PM

QUOTE(sonchika @ 24. 10. 2006 - 18:25) View Post

To je moje najbolj univerzalno čistilo. Uporabljam ga za praktično vse. Samo vodnega kamna ne odstranjujem z njim.



hehe, k iz filma My big fat greece wedding' laugh.gif

Js ponavadi pohistvo samo obrisem z vlazno krpo (je pa res, da je belo), tako da ti ne vem svetovat hmm.gif bom se se mal pozanimala okol ;)
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#34 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 February 2007 - 08:00 PM

Pred dnevi se je fantu kar naenkrat vlila kri iz nosa in nekaj kaplic je padlo tudi na pisano prevleko od povštra. Kako bi najlažje spravila kri iz nje?
  • 0

#35 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 27 February 2007 - 08:05 PM

Najprej spiraj madež pod mrzlo vodo in ga vmes nekajkrat namili z navadnim milom in podrgni. Lahko je kar ono milo za roke umivat, preverjeno pomaga. Potem ko bo šla večina dol, pa daj do konca oprat v pralni stroj. Po mojih izkušnjah gre na tak način čisto vse dol.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#36

  • Guests

Posted 27 February 2007 - 08:08 PM

Ja, pri krvavih madežih je nujno, da se spira s hladno vodo. Včasih tudi pomaga, če malo zmočiš in dodaš sol (sol v tem primeru malce "posrka" kri ven iz tkanine).
  • 0

#37 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 February 2007 - 08:10 PM

Tudi če je že zasušena? Sem samo v koš za perilo vrgla. oops.gif
  • 0

#38 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 March 2007 - 12:09 PM

Tole z zasuženo krvjo pa tudi mene zelo zanima ...
namreč na eni majci sem opazila krvav madež, ampak je kri zasušena in tudi majica že oprana ... a je še kaj pomoči ali ne (majica je snežno bela sad.gif )
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#39 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 09 March 2007 - 10:48 PM

Ko smo že pri krvi, jst sm enkrat dobila fešto nepričakovano na moje najljubše črne gate, in je bil pač krvav flek. In ponavadi gate namočim in gre lepo dol, s črnih pa ni hotlo it, zato sm jih napadla z nevemkakšnim detergentom. Rezultat je, da je flek namesto zasušeno krvav postal svetlo rjav confused.gif tko da mislim da gate so za v smeti, me pa zanima, kaj mi je storiti v drugih primerih.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#40 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 10 March 2007 - 10:19 AM

Jst mam tud s tem probleme, ker med rdečo ful gat s krvjo umažm... huh.gif Je bedno, ker se zasuši in pol ostane, tko k je Hevea rekla tak rjav flek. Sm pa enkrat te fleke že spravla dol z Venishem, k ga kupš v taki okrogli posodici, kot prašek pride. Sm naprej namočila un flek pod vročo vodo, pol pa dala mau tega praška gor, fajn zdrgnla in je šel flek dol. smile.gif
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users