Jump to content


Photo

Barvne Leče


  • Please log in to reply
290 replies to this topic

#21 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 20 January 2006 - 02:08 PM

Punce tu je en fajni link, za vse tiste, ki nosite leče!


http://www.lecka.net/
  • 0
Viens, reste ici!

#22 Sweet-baby

Sweet-baby

    sramežljivec

  • Člani
  • 16 posts
  • Location:mb
  • Interests:wse

Posted 20 January 2006 - 03:37 PM

mene pa zanima kje se da kupit modre al pa zelene leče(mam rjave oči) pa kolko probližno stanejo,kako se vstavlajo in kakšna je nega...??
  • 0
love is in the air!

#23 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 20 January 2006 - 04:59 PM

Kupiš pri okulistu. Mislim da stanejo 14 dnevne okrog 10k. To maš za mesec in pol uporabe.

Nega?

Pred uporabo leč si moreš !obvezno! umiti roke z blagim milom, jih posušit z papirnato brisačko in potem lečo dat pač na prst desne roke in jo prav obrnit potem pa vstavit. Po vsaki uporabi moraš menjati tekočino v kateri so lečke shranjene. Tekočino moreš kupit, pa nesmeš posodice spirat z vodo !

Ni tak hudo...jaz jih mam 1 teden ( z dioptrijo ) in sem ful navajena že. Včeraj sem ji mela notri od 7h do 22h pa nisem mela nobenih težav.
  • 0
Viens, reste ici!

#24 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 20 January 2006 - 05:35 PM

Hmmm mene pa zanima kaj to pomeni mesečne, letne 14-dnevne, itd. leče? a da jih lahko samo npr.1 mesec uporabljaš potem pa so zanič ?
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#25 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 20 January 2006 - 06:41 PM

QUOTE(Parvinder)
Hmmm mene pa zanima kaj to pomeni mesečne, letne 14-dnevne, itd. leče? a da jih lahko samo npr.1 mesec uporabljaš potem pa so zanič ?


Ja tako nekak. Maš kratkotrajne in dolgotrajne leče. Kratkotrajne so dnevne, 14 dnevene, mesečne. Dolgotrajne pa so polletne, letne, dvo letne. Po tem času, torej od dneva ko lečo odpreš, jo zavržeš. Kratkotrajne so veliko bolj higienične, pa še majn možnosti da pride do okužbe imaš. Ker se z uporabo prijemajo na lečo razni encimi in ostale bakterije.
  • 0

#26 Sweet-baby

Sweet-baby

    sramežljivec

  • Člani
  • 16 posts
  • Location:mb
  • Interests:wse

Posted 21 January 2006 - 05:08 PM

ej punchka hvala ti...ej samo eno vprašanje še mam...kaj pomeni 10k??? oops.gif
  • 0
love is in the air!

#27 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 21 January 2006 - 05:16 PM

10 tisoč.
  • 0

#28 aka

aka

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 21 January 2006 - 06:03 PM

Jaz sem si jih nabavila preko [url=http://www.lecka.net]lecka.net.

Imajo zelo veliko izbiro in lepo prikazane barve posameznih leč, cene pa so bistveno nižje kot pri mojem optiku v Lj.

Skratka jaz sem zelo zadovoljna.

Če vas zanima si oglejte [url=http://http://www.lecka.net/skupina.php?sid=10&PHPSESSID=c6a3fcf0919c147ac1cd731da5166a05]barvne leče
  • 0

#29 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 21 January 2006 - 09:15 PM

QUOTE(Sweet-baby)
ej punchka hvala ti...ej samo eno vprašanje še mam...kaj pomeni 10k??? oops.gif


Ni za kaj...če te še kaj zanima vprašaj. wink.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#30 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 22 January 2006 - 01:49 PM

Meni se zdi nabavljanje barvnih leč ful brezveze...halooo? Res ne razumem zakaj barvne leče, ker smo takšni kakšni smo, ne? Nikoli ne bi dala za barvne leče 24 jurjev. Zraven tega pa ful pečejo in se solzijo oči in še lepijo se. Tisti, ki ste ful zainteresirani za barvne leče, pa nimate nobenih težav z očmi, se rajši vprašajte, če se to sploh splača. Visoka cena, sitnosti, poleg tega pa so še kasneje lahko kaki problemi z očmi, da slučajno kasneje res ne boste rabili leč ali očal.....Glede barvnih leč...je za lepoto res treba potrpeti? Je lepota vse?
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#31 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 22 January 2006 - 01:54 PM

Jaz mam itak dioptrijo, tak da brez leč ne grem iz bajte.Torej je popolnoma vseeno ali si tišim barvne v oko, ali navadne. rolleyes.gif
  • 0

#32 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 22 January 2006 - 01:56 PM

QUOTE(Blondi)
Jaz mam itak dioptrijo, tak da brez leč ne grem iz bajte.Torej je popolnoma vseeno ali si tišim barvne v oko, ali navadne. rolleyes.gif


ma ja, pa ok je, če ma človek že probleme z očmi. Če pa jih nima, če je z njegovimi očmi vse vredu, ne vem zakaj sploh potrebuje leče...če za lepoto, sem brez besed. Sicer odlično zgledajo, ampak...ne vem no, meni se to ne zdi vredu.
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#33 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 22 January 2006 - 01:57 PM

QUOTE(cedevita)
Meni se zdi nabavljanje barvnih leč ful brezveze...halooo? Res ne razumem zakaj barvne leče, ker smo takšni kakšni smo, ne? Nikoli ne bi dala za barvne leče 24 jurjev. Zraven tega pa ful pečejo in se solzijo oči in še lepijo se.

kako pa to veš? ermm.gif:
  • 0
Posted Image

#34 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 22 January 2006 - 02:12 PM

[quote=Tanjci][quote=cedevita]Meni se zdi nabavljanje barvnih leč ful brezveze...halooo? Res ne razumem zakaj barvne leče, ker smo takšni kakšni smo, ne? Nikoli ne bi dala za barvne leče 24 jurjev. Zraven tega pa ful pečejo in se solzijo oči in še lepijo se. [/quote]
kako pa to veš? ermm.gif:

Moja sestra je optik.
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#35 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 22 January 2006 - 02:15 PM

tko, ne štekam, zakaj bi unim, ki ne nosijo očal al pa leč škodovalo... nam, ki jih pa že nosimo pa ne. IPB Image kot da eni al pa drugi niso/nismo ljudje
  • 0
Posted Image

#36 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 22 January 2006 - 02:36 PM

Poškodovanim očem in ne zdravim ne morejo leče pomagati, ker stanje vida se z leti slabša, očala ali leče pa to lahko še pospešijo. Obojim na nek način kvarijo oči, le da tistim ki jih morajo nositi bolj koristijo (samo v času, ko jih imajo v očeh), kot pa tistim, ki jih imajo sam za brezveze. Če gledaš po logiki...ni nujno da je neka stvar dobra...vseeno pa bi bilo slabše če te stvari sploh ne bi bilo. wink.gif
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#37 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 22 January 2006 - 02:44 PM

kaj pol bolj škoduje unmu, ki ima diptrijo... nosit očala al leče? ermm.gif: Ker sem slišala, da so leče boljše, ker so čisto na očeh in ni tega efekta kot pri očalih, da se od sredine na stran diptrija spreminja in več taprava.
  • 0
Posted Image

#38 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 22 January 2006 - 02:51 PM

Ja no, jaz tudi ne štekam. Če komu paše naj jih nosi tudi brez dioptrije. Ne razumem pa kak bi njemu bolj škodovalo, kot nam, ki imamo dioptrijo?
In kako se njemu bolj solzijo in ga pečejo kot ostale uporabnike z dioptrijo?
  • 0

#39 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 22 January 2006 - 02:54 PM

Ej tega pa nebi vedela kaj je boljše, oz. bolj zdravo. Odvisno je tudi od človeka kk mu je boljše, zdaj če ga leče ne motijo, je ok, če pa, pa je boljše da ma očala. Drugače za vid pa ne vem kaj je boljše, bom pa vprašala sestro. Ko izvem, napišem.
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#40 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 22 January 2006 - 03:01 PM

QUOTE(Blondi)
Ja no, jaz tudi ne štekam. Če komu paše naj jih nosi tudi brez dioptrije. Ne razumem pa kak bi njemu bolj škodovalo, kot nam, ki imamo dioptrijo?
In kako se njemu bolj solzijo in ga pečejo kot ostale uporabnike z dioptrijo?


Lahko se nosijo brez dioptrije...jasno. Samo če ni nujno nositi, zakaj bi jih. Škodujejo pa, nisem strokovnjak, ampak tako pač je. Stvar ima pač dobre in slabe lastnosti, vprašaš lahko katerega koli optika pa bo odgovor isti.
Nobenemu se ne solzijo bolj ali manj. Vsem se solzijo, ker so leče moteče za oči. Odvisno pa je verjetno tudi od človeka, njegovih oči.
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users