Jump to content


Menstrualne skodelice


  • Please log in to reply
1011 replies to this topic

#61

  • Guests

Posted 08 April 2008 - 10:41 AM

Pokica, a si imela na začetku še kakšen dnevni vložek (za vsak slučaj, če bi šla mimo kakšna kaplja), ali ni potreben? hmm.gif
  • 0

#62 Pokica

Pokica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 140 posts

Posted 09 April 2008 - 09:57 AM

Ja sem imela dnevni vložek, nikoli mi ni kaj mimo prišlo, razen ko sem vstavila skodelico in predno se je vakumsko odprla sem dobila malo - res malo pikico na dnevni vlozek, zaradi nožničnih sten . Danes sem se navadila da jo drugače zložim za vstavljanje, kot je v navodilih: jaz polovico roba navznoter obrnem, s stranskimi prsti ob strani skupaj stisnem, da pride v špico. (hehe, kot strehca), tako jo takoj vstavim brez problemov, ker pride še ozja. ven jo vzamem tako, da stisnem trebušno mišico in ob stisku mišice zagrabim za dno s palcem in kazalcem, stisnem da vakum popusti in ven vzamem.

praznim jo enkrat na 8 ur, tako da to vedno doma počnem in ni nobenih problemov.

Prvič me je panika zagrabila, ker sem to počela z rokami namazanimi s kremo in mi je silikon spolzel, tako skodelice nisem mogla zagrabiti...jao kaka panika me je zagrabila..smile.gifsmile.gifsmile.gif To je bilo skakanje po kopalnici..smile.gifsmile.gif
  • 0

#63 bela

bela

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 377 posts

Posted 09 April 2008 - 11:05 AM

Ja Nila jaz sem imela na začetku majhen vložek, ko sem uporabila Lunette, ker se je treba lepo navadit na začetku, zdaj sem že prava profesionalka smile.gif IN ne trpim več med menstruacijo. toplo priporočam smile.gif
  • 0

#64

  • Guests

Posted 09 April 2008 - 05:40 PM

Oo, hvala vama. smile.gif No saj čez nekaj dni jo bom že uporabila in bom poročala, kako mi bo šlo. Se bom ustrezno opremila tudi z dnevnimi vložki. biggrin.gif
  • 0

#65 Pokica

Pokica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 140 posts

Posted 12 April 2008 - 12:53 PM

ja nila kar poročaj....dve moje prijateljice sta popolnoma navdusene, zaradi obcutka, ker ne cutis da sploh imas kaj v sebi in je res svoboden feeling, ena kolegica se pa se danes matra pri izstavlanju skodelice....

sem pa zelo zelo vesela, ker so mi vceraj v dm povedali, da bodo dezinfekcijske robčke začeli v kratkem prodajati...no to je pa sploh zmaga, vsaj zame, ker jih skoz naročam preko interneta.
  • 0

#66 veselasmrketa

veselasmrketa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 168 posts

Posted 13 April 2008 - 09:36 PM

mogoče bi jo jaz tudi kupila to skodelico, ker se mi ne da vsak mesec laufat v trgovino po vložke in tampone,mi je to zelo neprijetno kupovati kar naprej, pa še drago stanejo vložki in tamponi, pa bom raje malo počakala da boste najprej druge preizkusile te skodelice, in če bo veliko dobrega mnenja o tem si jo bom morda tud jaz kupila, zanima me ali ena skodelica sprejme več krvi kot en tampon? tiste ki imate skodelico,bi vas prosila če bi naredile preizkus z vodo, ali gre več vode v skodelico ali več vode v tampon?
  • 0

#67

  • Guests

Posted 13 April 2008 - 10:35 PM

Mogoče je tole odgovor na tvoje vprašanje:

Lunina skodelica drži 30 ml tekočine, kar je približno ena tretjina vse menstrualne tekočine, ki se povprečno izloči v času ene menstruacije. Ko je vstavljena, se tesno prilega notranjim stenam nožnice in tvori nežen vakuum, ki preprečuje, da bi menstrualna tekočina uhajala mimo. Večina uporabnic ugotavlja, da mora zamenjati lunino skodelico manj pogosto, kot mora menjati vložke ali tampone.

vir: klik
  • 0

#68 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 14 April 2008 - 09:07 AM

V petek sem bla v Avstriji, kjer ni moč kupiti skodelice za dolgoročno uporabo. Imeli so le Softcup (KLIK) - 6 skodelic za enkratno uporabo po 6 in nekaj €. sad.gif
V DM-u čez mejo, jih še nimajo. Vsaj v Radkesburgu ne.

Frčica, bi morala slišat mojo deutsch. Sem bla kar ponosna, kak sem schprechala. cool.gif Naslednje leto vpišem tečaj nemščine in španščine closedeyes.gif

Če jih slučajno vidiš v kaki drugi Bippi, mi javi prosim. V "naši" prodajalka sploh ni mela pojma, o čem govorim.

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#69 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 14 April 2008 - 09:23 AM

Pa iz česa so te skodelice' Ker kolkor sem jaz slišala so iz neke plastike, in po moje bi tsite punce, ki so občutljive na plastiko - denimo veliko jih nas je občutljivih na kondome - imele neprijeten občutek tudi pri tem.
Pa pri meni je itak problem, da je ne bi imela kje menjavat in prat, mislim ne morem kar sredi BTCja (al pa na faxu, kjerkoli drugje) uletet iz WC kabine do umivalnika pa jo tam prat pred vsemi.

S tamponi sem pa imela še eno prigodo, da sem ga imela not komaj dve uri (tistega srednjega OB, normalne velikosti), pa mi je že menzes prebil ven rolleyes.gif . Pri vložkih vsaj vedno vem na čem sem.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#70 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 14 April 2008 - 10:39 AM

Uh, bom tole nabavila. Nila.. same novosti so te biggrin.gif

No, sem skoraj pozabila..Opazila sem bombazne tampone v Tusu in sem jih prav tako sprobala.Sem cist navdusena k ne razpadajo in so v obliki O.B. Zal, nevem kako se imenujejo ker sem vrgla skatljico.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#71 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26228 posts

Posted 14 April 2008 - 12:07 PM

Hej crna, če kje dobis iz kakea materiala točno je le poročaj. Je pa tako, da so materiali, ki se uporabljajo denimo za katetre, ki so lahko v telo vstavljeni tudi po en mesec, tak, da mislim, da za tako dravo zadevo material ne bi smel bit problem.
  • 0

#72 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 14 April 2008 - 12:16 PM

Mislim, da so silikonske. Iste vrste silikon, kot ga uporabljajo pri umetnih srčnih zaklopkah. Bom pobrskala, kje sem to prebrala.

Edit: Za vašo varnost je lunina skodelica narejena iz posebnega medicinsko preverjenega silikona, ki ne povzroča alergij. Silikon je pridobljen iz kremena, ki je poznan kot eden najbogatejših mineralov na zemlji.

Zato ne draži sluznice in je uporaben tudi za ženske z občutljivo kožo, nagnjenostjo h glivičnim obolenjem, ekcemom ali alergijam.

http://www.storklja.si/?id=1201

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#73 bela

bela

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 377 posts

Posted 14 April 2008 - 12:17 PM

narejene so iz medicinskega silikona, tistega iz katerega delajo umetne dojke in ustnice smile.gif sploh je vse preverjeno in varno (mislim, da so ondomi iz lateksa, če se ne motim). Sicer je treba vseeno skrbet za higijeno, jaz si kar s plastenko vode na wc-ju splaknem nad školjko. Če sem pa kje dolgo časa, pa vzamem s sabo dezinfekcijske krpice (iz alkohola) pa sem prštimana za kamorkoli. smile.gif

  • 0

#74 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 14 April 2008 - 01:31 PM

ermm.gif Bo treba probat, čeprav še vedno nam mogla povsod nucat.

Pa gvala vsem za info, super ste smile.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#75 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 14 April 2008 - 01:40 PM

Zanima me, kako kaj sprejemajo to zadevo zdravniki. Sedaj nekaj brskam po netu, da bi kaj našla, a zaenkrat še ni uspeha.

Je katera o tem govorila tudi s svojim ginekologom?

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#76 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 14 April 2008 - 01:43 PM

+ kje se to nabavi. Ker sem brala da je imela Adriane težave pri iskanju.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#77 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10489 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 April 2008 - 01:46 PM

Crna, par strani nazaj - v DM stane 31€, v Avstriji pa baje pol manj. Jaz komaj čakam, da to nabavim. smile.gif
  • 0

#78 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 14 April 2008 - 01:50 PM

ohmy.gif Jaz ne vem če si bom. Oz. če že, bom počakala na Avstrijo, oz. tujino, čeprav nekako nimam najbolj ok občutka za to (pač ne maram da se mi nekaj valja not dje časa, to za moje pojme nikakor ne more bit higienično), sam vseeno bi pa sprobala, lahko da se pa motim.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#79 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 14 April 2008 - 01:52 PM

QUOTE(Frida @ 14. 4. 2008 - 14:46) View Post

Crna, par strani nazaj - v DM stane 31€, v Avstriji pa baje pol manj. Jaz komaj čakam, da to nabavim. smile.gif
QUOTE(Adriane @ 14. 4. 2008 - 10:07) View Post

V petek sem bla v Avstriji, kjer ni moč kupiti skodelice za dolgoročno uporabo. Imeli so le Softcup (KLIK) - 6 skodelic za enkratno uporabo po 6 in nekaj €. sad.gif
V DM-u čez mejo, jih še nimajo. Vsaj v Radkesburgu ne.

Jaz si jo bom tudi verjetno nabavila, a ne ta mesec, ker sem an tankem z denarjem. Tudi preko ene spletne strani jo je mogoče kupit: KLIK Sledanj se imenuje LUNETTE.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#80 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13711 posts
  • Gender:Female

Posted 14 April 2008 - 02:38 PM

QUOTE(Adriane @ 14. 4. 2008 - 10:07) View Post

V petek sem bla v Avstriji, kjer ni moč kupiti skodelice za dolgoročno uporabo. Imeli so le Softcup (KLIK) - 6 skodelic za enkratno uporabo po 6 in nekaj €. sad.gif
V DM-u čez mejo, jih še nimajo. Vsaj v Radkesburgu ne.

Frčica, bi morala slišat mojo deutsch. Sem bla kar ponosna, kak sem schprechala. cool.gif Naslednje leto vpišem tečaj nemščine in španščine closedeyes.gif

Če jih slučajno vidiš v kaki drugi Bippi, mi javi prosim. V "naši" prodajalka sploh ni mela pojma, o čem govorim.


Eh, sem vedla da je prelepo da bi bilo res mad.gif hvala, adriane da si pogledala, saj bom še jaz enkrat konec meseca- tudi v Bippi. seveda sporočim smile.gif

Jaz pa še ne bom nič šprehala, ker se mi zdi da nič ne znam oops.gif pa v sredo je test laugh.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users