Jump to content


Photo

Kako se zrediti?


  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#141 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 23 November 2006 - 05:03 PM

QUOTE(Ana @ 23. 11. 2006 - 16:47) View Post

Se opravičujem. Bom tiho drugič. Včeraj sem mela ful slab dan. Vse se je zgrnilo na mene.

http://www2.lepa-si....h...c=1266&st=0 twisted.gif

QUOTE(Ana @ 23. 11. 2006 - 16:47) View Post

Če sem koga užalila, se mu opravičujem.

Joj, ne vem če bom preživel ... duševne bolečine so hude twisted.gif laugh.gif

  • 0

#142 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 23 November 2006 - 06:13 PM



Nisem misla tebe sploh. IPB Image Midva mama poravnane račune. IPB Image

Mislila sem Tanjči in ostale trpeče duše. smile.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#143 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 23 November 2006 - 07:28 PM

jst sam ne maram, da kdo širi krivo vero
  • 0
Posted Image

#144 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82486 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 November 2006 - 07:23 PM

Sajk - ko si rekel, da se telo čez nekaj časa navadi na več hrane ... Dokler se ne navadi, se kile nabirajo (upočasnjen metabolizem) tudi s čisto malo več hrane? Al se motim?

Sicer bi pa jaz, če bi se hotela zredit, pa ne bi mela apetita (slednje sicer drži) sigurno ali pila shake-e ali pa jedla energijske ploščice & Co. smile.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#145 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 24 November 2006 - 08:27 PM

jst delam zdej bratu vsak večer šejk s skuto...hoče še mau mase pridobit, k košarko trenira...on se je pa res najdl trudu, da bi se zredil, no potem mu je pa trener zrihtal neke dodatke (creatin mislm da je biu), pa še sestavljen program je mel na fitnesu tko da mu je uspel pridobit kr dost mišične mase.
  • 0

#146 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 24 November 2006 - 09:58 PM

.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#147 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 24 November 2006 - 10:29 PM

Zredit se v smislu "špeha in večjih oblin" je skoraj nemogoče, za tiste ki so po naravi zelo suhe. Edino kar se da poštimat so mišice, kar se doseže s proteini, ali poštimano hrano in povečano vadbo; pred treningom OH po treningu beljakovine, ves čas pa veliko sadja in zelenjave, da boste ostali zdravi.
Če nimate energije je priporočljivo pit energijske napitke (Isostar, Red Bull itn) in grizljat razne ploščice. To je pa v grobem bistvu to.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#148 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 24 November 2006 - 10:39 PM

QUOTE(crna @ 24. 11. 2006 - 22:29) View Post

Če nimate energije je priporočljivo pit energijske napitke (Isostar, Red Bull itn) in grizljat razne ploščice. To je pa v grobem bistvu to.

Red Bull kar črtaj ven, je razvada, kup cukra, pa še drag je. Ja, jaz ga kdaj precej pijem oops.gif Ampak ... kakšna energija neki, to je pijača kot pijača ... in malo šminka laugh.gif Z Isostarjem nima nič skupnega. Obstajajo pa še druge reči za med treningom, proizvajalcev polno, samo malo je treba pobrskati po kaki trgovini s športno prehrano.
Konec koncev so napitki z različnimi nameni ... eni imajo L-karnitin in so namenjeni izgubi maščob, ti pa omenjaš energijo ... izrazito za tak namen so geli, ki prav pridejo kolesarjem, tekačem ipd.
  • 0

#149 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 25 November 2006 - 09:32 AM

QUOTE(Jinadaze @ 24. 11. 2006 - 19:23) View Post

Sajk - ko si rekel, da se telo čez nekaj časa navadi na več hrane ... Dokler se ne navadi, se kile nabirajo (upočasnjen metabolizem) tudi s čisto malo več hrane? Al se motim?

Saj v vsakem primeru je presežek samo kakih 300kcal več, je pa to se mi zdi kar konkreten prirastek glede na kalorije, ki jih nekatere vnašate ... kako pri takih malih vnosih ravnat pa po pravici povedano ne vem. smile.gif Jaz bi rekel na začetku kak shake poleg običajne hrane, sčasoma (čez kak teden) pa še ploščice ...


  • 0

#150 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 25 November 2006 - 10:44 AM

.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#151 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82486 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 November 2006 - 11:18 AM

Ravno recimo kos kruha ima veliko manj kalorij od kakšnega sladkega jogurta, celo od večine sadja (enega kosa). wink.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#152 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 25 November 2006 - 11:32 AM

Kos kruha ima precej veliko kcal. 100 gr kruha ima nekje 300 kcal. In to je precej več kot jogurt.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#153 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 25 November 2006 - 11:37 AM

to govoriš verjetno za bel kruh-ena žemlja 300kcal. Črn ima precej manj kalorij, pa še bolj zdrav je. Pa tudi razni polnozrnati kruhi.
  • 0
IPB Image

#154 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 25 November 2006 - 11:55 AM

.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#155 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82486 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 November 2006 - 12:28 PM

100g polnozrnatega kruha (kar je že precej - če si ga odrežeš, žemljice ipd. so ponavadi težje) ima 200kcal, belega pa ne dosti več - 230.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#156 princesska

princesska

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 10 July 2008 - 03:55 PM

hej!
zlo rada bi se zredila pa nevem kak... vlka sem 156 pa mam 42 kil down.gif meni se zdi to presuho... tudi zdravnica mi je tak rekla ampak je dodala še da naj se ne sekiram & da naj bom zadovoljna z mojim telesom saj je po nekih ''izračunih'' to normalno ( teža namreč ) pa da bom čez kaki 2 leti prava bajsa če se bom že zdaj začela rediti... ampak je ne upoštevam saj me zelo moti ko me skoraj vsak osebek ki ga poznam pokomentira : kak si suha.. cry.gif mad.gif pijem neki napitek : proshure ki je zloooo ugabn blink.gif blink.gif pijem ga šele kaka 2 tedna zato se pomoje še nič ne pozna cry.gif ..
HELP ME!!
  • 0

#157 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82486 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 July 2008 - 05:10 PM

rolleyes.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#158 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 11 July 2008 - 01:32 PM

Še moje izkušnje ... Naj povem, da sem sama po konstituciji izredno močna (močna v pomenu z veliko mišične mase, ne debela) in da imam kar nekaj več kg, kot mi jih ljudje pripišejo na pogled (mišice so pač težje).Vsak bi mi jih prisodil vsaj nekaj manj kot jih imam v resnici, večkrat mi sploh ne verjamejo, da jih imam toliko...

Celo gimnazijo sem se težko zredila in bila zelo suha (v prvem letniku sem tehtala 43 kg pri 163 cm in izgledala s svojo konstiticijo zelo bolno in ubogo, potem sem pa imela do konca gimnazije 46-47kg, toda še vedno so mi ljudje govorili, da čist shirano izgledam, da naj kaj naredim za to, jaz pa sem bila kot deska (z najožjimi boki od deklet v razredu, brez jošk in brez riti). Vendar se nikakor nisem mogla zrediti - ne z oglikovimi hidrati, ne s sladkarijami, ne z ničemer. To pa zato, ker je bila gimnazija zelol stresna (3 testi na teden plus ostalo naredijo svoje) in stres pri meni ful vpliva na izgubo kg; da ne govorim o tem, da je bila moja gimnazija kar oddaljena, vsako jutro sem prehodila pol ure peš do železniške postaje in nato še nazaj pol ure do doma... Zarad vsega sekiranja s testi in učenja sem sproti izgubljala vsako dekico.

No, odkar sem prišla na faks, imam povsem nasproten problem - kaj storiti, da se mi ne bi vsak najmanjši grižljajčič poznal ... Zdaj sem pač bolj komot, bolj umirjena, predvsem pa veliko več presedim zarad branja knjig - strokovnih in leposlovnih. Imela sem obdobje, ko sem tehtala kar 57 kg - a zanimivo - sploh mi ni bilo videti, da jih imam toliko - marsikatero prijateljico s podobno težo je bilo kar nekaj več od mene. Toda že dolgo več nimam več te sreče, da bi lahko pojedla, kar bi si zaželela ... Zdaj imam 50-51 kg in se moram kar truditi, da mi teža ne zaniha navzgor.
  • 0

#159 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 11 July 2008 - 02:34 PM

QUOTE(princesska @ 10. 7. 2008 - 14:55) View Post

hej!
zlo rada bi se zredila pa nevem kak... vlka sem 156 pa mam 42 kil down.gif meni se zdi to presuho... tudi zdravnica mi je tak rekla ampak je dodala še da naj se ne sekiram & da naj bom zadovoljna z mojim telesom saj je po nekih ''izračunih'' to normalno ( teža namreč ) pa da bom čez kaki 2 leti prava bajsa če se bom že zdaj začela rediti...


Vidim, da si res presuha, indeks imaš komaj 17.
Ti povem iz svojih izkušenj, da se je zrediti zelo težko. Jaz sem rabila celo srednjo šolo, da sem pridobila 10 kil. Tako da imam sedaj normalo težo ( indeks 20). Kar sem spremenila je to, da več pojem. Kaj drugega ne bo pomagalo. Pojej večje porcije, ne bit preveč izbirčna pri hrani. Pazi da imaš na dan 4-5 obrokov.
Tiste dodatke pa raje opusti, dvomim da ti bodo kaj pomagali, prej škodili.

reddish ancha, s 51 kilam imaš indeks 19, to je čisto normalno, še bolj proti presuho.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#160 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 11 July 2008 - 03:16 PM

Vem, asha ... toda kar nekaj časa poprej sem jih imela pa kar 57 in mi niso zlahka šle dol ...
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users