Jump to content


Photo

Oglasi na spletnih straneh on-line oglasnikov - PREVIDNO


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 Nota

Nota

    sramežljivec

  • Člani
  • 59 posts

Posted 14 December 2006 - 05:42 PM

Kopiram iz drugega foruma:
http://www.mojpes.co...pic.php?t=12378

***********

Prosila bi vse, ki imate kakršnekoli izkušnje z nakupom mačke pri preprodajalcih, da se mi javite na mail: pomoczazivali@gmail.com ali na ZS.
Javila se mi je namreč gospa, kateri je nedavno umrl zelo mlad in zelo bolan mucek, kateri je bil kupljen pri preprodajalcih in zanj kljub hitri veterinarski oskrbi ni bilo pomoči. Ker je gospa zadevo prijavila pristojnim inštitucijam, zbiramo informacije in podatke o morebitnih podobnih nakupih. Ostali boste anonimni, v kolikor se sami ne boste želeli izpostaviti.

lp,
Diana


  • 0

#2 Luna 13

Luna 13

    sramežljivec

  • Člani
  • 67 posts
  • Interests:Košarka,kolesarjenje,moje živali.

Posted 30 January 2007 - 07:12 PM

Ali mogoče kdo kupuje živali preko bolhe??? Tukaj je ta stran:

http://www.bolha.com/zivali_rastline
  • 0
IPB Image

#3 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 30 January 2007 - 08:28 PM

QUOTE(Luna 13 @ 30. 1. 2007 - 19:12) View Post

Ali mogoče kdo kupuje živali preko bolhe??? Tukaj je ta stran:

http://www.bolha.com/zivali_rastline



NE!!!

To ni pravi način, da prideš do živali..Sem že par prijav podala veterinarski inšpekciji, ker je na fotkah vidno zanemarjen pes bil.
  • 0
IPB Image

#4 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 30 January 2007 - 08:47 PM

Stvar je taka: nekako je potrebno pridet do psa. Mi smo tudi preko oglasnika - da se stiki navežejo.

Bolj pomembno je: da greš žival pogledat, vidiš kaka je psica, kako je leglo, kako skrbijo za psičke... Pol mal povprašaš in če imaš 5 pik, lahko pogruntaš ali je ok ali ne.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#5 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 30 January 2007 - 10:13 PM

Nekaj časa sem redno spremljala oglase na Bolhi, sploh za buldoga. In med ponudniki tudi ostalih pasem sem večkrat opazila ponudbe KD Mislinja, oglase pa vedno oddaja shilly1. In vsi ponujeni psi imajo še vedno isti opis (kopirano):

mladički,zelo živahni in igrivi,zelo lepi starši,veternarsko pregledani,cepleni,veternarskim potrdilom in s potnim listom,premerni tudi za v stanovanje..

Ja, pravopis na nivoju rolleyes.gif
Pa še vse fotografije psov so posnete nekje na prostem, pri avtomobilih (no, kasneje so nekaj psov slikali v otrokovem naročju). . Sploh pa, kako ima lahko nek dober vzreditelj od angl., fran. buldoga, basset hounda, ši cuja ...-kliknite na vsi oglasi tega prodajalca, še nemškega ovčarja lahko dobite, ni da ni.

Pa povsod enak tekst. No, sem malo brskala po internetu in je sumljivo. Pritožbe, kako imajo psi, kupljeni tam, zdravstvene težave, pa da KD Mislinja sploh ne obstaja (obstaja pa Kinološko društvo Mislinja). V glavnem, ful je treba biti pazljiv, ker je ogromno preprodajalcev, sicer se pa to že vidi, ali si boš ogledal psa nekje na travniku ali pri lastniku doma.
Pa še eno ime je na pasjih forumih in tudi na TV je že bilo objavljeno: g. Matoš (ampak to so že stare zgodbe).
Ni pa vse na Bolhi sumljivo, priznam.
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#6 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 30 January 2007 - 10:19 PM

No, sej to sem govorila. Ni važno ali kupuješ preko bolhe ali preko nekega "dobrega" vzreditelja. Ko žival vidiš v njenem okolju ti je vse jasno. Mi še nismo kupili psa, da bi ga kdo pripeljal k nam ali pa nekam na pol poti. Zmeraj na dom! In pol vidiš kakšen odnos imajo ljudje do živali (jst mam senzor in prepoznam vsakršno sprenevedanje, kar se tega tiče)
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#7 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 31 January 2007 - 08:20 AM

QUOTE(Regratova Lučka @ 30. 1. 2007 - 22:13) View Post

Nekaj časa sem redno spremljala oglase na Bolhi, sploh za buldoga. In med ponudniki tudi ostalih pasem sem večkrat opazila ponudbe KD Mislinja, oglase pa vedno oddaja shilly1. In vsi ponujeni psi imajo še vedno isti opis (kopirano):

mladički,zelo živahni in igrivi,zelo lepi starši,veternarsko pregledani,cepleni,veternarskim potrdilom in s potnim listom,premerni tudi za v stanovanje..

Ja, pravopis na nivoju rolleyes.gif
Pa še vse fotografije psov so posnete nekje na prostem, pri avtomobilih (no, kasneje so nekaj psov slikali v otrokovem naročju). . Sploh pa, kako ima lahko nek dober vzreditelj od angl., fran. buldoga, basset hounda, ši cuja ...-kliknite na vsi oglasi tega prodajalca, še nemškega ovčarja lahko dobite, ni da ni.

Pa povsod enak tekst. No, sem malo brskala po internetu in je sumljivo. Pritožbe, kako imajo psi, kupljeni tam, zdravstvene težave, pa da KD Mislinja sploh ne obstaja (obstaja pa Kinološko društvo Mislinja). V glavnem, ful je treba biti pazljiv, ker je ogromno preprodajalcev, sicer se pa to že vidi, ali si boš ogledal psa nekje na travniku ali pri lastniku doma.
Pa še eno ime je na pasjih forumih in tudi na TV je že bilo objavljeno: g. Matoš (ampak to so že stare zgodbe).
Ni pa vse na Bolhi sumljivo, priznam.


Jooj samo ne KD mislinja-prevaranti da...Bolni, plašni, agresivni psi, necepljeni...Obstaja sicer pravo KD Midslinja Doloič-a to ni to!!

Mnogi so se že nasrali in morali uspavati mladičke zaradi kuge in drugih težav...prihrani si solze in bolečine.
  • 0
IPB Image

#8 Luna 13

Luna 13

    sramežljivec

  • Člani
  • 67 posts
  • Interests:Košarka,kolesarjenje,moje živali.

Posted 31 January 2007 - 01:21 PM

Smo že ugotovili da so preprodajalci!Tam psa sigurno ne bomo kupili!!!!!! excl.gif ph34r.gif
  • 0
IPB Image

#9 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 08 February 2007 - 03:58 PM

Pasemskih živali ne bi kupovala, nepasemske pa ja. Sej je v končni fazi je vseeno a kupiš, oz. vzameš žival od nekoga ki da oglas na Bolho, al pa od kakšne priletne sosede. Itak je od tebe odvisno a boš skrbel za žival in jo cepil ali ne. Obedve imata pa lahko kakšne zdravstvene probleme.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#10 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 15 February 2007 - 09:55 PM

moj drugi pes....ki je bil kupljen v mislinji je bil bolan in tako odsel od nas sad.gif pri 7 mesecih

Tole je res grozno kar dajejo na Bolho-sama ne bi imela "jajc" da bi to Mislinjo kam prijavila,ker se prevec hudo in grdo izkusnjo imela z tem ubogim mladickom ki je bil kupljen v Mislinji na Koroskem in z to zensko pri kateri sem ga kupila(zato ne zelim slisati o njej nikoli vec-psa smo imeli prevec radi,da nas je tako okoli prinesla)-vendar pa me vseeno zanima ce se to da kam prijavit?In kako ukrepajo?
Hvala za odgovor...
  • 0
I am falling between dreams and reality

#11 Nota

Nota

    sramežljivec

  • Člani
  • 59 posts

Posted 21 May 2008 - 09:29 AM

Ne morem si kaj, da ne bi ponovno napisala tega OPOZORILA, ker vem, da bo tudi letos veliko ljudi želelo/iskalo/kupilo pasemsko mačko in bo morda kdo, še preden bo naredil neumnost, zajadral tudi sem.

Torej - če ste pred nakupom pasemske mačke ali poznate koga takšnega (sorodnik, znanec, prijatelj, sodelavec ...) v svoji bližini, prosim preberite in ga opozorite.


Na spletnih straneh on-line oglasnikov (Bolha, Salamonov oglasnik), je poleg predstavitve in "ponudbe" registriranih vzrediteljev sedaj PONOVNO najti cel kup ZELO zavajujočih oglasov dvoriščnih rejcev - backyardbreederjev, za prodajo 'čistokrvnih mačk brez rodovnika' (ki so mimogrede domače mucke in NE pasemske).

Vsekakor se vidi velik napredek v promoviranju, ponavljajoče ponudbe ( torej ponavljajočih vsakoletnih oglasov istih ljudi, kar pomeni, da se še vedno najde dovolj neumnih in naivnih ljudi, ki nasedajo )štancanja 'čistokrvnih mačk brez rodovnika'.
Za primer samo vzamem oglas/e, ki je/so skoraj popolna kopija oglasov, ki jih sama na njihovo prošnjo, objavim za naše registrirane vzreditelje smile.gif

Jp, tudi backyardbreederji alias štancarji sledijo trendom biggrin.gif

Tudi klasifikacija "ustreznosti standardu" teh domačih muc (ob tem se zastavi vprašanje le KATEREMU za božjo voljo? - domače muce namreč nimajo nobenega priznanega standarda, saj so preveč različne med sabo) se je zelo približala klasifikaciji, ki se uporablja v pasemski vzreji ....
Tako imamo sedaj novo cvetko premetenih dvoriščnih rejcev alias štancarjev: "čistokrvne mačke brez rodovnika pet kvalitete ... " biggrin.gif


Kakorkoli - vem, da bo tudi letos in prihodnje leto in ... veliko ljudi, ki bodo nasedli tem ljudem in tem "mamljivim" oglasom, bom pa mogoče mičkeno bolj mirno spala, če še enkrat ponovim:

---- ljudje pamet v glavo! Izberite in kupite pasemsko mačko pri ljudeh, ki se s tem registrirano ukvarjajo, ki imajo o vzreji znanje in izkušnje, ki imajo zdr. pregledane in testirane živali. Ne podpirajte dvoriščnih rejcev!
Pasemske mačke za 150, 200,300 evrov, kot vam jih ponujajo v teh na prvi pogled tako maljivim oglasom NI !
  • 0

#12 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 21 May 2008 - 02:28 PM

Bi še dodala da se na tak način oddaja in prodaja tudi nepasemske muce, ki v nekaterih pregledih niso niti videle veterinarja (cepljenje proti boleznim in testiranje je nujno, sterilizacija/kastracija zaželjena), večinoma pa so stare komaj kake dva meseca, naj se jih pa ne bi oddajalo pred tremi (samostojno jedo, lulajo v pravi wc, so že bolj zvedave kar se okolice tiče).
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#13 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45438 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 March 2010 - 02:46 PM

http://www.bolha.com...brak-jazbecarka
Fak no. blink.gif blink.gif Saj pes je živo bitje, ga ne morš kar tak menjavat kot da je kos pohištva ali avto. blink.gif blink.gif
  • 0

#14 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 03 March 2010 - 03:18 PM

QUOTE(crna @ 8. 2. 2007 - 15:58) View Post

Pasemskih živali ne bi kupovala, nepasemske pa ja.

Enako. Jaz zdej vsak dan čekiram Bolho in Podarimo.si (poleg Mačje hiše in strani od zavetišč), ker iščem muco.
Čeprav majo nekatere znane mačkarne tudi gor oglase. Itak se da vse preverit oz. pomoje nihče ne kupuje živali na prvo žogo ali pa da vsaj še drugje ne pozanima, kako je z dotično mačkarno oz. prodajalcem.
  • 0

#15 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 03 March 2010 - 04:01 PM






Na Mačji hiši jaz vidim tlko lepih mačkov, res ... težko bi se samo za enega odločila.

Lahko jih tudi na daljavo posvojite. ;p
Mi imamo eno posvojenko.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#16 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 03 March 2010 - 04:56 PM

Joj, jaz bi takoj tegale imela:

IPB Image

http://www.bolha.com...ko-janko-samcek


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#17

  • Guests

Posted 03 March 2010 - 11:15 PM

Kakšen lep muc! ohmy.gif wub.gif

Jaz bi takoj imela še muca (poleg psa), ampak je fant alergičen na mačjo dlako. sad.gif
  • 0

#18 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 03 March 2010 - 11:48 PM



Immortelle
, ne boš verjela, ampak točno v tega sem jaz tak zapičena. cry.gif


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users