Jump to content


Photo

Barvne Leče


  • Please log in to reply
290 replies to this topic

#41 noelle

noelle

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 207 posts

Posted 22 January 2006 - 03:15 PM

Barvne leče lahko izpadejo res glupo (sej je že ena prej to pomoje omenjala), če je obarvan le zunanji kolobar, zaradi česar pač vidiš normalno, ampak ti zelo verjetno v notranjem kolobarju "gleda ven" še del tvoje naravne barve. Kolegica ima rjave oči, potem pa si je kupila modre leče in je nazadnje imela zunanji kolobar moder, notranjega rjavega ter še črno zenico na sredini. Bila je kot en marsovec in sploh je nismo mogli gledati v oči, ker je šlo vsem kar na smeh... laugh.gif biggrin.gif
  • 0

#42 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 22 January 2006 - 09:44 PM

hehe...
ja sej zato pa moraš it najprej na probo, da vidiš, če ti sploh paše, pa katere ti pašejo. Ena kolegica je šla probat, pa ima tolk temne oči, da ji nobena modra ni pasala oz. se sploh nč ni vidl.

  • 0
Posted Image

#43 shtrukeljchek

shtrukeljchek

    sramežljivec

  • Člani
  • 93 posts
  • Location:ljubljana

Posted 24 January 2006 - 11:08 AM

jst sm si enkrat u btcju pri nekem optiku (tm mal naprej od sport 2000) kupla vijolične. ble so 6 čukov takrat sam jih lahk nosiš samo pol leta. je pa res da pridejo u poštev samo če imaš svetle oči.. drugač pa najboljše so bele, pridejo full scary.. sam so tut full dražje..

naj še dodam da barvne leče zelo slabšajo vid! pa včasih ti znajo zlest iz mrenice in potem vidiš vse vijolično oz. kakršne berve so leče.. mislm jst sm mela same štale z njimi..
  • 0

#44 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 24 January 2006 - 06:58 PM

jaz sem svoj čas redno nosla modre, pa so se vsi čudili kak je možno da imam take modre oke biggrin.gif
No pa me je minlo
  • 0

#45 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 24 January 2006 - 09:24 PM

zdele sem se še neki spomnila.... kaj pa una očala z barvnimi lečami?! če je še tolk neki škodljiv, sploh kadar ti gre leča tko, da vidiš čez uno farbo IPB Image Torej?
  • 0
Posted Image

#46 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 24 January 2006 - 10:52 PM

Heh, Tanjci, tudi taka očala sem mela. S turkiznimi stekli. Ne vem ti odgovorit, bo verjetno cedevita povedla wink.gif
  • 0

#47 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 27 January 2006 - 11:22 PM

ja čakamo na odgovor....

cedevita!!! biggrin.gif

  • 0
Posted Image

#48 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 29 January 2006 - 03:31 PM

Baje da je isto zdravo in isto škodljivo. Ni nobene razlike.
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#49 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 11 February 2006 - 04:23 PM

Jaz bi imela pa temno vijolčne leče, ful so hude.
  • 0

#50 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 11 February 2006 - 06:40 PM

Em, bla danes na pregledu za leče. Bojda barvne leče poslabšajo vid in niso za redno nošenje. Ker slabše vidiš, se bolj naprezaš in dioptrija se veča. Tak mi je danes okulistka razložla in mi hkrati preprečla naročilo barvnih leč. Še zdaj mi ni jasno kako in kaj, ker itak ne gledaš čez barvo, sploh pri tistih, ki samo poudarijo naravno barvo in globino oči in majo obrobljen samo zunanji krogec, proti notranjosti pa je tvoja lastna barva. Pač ni mi logično.
  • 0

#51 phobia

phobia

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts

Posted 11 February 2006 - 08:55 PM

Jst nosim leče že kakšnih 8 let.
Vedno sem imela navadne mesečne, razen zadnje leto sem nosila samo barvne. Preden sem sploh začela uporabljat leče, se mi je dioptrija fuuul skos večala, potem se je pa ustavlo - v prvih sedmih letih z lečami se mi je mogoče povečala za 0,25 smile.gif

No zdej, ko sem nosila barvne, se mi je pa v 1 letu(!) dioptrija spet povečala za 1.... groza sad.gif. Sicer ne vem, al je to zarad barvnih leč al ne... čist možno.
...Ampak nočem spet tvegat poslabšanja vida, tko da sm se odločla, da barvnih več sploh ne bom nosila, kr sm že zdej na pol slepa rolleyes.gif.

Sicer mislim, da če nekdo nosi barvne leče samo za posebne priložnosti (ne glih vsak dan, cel dan), ni neke panike... seveda, če so leče kvalitetne.
Sam vseen rajši dvakrat premislite preden kupite barvne... wink.gif
  • 0

#52 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 18 February 2006 - 09:36 PM

ej a ima kera izkušnje z lečami od Cibe (mesečne)?

jst sem vedno imela od Johnsona Acuve2... zdej pa razmišljam da bi zamenjala optika, ta drug ima pa Ciba Vision ermm.gif
kakšno mnenje?

kaj pa TORIČNE LEČE - za cilinder

  • 0
Posted Image

#53 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 18 February 2006 - 09:51 PM

jaz mam zdaj od ciba vision. Malo večje so, pa nekak mi niso preveč. Ful dobim rdeče oči takoj ermm.gif
  • 0

#54 sarchy99

sarchy99

    sramežljivec

  • Člani
  • 9 posts

Posted 19 February 2006 - 01:04 PM

MENE PA ZANIMA KOLK STANEJO BARVNE LEČE BREZ DIOPTRIJE????
  • 0

#55 sarchy99

sarchy99

    sramežljivec

  • Člani
  • 9 posts

Posted 19 February 2006 - 01:05 PM

AHA PA TUT TO KOK SE USTAULAJO NOTER PA VN???A KEJ BULI TO????
ermm.gif ermm.gif ermm.gif smile.gif smile.gif biggrin.gif laugh.gif laugh.gif
  • 0

#56 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 19 February 2006 - 02:22 PM

Brez dioptrije pomojem malo manj kot z dioptrijo okoli .. 10-15k za 3 pare ? nevem res ne.. Ne ne boli, ko jih vstavljaš...samo navadit se moreš...jaz jih naprimer dam noter in ven v parih sekundah wink.gif .
  • 0
Viens, reste ici!

#57 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 19 February 2006 - 02:33 PM

Ne isto stanje z dioptrijo in brez smile.gif freshlookove mesečne 6k. ali 11k za 3 pare mesečne.


boli ne, samo je čista bedarija če nimaš dioptrije. sicer pa kar, če ti paše.
  • 0

#58 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 19 February 2006 - 02:35 PM

No te pa tak. Nisem informirana o bravnih wink.gif . Jaz imam prozorne in jih res NE razmenjam .. ful sem se navalda ful do vredu!
  • 0
Viens, reste ici!

#59 Juliet

Juliet

    odvisnik

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 3705 posts
  • Location:New Village, Celje
  • Interests:kr dost stvari...

Posted 19 February 2006 - 02:42 PM

Ja, Tanjci, jst ima izkušnje z lečami Ciba Vision... uporabljam jih že tam od ene 4 do 5 let... sicer so te mesečne mehke leče od Ciba Vision namenjene nošenju ceu mesec, da si jih ne daš nič ven... ampak če si jih daš vsak večer vn in zjutraj spet noter lahko en par uporabljaš približno 3 do 4 mesece in prideš ceneje skos saj 3 pari teh leč stanejo kar 21000. Jaz si jih devam vsak večer ven... drugače jih lahko tudi en mesec imaš skos notri... ampak saj ponoči ti itak ne koristijo kei veliko v očeh. Sicer so te leče ene izmed najboljših, in so znane po tem da prepuščajo 100% kisika... se pravi je znanstveno dokazano, da so tako prepustne kot če leč ne bi bilo na očeh. biggrin.gif
Jaz osebno sem zelo zadovoljna z njimi! laugh.gif
Sicer pa tudi druge leče kot so Johnson&Johnson in druge niso slabe!

Aja, Sarchy ko si prej sprašvala če to vstavljanje kaj boli... glej na začetku ko si jih boš dala notr... ti bo malo čuden filing... vendar se boš zlo zlo kmal navadla kot da nimaš v očeh nič... ampak najbolje je da imaš mehke... ker baje da so trde leče zelo neudobne, kot da bi imel pesek v očeh... tako da če že kupujete leče, absolutno nabavte mehke.

Tukaj pa je link o vseh vrstah leč... barvnih, navadnih... in tudi cene...
- www.lecka.net
- http://www.080-1-lece.si/ wink.gif
  • 0

#60 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 22 February 2006 - 09:32 PM

Hvala Juliet....
sam jst imam na obeh očeh različno dioptrijo... kaj bi pol mogla dat na enkrat 42.00 ?! blink.gif

ful čudn da imajo tak sistem.... kot da imajo ful redki tko kot jst rolleyes.gif

  • 0
Posted Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users