Jump to content


Photo

KANA-naravna barva za lase


  • Please log in to reply
238 replies to this topic

#221 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 07 January 2011 - 12:19 PM

eno vprašanje, a si kano same dajte na lase al koga prosite?
če si same, kako to počnete?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#222 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 06 February 2011 - 10:42 AM

lush kano mam dele na laseh, a bo dovolj 3,5-4 ure?
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#223 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 14 March 2011 - 01:27 PM

A ve šamponirate po spiranju z lushevo kano? hmm.gif

Ker jst sem si jo včeraj gor dala pa tako kot ponavadi nisem nič šamponirala in če močno popraskam po lasišču, mam malo zeleno, sepravi je nisem dobro sprala cry.gif .
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#224 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 10 April 2018 - 09:28 AM

Ok bom tu nadaljevala s temo.

 

Tiste, ki ste uporabljale Lush kano, ali je možno dobiti ven tudi bolj oranžen ton (meni rdeči niso tako všeč oz. mi ne pašejo). Nekaj podobnega cimetu ali bakru. Vem, da ne svetli, želim si pa nekako take lase

 

6b2b7bb36debc1a86344ec8bb1726803.jpg

 

 

 

 

in ali naj raje najprej poskusim z Logono (oz. kakšne imate zdaj kaj izkušnje glede paste ali praha?), da se sploh navadim barvanja s prahom ali naj grem kar direkt na Lushovo. Slednja me sploh mika, ker je bilo toliko "reklame" glede negovanja las s kano


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#225 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14742 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 10 April 2018 - 11:50 AM

Lush Rouge je pride full lepa bronze oranžna. Če jo barvaš na temnejšo podlago pride sicer bolj temna, ampak res lepo bakreno šajna na soncu. Za tako oranžno, kot si jo nalepila zgoraj, bi morala met fajn svetlo podlago. Vse natur barve bolj težko posvetlijo temnejšo podlago.. Ful je brezvezna slika, meni takole prime, odvisno od svetlobe, si barvam na svoje rjave, temne lase, kjer sem imela svetlo rjave pramene mi je fejst prijelo, sem pustila čez noč kano gor :) .. 

Attached File  WzuwhXJrRFGYVo7aufX7Hg_thumb_8505.jpg   29.47KB   0 downloads Attached File  cupa.jpg   135.54KB   0 downloads


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#226 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 10 April 2018 - 01:02 PM

hvala Olivija. Potem bom pa res kar to kupila in poskusila. Več kot rdeča ne morem bit ... bomo pa videli v katero smer bo šlo :)))


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#227 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 April 2018 - 01:10 PM

Lush je do konca meseca zaprt zaradi prenove, da ne boš za brezveze v hodila dol. ;)


  • 0

#228 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 10 April 2018 - 04:09 PM

Jst se sicer ne spoznam na kano, ampak nekje sem prebrala, naj se je ne bi uporabljalo na predhodno pobarvanih laseh oziroma naj ne bi prijela tako kot mora.
Kaj pa Martis barve, so manj agresivne kot obicajne in imajo precej odtenkov, tudi bakrenih?
Doma mi ze dolgo lezi bakreno blond in jo bom zdaj v kratkem poskusila.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#229 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 04 May 2018 - 08:09 AM

Kupila sem Lush kano in imam še par vprašanj, predno se lotim

 

- ko jo zmešam, ali mora res nekaj časa stat (par ur), predno začnem nanašat?

- ali kano nanašam na mokre ali suhe lase (na youtubu sem videla oboje)?

- ali jo nanesem na oprane lase (s šamponom)?

- ali je kdo poskusil spreminjat ph vode, da namesto vroče vode doda čaj in sok limone (da se razvijejo svetlejši (zlati) odtenki)?

- ko kano sperem, ali lase umijem s šamponom ali samo splaknem z vodo?

 

 

Počutim se, kot da bom poslala raketo v vesolje :butl:

Žal mi v trgovini niso dali nobenih navodil, na sami embalaži pa tudi ni nič napisano. Ko pa začneš gledat nasvete in posnetke, se ti pa kar naenkrat prižgejo lučke z XY vprašanji.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#230 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14918 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 04 May 2018 - 08:25 AM

Kami daj potem prosim napisi in popisi svojo izkusnjo, ker tudi jaz razmisljam o kani, ko bo cas za to (ocitno kmalu).
  • 0
 

#231 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 04 May 2018 - 08:57 PM

Kami, na suhe in oprane lase, s kaksnimi mocnimi cistilci in brez balzama. Jaz jo pustim en dan, ampak nimam Lushove. Zmesam jo s sokom ene limone in vodo. Ne uporabljaj kovine, to upam da so ti povedali. Najbolje steklena posoda. Lase si jaz ovijem v plasticno folijo za zivila.
Ko spiras natoci vodo v en lavor in putunkaj lase. Gre dosti hitreje kot ce spiras pod tekoco vodo.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#232 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 05 May 2018 - 06:43 AM

Najlepsa hvala!!!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#233 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14742 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 05 May 2018 - 09:35 AM

Jaz kane ne pustim stat, mi je fajn občutek, ko še toplo nanašam.. Lase si prej dobro operem in posušim s fenom, da so čim bolj 'odprti' - da se ima pigment kam prijet..

Če želim bolj intenzivno, dodam limono in šipkov čaj, ja.. Lusheva kana vsebuje tudi olje rožmarina in ti bo lase ponegovala, lepo se svetijo.

 

Ti boš za svojo dolžino potrebovala verjetno 1/2 tablice lusheve kane. Jaz jo naribam in prelijem z vrelo vodo (količinsko ne vem, delam po feelingu, da ni preveč tekoča, cca 1,5-2 dcl? Ne me tu držat za besedo.

 

Nanašam si jo s ploščatim čopičem. Potem si ovijem glavo s foljo, čez dam brisačo, potem grem pa spat (nanesem si jo pred spanjem zvečer).

 

Je pa kar pacarija, pripravi se, tako za barvanje kot za spiranje - imej oblečena kaka temna oblačila, ker se na svetlih vse pozna, meni na ramena in za vrat včasih pade kak kos/kaplja te mase, ampak vzamem v zakup, ker se potem res res zadovoljna z lasmi, volumnom, barvo... Kopalnico boš tudi imela verjetno mal napackano, ker to povsod leti ((: Za spiranje kot je rekla Frčica, je fajn, če si glavo namakaš v nečem, spiranje bo trajalo vsaj enih 10 minut, da dobro vse spraviš iz las.. se zasuši. Ker je Lusheva kana oljnata, lase na koncu 1x ali 2x našamponiram in operem. Brisačo imej tudi eno tako, ki ti je ni škoda, ker ti jo bo obarvalo. Jaz pri spiranju uporabljam mlačno vodo, ne prevroče, na koncu pa sperem lase pod zelo hladno vodo, da se površina lasu 'zapre'. Ne vem, če kaj pomaga, tako delam pač :) 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#234 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 05 May 2018 - 11:48 AM

Ko pisete, koliko pacarije je, me res mine, da bi kdaj to probala :D poleg tega, da je izbira odtenkov itak borna. Verjamem pa, da je ful bolj zdravo za lase.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#235 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 05 May 2018 - 01:49 PM

Hvala za vse opise in pomoc!

Po pravici povedano, me je minilo 😂

Danes mi je še kolegica svetovala, naj kano uporabim jeseni, ko ne bo več toliko sonca, saj bo meni menda precej potegnilo na zivo rdeco (so rekle v trgovini)
Zdaj naj pa samo narastek barvam, da lase pridejo malo k sebi.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#236 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14742 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 05 May 2018 - 03:49 PM

Ma sploh ni toliko pacanja, kakšne pol ure ti vzame, da jo naflockaš na lase, in potem zjutraj cca pol ure, da lepo spereš in oblikuješ frizuro.

 

Je pa res, Kami, da je poleti bolj problemtična zaradi švicanja in belih majic. Ampak jaz sem si jo tudi poleti nanašala, pač takrat si prvi teden, dva, bolj previden. 

 

Matilda, odtenkov res ni bogve koliko, ampak na vsakih laseh malo drugače prime. Radico ima malo večji nabor, če želiš nekaj točno specifičnega. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#237 tasya

tasya

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 14 May 2018 - 08:31 AM

Dobre ste, da se imate voljo barvati s kano, da imaš na 4 tedne to brozgo na glavi 5-6 ur.... Ko sem se odločila, da se ne bom več barvala s kano, sem se težko vrnila na blond barvo. Torej, kana nikoli več :)  

 

Kami, lepo oranžno sem sama dobila s Sante flammenrot.


  • 0

#238 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 14 May 2018 - 10:23 AM

ah, ne vsak mesec, na mesec in pol do dva.

Pa nisi vedela, da je potem precej postopek preiti na kemične barve? Jaz nikoli več kemičnh barv, se mi lasje lomijo po njih(nisem si jih sama barvala, pri frizerju sem se).


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#239 tasya

tasya

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 14 May 2018 - 10:54 AM

Sem vedela, sem vse prebrala preden sem se odločila za kano, ampak sem se vseeno morala :) Sem se skoraj leto dni barvala, pa sem se naveličala te barve, sem hotela spet blond, pa še časovno je dolg postopek, ker če štejem še čiščenje kopalnice, je to skoraj poldnevni projekt :) Jaz sem se na 4 tedne, ker mi prevelik izrastek neurejeno zgleda in ga ne prenesem. Je pa res, da so bili lasje na videz močnejši, čeprav kana tudi izsušuje lase, spet ni tako dobra kot se oglašuje. Njen velik plus pa je, da ne draži lasišča.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users